JAC winnaar van laatste zaal- voetbal toernooi 1 mm WB&i Zijn amateurs op de verkeerde weg?" MW '58 met sportiviteitsprijs beloond Nationaal» toernooi van VDV Schiedam haalt de 20 niet SPORT! 3 Vanavond clubkampioen schappen Intiem '55 Korfbal Jo van der Touw in nieuwjaarsrede: BIJSTUREN Bas van HULDIGING KORFBAL Aantrekkelijk programma in Sporthal 71 ICHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 4 JANUARI 1971 ilai fPADDINXVEEN Het Haagse JAC heeft het zaalvoetbal-toernooi in de Waddlnxveense veïlinghal gewonnen. Op de tweede plaats eindigde het Schiedamse PPSC, dat in de verlenging met 3—2 door JAC werd verslagen. Het toernooi is in alle opzichten geslaagd- De organisatie, die In handen was van Jodan Boys, verliep perfect. Jammer was het, dat laatstgenoemde club evenals Be Fair met daif hegj hun reserve-elftallen aantraden. ïlli hoq 1.U0 aid Van oaze sportredactie 'Jaardingen Het bestuur vn In tiem '55 heeft besloten om en kele klassen samen te voegen tijdens de jaarlijkse clubkam pioenschappen, die vanavond (maandag) zullen worden ge houden in de turnzaal aan de Rode Kruislaan. irspronkelijk was het de bedoe ling dat vanavond de voorwed strijden zouden worden gehou den en de finales op vrijdag te doan verspelen. Echter is de deelname van dien aard dat al les reeds vanavond zal worden beslist, hetgeen inhoudt dat dan tevens de finales 2UÜen worden gehouden. ierhalve heeft het bestuur de eerste- en tweede?klassers ^tot én klasse gevormd," terwijl" de derde- en vierde klassers even eens zijn. samengevoegd. Deze wedstrijden zijn uitsluitend be~ .stemd voor de senior-leden van Luie vereniging. Vooral tegen het einde droegen de wedstrijden een spannend ka rakter. Na JAC en PPSC be landde Jodan Boys'op de derde en Randstad Sport op de vier de plaats. Vijfde werd ASWH en zesde Nieuw Lekkerland. De prijs voor de sportiefste ploeg ging naar MVV '58 uit Meteren, dat WSE juist voor bleef. De wisselbeker, die na afloop door wedstrijdleider Meindert eerüing werd uitgereikt, kwam definitief in bezit van JAC. Na elf jaar was dit het laatste zaalvoetbal-toernooi, dat in Waddinxveen is gehouden. Bij het afscheid van de heer Leer ling is ook de man achter de schermen, de heer C. K. van Hoeven uit Waddinxveen, be trokken. Hij kreeg een platen- bon aangeboden. De vijf scheidsrechter* ontvingen een wimpel. De gedetailleerde uitslagen zijn: Groot Ammers - Randstad Sport 12, Nieuw-Lekkerland - WSE 3—0, HBSS - Almkerk 1— 1, JAC - NEC 31, Groot Am mers - Piershil 04, Schoonho ven - Nieuw Lekkerland 23, Randstad Sport_- HBSS 10, WSE - JAC 0—6, Piershil - Alm kerk 11, Schoonhoven - NEC 02, Groot Ammers - HBSS 2 2, Nieuw Lekkerland - JAC 0—2, Almkerk - Randstad Sport 0—1, NRC - WSE 3—1, HBSS - Van onze sportredactie Vlaardingen Do Vlaardïngse damvereniging hoopt dit jaar haar 55-jarig bestaan te vieren met het organiseren van snel- damwedstrijden die .een natio naal karakter zullen krijgen. Alle verenigingen?in-NederJand zullen gelegenheid krijgen om ditmaal naar Vlaardingen te komen om met hun liefhebbers van sneldamwedstrijden goed voor de dag te komen. Waar schijnlijk zal de grote damdag worden gehouden op zaterdag 8 mei, met de mogelijkheid om het öamfestïjn te verschuiven naar zaterdag 15 mei., In drie groepen verdeeld hebben achttien VDV-ers zich reeds voorbereid op een dergelijk toernooi; zij het, dat het deze keer gongwedstrijden betrof waarbij het tempo nog hoger ligt dan bij sneldammen. In een snel tempo van slechts 5 se conden bedenktijd per zet wer den door iedere speler tien partijen op één avond gespeeld. In groep 1 werd D. v.d. Kerk- hoff winnaar met 15 punten, op de voet gevolgd door Verburg met slechts één punt minder. Daarna volgden Biel, Van Leeuwen, Van. Splunter en Mast. In groep 2 toonde Tamboer zich de sterkste met een score van liefst 1? punten. Met 5 punten achterstand eindigde Molenaar op de tweede piaats. Daarna volgden Van Woerden, Smits, Weisscher en Lucassen sr. In groep 3 ging de eerste prijs naar Leen Tom, die 18 punten op zijn naam bracht. De tweede plaats was voor