VAN RAVENS Internationale skelterraces op 30 april aan Bas van Bocliove OM DE GROTE PRIJS VAN RN/VLAARDINGS DAGBLAD SLOT Overwinningen voor Johan Kijne Oriëntatierit ZATERDAG 27 FEBRUARI 1971 Van onze sportredactie Maassluis De autosportclub Maassluis organiseert morgen een oriëntatierit voor zijn leden en niet leden. Deze zogenaam de „Aanvangsrit" van het sei zoen 1917 telt mee voor het clubkampioenschap „indivi dueel" voor 1971 Alleen de prestaties van de leden gelden daarvoor. De „aan- vangsrit" heeft een lengte van ongeveer 50 kilometer. De rit wordt gereden op het eiland Voome en Putten. De start plaats is in Hellevoetsluis bij café-restaurant Den Deel, Rijksstraatweg 83. Op dit adres zal de inschrijving plaatsvin den. De inschrijftafel is ge opend vanaf 12.00 n.m. en het startsein zal voor de eerste deelnemer worden gegeven om 13-01 uur. De Rijksstraatweg is te bereiken via de Groene Kruisweg en het kanaal door Voome. Het- inschrijfgeld be draagt voor leden zes gulden en voor niet leden negen gulden. In een groot aantal afleveringen hebben de lezers van deze krant de wetenswaardigheden van scheidsrechter Lau van Ravens op de voet' kunnen volgen. De moeilijkheden, het ge luk, de vreugde en ook wel het verdriet die je aan je hobby kunt beleven. Dit wordt het laatste deel. De competitie loopt langzaam naar het einde en daarmee ook de scheidsrechterscarrière van Lau van Ravens, of niet? Zit er wellicht nog een jaar verlenging in de bus? Er wordt veel over gesproken. In voetbalkringen wil men dit onderwerp nog wel eens aansnijden. In bestuurs kamers hoor je heel dikwijls de opmerking, dat men met het afvoeren van scheidsrechters andere maatstaven moet gaan aanleggen. Ieder geval op zichzelf bekijken. „De één is met zijn veertigste jaar oud en de ander nog niet met zestig", is een veel gehoorde opmerking. Lau van Ravens weet het niet. Blijft hij of gaat hij? Moet hij gaan dan blijft er toch nog de prettige herinnering aan al zijn belevenissen. ,Ik heb uog geen bericht gekre gen dat ik gaan moet. Dn KNVB heeft te beslissen. Maar moet ik gaan, dan zal ik niet gaan natrappen. Ik heb een fij ne tijd gehad, met veel hoogte punten en ook wel eens een dieptepunt, maar onidat dit mijn hobby Is geweest en nog is zou ik «r toch nog wel wat langer bij willen blijven. En niet zoals een oud-collega negatief, maar altijd positief. Ik heb via de KNVB immers c.en- fijne tijd gehad. Dat ik het met de gestelde leeftijd waarop de scheidsrechters met pen sioen moeten niet eens ben, dat weet iedereen in de KNVB. Dat mag ik rustig naar voren bren-, gen. Ben het er ook nooit mee eens geweest dat Henk van der Veer, Bom en Wim Schalks er mee moestenstoppen. Maar dat is geen natrappen dacht ik. Nogmaals: het is nog lang niet zeker, dat ik moet stoppen". Mara sfei nou dat het -wel zover komt. Wat denkt Lau van Ra vensmet zijn ervaringen te gen a doen? „Ja, wat ga je dan doen? Ik heb veel dingen in- mijn achter hoofd. Wat is er te doen? Bege-' leiding, zoals Henk van der Veer nu doet, is leuk» dat wil ik ook wel doen, maar ik wil iets meer gaan doen. Er liggen dacht ik nog meer taken voor mij en andere oud-scheidsrech ters, maar dat moet nog alle maal worden uitgewerkt. Het zai in de toekomst heus wel zo ver komen, dat de KNVB be taalde krachten gaat aanstel len. die alleen maar de betaal de scheidsrechters en.de ama- teurtop gaan begeleiden en ook opleiden. Dat zou ik nou bijzon der graag gaan doem Ten eer ste is het mijn hobby, maar ik zie ook dat het nodig is op liet ogenblik. Wij hebben een heel goed korps, daar niet van, maar we moeien met de tijd mee. Wij moeten zien, dat wc het nog beter gaan doen. Stilstaan is achteruit gang. Wij moeien vooruit. Mijn mening is dat de scheidsreeh- ters te veel „zwemmen". Er moet. nog meer controle worden uitgcaefend"- iStel dat de KNVR zo'n commissie gaat aanstellen, dan zou het gezien de loopbaan van Lou van Ravens voor de hand lig gen dat hij daar bij is. „Nou nee, zo sterk mag je bet niet stellen. Ik geloof, dat de KNVB er nog niet eens aan heeft gedacht. En gaat dat niet Op. dan misschien iets in de voetballerij. Maar daar zal' men echt mij voor moeten be naderen. Ik