mm Hans van den Broek opnieuw sterkste Volley-dames weer aan de WINST VOOR SHELL Triiuclub Juliana overspeelt Matador Om de titel van Schiedam i Oranje Nassau viert feest 4 RESERVES Volleybal PETER GANS NAAR SSV SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 18 JANUAEÏ 1ST Kees Marijnen, voorzitter van NO AD, heeft vrijdagavond aan het slot van de Schiedamse kampioenschappen de beker aan winnaar Hans van den Broek uitgereikt. IVlet donkere bril Ron van der Aa die tweede werd. VJaardingen/Schiedam Het eerste damesteam van Volley '68is er In "eslaagd weer alleen de kop le nemen van de overgangsklasse. De'Vlaardingse dames behaalden in Rotterdam tegen AMVJ 2 een verdiende 3—1 zege. Door twee nederlagen waren de Volley dames weer op gelijke voet gekomen met hun tegenstander, die daardoor onverwacht weer kansen op dc titel kreeg. Aan alles was dan ook tc merken dat het ging om een strijd tussen dc twee direkte kam- pïoenskandidaten. Onder enorme hoogspanning was het tenslotte Volley dat met de winst ging strijken. De eerste set nam Volley het ini tiatief waardoor de onthutste AMVJ ploeg moest toestaan dat het op een grote achterstand gespeeld werd. Door de twee nederlagen hadden de Rotter damse dames het herstelde Volley duidelijk onderschat. Deze onderschatting resulteer de in een grote 615 Volley zege. De tweede set wist AMVJ dat het slechts met gedegen spel de Volley dames in moeilijkheden kon brengen. In een volkomen gelijk opgaande strijd nam Vol ley een 1013 voorsprong. Deze stand bleef lang gehandhaafd voordat AMVJ weer terug kon komen tot 1313. Keihard knok kend behaalde Volley tenslotte met 1416 de setzege binnen. Ook de derde set bleven beide teams zich tot het uiterste in spannen om tenslotte met de zege te kunnen gaan strijken. Beide teams maakten in deze fase van de strijd hun hoge po sitie op de ranglijst waar, door met goed spel te proberen het initiatief tot zich te trekken. AMVJ v/as het die in de slotfa se het meeste punten kon ver zamelen en de set met 1513 kon bemachtigen. In de vierde en laatste set heeft het er lange tijd naar uitgezien dat AMVJ weer naast Volley zou komen. Lange rally's voer den de spanning naar een on gekend hoogtepunt. AMVJ moest winnen, terwijl Volley wist dat het bij verlies van deze set het nog weieens erg moei lijk kon gaan worden om de volle winst te behalen. Volley, homogeen als vanouds, kon geen afstand nemen van de nu uitstekend draaiende Rotter- damsen, Een wisselend spel- beeld zorgde ervoor dat de sco re gelijk op ging. Beide teams werden steeds nerveuzer met Volley als de iets meer gerouti neerde ploeg. Onder grote spanning, en met inzet van alle krachten was het in de slotfase van deze set toch Volley dat het slotoffexisief van AMVJ kon on derbreken, en met het kleinst mogelijke verschil deze set kon winnen. Volley is door deze overwinning weer alleen aan kop van de overgangsklasse gekomen. Toch wachten de Vlaardingse dames nag een aantal zware wedstrijden, maar de inzinking van de afgelopen weken lijkt nu definitief voorbij. Het tweede damesteam heeft het tegen AMVJ 3 niet tot winst kunnen brengen. De Vlaar- dingsen leken de laatste wed strijden bezig aan een opmars die ze uit de gevaarlijke zone ïnoest brengen. Tegen AMVJ lukte het echter duidelijk min der dan normaal waardoor de zege met 30 naar de Rotter dams en ging. De eerste set nam Volley nog een 107 voor sprong maar verloor toch nog met 1325. Aangeslagen door dit verlies werd het in de reste rende sets een willoos slachtof fer voor de betere AMVJ da mes. Setstanden 915 en 415. Het tweede herenteam deelde de punten met het