CJV. 85 JAAR: Van bijbel tot underground PROEF MET COMMISSIES GLNG VAN START ACTIVITEITEN KNNV IN MAART Woodstock in de Vonk Top-tien t t A h c< D 4 [Stad Disco-avond in de Instuif Drive-in in „De Waag Danny Kay in de Doele ACTIVITEITEN SERVICEBUREAU Huijssoon TRIBUNE NOG LEEG Wilton huldigt 142 jubil arissen Rijksloodsen met pensioen citroen Jongens stelen fiets ft Ts Brand in papierbak SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 23 FEBRUARI 1971 IN Schiedam In het C.J.V. ge bouw „Jeugdhaven"' aan de Lange Haven 129 wordt zater dagavond een Woodstock dis co-avond gehouden. Disc-jockey „Dolluffie" zal deze avond pre senteren- De originele banden van het AVoodstock Pop-Festival zullen ten gehore worden gebracht. Bovendien is er weer de top- flop-Vonk-10 met daaraan ver bonden een platenbon voor die gene, die raadt welke plaat nummer 1 staat in deze top-10. De deuren van ,,De Vonk" gaan om acht uur open. Schiedam Voorzitter Van de Berg van de Schiedamse C.J.V. (Christelijke Jongeren Vereniging), hecht niet veel waarde aan de hoge leeftijd die deze vereniging heeft bereikt. Op 1 maart viert de C.J.V. namelijk haar 85-jarig bestaan. „Het is niet zo veel. De zaak is in feite steeds doorgegeven, net als de Olympische fakkel. Het is een gewoon lustrum", zegt de voorzitter, in het gewone leven leraar aan een technische schooi. Schiedam In de Instuif Schie dam zal zondagavond een dis co-avond gehouden worden. De oud-programmaleider van de Instuif. Hans Tettelaar zal weer eens zijn eigen vertrouw de stijl ten toon spreiden. Zijn stem zal na lange tijd de grote zaal van Arcade vullen. Verzoekjes voor bepaalde platen zullen, voor zover de discotheek het toelaat, worden gedraaid. De zaal van Arcade aan de Lange Haven 71 gaat om half acht open. 55 Schiedam Voor leden van de Waag is er zaterdag een De Waag-Drive-in. Deze is nu per fect geregeld door de uitsteken de muziek die ten gehore wordt gebracht en door de lichtinstal latie die veie mensen op de her openingsdag enthousiast heeft gemaakt. Schiedam In het clubhuis De Doele, aan het Doeleplem 1, wordt zondag de film „Afklop pen" met Danny Kay vertoond. De aanvang is om één uur. De film is geschikt voor kinderen van alle leeftijden. De C.J.V. is niet zo maar een jongerenvereniging. Onder haar bestuur ressorteren, nog twee sociëteiten, de Vonk en 't Vunderke. Deze hebben wél een eigen bestuur. In de stad (Schiedam) heeft de C.J.V. ook nog enkele jon gens- en meisjesclubs.. De C.J.V. is in 1886 opgericht. Dit was ten tijde van het „Reveil". Er was toen een. godsdienstige stroming en samen met de op komst van het socialisme wilde men wat meer voor de arbei ders gaan doen. Men liet hen dan de bijbel bestuderen. Eigenlijk zorgde men min of meer voor de algemene ontwik keling van de arbeiders en voor die van de kinderen. De school heeft nu dit onderdeel van de C.J.V. overgenomen. In het be gin was de C.J.V. alleen een jongemannenvereniging. Een christelijke wel te verstaan. Later, tegen de eerste wereldoor log, werd door mannen én vrou wen (wel afzonderlijk) verga derd over meestal godsdiensti ge onderwerpen. In de dertiger jaren kreeg men het idee, om er een sjoelbak bij te halen en na de tweede wereldoorlog kwamen er instuiven. De eerste werd eind 1946 in gebouw Irene gehouden. De vergaderingen op zondag avond. met bijbellezingen ble ven echter. Op de instuiven deed men spelletjes. Men speel de kaart of tafeltennis en ook de sjoelbak kon zich nog in po pulariteit verhogen. Deze zater dagavond-instuiven waren voor hervormde mannen en vrou wen. Nu is de vereniging open voor alles en iedereen. In het gebouw van de vereniging zijn veel activiteiten. Zaterdag avond zijn er „underground"- avonden. Iedereen