op oudejaarsavond Kerstboom- GAAT ER GOED „IN" verbranding op vier januari Tram en busdiensten m - GRATIS STROOIZOUT 2 kranten voor één prijs Geen groepspraktijken in Schiedam NOAD houdt nieuwjaars receptie sen tnd NIEUWJAARS DINER-DANSANT CAFé REST. EUROPOORT Arcering te hoog EMBER 1970 4 pagina's Woensdag 30 december 1970 ONAFHANKELIJK DAGBLAD98ste jaargang no. 23990 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL it de wedstrijd Als grootste bezwaar tegen groepspraktijken, zoals die even tueel in Rotterdam in werking zulien worden gesteld, zag dokter L van Hoogenhuyze, voorzitter van de huisartsen ver eniging, het feit dat de patiënten niet meer wetèn welke dok ter er aan hun bed zal verschijnen. Schiedam De kertsboomverbranding zal in 1971 op maandag 4 januari om zeven uur plaatshebben. Samen met de nieuw jaarsvuren zal ook vuurwerk worden ontstoken. De verbran ding gebeurt op twee plaatsen, namelijk bij de kruising Bachplein/Zwaluwlaan in Kethel en op een terrein aan de Westfrankelandsedijk in het verlangde van de Rubenslaan. RANDSTAD ONGEWILD Schiedam Hoewel uit de cijfers zou kunnen blijken dat Schiedam het hoogste tekort aan huis artsen heeft in Nederland, zien de Schiedamse huisartsen nog geen noodsituatie. In Schiedam zijn er gemiddeld 4000 patiënten op één arts. Deze toestand is ontstaan doordat er in de laatste 8 jaar 5 overleden en er maar 3 voor in de plaats kwamen. De heer J. Moor, secretaris van de huisartsenver eniging Schiedam verklaarde gistermiddag na afloop van een vergadering over dit onderwerp, waarom er nog geen grote ongelukken zijn ge beurd. „We draaien nog omdat we gedwongen worden zo efficiënt mogelijk te werken. De mede werking van de patiënten is ook heel erg groot". Men heeft aan de Buitenhavenweg in de rij moeten staan voor een zak strooizout. telefoon •Deze bon <n open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam ,l«ur m.i.v.:de SC RN 14 dagen gratis naar; naam straat SCHIEDAMSCHE COURANT woonpl. L N van Uffeleü ;1 7272: 3 A Dui- J van Ruiven 'ermeulen 6888: 6878; 7 P Ver- van Mil 6772: 10 J Ammei- P Lansbergen Vermeulen-Ai- 3 T Lansbergen ons 6562; 15 ïevr Geertsema rtavond is op ~i a.s 's avonds 'refpunt. Tijdig reserveren. Schiedam Het bestuur van de tafeltennisvereniging NOAD houdt op 1 januari haar nieuw jaarsreceptie voor leden en do nateurs in Zaal Marijke aan het Broersveld. De receptie zal du ren van 's middags vier uur tot 's avonds zes uur. Schiedam De RET zal op oudejaarsavond een beperkte dienst rij den. De middagspitsdienst begint een uur vroeger dan gewoonlijk. ie Postduif" be- ikenshow waar. ers en twee dui- den hokken: 3, sn; 4. H. v.d. Bakker; 6. H. r. v. Harmeien; 9. H. Brouns Grijp, 11. D. C Smits; 13. W. oon; 15. A. v.d. on, 17. H. Brok- :ouns Sr., 19. H. Brouns Sr; 21. de duivin was C. Bakker; de doffer van de it. 3e Schiedamse Gemeenschap en de VROM-dienst willen op deze wijze met de afgedankte kerst bomen het nieuwe jaar met een feestvuur welkom heten. Om dat de verbranding deze keer nogal laat wordt gehouden (na Nieuwjaarsdag valt een vrij weekend waardoor de vreugde vuren niet eerder dan op 4 ja nuari kunnen worden gehou den) kan men de oude kerstbo men ook eerder inleveren bij het bedrijf van de VROM-dienst aan de Buitenhavenweg 154: op werkdagen gedurende de kan tooruren. Dit, omdat anders moeilijk de kinderen op eigen gelegenheid vuurtjes gaan sto ken. bovendien zijn een aantal lage re scholen op maandag 4 janua ri voor