mam Kwakken in een wak in januari 2 kranten voor ée'n prijs *rie n Rapport over Rotterdam en omgeving Activiteiten van het NIVON W. VAN PELT Nieuwjaars receptie in Museumaula ••ÖM&S Dieren bescherming houdt cursus dieren-E.H.B.O. GEMBER 1S7Ö Schiedam De binnenstad van Schiedam wordt door het winkelende publiek zeer ongunstig be oordeeld. Veel Schiedamse vrouwen gaan in Vlaardingen (Liesveld) hun inkopen doen, in het centrum dat beschouwd wordt als een ver vanging voor de Rotterdamse city. Deze vervan gende functie is hierdoor voor het Schiedamse winkelcentrum vrijwel overbodig gemaakt. Dit zijn enkele opmerkingen uit een rapport dat door het Schiedamse Instituut voor Psychologisch Marktonderzoek en de Nederlandse Stichting voor de Statistiek is opgesteld voor de Kring van Rot terdamse grootwinkelbedrijven. Men heeft in dit rapport een vergelijking gemaakt tussen de Rot terdamse city en enkele omringende winkelcentra. SPECIAALZAKEN N.V. Schildersbedrijf 9 THUISVQELEN VOOR AL UW SCHILDERWERK Schiedam Met het ijsplezier voor de menselijke wezens is ook weer het moeilijke sei zoen voor de vogels en een den ingetreden. Hoewel de dierenbescherming nog geen speciale maatregelen heeft getroffen, worden de mus sen al wel extra gevoederd. Wanneer het met de vorst zó doorgaat zal de dierenbe scherming begin januari haar speciale systemen in werking stellen. Nu is er echter nog geen noodsitua tie. De heer C. Spermon van de dierenbescherming stel de: „We moeten het de die ren niet al te gemakkelijk maken. De natuur moet ook zijn eigen loop hebben". Schiedam - Op zondagmorgen, 10 januari om tien uur kan men in NIVON-verband a f 1 per persoon de expositie in het museum Boymans-Van Beuningen van werken van Salvador Dali bezichtigen. Men moet indien geïnteresseerd wel aan twee voorwaarden voldoen: lid zijn van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk en zich opgeven als deelnemer bij het secretariaat van de afde ling Schiedam van het NIVON, Damlaan 242, tel. 708486. GAST- EN VROUW —ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 98ste jaargang no. 23989 pinsdag 29 december 1970 ongunstig beoordeeld Het rapport vermeldt de punten die voor veel ondervraagde vrouwen belangrijk bleken: Het gevoel van tussen de men sen ziin èn het bekijken van „vreemde" mensen; het gevoel van uit zijn: gezelligheid wordt pas bereikt bij een geslaagde combinatie van anonimiteit en intimiteit: de kwaliteit en af wisseling van de winkels vindt men belangrijk, evenals de etalages. Bij de beoordelingen door het pu bliek lopen de waarderingen voor parkeervoorzieningen. leu ke etalages en bescherming te gen regen en wind niet ver uit een. Ze werden door meer dan de helft van het aantal onder vraagde mannen en vrouwen genoemd als belangrijkste pun ten voor het aantrekkelijker maken van het winkelcentrum. De aanwezigheid van terrasjes en toiletten volgde in waarde ring hier vlak achter. Daarna kwamen openbaar vervoer, bo men en bloemen, 'n koopavond, mogelijkheden tot vertier en de aanwezigheid van kindercrè ches. Het rapport behandelt naast de city van Rotterdam ook het verzorgingsgebied van Hoek van Holland, Maasland, Maassluis. Schiedam en Vlaar dingen en de centra Noord en Oost, Zuid en West van Rotter dam. Hit Schiedam en Vlaardingen winkelen 75.000 vrouwen zo nu en dan in Rotterdam. Hiervan doen 45.000 vrouwen dit meer dan driemaal per jaar. blijkbaar is de goed gesorteerde speciaalzaak, waar men dingen vindt die elders niet te vinden zijn, voor het karakter van een city bijzonder belangrijk. Het rapport vermeldt dat Vlaar- dingen-Liesveld gezien wordt sis een betrekkelijk volledig winkelcentrum dat ook bezoek sters buiten Vlaardingen wat biedt. De binnenstad van Schie dam en Hoogvliet steken hier bijzonder