boven de 16 jaar kan naar binnen, 't Vun derke, een degelijk ingerichte sociëteit in Brabantse stijl is zondagavond open. Alcohol wordt er niet geschonken. De heer Van de Berg gelooft dat dit ook één van de redenen is dat er geen drug-gebruikers in het gebouw komen. „Niet, dat dat er mee samenhangt. Maar ik zie het toch wei als een soort reden", vindt hij. Op andere avonden kunnen er fo to's worden afgedrukt. Alleen het materiaal wat men ge bruikt moet worden betaald. Verder bestaat er de mogelijk heid het biljartspel te beoefe nen, of om te kaarten en tafel tennis te spelen. Op vier maart wordt er een filmavond gehou den in het kader van de jubi leum-vier mg. De te vertonen film (s nog niet bekend. Een discussie-groep is de vereni ging ook rijk. Deze komt vrij regelmatig bij elkaar en men schroomt niet om allerlei moei lijke onderwerpen bij de horen te vatten: zoals sex, drugs en Vietnam. Ook zijn er wel avon den waarop men gewoon van alles bespreekt wat onder de deelnemers leeft. Ook zijn er trainin-gsavonden voor kaderopleiding van jeugd leiders. Deze zomer wordt een jeugdkamp gehouden in Leus den bij Amersfoort. Dit is voor de wat jongere Schiedammers tot 15 jaar. „Het is niet uitgesloten dat er in Schiedam een speciaal service- V af zijn twaalfde jaar in de C.J.V. Hij is er een beetje mee vergroeid. Plaiseir is twintig jaar secretaris van de C.J.V. ..Voor de functie van secretaris voelen ze nooit zo veel", ver klaart hij. Op de vraag of het bestuur (alle maal gedegen dertigers en be gin-veertigers) zich niet wat oud acht voor een jongerenver eniging wordt ontkennend geantwoord. „Het soos-bestuur Het voltallige bestuur van de Christelijke Jongeren Vereni ging. is tussen de 18 en 21 jaar en als ze advies willen hebben kunnen wij dat geven, of ze het-nk-op. volgen of niet. Bovendien kan je de financiële kant niet aan hen overlaten. Iemand van 18 jaar heeft geen inzicht orn-een gebouw te exploiteren". bureau komt. Het is nog wel een zoeken en tasten en over leggen met anderen", zegt voorzitter Van de Berg. Voor beelden van dienstverlening zouden kunnen zijn het helpen bij het zoeken naar kamers, eventueel een talencursus voor Turken in Schiedam, de bejaar densociëteit wat omhoog ste ken. etc. De heer Van de Berg zegt wel dat alles nog eventueel en misschien is, maar het ge bouw van de C.J.V. biedt alle mogelijkheden. 't Vunderke, een sociëteit, in Brabantse stijl ingericht. Op de vraag hoe je voorzitter van zo'n vereniging wordt verzucht de heer Van de Berg: „Hoe kom ik eraf?" Hij is nu vier jaar voorzitter en is er volgens eigen zeggen vanzelf ingerold. Bovendien beweert hij; „hfefc is de laatste jaren steeds moeilij ker mensen te vinden die ver- anwoordmg willen dragen." Se cretaris Piet Plaisier is al van- Landelijke top-tien: 1. Nothing Rhymed Gilbert O'SuMivan 2. Du Peter Maf fay 3. Rose Garden Lynn Andersen 4. Bridget the Midget Ray Stevens 5. Hup daar is Willem Ed en Willem Bever 6. Have you ever seen the rain Greed ence Clearwater Revival 7. Holy, holy life Golden Earring 8. Butterfly Danyel Gerard 9. Mother John Lennon 10. Silver Moon Michael Nesmith The first Nat. Band Schiedamse top-tien: (1) I. Nothing Rhymed Gibert O'Sullivan (2) 2. Du Peter Maffjy 3) 3. Bridget the Midget Ray Stevens 4) 4. Rose Garden Lynn Anderson 7) 5. Holy, holy life Golden Eainng 5) 6. Have you ever seen the rain Creedence Clearwater Revival 7. I'm going home Ten years after 8. Little Queenie Rolling Stones 9. Butterfy Danyel Gerard 10. Hup daar is Willem Ed en Willem Bever" Tot de eerste vier plaatsen is er weinig verandering in de hitparade gekomen. Misschien moesten veel Schiedammers van het carna val bekomen! Verdwenen uit de top-tien zijn „Lucky Man", „Mother" en „Rozen die bloeien". Ed en Willem Bever voelen zich ook nog redelijk thuis in Schiedam, maar' zullen volgende week wel verdwenen zijn. „Butterfly' 'is met 'ue naderende lente komen binnen vliegen. En „Little Queenie" mag zich ook in een steeds grotere populariteit verheugen. DE VERGADERINGEN van zestien raadscommis sies zijn sinds gisteravond openbaar. De commissie voor Stadsontwikkeling had hierbij de primeur. Aan het besluit van de raad maandagavond de commissies „bij wijze van proef' openbaar te ver klaren, is snel uitvoering gegeven. Buitenstaanders hebben in deze vergade ring al direct een indruk kunnen krijgen van de werkzaamheden van zo'n raadscommissie. De agenda van. gisteravond Jeende zich daar ook voor: iet behandelen van een be stemmingsplan voor Woud-» hoe.k-Zuid lijkt een zaak van groot belang. Enkele com missieleden gingen dan ook diep op de stof door, waarbij mevrouw M. A. C. Taverne- Van Campen (KVP) het ste rf eb ouwkundige ir. Van Gent en wethouder van Stadsont wikkeling C. J. M. Bolmers bijzonder lastig maakte. Er kwam in haar betoog over het bestemmingsplan Zuid zelfs weer een „oude ge woonte" naar voren: het aanvallen van het program ma voor het college, dat door PvdA/PPR, D'66, CPN en VVD is samengesteld en onderschreven en dat sinds het bestaan. Vvan dit college al onderwerp van kritiek vormt voor de FCG en KVP, die wel in het college zijn vertegenwoordigd. Mevrouw Taverne viel de wet houder aan op het feit, dat er geen alternatieve bestem mingsplannen waren zoals dat in het programma wel staat aangegeven. De wethouder verdedigde zich door op te merken dat het programma maar een lei draad is en geen wet van Meden en Perzen betekent, maar mevrouw Taverne kon er toch geen genoegen mee nemen. Ze stelde zich kri tisch op ten aanzien van een groot aantal punten uit het bestemmingsplan: de scho lenbouw en de wijkvoorzie- ningen, waarbij ze met name het ontbreken van een ontmoetingscentrum en een kerk aan de orde stelde. Tenslotte behield ze haar stem voor aan het voorstel. Verschillende factoren zullen wel de oorzaak zijn geweest voor de minieme belangstel ling van het publiek voor de eerste openbare commissie vergadering, die toch best een opmerkelijk punt in de Schiedamse raadsgesehiede- nis kan worden genoemd. De aankondiging dat de com missies al direct openbaar zouden worden er wel toe hebben bijgedragen dat de publieke trbune, op wethou der Collé en de raadsleden n Poot en Willemse na, geheel onbezet bleef. Later kwamen er nog twee belangstellen den, maar voller raakte de tribune niet. Jammer eigen lijk, want de behandelde on derwerpen waren belangrijk genoeg. Wellicht heeft de Sportraad, die dinsdag 5 maart een openbare verga dering houdt in het stadhuis, meer belangstelling. Er zitten aan de plotselinge openbaarheid heel wat ha ken en ogen. Er moet een groter aantal stukken wor den gedrukt, de vergader ruimten moeten worden be zien en er is veel meer werk bij gekomen voor de bij de commissies betrokken amb tenaren. De stukken moeten tijdig worden toegezonden, maar zijn aan een embargo to-t en met de avond waarop wordt vergaderd gebonden. B. en W. motiveren dit besluit nogal ingewikkeld: het be handelde in veel vergaderin gen is nog maar in een pril stadium en in de commissie moet er nog over worden ge discussieerd. Pas in deze discussie blijkt de samen hang tussen de stukken en het advies dat de commissie moet brengen en bij een voortijdige publicatie van de stukken zou een verband met het uit te brengen ad vies niet kunnen blijken, al dus B. en W. Sinds gisteravond is de open- haarheid van commissies in Schiedam in ieder geval op gang gekomen, al viel de op komst in de eerste vergade ring wat tegen. Niettemin