VAN RAVENS VERTELT Moerman-Moerman maken zich op voor de piste aan Bas van Bocïiove VANAVOND DEBUUT OP WINTERBAAN DEBUUT FLITSEN Zaalhaudballers trekken er op uit DEEL 7 SPECIALISEREN ZATERDAG 16 JANUARI 197; Nico Moerman verliest daarbij zijn studie niet uit het oog. Kortgeleden slaagde hij voor assistent-uitvoerder 'en hij kan over,J*uim een jaar-het predi kaat .uitvoerder-bereiken. Hij daarover: „Voor de weg zit je altijd, met de training. Wil je het goed' dóen, dan zal je ook grote trainingstrajecten moeten afleggen. Anders betekent het, dat je in wedstrijden op het eind een flinke „tik" kunt krij gen". Zijn broer Bram (18), sinds zes tien dagen .amateur, fietste deze week voor het eerst op de baan. Naar zijn zeggen lukte het aardig. Vooral na de derde Dordrecht In de zaaihand- baieómpetitie spelen de teams van MOK zondag allemaal bui ten- de- stad. Het nog., .ongeslagen 1 eerste da mesteam van MOK ontmoet zondagmorgen om half twaalf in de Rotterdamse Energiehal het tweede Sehuttersteam, waarop de Dordtse dames een grote puntenvoorsprong heb ben. Gezien het verschil ïn krachtsver houding'moeten de MÖK-dames in staat zijn de volle puirten- winst te behalen. Het eerste herenteam van MOK gaat zondagmiddag om vijf voor twaalf.,in. Hoftgi&et op be zoek "bij 4e gelijknamige, vereni ging-'Ook ia* deze .wedstrijd zul len "de 'Dofdfenaren, die nog alle kansen op'fde bovenste plaats hebben, hebniet moeilijk krijgen. In de Rotterdamse Energiehal spelen voorts zondagmiddag om half een het derde heren team van MOK tegen Schutters 3 en om vijf voor twee het twee de herenteam van MOK tegen Dynamo 3. Xn de Schiedamse Margriethal speelt om tien. voor vijf het tweede damesteam van MOK tegen Scylïa 2. De grote spanning was geweken. De klap van Holland Sport werd langzaam naar de achter grond gedrongen. De aan vankelijk blauwe kleur rond zijn oog en neus kreeg weer een normaal aanzien. Kilo's koffie werden rond die tijd ïn huize- Van Ravens gebruikt. De publi citeitsmedia kregen volgnum mers uitgereikt om niet het ri sico te lopen bij elkaar op schoot te moeten zitten. ,Gek werd ik er op de duur van, maar ik was er natuurlijk van overtuigd dat het er gewoon bij hoorde". Veertien februari werd de goede tijding bij Van Raven? bekend en op 18 mei zou hij in het vliegtuig naar Mexico stappen. Dat was Twee de Pinksterdag, dus bleef hem ruim drie maanden over voor de voorbereiding. „Dat zijn, mag ik achteraf gerust stellen, de drie moeilijkste maanden van mijn leven geweest. De spanning vooraf, die toen van roo afviel, zou opluchting heb ben moeten brengen. Dat ge beurde niet, omdat tijdens de wedstrijden, die ik toen nog in Nederland te fluiten had, weer het negatieve in de Nederland se supporter naar voren kwam. Ik mocht niets fout doen. Niets en dat gaat dan wel aan je gestel vreten. Maar goed, de competitie raakte op z'n eind en Mexico lag voor me". De keuringen bij de KNVB waren niet mis. Iedere zaterdag werd Van Ravens aan een diepgaand onderzoek onderworpen. Hij had klachten over zijn nieren waarna, om niet te veel risico's te topen, men een zeer uitge breid onderzoek heeft ingesteld. „Dat was een pijnlijke geschie denis, waar we ook weer over heen zijn gekomen". Toch kreeg hij in die tijd nog een wedstrijd in het buitenland. „Dat was nog een pittige wedstrijd ook. Het was GÖstepe Izmir tegen A.S. Koma. Grens- rechters waren Henk van der Veer en Ben Hoppenbrouwer. Daar heb ik een leuke ervaring opgedaan. Herman van Druten, een S W-supporter, had een zoon daar. Die stond op