Poot met 12 punten en. de derde voor Kor- ver, die 10 punten behaalde. Tenslotte volgden hier nog Lu cassen jr., Boudewijns en Elen- baas. De laatste hier in de PPSC (met loodjes. JAC, aanval tegen V), won het laatste zaaivoetbaltoemooi in Waddinxveen, na verlen ging met 32, Piershil 21, JAC - Schoonho ven 31, Almkerk - Groot Am mers 21, NRC - Nieuw Lek kerland 01, WSE - Schoonho ven 03,'Randstad Sport - JAC 1—3, PPSC - Jodan Boys 3—1, Randstad Sport - Jodan Boys 2—5, JAC - PPSC 2—2 na ver lenging 32, :de i /ofSchiedam De 62 overwin ning van Achilles op Odi was verdiend. Daarmee was zelfs de meest verstokte Odi- supporter het eens» De Hage naars waren beter en de zwakke plek, die hun Griek se naamgenoot had, hebben de Odianen in de Haagse ploeg niet kunnen ontdek ken. Integendeel: de zwakke plekken zaten bij Odi. Het Schiedamse dames-viertal was op de beslissende mo menten niet opgewassen te gen haar tegenstandsters en bij de heren was dit, in min dere mate, ook het geval. kt niet meespelen van Arie v. 't Hoff en Gerda de Boer was voor de Schiedammers natuur lijk een verzwakking, maar ook zij zouden wel niet in staat ge weest zijn hun ploeg voor een Nederlaag te behoeden. Voor de doelpunten aan Schiedamse kant zorgden Costick Toussaint U—1) en Ton Sprayt (22). Hierna stelden de gasten met 4 treffers de overwinning zeker. SpartaanSchiedam had een on aangenaam slot. Bij de stand 184 In jbet voordeel van de Schiedammers staakte de scheidsrechter enkele minuten voor tijd de strijd. Een merk waardig incident was hiervan de oorzaak. De tegenstander Van Freek Veer, d'~ reeds niet ginder dan 7 treffers had moe ten toestaan, was het met de beslissing van de heer v. d. Stam toen hij Schiedams twin tigste doelpunt afkeurde, niet eens. Het zal ook iedereen wel raadsel blijven, waarom «it mooiste doelpunt van de wedstrijd werd afgekeurd. In 9 Op negentien bleef het scorebord steken. Verider liet Spar taan het niet komen» Het was al mooi genoeg zo. ieder geval gaf de scheidsrech- geharrewar werd de wedstrijd ter een vrije worp aan de Spar- gestaakt. taan, die op zijn beurt de vrije jje wedstrijd op zich had niet worp naar Freek plaatste. De scheidsrechter greep opnieuw in en liet de worp overnemen. Voor de tweede maal werd de bal naar Freek Veer gegooid, waarna de heer v.d. Stam de Rotterdammer wegens wange drag van het veld stuurde. Dit werd niet opgevolgd en na emg veel om het lijf. Daarvoor was Schiedam te sterk. De rust ging in met 10l. Koningsschutter \vas Freek Veer met 7 goals, op de voet gevolgd door Arie Jan sen met 6. Ger O verkleef t (3), Nel Majoor (2) en Jannie Boo- gaers (1) zorgden voor de an dere doelpunten. Schiedam Nieuwjaarsrecep ties, bijeenkomsten waar sportlieden elkaar het beste wens envoor het nog lopen de seizoen en ook voor pres taties die nog komen, zijn ook in de afgelopen dagen in de diverse clubgebouwen ge houden in de Schiedamse sportparken. Bij de Sport vereniging Schiedam combi neerde men de nieuwjaars receptie met het huldigen en uitluiden van verschillende leden. Na 33 jaar secretaris te zijn geweest van Schie dam. vond Bertus Zonneveld de tijd gekomen zijn „papie ren" aan een ander over te dragen. Werd Chris van Dijk benoemd tot erevoorzit ter. waren er lovende woor den en een cadeau voor A. Zonneveld, die 25 jaar ju niorsecretaris is, en werd het feit gevierd, dat Rob de Hollander veertig jaar gele den lid werd van Schiedam. Maar alvorens voorzitter Jo van der Touw al deze „feestvar kens'' voor het voetlicht haal de, sprak hij zijn. traditioneel geworden nieuwjaarsrede uit. Ook deze keer schuwde Jo van der Touw met de dingen bij de naam te noemen. „Deze bijeen komsten, zoals wij die ieder jaar houden op nieuwjaarsdag, zajn belangrijk voor onze ver eniging en onze leden. Omdat wij met z'n allen sporten in een en dezelfde vereniging: Schie- dem." Over de toestand in de voetbalwereld merkte hij op: „Dat ik geen voorstander ben van het betaalde voetbal is al gemeen bekend. Er worden aan spelers en trainers salarissen betaald, waaraan, een acade misch gevormde niet kan