Van Gendt is een „bijter" mm HH Asvion en Spirit staan voor krachtmeting KORFBALLERS GAAN HET VELD WEER OP Bouquet twee jaar bij tekent Nieuwe honkbal- commissie DHS Zaalhand- ballers houden opruiming [SPORT] door Bas van dea Berg Hans Lingen naar Tsjechoslowakije VOETBAL DAMES Watervrienden gaan flg uurzwemmen KANS Heimie Wesdorp SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 26 FEBRUARI 1971 Vlaardingen/Delft Eenmaal ontvlucht uit de rokerige sfeer rond de titel van de eerste klasse libre blijkt nieuwe biljart- kampioen Gerrit van Gendt het zo overmatig druk te hebben met zijn dagelijkse business, dat zijn knappe prestatie tegen over de pers niet in details kan worden uitgelegd. Zijn slijterij in Maassluis vergt dermate veel tijd dat wij sympathiek als hij is kunnen uitwijken naar de eigenaar van café De Moriaan, A. v.d. Maarei, secretaris van Maas sluis' enige biljartvereniging Bellevue, die graag de doopceel van zijn jarenlange voorzitter wil lichten. Maar dan toch zeker wel in gunstige zin, want Gerrit van Gendt (57) staat vooral in biljartkringen goed en hoog aangeschreven, hoewel hij de nummers twee en drie: Schaar en Van der Does, moest laten voorgaan op weg naar de hoofdklasse. Gerrit van Gendt, typisch 'n speler die kan bijten en de wedstrijd dan kan beslissen.. „Zich goetl kwaad kan ma ken, zelfs gaat transpireren en dan is het duidelijk", ver telt invaller Van der Maarei, „dat hij gaat winnen". Mid denstander Gerrit van Gendt kan er zich op beroe pen de sterkste speler van Bellevue te zijn, net zoals zijn vader vroeger toen hij nog leefde één van de betere biljarters was. Schiedam. De zaterdagclub PPSC heeft het contract met trainee Harry Bouquet weer met twee jaar verlengd. PPSC, dat ieder jaar pogingen doet eèn klas hoger te komen, heelt ook dit keep weer net niet kun nen slagen. Volgend seizoen zullen de Schiedammers op nieuw een poging wagen en op nieuw onder trainer Bouquet, Het verlengen van het contract met twee jaar is door club en trainer goed ontvangen. Schiedam —De nieuwe honkbal commissie van DHS is geïnstal leerd. Daarin hebben zitting de heren Lancel als voorzitter. De Puy als secretaris en Gé Krom menhoek algehele technische leiding. Twee sehiorteams ne men aan de competitie deel. Helaas is het DHS niet moge lijk om juniorteams aan de competitie te laten deelnemen. Wel zal getracht worden binnen de vereniging jeugd voor honk bal warm te maken. Een trai ner/coach is gevonden in de heer J. Ouweneel. Jammer is, dat een aantal leden door ge- brek een tijd hebben moeten bedanken voor de honkbalafde- ling. Daarbij zijn Karei van Vliet, Droog, Hoek, De Jager, Schoonenberg, Litzau, Van Ekelenburg, Van de Berg, Hes- selberfc en WÖIcken. Toch is de balans in evenwicht gebleven omdat een aantal ju nioren zijn overgegaan naar de senioren. itbiedam - Voor de elfde keer heeff het Leo van der Karfonds gelden beschikbaar gesteld om jonge, talentvolle Nederlandse sportmensen in de gelegenheid te stellen in hef buitenland te gaan trainen. Daarbij is ook de Schiedamse tafeltennisser Hans Lingen van TSF. De 16- jarige Hans Lïngen gaat samen met' Henk van der Zee naar een trainingskamp -in Tsjecha- Slowakije/ voor een week. Voor Gerrit van Gendt is bil jarten een geliefkoosde hob by, waar hij overigens wei nig tijd voor over heeft. „Soms gebeurt het", aldus Van der Maarei, „dat hij maar éénmaal in de twee weken speelt". De preases van Bellevue en dat al meer dan tien jaar is al verscheidene malen kam pioen geweest. Het laatste kampioenschap kwam vijf jaar geleden voor de dag. Zelfs één jaar heeft hij nog in de hoofdklasse gespeeld, maar zoals dat vrijwel altijd gebeurt, is hij snel gekel derd. Van der Maarei daar over: „De mees ten zijn uit stekende café-biljarters, maar missen de ondergrond. De basis van waaruit je moet werken. Ik heb ook Gerr/f van Gendf kampioen hoofdklasse gespeeld, maar ook ik degradeerde snel", Naast zijn geliefkoosde hobby ziet Gerrit van Gendt graag een partijtje voetbal. Hoe kan het ook anders voor de 57-jarige die zelf voorheen in VDL heeft gespeeld. De biljartvereniging Bellevue. in feite de enige in de snel uitbreidende stad aan de Nieuwe Waterweg, telt 16 le den. Een stabiel aantal zoals dat al 28 jaar lang is ge beurd. Een tak van sport die hoofdzakelijk door volwasse nen