Ffe i Hermes via elfmetertrap langs Fortuna Schoolvolleyhaltoemoói vraagt om herhaling Holy DHS zelfde afdeling Inschrijving dam kampioen schappen '•■IJ' x;;-' Indeling vierde Idas ,üf- fcj-.,..V ;f -Vs *a.. Nieuwe competitie- indeling mw.-ïfljl «lii RIGOUREUS OPGAVE DAMES MAANDAG 11 JANUARI 1971 TTIsIn duimpje Piet de Vries in conflict met reus Kees van Kooten. Beiden waren overigens ieder op Waardering voor goalie Ten Buts die een Vlaartiing se ';ogel goed heeft „gepakt' h"n eigen wijze uitblinkers. Schieda/m Vlaardingen „Hermes-DVS tegen Fortuna blijft altijd een bijzondere wedstrijd", zei in onze krant van don derdag de aanvoerder van Hermes-DVS, Piet van der Burg. De Schiedamse Vlaardinger heeft gelijk gekregen. De ruim 5000 toeschouwers hebben een aantrekkelijk, manlijk duel gezien. Het bijzondere van deze wedstrijd bleef bewaard tot een minuut voor het einde. Toen werd invaller Aad van der Voort in het strafschopgebied daar Jan Baksteen en Aad de Heer tegen de zeer modderige grasmat gewerkt. Frans Derks aarzelde geen moment en zocht in de modder naar een af stand van elf meter om Ger Bakkes de kans tc geven de Schiedammers naar 21 te schieten. Van oTi-ze sportredactie Vlaarding en/Schiedam Nadat de honkbal clubs al enkele we ken geleden met bun selec tietrainingen zijn begonnen, heeft de bond thans ook de in deling van de competitie be kend gemaakt. Schiedam, dat vorige competitie op de vierde plaats is geëindigd, is ingedeeld In de eerste klas A, samen met Giants Diem en. HHC, PSV, Quick Amsterdam, Terrasvo- gels, Thameu en het Haagse vuc. Bij de Schiedamse club is de zaal- en strandtraining onder leiding van Nico Kolmeijer reeds begonnen, waarbij zich ook weer Jack Leurs heeft ge voegd, die een jaar naar Am sterdam is geweest. Het Schiedamse I>HS zit zonder coach (Bob Soudijn), waardoor de ploeg de voorbije competitie onder andere getraind is door Schooneberg en Van der Berg. De Schiedammers zijn inge deeld in de derde klas D, sa men met „naaste buur" Holy, dat i'orig jaar eveneens het hoofd met moeite boven water heeft kunnen houden. De overi ge concurrenten zijn'. ABF, (CW, EBHC, Geldrop, Jeka* Li banon, SCR en TGG. De Vlaardingers hebben met een nieuwe trainerfcoach grote plannen. De technische com missie heeft nogal wat struc- luurfouten ontdekt naar aan leiding van de matige presta ties waarin drastisch veran dering moet komen. Strenge leefregels meten ertoe bijdra gen dat Holy dit seizoen in de top komt; het nieuwe com plex in de Vlaardingse Holy- wljk, waarop binnen enkele maanden zelfs een kleedaccom modatie komt met kantine, waard zal moeten maken. De Vlaardingse ploeg ziet dit ook als een eerste vereiste. F.ven dreigde toen de strijd, die hard maar fair was gestreden, uit de hand te lopen. De Vlaar dingers waren het met de be slissing van de Bredase fluiter kennelijk niet eens. Derks na afloop: „Als ik voor deze over treding geen strafschop geef ben ik een laffaard. Hier was maar één straf op z'n plaats en dat was een strafschop. Ze zul len mij nooit kunnen verwijten, dat ik een homerefferee ben". Daarmee was voor Frans Derks de zaak gesloten. De spe lers van Fortuna hebben nog lang nagemokt over deze be slissing. Emotioneel reagerend In de richting van Derks. Ook trainer Piet de Wolf wilde wel een groot vraagteken zetten achter de beslissing van de ar- r;/' rfv^ 'Vv il 0" biter. „Volgens mij viel Van der Voort. Maar daar kun je achteraf lang en breed over praten, het helpt je allemaal niet meer". "Wie de strijd nog eens de revue laat passeren, komt tot de ontdekking, dat