I Dames steviger aan kop van rang- Schiedam heeft moeite met RWR 1 Ongelukkig weekeinde voor Inventus SZC zonder opwinding langs Barendrecht Weinig goede klasseringen SPOBTj Volleybal Korfbal macht HEREN" Waterpolo Zwemmen UITSTEKEND SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 18 JANUARI 1071 Van onze sportredactie Schiedam Het eerste dames team van Juliana is ook in haar dertiende competitie wedstrijd zonder nederlaag gebleven. Tegen het bij vla gen verrassend sterk spelen de AMVJ4 moesten de Schiedamse dames soms alle registers open trekken om een dreigend gelijkspel af te wenden. Do eerste set leek Juliana een gemakkelijke 0 Het „scorebord" op de grond is duidelijk genoeg. De dames van Juliana gaan met 107 aan de leiding. Schiedam Met meer moeite dan verwacht, heeft Schiedam met 6 4 van R(ood) W(it) R(hoon) gewonnen. Het niet meespelen van Freek Veer, altijd goed voor één of meer treffers, was duidelijk te merken. overwinning te gaan. beha len, Goed opgebouwde aan vallen konden door de onze ker ingrijpende Rotterdamse dames niet correct verwerkt worden. Oo-k aan opslag bleek Juliana de betere ploeg waardoor al snel een 15—9 *ege iïl de set -nu j bleek echter voor AMVJ een ruime 83 voorsprong werd verkregen. Ook de dertiende wedstrijd van Juliana werd in winst AMVJ terug. omgezet. De Schiedamse dames, rechts van het net, wezen AMVJ-dames vergeefs naar de goede vorm liet zoeken. Energiek bleef Juliana de AMVJ- ploeg onder druk houden. Niets duidde er op dat twee dagen eerder de dames ook al een bij zonder zware strijd achter de rug hadden. Fanatiek werd om iedere meter grond gevochten. Ook nu weer was het Teuny Buth die met harde smashes de voor duidelijke onderwaardering te houden. De Rotterdamse da mes togen nu wei fanatiek in de aanval waardoor Juliana soms danig in moeilijkheden kon ko men. Toch ging de strijd hoofd zakelijk tussen de Juliana-aan- val en de AMVJ-verdediging die plotseling de moeilijkste ballen pakte. Na een enerve rend duel was het tenslotte AMVJ dat met 1315 de partij en weer op gelijke voet bracht. uitstekend verwerkt werden. De derde set gaf eenzelfde spel- set2ege ging tenslotte met beeld te zien. Juliana, sterk in 15—7 naar Juliana, de aanval, bestookte door har- Ook de laatste set bleef Juliana de klappen van Mieke Hoede- de aanvallende ploeg- Riet maker en Teuny Buth de Rot- Brouwer bleef in de Juliana gens de setwinst te pakken met 15—10. Stand bovenaan: 1. Juliana 13 24. 2. Tenaco 12—18, 3. CVV 12—18, 4. Lekkerkerk 12—17. terdamse \ferdediging, die be gon te wankelen. Een steeds beter op dreef komende Sonja van Veen, goed gelanceerd door Anneke Visser en Astrid Eggel- meijer, voerde de score aan op slag op tot 125. AMVJ moest zich onder dit geweld beperken tot incidentele aanvallen die echter door de Juliana-ploeg ploeg ongelofelijk hard zwoe- Reserves, gen om tegen een steeds ster- Het tweede damesteam van Ju liana stelde in Rotterdam De aanvoerdersband werd nu ge dragen door Hans Josen, die de ondankbare taak had de door griep gevelde aanvoerder te vervangen. Ondanks een sterk Schiedam overwicht, moest na vijf minuten een doelpunt wor den toegestaan. Aan dit doel punt hing weliswaar een luehtje van „lopen", maar scheids rechter Langebroek keurde het doelpunt goed en de roodzwar ten keken tegen een 01 ach terstand aan. Ka goed aangeven van Jannie Boogaers bracht Nel Majoor de stand in evenwicht. Opnieuw te- gen de verhouding een achter stand voor de Schiedammers: RWR doorboorde met een schot van tien meter afstand de korf: 1—2. Hans Josen zorgde voor de gelijkmaker uit een door loopbal, waarop door de gasten met een doelpunt geantwoord werd. Een kleine kans onder de korf was voor Chris Niehot vol doende om in een goal om te zetten en er 33 van te maken. Even voor de rust kreeg Nel Majoor last van een oude bles sure. Zij werd vervangen door Greet Veer. De tweede helft be gon sensationeel. Een overtre ding van de Schiedamse verde diging leverde een „geheide" strafworp op. De vrije kans werd onbenut gelaten en Schie dam putte hieruit kennelijk zo veel inspiratie, dat de Rhoonse korf onder zware druk kwam te staan. Hans Josen was zijn te genstander keer op keer te vlug af, maar de op tijd en op maat