mm „Ik heb Schiedam zien groeien95 Volleybal komt weer op gang BIJTEN ZORGEN VOOR VOLDOENDE ZUURSTOF SVV oefent tegen HVO Berlus Zonneveld ivas 33 jaar secretaris van Schiedam door Basvan Bochove SPSV VVG SHELL. DE JEUGD In Beatrixpark: RECREATIE MANDAG 4 JANUARI 1971 Schiedam Bertus Zonneveld in de Sportvereniging Schiedam beter bekend ais HMZ heeft na 33 jaar»! lang secretaris van deze ver eniging te zijn geweest, ge meend zijn taak aan een ander over te dragen. Hij heeft Schiedam zien groeien van een vereniging met maar vier seniorelftallen tot wat het nu is. Een club waar voor elk wat wils is. Voetbal, honkbal, softbal en een club waar men van „bouwen" weet. De nu 60-jarige Bertus Zonneveld heeft dat alle maal zien groeien. Heeft zelf aan die groei meegewerkt om nu, na 33 jaar van be stuurder weer „gewoon" lid te worden. 6 Bertus Zonneveld. Van onze sportredactie Schiedam/Vlaardingen Donderdagavond komen maar liefst ze ven teams van de Vlaardingse en Schïedamse volleybalvertegen woordigers in het strijdperk. Voor de meeste teams is het een. „re turn" ontmoeting met revanche mogelijkheden. Voor de heren van Volley'68 zal de strijd tegen stadgenoot Sunlight zeer zeker op een revanche-wedstrijd uitdraaien. Volley startte de competitie onzeker en verspeelde daardoor kostbare punten. Ook de eerste ontmoeting tegen Sunlight werd met 31 verloren. Volley, toen nog niet op volle stekte, deed het daarna beter en. met klinkende overwinnin gen werd een indrukwekkende opmars ingezet. De achterstand op leider Alcazar werd terugge bracht tot drie punten en met de wetenschap deze sterke te genstander nog thuis" te krij gen zal het tegen Sunlight geen fouten willen maken. Het zal te vens willen bewijzen dat het Volley van nu aanmerkelijk sterker is geworden. Sunlight speelt tot nu toe nogal wissel vallig maar is nog steeds tot uitschieters in staat. Aanvang 20.30 uur, Ook de Schiedamse Politie Sport Vereniging kan het tegen de re serves van C.V.V. beter doen dan in de eerste ontmoeting. De Schiedammers verloren toen in een spannende strijd met 31. Beide teams zijn nog steeds niet uit de degradatie zorgen maar zullen in de tweede helft van de competitie zich wel vei lige kunnen stellen. Aanvang 20.00 uur in de sportzaal aan de R.K. scholengemeenschap. De heren van U.V.G krijgen het bijzonder zwaar tegen het ster ke Rotterdamse Animo. De Schiedammers zullen alles in het werk stellen om de nodige punten te vergaren om degra datie te ontlopen maar treffen het niet dat Animo nog volop in de kampioensslag zit. Winst voor U.V.G zou een geweldige verrassing betekenen. Aanvang 2i uur-in de"sportzaaI aan de Mgr. Nolensla an. De dames van U.V.G. gaan naar Vlaardingen om de volle winst te veroVeren tegen de reserves van Sunlight. In de derde klas se A behoort U.V.G. met het Rotterdamse N.N.P.V. tot de grootste kanshebbers voor de titel. Sunlight -2 bezet de laat ste plaats' waardoor de 2ege normaal gesproken naar de Schiedamsen zal gaan. Aan vang 19 uur. dat het ongeslagen Juliana het eerste verliespunt moest incas seren en zullen dit ook tegen deze sterke tegenstander weer willen doen. Tenaco behoort nog steeds tot een van de kan didaten voor de titel in de eer ste klasse A terwijl Shell gere kend kan worden tot een steeds sterker wordende middenmo ter. Den puntenverdeling zit er in voor de Vlaardingsen. De heren krijgen bezoek van de M.V.C. reserves. Shell kan bij winst de staartgroep verlaten maar ook M.V.C. heeft de winst