Moeilijk spaarjaar voor de Centrale Volksbank Kerk Insulindesinge! gaat deze maand tegen de vlakte WERELDWINKEL IN PROVENIERSHUIS REDELIJK BEZOCHT kranten voor één prijs! DRIEKONINGENFEEST VOOR SPAANSE KINDEREN Ijsbanen blijven voorlopig geopend Kamer van Koophandel vergadert 13 januari Pama komt nieuwe kleuren-dia's vertonen het niet te hard gaat vriezen Autoradio gestolen Auto geramd SCHIEDAMSCHE COURANT i pagina's ^crdag 7 januari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 260S30 98ste jaargang no, 23995 SCHIEDAM EN KETHEL het ogenblik bezat de SC VB Mogelijkheden om ook een zit ting in het oosten van Kieuw- te houden, maar het ruim tegebrek in deee wijk is er de oorzaak van dat deze plannen nog niet kunnen worden uitge voerd. Wel hoopt de spaarbank Voor de Centrale Volksbank, de spaarbank van bet Nederlands Katholiek Vakverbond, is 1970 een moeilijk jpaarjaar geworden» De gestegen kosten van het levenson derhoud en de dreiging van een verhoging van de BTW heb ben bij de Schiedamse Volksbank een stempel gedrukt op het spaaroverschot Dit was belangrijk minder dan. in het vooraf gaande jaar. Het spaardersbestand is wel gestegen met 158 nieuwe spaarders. rg vakbondsleden, blijken steeds ireer gebruik te gaan maken van de mogelijkheid via de tank hun salaris te ontvangen, k 1970 ontvingen er al 500 néér dan in 1969 salaris via de torik. Ook de mogelijkheid om vanaf het spaarbankboekje overboekingen te verrichten werd vaker toegepast. genover een stijging van de in lagen van f 1.363.000 in 1969 raar 1.455.000 im 1970, stonden de grotere terugbetalingen van ƒ1.130.000 in 1969 naar ƒ1,380.000 in 1970. Het spaar overschot v/as vorig jaar dus ƒ75.000. terwijl dit in 1969 nog .000 bedroeg. S.C.V.B. verricht zijn werk- taamheden door cie gehele stad. De kassier houdt zittingen n bijna alle wijken. Het bijkan toor aan de Lange Haven 71 in gebouw Arcade werd ver bouwd. tor de zittingen van de bank in tirrt westen, oosten en zuiden van. de stad en in Gr oenoord. bestaat veel belangstelling. De spaaroverschotten blijken daar pwt ©n het aantal bezoekers is ook in 197ö weer voortdurend die dit jaar tte kunnen verwe zenlijken. In 1971 hoopt de SC VB een spaartegoed van drie miljoen te bereiken. Totnutoe is de bank er steeds in geslaagd tamelijk nauwkeurig één pro cent van het totale landelijke tegoed aart te houden. Zou men de drie miljoen bereiken dan behoort de plaatselijke bank tot een van de grotere in landelijk verband. Vlaardingen De amateur-foto graaf Siem Pama zal maandag avond, 11 januari, voor de le der. van de Amateur Fotogra fen Vereniging in Vlaardingen een aantal van zijn nieuwe kleurendia's vertonen. Zoals gewoonlijk zijn belangstellende amateurfotografen van. harte welkom. De avond vindt plaats in de kantine van Chloride, Pro ductiestraat 25 en begint om 8 uur. L- Schiedam Zaterdagmiddag begint om drie uur in het Spaans Cen trum aan de Lange Haven een groot feest voor circa zeventig Spaanse kinderen. In Spanje wordt op 6 januari het Driekoningen feest gevierd. Ter verduidelijking noemt de or ganisator van de feestmiddag, de heer Boerboom, het een Sin terklaasfeest voor de kinderen. „Het verschil met ons Sinter klaasfeest is dat de drie konin gen met hun adjudant cadeaus aan de kinderen uitreiken en al lerlei snoepgoed". Het feest zal duren tot ongeveer vijf uur. Be halve de kinderen zijn ook ou ders welkom op de feestmid dag. Vhard in gen/Schiedam De vroegere roomskatholieke kerk aaö de Insulindesinge! zal, als de vorst niet a! te streng inzet, nog deze maand tegen de grond liggen. Het bouw- en aanne mingsbedrijf Daniël Kreuger NV uit Schiedam heeft van de jemeente toestemming