lijkt een redelijke opkomst in de toekomst niet onwaar schijnlijk. Ervaringscijfers uit andere steden leren even wel, dat de belangstelling van de zijde van het publiek ook weer niet zo groot is, als vaak Is verondersteld. Schie dam zal daarop wel geen uit zondering maken. Schiedam Vanmorgen zijn in de grote kantine van Dokkan toor Oost bij de Dok- en Werk maatschappij Wilton-Fijenoord NV in Schiedam 142 jubilaris sen gehuldigd. Directeur ir. O. J. van der Vorm sprak de jubi larissen tijdens deze bijeen komst toe. Onder hen bevonden zich een dame met tien en één met twin tig dienstjaren, alsmede drie heren met veertig dienstjaren. De overige jubilarissen vierden hun 25-jarig dienstverband. De heer Van der Vorm sprak de beide dames en de drie jubila rissen met veertig dienstjaren persoonlijk toe. Hij overhandig de hen tevens het gebruikelijke geschenk onder couvert en de insignes met de daarbij beho rende vererende getuigschrif ten. Als^ oudste van de medewerkers, die hun 25-jarig jubileum vier den werd de 64-jarige heer H. M. Smit door ir. Van der Vorm toegesproken. Deze toespraak gold symbolisch voor de hele groep. rijksloodsen hebben de dienst van het Rijks-Loodswezen in het vierde en vijfde districts dit jaar met functioneel leeftijdsontslag ver laten. Het zijn de heren E. de Groot, H. Houwerzijl, J. l. W. C. Luyendijk en M. J. Malgo,* allen loods der v.m. zeedienst en C. 't Hart en A. Nuis, beiden loods der v.m. binnendienst. Het bestuur van de sociëteit der Rijksloodsen „De Waterweg" biedt de heren op vrijdag 5 maart in de Ridderhof te Maas sluis een receptie aan, waar men afscheid kan nemen. De receptie begint om 17.00 uur. .AFDELING VERKOOP: TEL. 26.37.05 Schiedam Ook voor maart organiseert de Koninklijke Natuurhisto-- rische Vereniging afdeling Vlaardingen/Schiedam, excursies en le zingen die betrekking hebben op dc natuur. Op woensdag 3 maart is er een Schi» Pï tra mf da: eèi ooi nei zul nie nie He me tra Sc hie con leei her Pu: mei leid me Hel lijk con Wel de bal her hee dat brei bed ling Vlie Seh Eke selb Toch gebl nioi seni bijeenkomst van de Fianten- werkgroep in de Van Hogen- dorpschool te Vlaardingen. Het voornaamste agendapunt is de bespreking van het Lente- en Zomerprogramma. Aan de hand van dia's en strand- materiaal houdt de heer B. G. Otten, leider van de Strand- werkgroep, op 4 maart in de zaal Emmauskerk (Vlaardin gen) een lezing over het on derwerp: „Wat vind ik aan het strand". Ook deze avond begint om acht uur en is voor iedereen toegankelijk. Op zondag 7 maart brengen de KNNV-ers een bezoek aan het Natuurhistorisch Museum aan de Kastanjesingel te Rotter dam. Aanmelden bij de heren W. van Meggelen, tel. 704273 en D. M. van Kampen, tel. 350896. Op zaterdag 20 volgt een excursie naar de Eottemeren en het nieuwe natuurreservaat „Het Korenmolengat" een verken ning die met de afdeling Rot terdam gezamenlijk wordt ge maakt. Hoek van Holland Twee twaalfjarige jongens uit Rotter dam zijn door de politie aange-' houden omdat zij een racefiets- hadden gestolen uit een. rijwi stalling van de NS. De jongens.;, waren in de Hoek verzeild raakt, maar hadden geen voor de thuisreis. Ze zijn d; hun ouders opgehaald. Sthiec hee gek ionj SpO: ie s gaa de Hon jarij met een Slov Schiedam Bij een cafetaria-1 houder in de Nieuwstraat 27 is donderdagavond .brank uit- gebroken. Het vuur is geblust - met water en schuim. De cafe- tariahouder had 's middags zijn zaak schoongemaakt, ver- moedelijk is hierbij een braiw dende peuk m de papierbak te--» rechtgekomen. Toen de cafe-y tariahouder 's avonds thuis kwam. brandde het in de omgfi- ving van de papierbak. Er was-*- wat schade aan het meubilair.,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4