aan te geven bal bleef uit. De verdediging van de gasten bleef wankelen en het was Ges Over- kleeft, die met twee treffers 5 3 liet aantekenen. flWR gaf zich nog lang niet ge wonnen en probeerde uit alie macht de achterstand iu te lo pen. De roodzwarten konden de druk slechts met moeite weer staan. Het was een enorme opluchting toen Jannie Boogaers met een onverwacht schot 6—4 maakte. Hans Josen zag hierna nog een doelpunt van hem wegens „ver dedigd doelen" afgekeurd. •li was tegen Roozenburg kans loos. Met 73 werd van de Rut- terdammers verloren. De rust Ring met een 6L achterstand in en een debacle scheen in zicht. De witzwarten herstelden zich echter en stonden in het tweede half uur nog slechts een treffer toe. Arie v. t. Hoff (2x) en Ria Zeeuw zorgden voor de doelpunten.'-- Woensdagavond om tien voor tien speelt Gdi te gen THOR in. de Margriethal. De eerste wedstrijd leverde een overwinning op, zodat Winstkansen aanwezig zijn. stand is: Roozenburg 612, BKC 6—7, THOR 6—7, Achilles Odi 75, Ten Donck 6-4, Zwervers 51. Van onze sportredactie Haarlem In Haarlem moesten de dames van Juventus aan treden tegen H.O.C. Deze Haarlemse tegenstanders stonden slechts 2 punten boven Juventus. en gezien de laatste goede resultaten moest er wel een overwinning inzitten. Het mocht echter hiet zo zijn. De gehele eerste helft ging de strijd gelijk op. Juventus startte met een zone-verdediging, maar ging a! Op deze archieffoto lukt het de heren van Juventus nog vvel te scoren. In het afgelopen weekeinde heeft het meer moeite gekost. H.O.C. speelde bijzonder fel, iets waarin Juventus door allerlei oorzaken tekort schoot. Marian ne Poortvliet ging ai in de eer ste helft door haar enkel en moest de verdere wedstrijd aan de kant blijven. De eerste helft eindigde met een kleine achter stand, 2523 voor H.O.C. Deze achterstand wos ontstaan door vooral veel foutieve passes. Sil- vie Franzen werd bijzonder zwaar aangevallen, wat door de verder wel goedfiuitende scheidsrechters nogal eens door de vingers werd gezien. Dit kostte de Schiedammers echter keer op keer de rebound. Ge lukkig was Tilly van Schijndel goed op schot en verdedigde ook weer zeer goed. De tweede helft vertoonde hetzelfde beeld. H.O.C. scoorde zeer gelukkig van grote afstand, maar Juven tus hield de score goed bij. Het regende echter p'tjes, het vrij aggressieve spel van. H.O.C. lokte dit ook enigszins uit. Van beide pdoegen moest in de 12e minuut een speelster het veld verlaten, terwijl bijna alle Ju- ventusdames al de 4e p hadden. Bij het ingaan van de laatste drie minuten was de stand ge lijk, 43-43, Coach Skala wilde de drie voorspeelsters een press op de bal laten uitoefenen, wat echter geheel de mist inging. H.O.C. bleef nu in het bezit van de bal tot een juventusspeelster een p. maakte. Dat betekende weer balbezit. Zij speelden dit spelletje voortreffelijk, beter dan Juventus, die toen ze ein delijk balbezit hadden, deze in de rebound weer verloren. Erg teleurgesteld met de eindstand 5045 voor H.O.C. keerden, coach Skèla en de dames naar huis. Scores: Tilly van Schijndel 66, Jenny Paans 57, Svlvie Fran zen 42. De Juventusheren speelden een wedstrijd tegen Jumpers uit Den Haag. De uitwedstrijd was reeds verloren, maar thuis speelt Juventus meestal aan zienlijk sterker en dus kon het een spannende strijd vrorden. Juventus startte sterk en had na 5 minuten een 103 voorsprong. Jumpers kwam echter terug en na 15 minuten was de stand vrijwel gelijk, 2321. Toen werd Rob Mark door één van de scheidsrechters wegens schoppen naar een tegenstan der uit het veld gestuurd. Een onbegrijpelijke beslissing want noch vriend noch vijand noch de tweede scheidsrechter had den iets van dien aard gecon stateerd. De eerste scheids rechter bleef toch bij zijn be slissing en Juventus moest ver zwakt verder. Een geprikkeld Juventus ging toen in het offen sief en de rust werd bereikt met een 3326 voorsprong. De tweede helft bracht een ster ker Jumpers dat inliep tot 39 38 na 10 minuten. Toen zakte Juventus in elkaar, want vooral het gebrek aan rebound liet zich toen gelden. Jumpers pro fiteerde van de slechte man to man verdediging van Juventus en won de wedstrijd met 5262. Scores: Otto Vonk 1411, Jan Willem Engelsman 