TERUGBLIK IS AAR RAT ES FUSEL f Ook dit week einde handbal hoofdschotel 4 (Iron?! l ,11 i c - ■1 X v 1 I SW thuis tegen De Graafschap Handballers vragen weer aandacht 11 SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 30 DECEMBER 1970 IL mm - Een van de vele hoogtepun ten in het afgelopen seizoen voor Excelsior, was ook het bezoek van het Ierse team aan Thurlede. VERDIEND Uil WÈSÊmmk *i mmmm i— 'WüflWwWmmrn I ft Captain Martens van Spirit. In het eerste jaar van het bestaan werd Spirit kampioen. WISSELEN GLORIEVOL Als de bal rolt: van onze handbalmedewerker Schiedam De Margriethal wordt op het eerste weekeinde van het nieuwe jaar intensief bezet door de handballers. Zaterdagavond om 20.45 uur ontmoeten de heren van UVG het I strijdlustige Snelwiek 2 uit Rotterdam. In Rotterdam is het I indertijd een spannend treffen geworden. Er was weinig I krachtsverhouding, zodat er een gelijk opgaande strijd ont-l stond, die in de laatste minuut omsloeg in het voordeel vanl Snelwiek 2 dat toen een 109 zege behaalde. Ook nu weerl zal het ongetwijfeld een spannende strijd worden, waarin j een puntenverdeling in de lijn der verwachting ligt. MOGELIJKHEID m The King of Sports beleefde tij den in Schiedam (Van onze sportredactie Schiedam Terwijl in Australië en Nieuw-Zeeland het cric- ketseizcen in volie gang is met als hoogtepunt de testseries tegen Engeland, moet cricketend Nederland nog enkele maanden van regen, sneeuw en vorst trotseren voordat de eerste bal weer gebowled kan worden. Nu we in deze korte en donkere dagen ons bezinnen op het nieuwe jaar, is het misschien gepast een ogenblik achterom te kijken naar het seizoen 1970 dat in vele opzichten een tumultueus en opwin dend seizoen was. In deze goede stad beleefde „the King of Sports" gouden tijden: Excelsior behaalde de titel in de eer ste klasse B en twee nieuwe loten verschenen aan de nog niet zo wijdvertakte cricketboom t.w. Spirit en Asvion. ■L - B V- - -A Zonder afbreuk te doen aan de uitstekende prestatie van Ex celsior moet de oprichting van twee nieuwe cricketclubs als belangrijkste gebeurtenis van het seizoen 1970 beschouwd worden. Immers de continuatie van dit nobele spel in Schiedam is daarmee geconsolideerd. Deze initiatieven hebben bij de gerenommeerde verenigingén I Excelsior en Hermes DVS een stroom van kritiek losgemaakt. Enerzijds terecht, omdat door bundeling van krachten meer gepresteerd zou kunnen wor den; aan de andere kant was hun misnoegen misplaatst, om dat het hier ging om twee ge heel zelfstandige verenigingen die omwille van het spel en de inherente sfeer hun vereniging ook in de zomer nieuw leven wilden inblazen. Gesteld dat deze clubs goed van de grond komen, dan zal daar het hele Schiedamse cricket wel bij va- ren. Men denke aan een zomer avondcompetitie die het afgelo pen seizoen reeds een beginne tje beleefde. (SpiritExcel sior). Na jarenlang aan de top ge zweefd te hebben, werd Excel sior dit jaar verdiend kam pioen. Hun inzet was prima, in de spelonderdelen troffen zij geen betere. Komt zo'n kam pioenschap nu tot stand doordat de rijpheid als cricketer gaat domineren? Ja, alleen bij bepaalde spelers die, nu zij als cricketers stabie ler zijn geworden plotseling van zeer grote waarde voor hun elftal blijken te zijn. René Schewe, Hans Gouka en Wil van Gelderen zijn hier lichtende voorbeelden van. Hf 11 l i 11 ii 1 1 'i S sf - - - .1 Toch is een kritische kantteke ning wel op zijn plaats. Werpt men een blik op de gemiddel den van alle Ib-spelers dan valt het op dat het batten vooral achteruit is gegaan in verhou ding tot vorige jaren. Illustratief hiervoor is het feit dat veteraan Arij v.d. Linde (Spar ta) met een gemiddelde van 33 op de eerste plaats staat. Voorts is er niemand in deze klas geweest die het gepres teerd heeft om een century te scoren. Is de afwezigheid van centuries niet indicatief