Fortuna de strijd op het mid denveld heeft verloren. Neem daarbij het slechte plaatsen zeker in de eerste helft en het krachtige verweer van Her mes-DVS, dat in de eerste helft duidelijk beter speelde dan de Vlaardingers. en men kan resu merend zeggen, dat Hermes- DVS toch wel verdiend heeft ge wonnen. Reeds na twaalf minuten nam trainer Piet de Wolf een rigou reus besluit. Hij verving Ger Robbemond voor Ron de Vette, Dat gebeurde na de eerste tref fer van Hermes-DVS. Van Kooten was de maker en aan gezien Robbemond de bewaker van Van Kooten was, nam De Wolf dat besluit tot vervanging. „Wie zijn taak niet goed uit- voerd wordt vervangen", zo 3ichtte hij zijn besluit toe. In de tweede helft zou Fortuna beter voor de dag komen. Hermes- DVS kreeg het er zelfs even moeilijk mee. Zeker toen de Buitelingen in de zware Vlaardingse klei stand door Jan Baumatv werd rechtgetrokken. Joop Castenmiller, zichtbaar ver- heugd na afloop, verklaarde de terugslag van Hermes-DVS in de tweede helft als volgt. Hij: „Op zo'n moment, na die ge lijkmaker, gaat Fortuna door drukken. Dan moet je even te rug. Kan je natuurlijk zeggen: dan moet Hermes ook gaan drukken, maar dat valt dan niet mee. Toen Fortuna echter ook toen geen vat op ons mid denveld kon krijgen liep hun of fensief langzaam terug. En toen zijn wij weer sterk in de aanval gegaan". Iedereen had zich reeds verzoend met het ge lijke spel, toch kwam Hermes- DVS nog aan de zege. Ger Bakkes, de man die de elf metertrap in een. winnend doel punt omzette over de moeilijke opgave de strafschop te ne men: „Kijk, tegen Drente heb ik er een gemist. Dat zat in m'n achterhoofd toen ik ook deze moest nemen. Zeker toen de spelers van Fortuna gingen ver tellen tegen doelman Eijkelen- boom in welke hoek ik zou schieten". Doelman Eijkelenboom: „Ik raakte de bal nog. Ben ik een centimeter dichterbij en raak ik de bal vol, dan vliegt deze naast". Toch kan da Vlaar dingse doelman geen enkel ver wijt worden gemaakt voor de geleden nederlaag. In de eerste helft, toen Hermes-DVS Fortu na bij vlage dreigde te overspe len, was hij een safe sluitpost van een toen enkele malen dui delijk in de fout springende de fensie. Van onze sportredactie Vla ardin gen/Schiedam Het volleybaltoernooi, georgani seerd door de schoolvereniging Universia van het Groen van Prinsterer Lyceum, is een" groot succes geworden. In drie sportzalen is vanaf 9.00 uur op zaterdag door de deelnemende teams fanatiek om de prezen gestreden. De organisatoren hadden naast een aantal sterke schoolteams ook sterke 2e klas se rs uitgenodigd die in de com petitie van de Nederlandse Vol leybal Bond een vooraanstaan de rol spelen. Juist deze combinatie heeft er in belangrijke mate toe bijgedra gen, dat dit toernooi in alle op zichten geslaaed genoemd mag worden. 22 teams hebben er voor gezorgd dat de vele be langstellenden getuige zijn ge weest van bijzonder spannende •wedstrijden. Vele oud-scholie ren hebben deze gelegenheid aangegrepen weer eens binnen de muren van het Groen van Prinsterer Lyceum te vertoe ven. Poule uitslagen: 1, RSG Schoon oord 7 pt; 2. Universia 1 6 pt; 3. Detaü-handelsch 4 pt; 4. Wesi- land-Zuid 3 pt;. 5. Universia. 