ongunstig bij af. He Rotterdamse vrouwen blijven gemiddeld tweeëneenhalf uur in de Rotterdamse binnenstad. De vrouwen uit de andere ver zorgingsgebieden drie uur. Er is een hiërarchie van artikelen Waar te nemen evenals een hiërarchie van winkelcentra. De hoogste hiërarchie van arti kelen koopt men meestal ook in He hoogste hiërarchie van cen tra. Hi Rotterdam is gebleken dat din gen die mogelijk de city aan trekkelijker kunnen maken voor een deel geheel of groten deels buiten de mogelijkheden ^an de individuele zaak liggen. Hiertoe behoren meer beplan ting, meer parkeervoorzienin gen en het sluiten van winkel straten voor het verkeer. Ook crèches kunnen in dit verband genoemd worden. Er kan niet vastgesteld worden of er over net algemeen te weinig toilet ten zijn of dat de toiletten te moeilijk gevonden worden. De concurrentie tussen de Rotter- damse citv en primaire winkel, centra is heel zwak, volgens het rapport. Slechts centra van een goed doordachte onzet. zoals Vlaardingen-Liesveld, kunnen notentiële bezoeksters van een bezoek aan Rotterdam afhou den. Naarmate het autobezit toeneemt, zal het bezoek aan de Rotterdamse citv eveneens tne- Veertig procent van de mannen en vrouwen voelen zich in de Rotterdamse city meer vrij en thuis. Voor wie eigentijds denkt en voelt is Rotterdam aantrek- keliik. Reiskosten, reisduur en de aanwezigheid van een goed primair centrum in de eigen omgeving zijn van de grootste invloed. Iets bepaalds zoeken om te konen is uiteraard de belangrijkste reden voor het bezoek aan de citv. Daarnaast speelt gezellig heid een belangrijke rol. even als het opdoen van ideeën en oriëntatie. Resumerend zegt het rapport dat enkele centra voortreffelijk het probleem van de aanvulling op de Rotterdamse city hebben op gelost. Van de concurrerende centra is Vlaardingen-Liesveld blijkbaar het meest geslaagd, terwijl de oudere centra van Schiedam en Gouda niet geapprecieerd wor den. Het scheppen van een goe de sfeer in een ouder of kleiner centrum is een ingrijpende zaak. ST. LIDUINAPLEIN 8 Schiedam tel. 26.95.45 Schiedam Burgemeester en mevrouw H. Roelfsema-Poel- stra houden op Nieuwjaarsdag de gebruikelijke receptie in de aula van het Stedelijk Museum, 's middags van half vier tot zes uur. Het is de bedoeling dat ie dereen die dat wil op de recep tie kan komen en gedurënde korte tijd een gesprekje met de burgemeester en zijn echtgeno te hebben. De uitnodiging geldt nipt alleen voor ambtenaren en andere overheidsfunctionaris- Ken, maar de receptie is na drukkelijk toegankelijk voor de Schiedamse burgerij. Schiedam De afdeling Schie dam van de Nederlandsche Vereniging tot Bescherming van Dieren begint op 3 februari 1971 een cursus EHBO voor die ren onder leiding van de Schie damse dierenarts J. J. de Ka per. In 1967 en 1969 werdenoob al dergelijke cursussen gege ven. Voor deelname aan de cursus zijn enkele bepalingen gesteld. Men moet lid van de Dierenbescher ming zijn, ouder dan 18 jaar, bereid zijn tot deelname aan een in Schiedam af te nemen examen en verder moet men zich aanmelden bij het secreta riaat van de dierenbescher ming, Parkweg 249, Schiedam, vóór 16 januari 1971. De cursus bestaat uit tien tot twaalf lessen. De cursusavond is gesteld op woensdag. Op de eerste cursus is het benodigde leerboekje verkrijgbaar. Om dat het aantal deelnemers maximum 15 personen kan be dragen. zal bij een groter aan tal inschrijvingen de volgorde van aanmelding bepalend zijn. Aan de deelnemers wordt na 15 januari een schriftelijke beves tiging gezonden, waarin de no dige gegevens betreffende cur susgeld, plaats en aanvangsuur worden vermeld. Dit staat vermeld in het maand bericht van de afdeling Schie dam van het instituut, dat de maand januari van het vo en- de jaar nog meer activity