voor het battingpeil? Is er dan nie mand die de klasse en vooral het karakter heeft om een der gelijke mijlpaal te bereiken? Lou Borrani kon het, Manus Stolk, Koos Oosterholt! Het lijkt wel of deze gouden tijd nooit weerom komt. Toch is het bowlen niet zo onbespeelbaar geworden dat centuries niet meer haalbaar zijn. De eerste Schiedammer op de lijst is Koos Gouka met een ge middelde van 26 en met 49 als hoogste score. Koos heeft wei eens een century gescoord, doch ook hij heeft niet voldoen de rust en karakter in zijn spel kunnen leggen om dit te berei ken. R. Schewe, Van Gelderen en W. Schewe volgen met ge middelden van 23 en 20. Hermes kwam tot zeer wisselen de prestaties. Werd de ene week een tegenstander met in nings verpletterd, de week daarop moest het zelf oppassen een dergelijke vernedering niet te ondergaan. Ontegenzeglijk toonde Hermes kwaliteit, maar kwaliteit alleen zal hen niet ver brengen. De fighting spirit, essentieel voor een succesvol seizoen, werd te zeldzaam gecreëerd. John Beyer was qua batten de beste. Hij scoorde een gemiddelde van 19, wat 5 runs lager is dan vorig seizoen. Bij de bowlers voert Wil van Gel deren weliswaar de lijst aan (24 wickets voor 187), doch hij bowlde vaak enkele overs om de staartwickets op te ruimen en dat is heel wat anders dan stockbowlen zoals Gouka en Geeratz plegen te doen. Gee- ratz veroverde van alle Schie dammers die in de eerste klas uitkomen de meeste wickets nl. 46 ten koste van 508 runs. Koos Gouka stelde ondanks zijn 39 scalpen teleur. De tijden dat hij 50 of meer wickets verover de schijnen voorbij te zijn. tn de fieldingsector" leverde Ton Stouthandel een uitstekende prestatie. Deze jonge en veelbe lovende wicketkeeper eindigde met 27 slachtoffers op de eerste plaats. Wim Schewe werd met 22 vangen vierde. Theo Janse (14) en Rico Borrani (13 van gen) onderscheidden zich als fielders, terwijl Wil Putter dit jaar wederom met de beste fieldingprestatie ging strijken. Zijn razendsnel inlopen en aan gooien deden menig batsman de run-out dood sterven. Ook aan de verrichtingen van Spirit en Asvion heeft deze krant uitvoerig aandacht be steed. Wat zich reeds na een drietal wedstrijden begon af te tekenen, werd bewaarheid: Spi rit werd kampioen. Vele kniesoren zullen zeggen dat dit het werk is geweest van slechts een drietal. Toegegeven zij dat zij een niet onaanzienlijk aandeel gehad hebben in deze prestatie, doch de teamspirit en de geest hebben dit succes gro tendeels bewerkstelligd. Asvion had eveneens een leuk seizoen. Tot prestaties van formaat kwam het nagenoeg niet. Ook hier werden de eerste schreden op het cricketpad als zeer pret tig beschreven. Van Lingen voerde de battinglijst aan met een gemiddelde van 62, Vollebregt die van de bow lers met 26 wickets ten koste van 111 runs en Martens die van de fielders met 18 slachtof fers. Bij Asvion leverde Jacobs een goede prestatie. Zijn hoog ste score bedroeg 76 runs wat gemiddeld 14 runs per wed strijd betekende. Hermans en Staalman met resp. 40 en 32 wickets weerden zich geducht. Ruiten de competitie was het ook een bijzonder jaar. Ter gelegen heid van het 50-jarig jubileum van Excelsior speelde het eer ste team een wedstrijd tegen het nationale elftal van de Re publiek Ierland (Eire). Onze stadgenoten verloren welis waar, maar een schande was het zeker niet aangezien het Nederlands Elftal daags daar na met zeer grote cijfers werd vernederd. Hermes DVS onder nam de reis naar Engeland voor een aantal wedstrijden. Met de beste herinneringen keerden zij na 10 dagen terug. Velen zullen misschien bij het slaan van klokke twaalf met plezier en weemoed terugden ken aan het cricketseizoen 1970. Het Schiedamse cricketpubliek heeft een onvergetelijk jaar achter de rug. Een jaar waarin Schiedam zich op alle fronten opwerkte tot Neerlands tweede cricketbolwerk en waarop zij