hard nodig om uit degradatie- zorgen te komen. Shell, licht fa voriet, zal dan ook een uiterst geconcentreerde tegenstander tegenover zich krijgen. De eer ste ontmoeting eindigde in een 22 gelijkspel waarbij de Vlaardingers een 2—0 voor sprong toch nog verloren zagen gaan. Aanvang 21.15 uur in'het sportpark „De Vijfsluizen? te Vlaardingen. Het eerste damesteam v~> 'Shell gaat naar de Rotteidamse Energiehal om op het late tijd stip van 21.30 uur het sterke Te naco te ontmoeten.x De Vlaar dingse dames zorgden ervoor Schiedam SVV heeft het voet- balloze weekeinde al oefenend doorgebracht. Zondagmorgen speelde het eerste team tegen de jeugd. Het werd een grote zege voor de spelers van het- eerste team. Het B-elftal speel de zaterdagmiddag een oefen wedstrijd tegen HVO uit Vlaar dingen. Deze strijd leek een grote zege te gaan worden voor de reserves van SW. Reeds snel na het begin keken de Vlaardingers tegen een 30 achterstand aan. HVO kwam in het eerste kwartier na de rust terug tot 3-r-3 door doelpunten van Kornaat en Voogt. SVV B stelde de zege echter met nog twee doelpunten vast op 5—3. De Schiedamse treffers kwa men op naam van Hazenbroek, Osterfioli en Van Gent. Schiedam Een werkgroep van de hengelsportvereni ging „Schiedam en Omstre ken" is j.l. zaterdag druk iit de weer geweest met het za gen van bijten in de dichtge vroren vijvers van het Prin ses Beatri*park. Voor het eerst is gebruik gemaakt van de hiervoor aangeschaf te hotorzaag die het mo gelijk maakte grote recht hoekige openingen aan te brengen in de ijsvloer. In totaal twaalf bijten liggen thans verspreid over dit wa tercomplex op plaatsen die in overleg met de gemeente lijke Plantsoenendienst wa ren vastgesteld. De ligging is dusdanig dat ze geen ge vaar opleveren voor de schaatsenrijders. Bovendien zijn deze kunstmatige wak ken duidelijk gemarkeerd. Er zwemt momenteel voor een waarde van ruim 26.000 gulden aan vis rond in de vijvers. Komt hierop een ijs laag te liggen dan ondervin den de vissen hiervan aan vankelijk weinig hinder. Wordt deze echter door een laag sneeuw bedekt, dan dreigt het gevaar van adem nood met de hierop volgende vissterfte, In het duister produceren de waterplanten geen zuurstof en hier kunnen ook de vissen niet buiten. De bijten zijn niet alleen goede luchtkana- len maar laten ook het dooi water toe in de vijvers en dat is zeer rijk aan zuurstof. Als de vorst blijft aanhou den is het zaak de bijten open te houden en ook hier voor zorgt de werkgroep die is samengesteld uit be stuursleden en enkele con troleurs. Regeren is nu eenmaal vooruit zien, vandaar dat dinsdag middag 1000 kg voorn wordt uitgezet, aangekocht bij een beroepsvisser. Bij de laatste inventarisatie is gebleken dat het voorn-bestand aan vulling behoefde. Deze greti ge sportvis kan dan door de leden (2500) na de ijsperiode weer bevist worden, althans tot half maart maar hopelijk zal de winter niet zolang du ren. De verhuizingen die Schiedam heeft meegemaakt zijn natuur lijk ook voor Bertus Zonneveld niet ongemerkt voorbij gegaan. Laanslootseweg, Spieringshoek, in de oorlog op het Volkspark, Boshoek en dan nu Harga. „Hier zijn we gaan groeien. We hebben de gok gewaagd hier te gaan spelen. Het bleek een goeie gok". Terugblikkend zegt HMZ: „Die 33 jaar zijn omge vlogen. Ik kijk er met plezier op terug, maar dat wil niet zeg gen, dat ik nu met mijn armen over elkaar ga zitten. Er is nog zo veel werk te doen..,** Hoogtepunten in die lange reeki van