wordt gespeeld. Veel aanwas is er niet, of het zou in de toekomst de jeugd vereniging „Oiympia" moe ten zijn, waarover A. van der Maaxel de scepter zwaait. EenmaaL per week komt het Maassluise talent in de dop bijeen om van leermeester Van der Maarei de technieken te leren. Eén speler komt uit Vlaardingen, de rest uit Maassluis, waar de vijftien voornamelijk kin deren zijn van v de vaders ook biljarten. Van der Maar- el: ..het is in feite onbegrij pelijk dat het district Schie dam zoiets niet in Vlaardin- gen en/of Schiedam heeft". Maar: „gebrek aan plaats ruimte is groot, dat weet ik. Vandaar ook dat ik zo blij ben dat de gemeente Maas sluis veel voor onze ieugd doet". Het kampioenschap voor „ouwe rot" Van Gendt houdt in dat hij op 5, 6 en 7 maart op het gewestelijk kam pioenschap tegenwoordig zal zijn dat die dagen in café De Griffioen in Vlaardingen wordt gehouden. Van onze handbalmedevverker Schiedam Zaterdagavond ontmoeten de heren van Wilton om 20.2."» uur in de Margricthal het Rotterdamse De .Schutters. Wilton heeft de titel reeds in handen, maar zal ongetwijfeld haar sportieve plicht waarne men om het De Schutters zo moeilijk mogelijk te maken. We venvachten dan ook een zege van de scheepsbouwers. Zondag om 10.20 uur ontvangen cie dames van Scylia het Maas- sUiisse L'mid-. In Maassluis was het een zeer spannend tref fen, dat toen in een uiterst klei ne G7 zege eindigde van Scyl- la. ScUla zal zondag terdege rekening moeten houden met Umtd-, dat alles op alles zal zetten om een revanche te be- heien. Om 13 43 uur gaan de dames van UVG de strijd aan met ADO uit Rotterdam, dat nog steeds niet degradatie vrij is. In Rotterdam behaalde UVG een 310 zege. Haar gezien de moeilijke situatie van ADO, zal UVG rekening moeten houden met een fel verzet. UVG dient de/e strijd in een zege om te zetten, wil het nog een kan» hebben op de titel m de promo tieklasse. Het beloofd m ieder geval een spannende stviïd te worden. In Hoogvliet gaan de heren van UVG de strijd aan met Hoog vliet. UVG zal moeten gaan be wijzen dat de 1810 zege die het in de Margriethal behaalde, geen gelukszege was. Deze twee jeugdige formaties zullen ongetwijfeld door veel spanning kunnen zorgen. Tenslotte de he ren van Scylla, die n«ar Gouda gaan om partij te geven aan Vi res 3. Dit werdt een strijd waar bij weinig belangen meer op het spel staan, zodat we een ge moedelijke partij kunnen ver wachten, waarin echter per spectief zit voor Scylla. De heren van Asvion, hier op archieffoto, krijgen het zondag lang niet gemakkelijk. Van onze sportredactie Schiedam In diverse afde lingen waarin de Schiedam se hockeyteams uitkomen, kunnen er dit weekend rake klappen worden uitgedeeld. Immers, met nog vier com petitiewedstrijden voor de stick is het voor bepaalde teams zaak nu de punten binnen te halen. Asvion, Spi rit (heren) en ook de dames van Asvion maken nog alle kans te degraderen, waarbij Spirit er wel het slechtste voorstaat. Dat veiligstellen kan wat de As- vionheren. betreft, zondag ai ge beuren, wanneer Kameleon naar Schiedam komt. Zoals da viervoeters waaraan zij hun naam ontleend hebben, kunnen de Amstelveners sinds de eer» ste helft van het seizoen van kleur veranderd zijn. Dat zal ook wel nodig zijn aangezien hun positie op de ranglijst ver re van „rooskleurig" is. On- clanks de deceptie tegen Ba Fair ücpea wij onze stadgeno ten In dit ongetwijfeld pittige duel als de favoriet. Eveneens een krachtmeting van formaat staat de heren van Spi rit te wachten. Rijswijk, drie punten moer, zal een conditio neel sterk Spirit tegenover zich krijgen dat zich tot het uiterste zal verzetten. In de nieuwe aan pak van Bertels en Van Krog- ten is alleen nog maar plaats voor keihard werkende men sen, die het alleen daarvan zul len moeten hebben. Verliest Spirit deze sleutel wed strijd, dan zal er verrassend veel moeten gebeuren wil de degra datie nog afwenbaar zijn. veroorloven en vooral niet te gen Asvion dat zich de eerste helft als reuzendoder ontpopte. Drie maanden, zonder hockey kunnen veel veranderen, zowel bij leidende als noodlijdende teams. Verrassende uitslagen zullen dan ook niet van de lucht zijn. In de damesafdeling eveneens een topper. Leider Spirit ont moet op Thurlede Rijswijk dat met één wedstrijd meer één punt achterstaat. Nu zal blijken of beide teams