126. ker wordend AMVJ dc voor sprong te bhouden. Moeizaam, punt voor punt, liep Juliana van haar tegenstander weg. Via 77 en 97 werd het 117. AMVJ wilde zich niet gewonnen geven en bleef knokken voor ie dere bal. In deze fase toonde Juliana dat de eerste plaats op de ranglijst de ploeg mentaal aan het harden is. Heel be kwaam consolideerden zij de voorsprong door AMVJ de fou ten te laten maken en vervol- enigszins teieur door tegen het laag geplaatste Schovovo niet verder te komen dan 22 ge lijkspel. De 20 voorsprong die Juliana met goed spel wist te nemen moest in de resterende sets weer uit handen, worden gegeven. Schovovo %von de der de set en had in de laatste set aan Juliana een duidelijk te leur gestelre tegenstander. Set standen: 15—11, 15—7, 13—15 en 9—15. Van onze sportredactie Schiedam Het was voor SZC een rustig polo-weekend, daar slechts twee van de acht teams voor de lopende competitie te wa ter moesten. Het eerste heren-zevental voor de -wedstrijd tegen de aloude tegenstander ZPB uit Barendrecht. en het junioren B-team, dat het tegen de „hoofdmacht" van Rijnmond moest Opnemen. Dc heren wonnen in een weinig opwindende partij met 52 van Baren drecht. Het waterpolo-veld van maxima- Ie afmetingen (30 x 20 meter) in Bad West stelde de spelers van ZPB voor te grote problemen. SZC heeft daar met enkele snel le zwemmers in het team ge lukkig minder moeite mee en telt nog genoeg routiniers om het ook in dat opzicht tegen de vaardige Barendrechters op te kunnen nemen. Door de geringe beweeglijkheid van ZPB werd het een tamme wedstrijd, waarin Kolmeijer SZC halverwege het eerste speld eel aan de leiding bracht. Jacq Tettelaar en Ruud Kra mer Freher (en ook Frits Smits in de beginfase, die overigens met een oude beenbiessure het Schiedam Op de eerste ZWEM-ontmoetlng van de Kring Rotter dam, in het perfect uitgeruste zwembad West kwamen wel veel SZC-ledcn aan dc start, doch was voor weinigen een goede klasse ring weggelegd. De deelname van alle verenigingen nli Rotterdam en Omstreken was groot, doch de acht beschikbare banen en dc elcetronische tijdwaarneming zorgden voor een vlot verloop, beste tijd, achter Rob Valk van VZC in 2.50.0. Veel deelname bij de kleinsten (onder 10 jaar), voor de meesten de eerste wed strijd, meteen op een. 50-meter baan. De beste prestaties kwamen van Ruud Pijper en Renee van der Kuil op het voor hen ongewone nummer 200 meter rugslag. Ruud Pijper leverde goede te genstand voor Frits jan Edelijn van VZC, die op de laatste 50 meter toch nog een ruime voor sprong kon nemen, en eindigde in 2.29.5; Ruud Pijper tweede in 2.35.5, van der Kuil derde in 2.43.1. Hans de Wit kwam bui ten mededinging uit bij de he ren op 200 meter schoolslag en kwam met 2.56.3 tot de tweede Enkele uitslagen: 50 m. school slag meisjes onder 10 jaar: Mar, Romeijn. 51,9 (4e plaats), Nelleke den Held 55.9. Jongens: Rob van KLaarwater: 60.4, 100 meter rugslag jon gens: Frank den Held 1.28.1, John v.d. Anker 1.29.6, veld ruimde), zwommen te snet voor hun tegenstanders, maar wisten voorlopig de kansen niet te benutten. Nico Kramer Freher probeerde het tenslotte maar met een ver re boogbal die doel trof en goed was voor 2—0. SZC leek het toen wel tc geloven en ging het ook zeer kalm aan doen. Dat gaf ZPB de gelegenheid ge vaarlijker te worden waarna spoedig een SZC'er naar de kant verwezen werd. Keeper Cor Maltha deed het weer uit stekend, maar werd ioch ver rast door een laag schot. Met een ZFB-er uit het water was er alle kans op 3l, maar knap op balbezit spelend wist ZPB de strafminuut door te komen. In de vierde periode veerde SZC weer wat op en Ruud Kramer Freher, Tettelaar, Kolmeijer en Martin Speijer zorgden vrij uit voor toch nog een ruime overwinning. Aanstaande zater dag tegen SHELL in het KoJpa- bad zal het ongetwijfeld een stuk moeilijker worden. Jongcns-B trok tegen Rijnmond-A met 4—0 aan het kortste eind. De meeste zeer Jonge spelers zijn pas aan hun eerste polD- schreden toe en hun oudere en met meer routine uitgeruste op positie werd niet onaardig tege- moetgetreden. Berry Wasman, Hans Eekhof en keeper Dc Zeeuw vingen de vele aanvallen goed op, maar moesten 4 tref fers toestaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3