het vliegveld op me te wachten en heeft het bij die club daar ver sierd dat bij drie dagen mijn begeleider mocht zijn. Dat is een geweldige ervaring. Zeker als je ver van huis bent. Over de wedstrijd valt ook nog wel wat te zeggen. A.S. Roma had thuis met 20 gewonnen en was ais de dood zo bang van die Turken. En natuurlijk ge beurt er weer wat. We waren vijf minuten bezig, toen Jlerre- ra, de trainer van Roma, ach ter het doel ging zitten om zijn verdediging aanwijzingen te ge ven. Tk had het niet ge zien, maar Henk van der Veer wel. Die stond te vlaggen, maar ik begreep niet «c best, wat cr aan de hand was, Goed, het publiek ging te keer, dat wel. Toen de bal even later achter ging, zag ik ook wat er aan de hand was. De spelers van Izmir trouwens ook, want die begon nen stampij te maken. Ik heb Herrer» verzocht langs de kant te gaan zitten, maar hij wilde niet zo erg. Toen heb ik mijn arm op zijn schouder gelegd en hem rustig naar de kant ge- braeht. De kranten schreven do dag daarna, dat ze verbaasd waren. Dat was nog nooit vertoond. Een man als Herrera zo maar naar de kant verwijzen. Er gebeurde nog meer. Na tien minuten was er een aangescho ten handsbal in het strafschop gebied van A.S. Roma. Geen opzet dus ik geef achterbaL De bal vloog namelijk via de arm van een speler van Roma tegen het lichaam van een speler van Izmir achter. Ik wijzen dat het achterbal is, maar iedereen dacht dat ik een strafschop gaf. Toen stond het stadion op zijn kop. Die wedstrijd bleef kei hard en eindigde met 00'\. Dat was het laatste „wapenfeit alvorens ie ijle lucht van Mexi co in te gaan. Zonder een af vaardiging van de KNVB is Van Ravens vertrokken. Samen met de voetballers van West- Duitsland is hij naar Mexico gevlogen. ,Als je ziet hoe de spelers van West-Dultsland uitgeleide wer den gedaan en dan ziet hoe ik ben vertrokken. Dat was nog \vel een heel verschil. Bij mij alleen vrouw en dochter, daar in Duitsland was iedereen er. Het heeft me achteraf nog ver baasd, dat ik samen met de Duitsers heb mogen reizen. Dat daar geen herrie over geweest is. Te meer daar ik de Duitsers nog onder mijn leiding heb ge had ook. Maar daar had ik op dat moment geen enkel idee van. Voor me lag een periode waarin ik moest trachten als enige Nederlandse vertegen woordiger bij het wereldkam pioenschap voetbal zo goed mo gelijk voor de dag te komen. Ik zat met mijn gedachten al bij de wedstrijden, terwijl ik maar moest afwachten of ik zou mo gen blazen of dat er een rol als grensrechter voor me was weg gelegd". Volgende week; Het valt wel mee. Wat een hitte. Na de wedstrijd. Ontspan nen met de collega's. Wie in Turkije is moet een buik danseres aan het werk heb ben gezien. Voor de wedstrijd Gösicpe IzmirA.S, Roma. Gespannen met collega's Ben Hoppen brouwer en Henk van der Veer. De laatste grote wedstrijd vóór Mexico. De gebroeders Moerman maken dus op Ahoy' hun debuut op de wïnterbaan, Nieo (20) is het pistewerk niet vreemd. Hij rijdt voor het derde jaar als amateur, waarbij hij het afge lopen seizoen veel op de baan te vinden was. Zelfs won hij in Utrecht een populaire en klas seerde hij zich over het gehele seizóen, verdienstelijk als twee de. „Ik vind het wel leuk", vertelt hij. „Ik denk dat ik me in de toekomst helemaal op de baan ga toeleggen. Zeker, nu Schiedam van de zomer ook be reden kan worden". Rotterdam - Niet alleen voor Rotterdam, maar ook voor de re gio is het Sportpaleis Ahoy' van grote betekenis. Dat daarbij -de'wielersport, door de permanente baan, grote aandacht zal krijgen