tip pen. Maar deze gang van za ken is niet meer te stoppen. Erger is, dat ook m de ama teursector nog maar zo wei nig echte liefhebbers zijn. Amateurclubs gaan over tot het benaderen van. het se mi p rof ession alïsm eDat heb ik kunnen beluisteren in ge sprekken met bestuurders van amateurclubs waartegen wij oefenwedstrijden hebben ge speeld. Et zijn clubs, die spelers vrijstel len van contributie, het geven van een camplete voetbaluit rusting aan een veelbelovende speler is al niets nieuws meer. Het is mij bekend, dat een ama- 9 Chris van Dijk werd ere-voorzitter van Schiedam en kreeg de gouden spelifi. teur uit Rotterdam, hier in onze stad een contract kreeg voor gelegd, waarom hij moest la chen. Dan verdien ik min der dan ik nu krijg bij mijn amateurclubje, zei deze speler. Wij zijn. dacht ik, op de ver keerde weg. Of, 7.o vraag ik me wel eens af, moeten wij met een beetje bijsturen. Ais het /o doorgaat, bestaat er over tien jaar niet meer de mogelijkheid om de sport als liefhebberij uit te oefenen. Het blijft voor het bestuur van nu en van het be stuur van de toekomst, moeilijk de juiste weg te vinden". Toch waagde Van der Touw hes om aan de, m groten getale aanwe zige leden, te vragen ook m 1971 weer veel werk te willen ver zetten voor Schiedam. Hierna was het de beurt om een aantal leden te huldigen. Als eerste werd Bertus Zonneveld naar voren gehaald. Van der Touw: „Jij bent Schiedam 33 jaar trouw geweest als secreta ris. Dit Is een gebeurtenis, die niet velen jou na zullen doen. Je weet dat we ieder jaar op onze nieuwjaarsreceptie een lid eren, dat volgens het bestuur het meest verdienstelijk lid van het jaar is geweest. UmX aal nie mand verwonderen dat jij onze sportman van het jaar bent ge worden". Een cadeau en bloe men voor mevrouw Zonneveld waren de blijken van waarde ring voor het vele werk door Zonneveld verricht. Chris van Dijk. kreeg te horen dat hij tot erevoorzitter was benoemd. „Na het overlijden van onze erevoorzitter, de heer Krabben dam, was jij de enige die voor deze titel in aanmerking kwam. En bij een erevoorzitterschap hoort een gouden speld, die ik je graag op je rover wil ste ken", zei Van der Touw,- Toen 25 jaar geleden bij Schie dam de jeugdafdeling werd op gericht. was A. P. Zonneveld daarvan de eerste secretaris. Ddt is nij nu nog. Aanleid mg voor het bestuur om hem daar voor een pen te overhandigen. „Dit is geen beloning, maar een grote blijk van waardering voor alles wat jij voor onze jeugd doet", merkte Van der Touw op. De nieuwe secretaris, de heer Verweij, maakte inbreuk op het protocol, door de voorzitter de microfoon afhan dig te maken en ook hem in de hulde te betrekken. „U bent vandaag op de kop af 20 jaar voorzitter. Voorzitters bij andere dubs komen en gaan. Maar Van der Touw blijft. Daarvoor onze dank". Een ge schenk en een langdurig ap plaus, maakten van Van der Touw een ontroerd man. Nadat de gehuldigd en een woord van dank hadden gesproken (Van der Touw: „Ik ben blij en ge lukkig en zal deze dag nooit vergeten") werd op het hoofd- veld gekeken naar een wed strijd tussen de jeugd en de veteranen. Schiedam" Woensdagavond zal in de Margriethal van goed korfbal te genieten kunnen zijn. Om haif acht speelt Trekvogels tegen PKC. Een wedstrijd in de overgangsklasse, waarin het aan spanning niet zal ontbre ken. Hierna, om tien over half negen, komt Odi tegen BKC binnen, de lijnen. Hoewel <ïe Schiedammers het tegen de stug spelende Bra banders niet gemakkelijk zul len krijgen, behoort een over winning tot de mogelijkheden. Een overwinning die de wit- zwarten hard nodig hebben om zich van de laatste plaats, die angstig dicht nadert, te.verwij deren. Schiedam komt om-tien voor tien aan de beurt tegen Hou Stand, dat evenals de roodzwarten nog ongeslagen is. Het .krachtsver schil tussen-beide--achttallen is met groot. Misschien, dat het voordeel van der-thuiswedstrijd doorslaggevend- zal zijn. De roodzwarten rekenen in ieder geval op veel supporters, die hun de zo nodige steun zullen moeten geven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3