Rotterdamse Libanon 5. Lihanon geformeerd uit oude eerste team spelers verloor de eerste set met 8—15 maar won de tweede weer met 1513. De 11—15 volley zege in de derde set was niet voldoende voor de eindoverwinning door dat Libanon via 15—13 nog een. puntenverdeling kon bemachtL gen. VI aardingen/Schiedam Het eerste damesteam van Shell heeft zich weer wat verder uit de degradatiezone van de eer ste klasse gewerkt. Tegenstan der Pendrecht 3 werd hierdoor nog verder in de zorgen ge drukt. De 30 zege voor de Vlaardingse dames is echter geen moment in gevaar ge weest. De eerste set was het vooral de Shell-aanval die een ruime voorsprong bewerkstelligde, Pendrecht had geen verweer en verloor met 315. Ook de twee de set bleef Shell aanmerkelijk sterker maar kwam door een blessure van een van haar speelsters nog danig in moei lijkheden doordat geen reser ves beschikbaar waren. Heel voorzichtig heeft deze speelster toch de wedstrijd uitgespeeld en daarmee voorkomen dat de Vlaardingse dames onnodig op extra verliespunten zouden ko men. De tweede set ging met 715 naar Shell terwijl ook de laatste soi geen problemen op leverde 1(115. De Schiedamse Politie heeft het tegen kampioenskandidaal Ani mo voortreffelijk gedaan. Een geweldige inzet demonstrerend werd de Rotterdamse tegen stander nog danig in moeilijk heden gebracht. De eerste set ging met klein verschil naar Animo 1513 maar onder hoog spanning kwam SPSV terug in de tweede set 1416. Iedereen dacht dat Animo nu zou gaan doordrukken maar een wils krachtig SPSV knokte voor ie dere bal. Enigszins geflatteerd won Animo deze set met 1513. De laatste set ging de ver moeidheid bij de politiemannen een woordje meespreken. De betere Animo-teehniek kreeg nu de overhand, zonder dat de Schiedammers zich gewonnen wilden geven. Met bewonde renswaardige inzet bleef SPSV voor de punten knokken maar konden niet verhinderen dat de zege tenslotte toch met 15—11 naar de Rotterdammers ging. Van onze tafeltennismede- werkcr Wim de Raay Schiedam De T.S.F,-speler Hans van den Broek is op nieuw tafeltenniskampïoen van Schiedam geworden. Hij versloeg in de finale Kon van der Aa van Noad met duidelijke cijfers en prolon geerde aldus zijn vorig jaar veroverde titel. Kwam de talentvolle T.S.F.-er vorig jaar nog als verrassende winnaar tc voorschijn, dit keer, bewees hij met recht als eerste geplaatst te zijn. Geen opzienbarende resultaten dus bij dit kampioenschap, al kwamen de topspelers in de hoogste klasse bij de voorronden toch wel tot een enkele verrassende uitslag. Zo moeten voor NOAD-insiders toch wel opmerkelijk zijn ge weest dat Jan Knikkenberg in de poule van clubgenoot Jan Bayings verloor mei 2523 in de derde game. Daardoor werd laatstgenoemde eerste en kwam op een andere plaats in hot wedstrijdschema dan ver wacht. Wat minder opvallend was dat Hans Lingen (TSF) toch tegen Geerling (NOAD) ten onder ging, wat ook weer konsekwenties had voor de vcü- gende ronde. In de halve finale stonden tenslot te tegen elkaar Hans van den Broek, en Hans Lingen. Beiden hadden de halve eindstrijd be reikt door duidelijke winstsco- res tegen resp, John Buijk en Jan Bayings van NOAD. De strijd tussen de twee TSF-ers was zeker in de tweede game vrij .spannend. Na 2115 voor Van den Broek in de eerste game, sleepte Lingen er bijna een derde game uit maar met 2321 moest hij de eer toch la ten aan zijn teamgenoot en de latere kampioen. In de andere halve finale stonden twee NOAD-spelers tegenover el kaar. Ron van der Aa bereikte de eindstrijd door Ger Geerling met 21—15 en 21—18 uit te scha kelen. Dc eindstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Schiedam 