2 0 pt. I. Juliana comb 7 pt', 2. PAW 7 pt; 3. Time Out 5 pt; 4 Animo 5 pt; 5 Volley '68 3 pt; PAR 2 pt. in de kruisfinales spitste de strijd zich toe tussen drie schoolteams en de combinatie van het Schiedamse Juliana. Het team van de Pedagogische Academie Koningin Wilhelmina ~-won met 151 en 150 van de Rijks Scholen Gemeenschap Schoonoord. Doordat Juliana weinig moeite had met het Vlaardingse Universia 150 en 156, gingen eerst de beide verliezers uitmaken wie voor de derde prijs in aanmerking zou komen. Onder grote belang stelling van de vele Vlaardingse scholieren werd het tenslotte Schoonoord dat met 15—9 en 15—6 de baas bleef over de Vlaardingers. In de finale zorg den Juliana en de Pedagogi sche Academie Koningin Wil helmina voor een waardig sluit stuk. Juliana, gehandicapt door het vertrek van twee spelers die in Schiedam voor hun eigen team moesten uitkomen, ver loor de eerste set met 1115. In de tweede set ieek de combina tie met twee gastspelers op el kaar ingespeeld te raken en na men een 1012 voorsprong. Da- Pedagogische Academie won tenslotte het toernooi door deze achterstand onder grote span ning om te zetten in een 1614 zege. Uitslag: 1. Pedagogische Academie Koningin Wilhelmi na; 2. Juliana Comb.; 3. Rijks- Scholen Gemeenschap Schoon oord; 4, Groen van Prinsterer Lyceum „Universia" J. In de damespoule zorgden het Rotterdamse Animo en het Schoolteam' Universia uit Vlaardingen voor een spannen de finale. Volgens de reglemen ten was Animo reeds winnaar geworden van de damespoule, maar op verzoek van de Rotter- damsen ginge beide teams, ie der geëindigd met 9 punten, uit maken wie nu werkelijk de sterkste was. Het sportieve Animo won de eerste set met 155 en de tweede set met 15 10. Onder groot applaus was het dus toch het Rotterdamse Animo geworden dat de eerste prijs in ontvangst mocht ne men, waar ze eerder op de dag sportief afstand van hadden ge daan. Poule uitslag: 1 Animo 11 pt; 2 Universia 1 9 pt; 3 „Chaos" 4 pt; 4 Cazimir 3 pt; 5 Juliana 2 3 pt; 6 Universia 2 2 Pt- Van onze sportredactie Vlaardingen De inschrijving is opengesteld voor deelname aan de persoonlijke damkam. pioenschappen van Vlaardin- gen. Ook niet-Ieden van de Vlaardingse Damvereniging kunnen inschrijven maar we! moeten deze in Vlaardingen woonachtig zijn. Er zal worden gespeeld in diverse klassen en bij voldoende deelname zal een aparte groep huisdammers worden gevormd. Uiteraard zal dus ook uit deze groep een kampioen tevoorschijn komen. Het Is de bedoeling om de eerste- ronde te spelen, op dinsdag 2 fe bruari en vervolgens elke dins dagavond vanaf 7.45 uur in de bovenzaal van gebouw Excel sior aan de Oosfchavenkade 10. Tot zaterdag 23 januari kan men zirih voor deelname opge ven bij öe heer D. v.d. Kerk- hoff, Joban Willem Frisolaan 18, telefoon 341192 en verder op de clubavonden, telkens op dinsdag. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 voor leden en 3,50 voor niet-le- den van V.D.V. Het kampioenschap van Vlaar dingen staat op naam van de heer W. H. Niestadt, die zijn ti tel zal verdedigen. UBEI4 I 'VAN KOOY OOSTHAVENKADE14 ^gaardingen oio .,.1 Van onze sportredactie Vlaardimgen/Schiedam De Nevoba, rayon Rotterdam, heeft de heren vierde klas opnieuw ingedeeld, waarbij maar enkele klassen voor promotie naar de derde klas in aanmerking ko men. De indeling voor de Vlaardingse en Schiedamse clubs: vierde klas 41: Schevovo, MVC 3, Libanon 6, Apollo, Bfie- nenoord en CW 4. Vierde klas 43: Pendrecht 6, Vierpolders, Shell 2, WW, DRL 4, HVS. Vierde klas 45 (geen promotie kans)*. Animo 4, Hermandad 2, Sunlight 3, Tenaco 2, Volley '68 6, Zuidland, Vierde klas 46 (geen promotiekans): Apollo 2, HPV 2, Ibis 2, MVC 4, Spirit 3, VCO 2. Vierde klas 47 (geen promotiekans)DVO 2, Set Up 2, Spivo 3, UVG 2, Volley '68 5, Vierpolders 2, Spirit 4. Vierde klas 49 (geen promotiekans): ANVJ, DD, Alcazar 3, Olivee 3, Sunlight 4, VCK 3 en VCO.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4