Geluksfactor bij Fortuna- Hermes DVS hoog genoteerd Fortuna-Hermes blijft bijzondere wedstrijd Van jongste naar oudste Spannende derby verwacht Toekomst 4 EEN PUNT ERVARING INZET i Jw t tm BC Maassluis op titel af Captain Piet van der Burg: BUIT JAN BOUMAN: 53» CONFRONTATIE DONDERDAG 7 JANUARI 1971 Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Vrijwel op de helft van het competi tie-kar wei staan voor Fortuna en Hermes DVS in hun tweede hotsing veel belangen op het spel; een soort sleutelduel waar mee het verdere verloop is gemoeid. In feite een duel van de waarheid op het scherpst van de snede waar. in tegen stelling tot de „ouverture", de Schiedammers lichtelijk favo riet zijn. Maar hij monde van trainer Joop Catenmiller eveneens laat horen: „dat andere factoren meer een rol zul len spelen om deze semi-derby te beslissen. Natuurlijk gaan wij uit van het principe: uit gelijk en thuis winnen, maar in een dergelijke botsing is van alles mogelijk. Overigens zal het beslist niet zo gaan als destijds in Schiedam". „Toen", oordeelt Castenmiller, „was Fortuna favoriet na zijn succes volle oefenperiode, waarop mogelijk te veel is blind gestaard. Toen fungeerden wij als „underdog" en dat gaf juist de ver rassing aan het duel". „Ik heb afgelopen zondag Fortu na zien oefenen tegen Sparta en het moet worden gezegd dat de Vlaardingers een aardige in druk hebben achtergelaten. Ik ben van mening dat Piet de Wolf er thans toch wel in is ge slaagd met deze formatie naar buiten te treden, mogeflijk ook tegen ons. In tegenstelling tot Fortuna hébben vrij weinig blessures 'gehad; regelmatig met een vast team kunnen spe len en daardoor een betere een heid kunnen zijn dan Fortuna dat voor mij onnodig punten heeft verloren, Zoals het vanaf het begin goed is gegaan, geloof ik zeer zeker in één punt. De laatste twee duels: tegen PEC en Koda JC speelden we gelijk en wonnen thuis van. VW met 30. Ik ga er van uit dat we bij anderhalve punt kampioen kunnen worden en bij een drietiende zullen pro moveren. Afwachten maar. De opstelling van Hermes Is; doel Ruts, achter Van Baarle, Van der Burg, Van Nierop en Visser, midden Flaes en Lagen dijk en voor Ruys, Bakkes, Van Kooten en Van Duppen, Plet de Wolf heeft weer te maken met geblesseerde spelers en zal daarom, vlak voor het duel aan de Marathonweg zijn. team be kend maken. In ieder geval heeft Aat Reygersberg deze week nog niet getraind in ver band met een lichte longontste king. Overigens meent de Vlaardingse trainer, dat zijn. opgedane er varingen in het eerste deel nu als uitgangspunt'kurhhen dienen voor de sprong .paar de „top". In herinnering,- was het eerste duel tegen Hermes DVS niet best. Uitgezonderd de tweede helft toen Fortuna "desondanks de greep op het spel kreeg, maar als gevolg van een te gro te achterstand..(2niet meer kon terugkomen. Overigens: zal het een open strijd zijn waarbij de gelukkige zal win nen. Fortuna zal in ieder geval van het principe uitgaam winnen. Het is er het meest bij gebaat". De andere kant van de zaak is dat het nog lang niet zeker is dat er zondag zal worden ge voetbald. De competitie heeft nog weinig strubbelingen ge kend, zodat het niet ondenk beeldig is dat wederom het pro gramma wordt verschoven, Fortuna-praeses Joop Houdijk durft zich aan geen enkele voorspelling te wagen. De ge. luksfaetor noemt hij erg groot, maar verlangt zonder meer grote inzet van zijn jongens. Fortuna en Hennes DVS zetten komende semi- derby bun grote be langen op het speb Voor beide sportredac teuren Bas van Bocho- ve en Bas van den Berg aanleiding er vandaag reeds grote aandacht aan te besteden. Joop Castenmiller .volgens principe. Van onze sportredactie VI aardingen Het eerste bad- mintonteam van Maassluis is niet van de ingeslagen weg af te krijgen. Dat ondervond nu het derde team. van. RVS weer dat met 8—0 klop kreeg. Alle partijen gingen er in twee ga mes doorheen. Waarvan het da mes enkel wel de kroon span de met 211 en 111. Ook het gemengd dubbel leverde veel punten op: 315 en 115. Het vierde team van Maassluis won met 7l van Delft 10. Hier gin gen slechts het heren enkel, da mes enkel en gemengd dubbel er in drie gaines doorheen. Schiedam/Vlaardingen Als het aan Piet van der Burg ligt mag het warm water gaan regenen. Hij, de cap tain van Hermes-DVS, zou onder alle omstandigheden