terecht trots kan zijn. Schiedam Wat doet het weer. Blijft het vriezen of gaat het dooien. Wat ook het geval zal zijn of er zondag gevoetbald zal worden lijkt niet helemaal aan nemelijk. De amateurs spelen niet omdat geen wedstrijden zijn vastgesteld. Blijft over het betaalde programma. Dat geeft voor SVV een thuiswedstrijd te zien tegen De Graafschap en voor Hermes-DVS de lang niet makkelijke opgave bij VVV in Venlo. SW, dat de vrije zondag heeft benut om tegen Nestoro uit Rotterdam een oefenwedstrijd te spelen, scoorde in de wed strijd zes maal. Wel liep bij een botsing Wout van Meeteren een neusbeenbreuk op. Maar trai ner Bens is van mening, dat Wout van Meeteren zondag weer van de partij zal zijn. De Graafschap, vorig seizoen ge promoveerd, doet het niet al te slecht. Toch blijft het mogelijk voor SVV deze wedstrijd in winst om te zetten. Hermes-DVS zal, wil het tot de promotiekandidaten blijven be horen, zich niet door VVV laten verrassen. Toch blijft een zege in Venlo altijd een moeilijke zaak. Ook de B-teams komen in het veld. SVV b gaat naar DWS en Hermes-DVS b blijft in Schie dam om de reserves van De Baronie te ontvangen. Zondag wacht ons in de sporthal een ware hoofdschotel. Om 11.40 uur treden de heren van Wilton aan tegen Roda uit Rot terdam. Tijdens de veldcompe» titie heeft Wilton zich goed ver slikt in dit Rotterdamse team dat de scheepsbouwers met goed opgezette aanvallen heel wat werk te verzetten gaf. Wil ton is er uiteraard op gebrand om hiervoor revanche te ne men. Gezien de spelopbouw van Wilton in de laatste periode, hebben wij er alle vertrouwen in dat de beide punten in Schie dam zullen blijven. Ook de der by ontbreekt deze week niet. De dames van Wilton en DWS 2 zullen met elkander de strijd aan gaan. Veertien dagen terug behaalde Wilton met veel geluk een 55 gelijkspel. DWS had toen alle kans om de vollo winst te behalen, maar liet die mogelijkheid liggen. Het zal in ieder geval een spannende strijd worden, waarin wij DWS toch wel de beste kansen ge ven, als we af mogen gaan van de prestaties van Wilton afgelo. pen zondag tegen Animo. De dames van DWS ontvangen het Haagse Westlandia. DWS speelde haar eerste zaalhand balwedstrijd van dit seizoen te gen de Westlandse en liet het er toen lelijk bij zitten. Met 9i bleven toen de punten in de Re sidentiestad. Maar DWS is nu goed ingespeeld en laat zich niet meer zo snel onder de voet lopen. We zien dan ook in deze strijd, die om 14.00 uur begint, I een kleine mogelijkheid void DWS om de punten in huis te I houden. Ook de heren van DWS I treden aan tegen Westlandia. In Den Haag werd het een g de en spannende strijd, waarin I DWS toonde over de meeste I stoom te beschikken en e® I 1013 zege behaalde. Ook voor I zondag voorzien we weiwS I moeilijkheden voor DWS, dat I nog steeds de ranglijst aan-1 voert. Om 17.05 start de da- T mesontmoeting UVGDynamo. I Dit zal geen gemakkelijke ot I gaaf worden voor de groen-w"- ten. In Rotterdam had Dynani" I lange tijd de leiding, maar po11! fel slotoff ensief van UVG I bracht hen in de laatste fasfl alsnog een 6—9 zege. UVG zal I danig op haar tellen moeie"! passen, wil het zich niet laten I verrassen. Komt het team ecli*| ter met de juiste inzet binne'1 de lijnen, dan mag er op puntenverdeling gerekend wor-| den. De heren van Scylla dienen zeer I vroeg uit de veren te kom#1, Reeds om 9.40 uur moeten zij f de Rotterdamse ENK aantrf-l den tegen Actief 3 uit de Maas stad, In deze ontmoeting gevea I wij Scylla een goede kans o® de beide punten te bemachti gen. Actief beschikt wel .over een goed ingespeeld team vaal meest oudere spelers, maar Git gaat tenkoste van de conditie- En dat heeft Scylla beslist vol' doende. Ziet Scylla kans o® van meet af aan het tempo te bepalen, dan is de kans op een overwinning zeer groot.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4