gekre sen tot het bouwen van een gro- le flat met 42 drie-, 8 vier- en 6 rijlkamerwonïngen. Wanneer te toestemming van Gedepu teerde Staten niet te lang op ïlch laat wachten za! mogelijk in maart hiervoor de eerste aal worden geslagen. Na een aar kan de flat dan gereed ijn. Voor veel Vlaardingers zal het verdwijnen van de kerk een grote opluchting betekenen. Het gebouw, dat al bijna zes jaar beg staat, was voor de jeugd één grote speelplaats, zeer tot ongenoegen van de omwonen den. Ook de brandweer heeft «en „vast" pogrammapunt toinder. Talloze malen moest zij uitrukken om door kinderen gestookte „fikkies" te blussen. Hoewel te toegangen, na een aantal klachten werden dicht gemetseld, wisten zij toch altijd in het 'gebouw te komen. heer Kreuger heeft niet altijd niet evenveel plezier aan zijn aankoop gedacht. Al drie jaar was het gebouw nn zijn bezit. Met de sloop heeft hij gewacht tot de gemeentelijke goedkeu ring voor zijn plannen binnen bvam. In maart 1968 diende hij h&t eerste plan voor een flat in. Pas het zesde plan oktober vorig jaar werd goedge keurd. flatgebouw zal in L-vorm worden gebouwd, Het ene ge deelte wordt acht etages hoog. Hierop komt op elke ver- Jeping vijfmaal een drie- en éénmaal een vierkamerwoning, öp de langgerekte zijvleugel komt driemaal een vijf- en één maal een driekamerwoning op elke verdieping. Onder de zij- beugel maakt men elf garages. 21ke woning is voorzien van centrale verwarming en het Jjooft een groot balkon. In de Hat komt een vuiistortkoker en één lift. Alweer wordt de kerk gesloopt, maar nu eindelijk door vaklui Tevens wordt in de flat een cen trale hobbyruimte gemaakt waar de bewoners terecht kun nen voor eenvoudige karweit jes, bijvoorbeeld het plakken van een fietsband. Doordat de flat in L-vorm wordt gebouw^ zal een grote tuin kunnen wor den sanee^d. Hierin word ook een sneeWaats voor de kin deren gemaakt. Schiedam De 28-jarige chauf feur J. A. G. heeft bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van zijn transistorradio, die uit zijn bestelauto is gesto- ler. Hij had dit voertuig tijdens bezorgingswerkzaamheden op diverse plaatsen neergezet. frofitMt tid mi» h»t unieko ainbod 2 knnten te ontvanie* voor prijs vin éin; de I Schiedamtche Courant met nieuws uit uw sud en «mievin*, en het Ratterdimschl NieuwiWid met Eet Jutiie binnen-enbuiten'mdw nieuwi, G«Ion* nu opdrachtook bij 1 a 14 dijen frith, ion der amf« icrplichtinj, de SC RN te bexorjen en ontdek self de vele pluspunien. woonpT reiefeen... ■Deze bon In open envelop, zonder pestzefel, stuftfi uur Rotwrdimieh NieuwibUd.intwoordnummer BM, Fotwrdim de SC RN 1*d««nfmt*nart De ijsbaan in Kethel wordt nog regelmatig geveegd: het ijs is echter niet meer in zulke goede conditie. Schiedam Ondanks de weersvoorspellingen waaruit men dc conclusie zou kunnen trekken dat het straks wel eens afgelopen zou kunnen zijn voor de schaatsers zijn de beheerders van de tot ijsbanen bespoten tennis banen nogal optimistisch. Voorlopig blijven de banen nog wel geopend. Bij de ijsbaan Van Vliet is de baan geopend van half twee tot vijf uur 's middags en 's avonds van half acht tot half elf; bij de baan van het tennispark Spicringshoek zijn de openingstijden 's middags van twee tot vijf uur en 's avonds van half acht tot half elf. Het ijs op de banen is, volgens de beheerders, nog goed na de twee weken dat de ijsbanen zijn geopend. Anders is het met de ijsbaan in Kethel. Het ijs is daar niet al te best meer. Reden daarvan is onder meer dat men op le Kerstdag van het vorige jaar de ijzers onderbond. Maar helaas ietwat te vroeg: het ijs was nog niet stevig genoeg. Men kan er nog schaatsen, rriaar daar is het