de wedstrijd van zondag aanstaande- tegen Fortuna willen spelen. Want als ge boren Vlaardinger, en reeds acht jaar verbonden aan Hermes-DVS., ziet hij iedere heer weer de strijd tegen Fortuna als een bijzondere wedstrijd. Nu, in dit stadium van de compe titie, met in het achterhoofd het belang van beide clubs, zal de strijd nog interessanter wor den, Moeilijk ook en daarom wil Piet van der Burg de strijd maar zo snel mogelijk achter de rug hebben. De weersom standigheden zijn, op het mo ment waarop we dit schrijven, niet zó dat het doorgaan van de strijd zeker is. Toch houdt Cas tenmiller en zijn formatie, dus ook Van der Burg, er rekening mee, dat er gespeeld moet war den. Wat betekend Fortuna—Hermen DVS voor routinier Van der Burg? „Ach, het zijn natuurlijk altijd andere wedstrijden, dan tegen wie we ook spelen. Zo kort bij elkaar „wonend" 2ijn het ei genlijk derby's geworden. En persoonlijk mag ik wel zeggen, dat ik graag tegen Fortuna speel. Ik weet niet hoe dat komt, maar het is nou eenmaal zo, AJle wedstrijden die we tot nu toe tegen elkaar hebben ge speeld zijn dan weer op een zege voor ons en dan weer op een Vlaardingse zege uitge draaid. Maar met elkaar geloof ik dat wij de meeste punten hebben gepakt". De inzet tegen Fortuna is altijd groot geweest. Hoe komt dat? „Dat is niet te verklaren. Mis schien omdat de spelers elkaar kennen en er tussen Vlaardin- gen en Schiedam altijd op voetbalgebied een zekere ri valiteit bestaat". De strijd tegen Fortuna, aanne mende dat deze wedstrijd zon dag gespeeld wordt, loopt als een rode draad door het trai ningsprogramma van de Sehie- damse formatie heen. Persoon lijk hoopt Piet van der Burg op een gelijk spel. „Ja, waarom niet. Het blijft al tijd moelljk om in Vlaardingen punten te pakken. Voor wie dan ook. Daarom zal Fortuna voor ons geen zacht eitje worden. Daarom hoop ik op een gelijk spel, maar zou natuurlijk graag de volle buit weghalen. Dat staat vast". Je-begint met 00 en daarop moeten we het zien te houden". Brj de laatste opmerking kan hij een lach niet onderdrukken. De verplich te zondagrust heeft de diverse kleine blessures geheeld, Her mes-DVS kan in de sterkste sa menstelling naar Vlaardingen. Een geladen Hermes-DVS, dat dit jaar bijzonder goed voor de dag komt en daarom iedere week op steeds meer tegen stand zal stuiten. „Natuurlijk zal ook Fortuna er een extra schepje bovenop leg gen om ons te pakken. Dat is normaal. Maar ik géloof, dat we de tegenslagen nu beter kunnen opvangen. Wat we in het vorige seizoen, hebben opge bouwd, gaat nu groeien. Er is, veel met dezelfde opstelling ge speeld. De jongens voelen aan wat er gebeuren moet. Daarom geloof ik dat we moeilijkheden beter het hoofd kunnen bie den". Piet van der Burg heeft Fortuna dit seizoen nog niet 2ien spelen. „Toch geloof ik, als ik het zo via de kranten heb kunnen bijhouden, dat Fortuna sterker is geworden. Het team is beter op elkaar ingespeeld. Maar daar staat tegenover dat ook wij elkaar makkelijker vin den in het veld. Daarom blijft het een „open" strijd. Ik hoop dat het een sportief duel mag worden en dat de toeschouwers zullen genieten. Meer zou ik er niet van kunnen zeggen". Van onze sportredactie Vla ardin gen/Schiedam Top scorer Jan Bouman erkent het zonder omwegen: „Als je ouder wordt moet je als voetballer be wuster .gaan leven; intensiever trachten je conditie op peil te houden, ook al kan ik me nau welijks voorstellen dat ik al 32 jaar ben. M'n conditie is nog steeds perfect, alleen is het wel typerend dat ik eerste de jong ste was in de „top" van Fortu na en nu de oudste. Eigenlijk een vreemd gevoel, maar ïk zou er nog lang niet mee kun nen stoppen". Anderzijds kan Fortuna zijn Jan Bouman een kleine vijftien jaar betaald voetbal, waaron der een korte periode Sparta nog niet missen. Zijn produktie in het huidige competitiekar- wei: negen stuks, levert nog re gelmatig het bewijs van zijn grote waarde; de hardwerken de „spits" die bij tijd en wijle ook een plaats als middenvel der krijgt toebedeeld. Voor Jan Bouman geldt in feite overheersend: „Het geeft niet wie de goals maakt, als het maar gebeurt....." a,Overigens komt in het huidige betaald voetbal-bestel steeds meer tot uiting de taakstelling die je als speler hebt. Je eigen spelkwali- teiten worden daardoor vaak naar de achtergrond verscho