het eerst open na de kerstvakantie, waardoor de kinderen hun kerstbomen niet kunnen inleveren. Per ingele verde boom krijgt men een pre mie van vijf cent. Wie op maandag zijn boom wil inleveren kan dat doen op zes verschillende verzamelpunten, te weten: het Rozenburger plein, het Van 't Hoffplein, op de Parkweg, hoek Mgr Nolens- laan, op het Dr Wibautplein in het wijkcentrum, het Frans Halsplein en op het dienstter- rein van de gemeentelijke VROM-dienst. Men kan op deze adressen terecht tussen negen uur 's morgens en 1 uur 's mid dags. Verder kunnen de bomen van ne gen uur 's morgens tot zeven uur 's avonds worden afgege ven op de stookplaatsen aan de Westfrankelandsedijk en het kruispunt Bachplein/Zwaluw laan. Maasboulevard 7, Schiedam Tel. 010 - 26 46 25 Het contact tussen de arts en pa tiënt wordt veel minder. Een ander bezwaar, wat bi,j de ver schillende doktoren tot uiting kwam, waren de kosten die men individueel moet dragen. Deze zullen met een groeps- praktijk veel hoger worden dan in de huidige situatie. Me vrouw van Hoogenhuyze zag als doktersvrouw ook grote pro blemen. „Het contact wat je ook als doktersvrouw met de patiënten hebt gaat voor een groot deel verloren". Dokter Van der Veer, arts in Ke thel, zag de groepspraktijken ook niet zo zitten. Een ideale oplossing vond hij het Zweedse systeem. De artsen stoppen daar om vijf uur.. Na vijf uur kan een patiënt naar het zie kenhuis gaan. Er zijn daar spe ciale afdelingen voor ingesteld. Mensen die hun huisdokter wil len zien, kunnen voor vijf uur komen. De randstad Holland is in het al gemeen niet zo erg gewild bij de toekomstige huisartsen. Er is weinig recreatie-mogelijk heid. Men zit met zijn allen bo ven op elkaar. In het oosten is alles veel ruimer. Schiedam is niet populair omdat bij de planning van nieuwe wij ken de gemeente geen rekening heeft gehouden, met woningen die artsen nodig hebben. Een huisarts heeft een woning nodig met genoeg ruimte en accom modatie. Er moeten patiënten in geholpen worden en hij moet er met zijn gezin kunnen wo nen. „In Groenoord en in Nieuwland bestaat die moge lijkheid nauwelijks", aldus de heer Moor. De heer Van Hoogenhuyze vond dat er eigenlijk een standaard- doktershuis neergezet zou moe ten worden. In de toekomst hoopt men dat er meer artsen naar Schiedam zullen trekken. „Ovèr een jaar of tién zal men wel gedwongen worden om naar het westen te trekken om dat het oosten des lands dan overvol met doktoren zit. Nu zitten we echter een beetje in een impasse". De heer Stevens directeur van de G.G.D. zag als oplossing voor het artsentekort meer sociale werkers. Veel patiënten die nu bij een arts komen voor licha melijke klachten hebben in fei te psychische klachten. Ver schillende artsen echter zagen hierin hetzelfde probleem als met de groepspraktijken. Een verwijdering tussen de arts en de patiënt! De arts is en blijft voorlopig nog, een vertrou wenspersoon voor veel mensen. Algemeen dacht men dat meer samenwerking een goed alter natief zou zijn. Men hoeft dan toch niet direkt in groepsprak tijken te vervallen. Bovendien zou medewerking van de pa tiënten ook helpen. Wat dat laatste betreft is Schie dam een voorbeeld. De Schie dammers blijken veel begrip voor de moeilijkheden van hun huisartsen op te brengen. De efficiency van de artsen zeif is ook een voorbeeld. Dit blijkt wel uit het feit dat de artsen niet van een noodsituatie spre ken. Schiedam De zakken strooizout die men gratis kan afhalen bij het kantoor van de V.R.O.M.