goed overwin terd hebben en of de goede vorm, speciaal wat Spirit be- treft* nog aanwezig is. Op de loer ligt Hudito dat met een gelijk aantal wedstrijden, maar één punt minder dan de leider, van iedere misstap gre- tig gebruik zal maken. Zij kun nen zich zelf natuurlijk niets Schiedam De zwemvereniging De Watervrienden heeft weer een nieuwe tak van. sport aan de club toegevoegd. Maandag wordt begonnen met een afde ling figuurzwemmen. Iedereen, in het bezit van een tweede di ploma is van harte welkom in het Sportfondsenbad. Maandag kwart voor acht begint men er mee. Verder zijn er in de afge lopen dagen een aantal leden van De Watervrienden ge slaagd voor het diploma hulpin- structeur. Van onze sportredactie Schiedam Dc zaalkorfbalcom- pefcitic zit er voor Schiedam en Odi weer op. Terugblikkend kunnen we niet anders dan te vreden zijn over de behaalde resultaten. Schiedam werd op imponerende wijze kampioen en Odi zag het gestelde doel, handhaving na de promotie van vorig jaar, bereikt. Met 11 pun ten uit 12 wedstrijden eindigden de Odianen ruim voor nummer laatst, Zwervers dat 2 punten uit 11 wedstrijden haalde. De twaalfde wedstrijd van de Dordtenaren tegen THOR is van geen belang meer voor de eindrangschikking. Roozenburg liet er in deze afdeling geen twijfel over bestaan, wie het sterkste was cn werd met 22 punten uit 12 wedstrijden kam pioen. De stand is: Roozenburg 1222, Achilles 12—16, BKC 12—14, THOR XI—II. Odi 12—11, Ten Donck 126, Zwervers 11—2. Schiedam's laatste wedstrijd te gen Hou Stand eindigde in een gelijkspel, 77. Door een ket tingbotsing op de weg naar Den Haag, waarbij de roodzwarten, gelukkig zonder ernstige gevol gen, betrokken raakten, arri veerden de Schiedammers even voor tijd in de Marimba-hal. Uiteraard was de concentratie bij de dames en heren niet ge heel aanwezig en in de kortst mogelijke tijd stond Schiedam met 02 achter. Hans Josen bracht de achterstand terug tot 12 en Ger Overkleeft bracht met twee treffers na 13 dc stand in evenwicht. Na 3—4 werd het 44 door Chris Nie- hot. Ger Overkieeft, goed op schot deze wedstrijd, maakte er met twee verre schoten 6i van. Hou Stand gaf zich nog niet gewonnen en zag zijn door zetten. met 2 doelpunten be loond. Chris Niehot schoot Schiedam naar 76, maar het laatste woord was aan de Hage naars, die de eindstand op 77 bepaalden. De stand in deze afdriing: Schie dam 12—23. Hou Stand 1218, Vlaardingen 1115, RWR 119, Overkanters 12—6, Hoekse SV 125, Spartaan 122. Dit wordt zondag weer het vertrouwde beeldDe korfballers zoeken het weer in de buitenlucht Zondag speelt Schiedam op eigen terrein de veldwedstrijd tegen Eureka. Van. zaalkorfbal naar veldkorfbal over te schakelen is niet eenvoudig, maar wij ver trouwen eiop dat Schiedam ook deze wedstrijd winnend zal af sluiten. Hetzelfde geldt voor Ödi, dat naar Warmond gaat om de club van die naam partij te geven, In de veldcompetitie zijn de witzwarten nog steeds ongesla gen en hebben goede kansen op het kampioenschap. Maar dan moet wel zaterdag van War mond gewonnen worden. Voor Succes is geen wedstrijd vastgesteld. Om na de lange rustperioc? het yiisle ritme terug te vinden. een oefenwedstrijd tegen. Hoog vliet vastgesteld. De witblauwen bevinden zich in groot degradatie gevaar en er zal heel wat moeten gebeuren om van de onderste plaats af te komen. Geen gemakkelijke op gave, maar met wat meer ge luk dan voor de winterstop en met volledige inzet van alle spelers en speelsters, moet het mogelijk zijn van die laatste plaats af te komen: De standen zijn: Dubbel Zes 7— 12, Wion 912, Ten Donck 6—9, Eureka 79, Schiedam 78, Noorderkwartier 74, Madjoc 8—4, Kwiek 7—0. Jodan Boys 1015, F'uks 9—-13, Odi 6—12, Val to 8—9, TOP 5—4, Odo 83, Warmond 62, Spirit 9—2. BKC 1916, Overkanters 9—13, Zwervers 812, Sagitta 88, BliOv Wit 0—7, Velox 10— 6, Vlaardingen 96. Succes 72. Van onze sportredactie Vlaardingen Hennie Wesdorp, de 16-jarige prominente van de badmintonclub Vijfsluizen, is in dc mix-dubbel samen met Herman Leidelmeijer van het Amsterdamse AAC winnaar geworden van het Benelux-toer- nooi dat in Den Haag is gehou den. Het VI a a rdmgs''Amster damse paar versloeg daarvoor m de finale het duo Huud van Ginncken'Fehce de Nooijer, enkele malen kampioen van Nederland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 5