ven. Je inzicht verflauwt dan, Ja, zelfs wanneer je in een wed strijd twee doelpunten maakt, heb je je toch niet aan je taak gehouden en daardoor ben je niet goed geweest". „In feite een confrontatie met ta lenten die steeds minder hun kwaliteiten kunnen ontplooien. Voorbeeld; Hans Eikenbroek van Sparta kan nog zo'n goede voetballer zijn, evenwel puur een speler die het van een taak stelling moet hebben. Dat was vorige week duidelijk te zien te gen Sparta. Want anders* was ik nooit vrij gekomen om de bal naar Wim Tijl te plaatsen waardoor wij met 1Q voor kwamen". Jan Bouman en Kees van Kooten (Hermes DVS), beiden topsco rers met ieder negen goals, zullen zldh het komende duel aan elkaar spiegelen. Daarvan zegt Jan Eouman: „De belan gen voor ieder zijn groot. Ik denk wel dat Hermes DVS on der druk zal spelen, des te ge makkelijker voor ons want vrij moeten winnen. Een echte se mi-derby, waar overigens wei nig van is te zeggen: ik vind het desondanks wel leuk, zo'n duel, al hoop ik dat het veld wel beter bespeelbaar is dan afge lopen zondag tegen Sparta". „Overigens hebben we te veel punten verloren. Bijvoorbeeld PEC thuis was niet nodig ge weest. Resumerend zie ik dat de tweede divisie bepaald niet sterker is geworden dan enkele jaren terug toen wij er in speel den". De kwaliteiten van eerste en tweede divisie groeien steeds meer naar elkaar toe. 4 V Vlaardingen/Schlcdam Met de beste wensen voor het nieuwe jaar treed ïk u tege moet en zoals bij de feestda gen van december een te rugblik past, zo hoort bij het begin van het jaar een kijkje in de toekomst. Ik behoor beslist niet tot diegenen, die met een negatieve futureblïk door het leven gaan. Volgens dergelijke zwartkijkers had de wereld al tien keer moe ten vergaan en we leven met z'n allen nog vrolijk door. Ook sta ik sceptisch tegenover de opinie van één van mijn collega's, een trainer uit de ere-divisïe, die enkele dagen geleden !n een interview kenbaar maakte dat volgens hem de voetbalsport binnen twintig jaar op sterven na dood zal zijn. Hij beweert dat de opkomende jeugd geen interesse meer heeft voor het behalen van top prestaties en dat dientenge volge 'voetbal als profsport zal verdwijnen, omdat er geen publiek meer zal zijn dat belangstelling heeft voor wat er dan gepresteerd wordt. Vanzelfsprekend vindt er een mentaliteitsverandering plaats bij de jeugd, maar dat die dusdanig zal zijn, dat er eenvoudig geen plaats meer zal zijn voor topsport, lijkt op z'n zachtst gezegd sterk overdreven. Met het toenemen van de welvaart wint de weinig benijdens waardige eigenschap ge makzucht terrein, maar dat er toch altijd voldoende prestatiedrang en gezonde eerzucht overblijft, wordt bewezen door onze sehaatsé- lite. De „Ards" en de „Kees- sies" verdienen geen kapita len. integendeel, hun vergoe ding van vijftien gulden per dag mogen we gerust een lachertje noemen in verhou ding tot hun topsportpresta ties, waarbij miljoenen men sen bijzonder gewaardeerde passieve sportrecreatie vin den. Toch leven zy het ge hele jaar voor de sport. De Damslapers en de drugge bruikers komen als negatie ve maatschappelijke aspecten in het nieuws, maar de pres taties van onze topschaat- sers, de internationale triomfen van ons club voet bal en de toch immer weer gebroken records in diverse takken van sport, getuigen van een gezond sportlevcni dat vooralsnog geen onrust barende ziekteverschijnselen toont. De topsport leeft en dat is goed voor de toekomst, want het trekt de massa's naar de sportvelden voor recreatieve en fitheidssportbe oefening. De direct nabije toekomst be treft de derby FortunaHer mes DVS. Op dit moment voorspellen de winterse weersomstandigheden wei nig goeds voor het komend voetbalprogramma, maar je weet het nooit in ons kli maat. Wanneer de dooi ons te hulp komt en de wedstrijd vindt doorgang, kan het pu bliek wellicht een spannende ontmoeting tegemoet zien. Fortuna is er alles aan gele gen om revanche te nemen voor het verlies eerder in Schiedam. Hermes DVS is door zyn huidige positie lichtelijk favoriet. En te recht, want de Schiedam mers hebben door een reeks knappe prestaties duidelijk hun kandidatuur gesteld voor een promotïeplaals. Fortuna beeft daarentegen het voordeel van eigen veld, zodat de kansen fifty-fifty liggen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4