- dienst aan de Buitenhavenweg vinden de laatste dagen een grote aftrek. Vorige week was er al vrij veel belangstelling voor de tien kilo gratis strooi zout, maar na de kerstdagen stond men er zelfs voor in de rij. De eerste klant die zich dinsdag meldde voor een zakje zout was er wel héél vroeg bij, namelijk om half zes 's mor gens. Het was iemand die na de nachtdienst meteen maar een zak zout mee naar huis nam. De zakken zout. zijn nog steeds gratis af te halen aan de Bui tenhavenweg op de werkdagen tussen negen en twaalf uur. Aan de kinderen wordt het zout niet meegegeven. Het is overi gens niet geschikt voor con sumptie. Het zout dat de V.R.O.M.-dienst heeft opgeslagen is deze week niet alleen gebruikt om het trottoir voor de woonhuizen iis- en sneeuwvrij te houden. Nadat de eerste sneeuw was gevallen is men bij de V.R.O.M.-dienst direct in actie gekomen voor bestrijding van de door de sneeuw glad geworden wegen. Begin deze week is met al het beschikbare materiaal uitge rukt om de wegen met zout te bestrooien. Dinsdagochtend om half tien waren alle verkeers- hoofdwegen bestrooid. Daarvoor waren nodig zes vrachtwagens met vier kubieke meter zout, de strooiwagentjes en twee kleinere wagens die speciaal voor de rijwielpaden zijn bestemd. Het V.R.O.M.-personeel heeft het maandag druk gehad. Door de vrije kerst-vrijdag had het rei- nigingswerk zich al opgestapeld en doordat ook de gladheid nog bestreden moest worden moest er maandag dubbele dienst worden gedaan. geen noodsituatie Voor niks het trottoir sneeuwvrij maken. Artsen zien De tramlijnen 1 en 8 zullen vanaf 20.30 uur tot 1.30 uur een dertig minuten dienst rijden. De laat ste volledige rit van lijn 1 van de Honingerdijk zal plaats heb ben om 1.45, van Schiedam uit is de laatste rit om 1.30 uur. De laatste rit van lijn 8 is om 1.30 uur van Laan van Nooitgedacht en om 1.45 uur van Schiedam. De dienst op de buslijnen 40 en 57 wordt om ongeveer 20.15 ge staakt. De laatste bus van lijn 40 vertrekt van Station Noord om 20.36 uur en van Schiedam om 20.24 uur. Bus 57 rijdt zijn laatste dienst om 20.15 uur van Schiedam en 20.35 uur vanuit Vlaardingen. Dè buslijnen 38, 53, 55, 56 en 59 rij den van circa 20.30 uur tot 1.30 uur een halfuursdienst. Op lijn 38 vertrekt de laatste bus van uit Schiedam om 1.40 uur en vanuit Crooswijk om 1.40 uur. De laatste dienst van lijn 53 is vanuit Schiedam om 1.35 uur en vanuit Kethel om 1.30 uur. nog De laatste bus op lijn 55 vertrekt om 1.40 uur van Schiedam. Lijn 56 heeft zijn laatste dienst om 1.45 uur van Holy en om 1.42 uur van Vlaardingen-West. De laatste bus op lijn 59 vertrekt om 1.42 uur vanuit Schiedam en om 2.07 uur vanuit Vlaardin gen. Lijn 54 rijdt van 20.10 uur tot cir ca 1.30 uur een 20 minuten- dienst. De laatste bus op deze lijn vertrekt om 1.40 uur van Schiedam en om 1.55 uur van het Rubensplein. Schiedam Een technische fout is er gisteren oorzaak van ge weest dat een verkeerd gedeel te van de tekening bij het arti kel over de toekomstige MTS gearceerd werd. Bedoeld ge deelte ligt enkele centimeters I lager. Voor wie plaatselijk be- j kend Is, voor de hand liggend.1 Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: de khiedamsche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamsch Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u K dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek «Ifde vele pluspunten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 1