jaren? „Ach, wij hebben zoveel hoogte punten gehad. Dat kan een be stuursvergadering zijn geweest of een kampioenschap. Het klinkt gek dat ik zeg een be stuursvergadering. Maar op de bestuursvergaderingen hebben wij elkaar nooit gespaard in onze kritiek. Zeer zeker niet. Je moet in een bestuur rustig bun nen zeggen dat er iets verkeerd is, zonder bang te zijn dat zo'n bestuurder wegloopt. Je moei elkaar op de fouten kunnen wij zen. Zelf zie je soms niet dat je een fout hebt gemaakt. En dan mag een ander dat rustig tegen je zeggen. Daar wordt de club sterk van. Je maak mij niet wijs, dat ik in die 33 jaar alles goed gedaan heb". Eerlijkheid heeft bij Bertus Zon neveld altijd voorop gestaan. „Ik ben altijd van het stand punt .uitgegaan, dat ik eerlijk tegen iemand kon zeggen hoe ik er over dacht. Dat kan bij ons nu nog. Er omheen' draaien daar hou ik niet van. Ik ben zo en ik weet hoe ik ben". Zonne veld heeft zelf heel lang in het eerste team van Schiedam ge speeld. Tot na de oorlog 2elfs, Weet dus wat er te koop is. Be grijpt dan ook best, dat je'van een speler van het eerste, die twee keer in de week komt trai nen, niet kah verlangen dat hij ook nog eens de handen uit de mouwen steekt voor een an der klusje. „Er zijn echter nog zoveel ande- ren die Iets voor hun vereniging kunnen doen. Niet alleen bij ons. Ook andere clubs kunnen l' dat best gebruiken. Ik heb niet3 tegen de jeugd. Dat ze lang haar hebben is niet erg. Dat hadden ze vroeger ook. De jeugd is anders, dat wel. En wij maar zeggen dat we de- jeugdbegrij- 5 pen. Nou, dat is niet waar. Als j bestuurder ben je wel eens ver- plicht op een avondje van de jeugd te komen. Zo'n beatfeest. Nou, dat is niks voor mij. Daar- om ben ik blij, dat wij een zeer jeugdig jeugdbestuur hebben. Want die begrijpen hun leeftijd genoten beter". Het overdragen van de papieren „rompslomp" aan een ander, een jonger persoon, is niet het gevolg van een conflict. Maar gebeurde uit eigen vrije wil» Natuurlijk is er een aanleiding. Zestig jaar is een mooie leeftijd en 33 jaar secretaris van een vereniging te zijn is een prach tige staat van dienst. Toch meende Bertus nu de tijd geko men om op te stappen. 9 Voorzitter Jo van der Touw (links), heeft op nieuwjaarsdag de vele verdiensten van Zonneveld nog eens onjder woorden gebracht. In het midden mevrouw Zonneveld. om"voor zuurstof te zorgen"T0Ch m°eten de vissei1 in Ieven wiiven vandaar dat er twaalf wakken zijn gemaakt „Dit werk vraagt aandacht. Iede re dag ben je er mee bezig. Maar ik ben niet meer zo jong en als ik dan thuiskom van mijn werk en ik heb de hele dag op mijn benen gestaan, dan valt het niet mee. Ik betrapte me er zelf op dat ik op mijn routine ging werken. Maar mijn besluit om er mee te stoppen is dan niet van deze week. Twee jaar geleden heb ik het bestuur ge zegd naar een ander uit te kij ken. En daarin 2ijn we ge slaagd. Vroeger moest je als secretaris nog de aansehrij- vingskaarten maken en verstu ren. Nu is er een weekbrief. Hiermee zijn de verhandelingen een beetje verschoven". Tijdens de huldiging als sport man van de vereniging Schie dam, heeft Zonneveld gezegd dit werk niet voor de vereni ging te hebben gedaan, maar voor zichzelf. Wat bedoelde bi daarmee? ,Kijk, als ik bij een andere ver eniging was geweest, had ik het waarschijnlijk ook gedaan Maar je moet het zo zien: dit werk was voor mij een stuk re creatie. Ontspanning of hoe je het noemen wil".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4