is niet verwonderlijk. Charles Ruys, directeur-sportief van het nieuwe complex, is beslist geen onbekende in wieler- kringen. Als groot aanhanger van deze sport, waarbij vooral de baan zijn grote belangstelling heeft, zal hij een groot aan- taTwielerfneetings op de affiches brengen. De inmiddels nog heser geworden Charies Ruys: „Het sportpaleis is-voor Iedereen. Een ieder die op de piste wil rijden js van harte welkom". Daarom komen er uit alle windstreken van Ne derland amateurs naar Rotter dam, om met Belgen, Fransen, Engelsen en Oostenrijkers de toekomstzesdaagse, tijdens de 145 uren voor de profs, te be twisten. Bij .deze liefhebbers bevinden zich ook de broers Nico en Bram Moerman. Deze Maas- sluise knapen hebben de gele genheid aangepakt, om zich op Ket'houiep. ovaal.te meten met de-,vele andere koppels. Qf 2ij werkelijk in- de toekomstzes daagse zullen starten, is nog niet met zekerheid te stellen. De bijzonder grote aanvraag noopt Charles Huys tot het in stellen van series. Waarschijn lijk zal het veld nog meer moe ten worden uitgedund. Charles Ruys houdt zich echter aan de afspraak, dat iedereen fietst. „Desnoods", laat hij weten, „mmtseren we het aantal ren ners voor de koppelkoers, maar laat ik de andere knapen, die nog niet zo geroutineerd in het aflossen 2ijn, gewoon wedstrij- den rijden". keer dat hij op dc piste kwam. „Het is natuurlijk wennen", steit hij langzaam. „Het rijden gaat wel lekker, maar als ze zo langs*je heen flitsen, voel je je nog niet zo lekker. In ieder ge val is het beter, dan op de weg. Vooral als het zo koud is, dan is het geen pretje". Niet alleen de twee jaar leeftijds verschil, maar ook de aspira ties van het duo Moerman lo pen uiteen. Bram Moerman geeft er niet veel om pistier te worden. Zijn voorkeur gaat uit naar de weg. Vorig seizoen, het laatste als nieuweling, fietste hij menige prijs bij elkaar. De kroon plaatste hij op het sei zoen, door twee keer te triomfe ren. Een gelijkenis is de studie. Bram wacht op de uitslag van het zojuist afgelegde MBA-exa men en wil dan verder gaan studeren voor het SPD, dat hem als assistent-accountant bijzonder van pas komt. Nico Moerman heeft voor zichzelf al een weg uitgestippeld, die hij het komende jaar wil gaan be wandelen. Ofschoon hij nog niet in de nationale baanploeg is op genomen, zou hij zich op de pis te willen specialiseren in de sprint, de achtervolging en de vijftig kilometer. Hij zal daar hoofdzakelijk zijn training op gaan afstemmen. Al gelooft hij, dat de achtervolging hem het beste ligt. Vooralsnog is er het optreden op de tweehonderd meterbaan van Ahoy'. Een piste, die door inge wijden wordt geroemd om zijn fantastische bouw. Ook ver wacht men, dat er bijzonder snel op gefietst kan worden. Nico Moerman heeft vele loftui tingen voor het Schürmann-pro- duct. Kort, maar krachtig stelt hij: „De baan is steengoed. In één woord af. Het is afwachten hoe het met mij in de wedstrij den zal gaan". Bij dit alles hoopt Nico Moerman dat er wellicht oudere „ken- 'ners" zijn, die zich voor de jeugd willen interesseren. „Je rommelt nu maar een beetje aan", zegt hij ietwat teleurge steld. „Je moet eerst opvallen, dan pas gaan ze naar je kij ken". Nico Moerman hoopt dat dat in de toekomst gaat veran deren. Raadgevingen van oud renners zullen door hem stee- Nico en Bram Moeftnan maakten deze week gebruik van de verschillende trainingsuren op het nieuwe Ahoy'-ovaal. Bei- vast worden aangenomen. den waren vol !of over de houten piste.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4