dan wel mee gezegd. Schiedam De Kamer van Koophandeö en Fabrieken voor de Beyieden-Maas zal op woens dagmiddag, 13 januari aan staande een vergadering hou den in de grote vegaderzaal van de Kamer in Vlaardingen. De vergadering begint om drie uur. Op de agenda staan elf punten die als volgt luiden: 1 Opening door het oudste lid in jaren; 2 Verkiezing van een voorzitter; de heer ir. B. Wilton is herfries- baar; 3 Installatie van nieuwe leden; 4 Verkiezing van drie onder-voorzitters; de heren P. Hoogerwerf en F. Sterenberg zijn herkiesbaar; 5 Benoeming der vaste commissies; 6 Notu len van de vergadering van 21 oktober 1970 7 Ingekomen stukken; 8 Mededelingen; 9 Subsidieverzoeken voor 1971; 10 Benoeming van een lid van de P.T.T.-kamer voor Zuid-Hol- fiand; 11 Rondvraag. De op de vergadering te behande len stukken liggen bij het secre tariaat ter inzage tot woensdag 13 januari 's middag s om twaalf uur. Na de vergadering volgt o-m vier uur Ts'middags een bijzondere bijeenkomst met genodigden. C? Schiedam De 27-jarige musi cus M. J. A. is dinsdagavond op de Burgemeester Honnerlage Greteiaan nabij de bejaarden flats en het scholencomplex met zijn auto tegen een gepar keerde auto gebotst. Hij had even zijn aandacht voor het verkeer verloren doordat hij bezig was zijn voorruit schoon te maken. Zijn auto werd aan de rechtervoorzijde bescha digd. A. is door een voorbijgan ger naar het Gemeente-Zieken huis gebracht, waar hij is opge nomen. Schiedam Na ongeveer zes weken Wereldwinkel in het Proveniershuis is de Vred es- werkgroep Schiedam niet ontevreden over de wijze, waarop de winkel tot nu toe is bezocht. Vooral vlak na de opening en voor de kerstda gen is het bezoekersaantal zeer redelijk geweest, maar na de feestdagen is het flink gedaald. De Vredeswerk- groep gelooft, dat dit een normaal verschijnsel is, dat ook bij andere „gewone" winkels te constateren is. „Vooral in het begin is het erg hard gelopen" zegt dos van der Lugt, één van de men sen achter de Wereldwinkel. ,Over onze omzet ben ik dan ook lang niet ontevreden"* De ligging van de Wereldwin kel in het Proveniershuis is soms voor sommige mensen een belemmering, maar daar valt natuurlijk weinig aan te doen. De Vred eswerkgroep is van plan, een reclame-campagne te gaan voeren om de verkoop van pro- dokten uit de „Derde Wereld" v/eer onder de aandacht van de Schiedammers te brengen. Ook al blijft de omzet echter een redelijk verloop tonen, toch zal ook door andere opbreng sten de winkel financieel ge zond moeten blijven, Jos A'an der Lugt heeft overigens maar weinig hoop meer op een subsidie van de gemeente. „Nu ze die drie ton tegenslag heb ben bij de begroting voor 3971 houden wij ons hart vast" zegt hij. Het is dc bedoeling, dat de wereldwinkels in de regio meer artikelen zelf gaan importeren. Daarvan, moet met de leveran ciers uit de diverse landen contact worden gezocht. Binnenkort zal een eigen blad van de Wereldwinkel verschij nen, dat de naam „Gram" zal krijgen en dat wordt uitgege ven in samenwerking met de Wereldwinkel in Gouda. „Je kunt het misschien zien als een soort voortzetting van de ka bouterkrant De Blijde Bood schap", aldus Jos van der Lugt. Het Proveniershuis, •waarin de winkel is gevestigd, heeft in de laatste tijd steeds meer bewo ners gekregen. Een flink aantal kunstenaars heeft bezit geno men van de pandjes, die hun door de gemeente zijn toegewe zen, terwijl nu ook enkele sportverenigingen, zoals Juven- tus (basketball) en de gymnas tiekvereniging THOR pandjes hebben betrokken. De meeste pandjes zijn nu bewoond en nog slechts enkelen wachten op neiuwe eigenaars.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1