ten op het programma heeft staan. Op vrijdagavond 8 januari zal er in zaal vier van het Wijkcen trum aan het Wibautplein een bijeenkomst worden gehouden waarbij de heer Dronkers een serie dia's zal vertonen van Na tuurvriendenhuizen in Zwitser land. De dia's laten wat zien van Engelberg, Riedelalp en Zermatt. Men kan er geen goe de indruk krijgen van de war- delmogelijkheden in die omge ving. De toegang tot de bijeen komst, die om acht uur begint, is vrij. Voor 50 cent kan men op donder dagavond 28 januari in zaal I van gebouw Irene aan de Lan ge Haven 155 terecht, waar we derom een dia-avond wordt ge houden. De beelden die men dan te zien krijgt zijn uit het Midden Oosten. Drs. Poose uit Amsterdam heeft zelf drie jaar in Israël vertoefd en de omrin gende landen bezocht. Hij zal op deze bijeenkomst ook spre ken over het conflict, in het Mid den Oosten en met name over het Palestijnse vluchtelingen probleem. Kaarten voor de bij eenkomst die om acht uur be gint zijn verkrijgbaar bij me vrouw Brandt, Wibautplein 159 en de heren Luttik, Visser straat 17, v.d. Stel, Zamenhof- straat. 19d, het secretariaat en ook 's avonds aan de zaal. Woensdag 13 januari start in het zaaltje van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting aan de Korte Dam 5 de eerste cursus avond in een serie van vier over Gast en gastvrouw. De avonden beginnen om half acht en duren tot tien uur. Men krijgt tips over het ontvangen van gasten, het maken van lek kere hapjes en het proeven van Franse kaassoorten. Deelnemers aan deze cursus (f fi voor leden, f 12 voor huisgeno ten van leden) kunnen zich tot 9 januari opgeven bij de secreta resse. Wegens verbouwing van het Luxor theater kan men deze keer in de Rotterdamse schouwburg een filmvoorstel ling bijwonen a 0,75 per per soon op zondagmorgen 17 ja nuari. De film goedgekeurd voor alle leeftijden gaat over Doctor Dolittle, een arts die ringslangen, buizen, duiven e.a. dieren in huis heeft, maar daardoor al zijn patiënten ver liest. Entreekaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa van de Rotterdamse schouwburg op de ochtend van de voorstelling. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: Schiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek' zelf de vele pluspunten. Deze bon in epen envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis naar: stuur m.i.v.: naam straat woonpl. telefoon SCHIEDAMSCHE COURANT i schot af op het i Martinit vindt nu werkt, niet irtinit van vori- Igende: „SBL0, ent Schiedamse overkoepelend i. Dus een bond n kwijt kunnen voor het zeggen i uitvoerig voor- t bij onze mede. ners toegaat aarschijnlijk ook ring komen dat ie dam op de ver- :ijn". Tot zover van Martinit. ;ze ontboezeming an der Horst op- enkele maanden :t Ursus dat aan- zonder daar- ers van de SBL0 •stellen op de en in Schiedam. i de woorden van der Horst graag ndat niet alleen aar ook uit ande- ;ingen de laatste ;lijke opmerkin- zijn geweest.Er i willen weten. >e zijn. De clubs ie op een langer dat ontbreekt init bijvoorbeeld r de belofte ee- de velden van Ij gen als Spirit ide velden langs zou gaan. Bat mdaar blijkbaar van de heer Van een blozend fd het clubblad Excelsior'20 ge in. Daarin wordt sportredactie deze krant zo- l lof toege- aid. Om er ver in van te wor- In datzelfde iblad wordt een jep gedaan om lewerkers voor nieuw aan te ten trainings- l. Ze krijgen er Excelsior blü»- r genoeg van n og langer op harde asfalt te nen. »C en HBSS ne l op 2 januari aan het do"r Rotterdamnie' rganiseerde voetbaltoer- In de veiling' en van Wad- ween wordt het nooi, waaraan vereniginge" nemen, ve'| :ld. HBSS heeft g jaar dit toer- gewonnen c° le beker moeten ledigen >at was bet Binnenstad van Schiedam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1