1971 werd qua strijd beslist een tegenvaller. Hans van den Broek overrompelde Van der Aa met enkele snelle smashes en toen bleek dat de NOAD-spe- ler zich volkomen verkeek op de service van aVn den Broek bomvde de latere kampioen in een hoog tempo ccn royale voorsprong op. Hij kon zich zelfs enkele missers permitteren, zodat Van der Aa toch weer wat terugkwam. Maar zodra de service weer aan de TSF-er was scoorde hij punt na punt. Met 2115 won hij de eerste game en het ging in de tweede game zo mogelijk allemaal nog sneller. Van het verwachte contraspel kwam nauwelijks iets uit en de met zeer veel risico's aanvallende Van den. Broek won ook de tweede game op gemakkelijke wijze (2113)De kampioensti tel was op duidelijke wijze bij de sterkste speler terechtgeko men. Ook in de overgangsklasse kwam de titel bij de favoriet-geachte .speler. Johnny Buijk (NOAD) was in deze groep, waarin ook de eerste-kiassers waren inge deeld, onbetwist de beste spe ler. Zijn tegenstander in de eindstrijd was zijn clubgenoot Bayings. In twee games was de zaak voor hem bekeken. Het was trouwens in deze klasse een volledige NOAD-aangele- genheid want met de twee fina listen, zagen we in de halve eindstrijden Loek de Lange en Jan Meuldijk aan het werk. Zij werden, toen echter uitgescha keld. In de tweede klasse hadden voor al TSF-spelers het voor het zeg gen. De eindstrijd ging hier tus sen Nol Rieken en Paul de Loo- ze. Het was toch wel verras- stnd dat eerstegenoemde als winnaar te voorschijn kwam. Met 21—17 en 24—22 werd De Looze, zoals al vaak, 2e prijs winnaar. In de derde klasse stonden Ton Quadt (GSF) en Hans Donkers (NOAD) tegenover elkaar om de titeï te betwisten. De TSF- speler bleef met 2116. 15—21 en 2116 in de meerderheid. Ook in de laagste seniorklasse werd een TSF-er winnaar. Kees Esbach versloeg clubgenoot Pim Tollenaar met 19—21, 21 19 en 21—18, Bij de sterksle jumorvn werd een felle en op uitstekend peil staande finale verspeeld tussen Fred Clarijs (NOAD) en Wim van de Poort (TSF) Het werd een spannend gevecht om de ti tel jeugdkampioen van Schie dam. Vooral in de slotfase van de der de game, met wisselende winst kansen, liet de jeugdaanhang van NOAD en TSF zich niet on betuigd bij het eteunen van hun eigen favoriet. Fred Clarijs; won tenslotte met 2119 en CQ«fHJBUY Hans van den Broek (voorgrond) had weinig moeite om in twee games zijn titel te prolongeren. 0 De belangstelling voor de Schiedamse tafeltenniskampioenschappen was weer groot. Zoals op deze foto blijkt. werd zo, misschien wat verras send, verdiend winnaar. In de 2e klas junioren werd de jong ste deelnemer van het toernooi de 11-jarige Rik Quadt van TSF kampioen. Tweede was hier Els van Zetten (TSF) Jan Mazijk (NOAD) werd win naar in de derde klas van de ju nioren. Hij won in de finale van Rob Banen, eveneens van. Na afloop van het toernooi reik te de heer Cees Marijnen na mens de "toernooicommissie de prijzen uit aan de winnaars in de diverse klassen. De Vereni- gingsprijzen werden door NOAD en TSF broederlijk ge deeld, De clubprijs van de ju nioren, de Havenloodsbeker, kwam voor het eerst in bezit van NOAD dat met 27 punten tegen TSF 17 duidelijk bewees dat het in opkomst is wat be treft de speelsterkte van de jeugd. TSF veroverde voor de derde maal in successie de wis selbeker van het Parool a»ls sterkste senior vereniging, met 32 punten tegen NOAD 23. Van onze sportredactie Maassluis Bij een onlangs gehouden enquête door het ac tiecomité „De Burg" is geble ken dat voor een trimclub in de Maassluise burgemeesters- wijk grote belangstelling be staat. Meer dan zestig personen hebben er zich voor opgegeven. Afgelopen zaterdag is onder lei ding van sportleraar Koos Hen- neveïd de club van start ge gaan. Belangstellenden kunnen zich nog opgeven in de Burg. Brandei er erstr a at 9. tel. 01899- 8603. Schiedam Het eerste herenteam van Juliana heeft het in Vlaardïn- gen wel erg eenvoudig kunnen houden om tot winst te komen. De Schiedammers, door pech onderweg maar net op tijd aanwezig, troffen in Matador een zwak spelende tegenstander die geen mo ment de hoge plaats op de ranglijst heeft kunnen waarmaken. De eerste set kenmerkte zich door aftastend spel van beide ploegen. Juliana, nog niet op temperatuur door de late aan komst, beperkte zich tot het af stoppen van de gevarieerd aan vallende Vlissingers. Halverwe ge deze set begon de Juliana- ploeg beter en sneller te draaien waardoor Matador vrijwel on middellijk in moeilijkheden kwam. Vooral het achterveld werd een dankbaar mikpunt voor de ploeg van coach Kore- mans. Tot 1010 was er nog nauwelijks van krachtsverschil sprake. Juliana bleek vooral aan opslag in de slotfase van deze set te sterk voor Matador. De harde klappen konden niet meer door de Vlissingse verde digers verwerkt worden tot zui vere set ups. De aanval, het sterkste wapen van Matador, werd daardoor volledig lam ge legd. Vrij eenvoudig behaalde Juliana -de eerste setwinst met 11'15. De tweede set was Juliana opper machtig. Zowel aan opslag als aan het net bleken de Schie dammers stukken sterker dan de aangeslagen Vlissingers, De beide spelverdelers Aad Bre der en Henk. van Oossanen trokken het verdedigingsblok van de tegenstander keer op keer uit elkaar. De Schiedamse aanval kon mede daardoor naar hartelust scoren. Bij het vijftiende punt voor Juliana stond het scorebord voor de Vlissingers pas op 4. Ook in de derde en laatste set werd Matador volledig over speeld door de verrassend com binerende oranjehemden. Har de smashes van Jaap Keijzer werden extra verrassend door de zuivere plaatsballen van Hans Schreutelkamp. Aan op slag kon Hans Soeters de score opvoeren van 15 tot I11. Ook Peter Soeters kwam in deze set beter Dp dreef waar door de score uitliep naar 314. De concentratie verslapte enigszins mede door enkede stopfouten in de Julian a-defen- sie. Matador deed pogingen om een slotoffensief te ontketenen maar de alles behalve veront ruste Schiedammers riepen dit offensief bij 914 een halt toe, om vervolgens het vijftiende punt te scoren. De koploper uit de overgangs klasse verloor verrassend van het laaggeplaatste Sarto. Door deze nederlaag heeft Juliana nu weer riante uitzichten op de ti tel. Stad bovenaan: 1. Tornado 12— 20, 2. Lyceum '57 12—20, 3. Ju liana 11—18, 4. LVC 12—16, 5. Matador 11—12, Schiedam De Schiedams® Scheidsrechtersvereniglng (SSV) kan een dezer dagen een nieuw lid verwelkomen, die grote kans maakt op de betaal de lijst te komen. Het is de Zwollenaar Peter Gans, die door zijn „baas", het Unilever- concern, is overgeplaatst naar Rotterdam en in Schiedam komt wonen. Gans ïs een „.co ming man" onder de jeugdige scheidsrechters die een plaats hebben verovert op de over* gangslijst. Vlaardingen Ter afsluiting vafl het 35-jarig bestaan organiseert de korfbalvereniging Oraöje Nassau vrijdagavond 29 januari een feestavond in gebouw Triangel. Medewerkenden aaö het programma zijn conferen cier Henk Bukman, Anhie Meij er en zanger Wim Seholte. Ver der het trio Jhon Wegman, dat bestaat uit "Wim Koopmans {ac* cordeon), Danny Peterse (bas) en Jhon Wegman (drums). Het cabaret begint Oïïl 20 uur e0 daarna is er bah

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4