ga niet zelf lopen zoeken. En als men Jkomt dan zal ik eerst eens kijken wie het ziin en of ik er trek in heb. Het moet interessant blijven. We keinaen allemaal het geval van mijn oud-college Bob Tientjes bij AGOVV. Kijk daar trap ik nooit in. Die man wordt zomaar weggetrapt. Daar begin ik na tuurlijk nooit aan". Terugkijkendvan de veronder stelling uitgaande dat Lau van Ravens aan zijn laatste wed strijd en bezig is, wat waren in die lange reeks van jaren de hoogtepunten jDat is geen probleem om die op te noemen. SchotlandEnge land blijft voor mij de wed strijd. Het verdere hoogtepunt is natuurlijk Mexico. Maar ver geet niet dat ik ook prettige herinneringen heb aain de finale van dc Cup 2. Bijzonder leuke wedstrijd. Jn het rijtje ont- breekt eigenlijk nog een finale voor Cup 1. Maar daarbij moet je veel geluk hebben. Waar Wordt de finale gespeeld? Wie zitten er in de finale? Allemaal dingen waarmee je als scheids- VVaf goaf hef worden Ten functie in de voetbalwereld'of bij de scheidsrechters? Of wordt het thuis bij de. wouw p/oaf/es kif ken rechter rekening moet houden- Dit keer is de finale in Enge land. Dan ligt het voor de hano dat het een Engelse scheids rechter is die daar blaast. Zit cr echter een Engelse ploeg in de finale en geen Nederlandse ploeg, dan maken dc Neder* land se scheidsrechters wecï een kans. Er is nog een „maar" aan verbonden. Krijg ik een halve-finalewedstfijd> dan krijg ik geen finale u16®!: Het is dus afwachten hoe iu toernooi de bal gaat rollen. zóu wel een prachtige afsluiting zijr, dat wel. En mocht er defi- nitief een streep onder scheidsrechtersloopbaan wor den gezet, dank ijk ik er.n*" heel veel plezier op tcrug- On- danks de moeilijkheden die ;er wel eens zijn geweest- Hét'was een fijne tijd. Direct na het startschot ging Jack Deïnis uit Breda aan de haal met in zijn schaduw Koert Dal- meijer. Johan Kjjne volgde od 15 meter. De Vlaardinger kreeg 3ater nog gezelschap van Gert Jansen en Wim Hol. Uiteinde lijk finishte Johan kijne met 10 seconden voorsprong als eerste. Op de tweede plaats eindigde Geert Jansen en op de derde plaats Wim Hol. Ook won Jo han Kijne een duinloop van acht kilometer in hei NoordhcJ- landse Vogelerizang. De Viaar-; dinger had verzuifnd spikes aan te trekker: met als gevolg dat hij een vermoeiende racft kreeg te verwerken. Pas r. een kilometer of twee kwam Johan aan de kop en eindigde tenslotte met ruime voorsprong op de rest. Vlaardingen/Schiedam Op Koninginnedag zal Vlaardingen internationale skelterraces te zien krijgen die worden georga niseerd door de skelterclub Hoekse Waard met medewerking van het Rotterdamsch Nieuwsblad/VI aar dings Dagblad. De plaats waar de races worden gereden is de parkeerruimte aan de Galgkade waar de officieuze interland NederlandBelgië zal worden gehouden. van Vlaardingen waar ook het recreatiepark gaat ko men. In het verleden is wei eens gedacht aan een baan op de landijsbaan, maar dat cordhouder op de uurloop en de 20 kilometer. Het par cours over glibberige paden en verharde wegen was door de regen heel gevaar lijk om te lopen parcours is te klein en de'.ge- •Coureurs in de bocht, luidshïnder is dermate groot, dat hier geen toestemming de organisatoren van de voor kan worden verkregen. skelterclub Hoeksche Waard, In eerste instantie waren de grootste van ons land, de mening toegedaan dat de omgeving van de Binnensin- gel/Verploegh/Chasséplein de ideale plaats zou zijn voor de races, maar na ge meentelijke besprekingen is uiteindelijk het parcours op de parkeerplaats uit de bus gekomen. Eén van de organisatoren is de Vlaardinger Peter Achter bord! (23) die zegt: „Op die parkeerplaats kunnen altijd nog snelheden van circa 130 km. per uur worden ge haald. In de omgeving van dc Hofsingel zou dat 16 0 zijn geweest." En verder: „Voor de interna tionale wedstrijden hebben wi] het Belgische Kuunen uitgenodigd, één van de sterkste Belgische clubs, die zelf de wereldkampioen be zit." Vlaardinger Achter- berch is zelf al twee seizoe nen met de skeltersport be zig en rijdt mee in de inter nationale B-klasse. In totaal De nofrono/e sen/orenpfoeg. Derde van rechts Vlaardinger Peter Achterberch. zijn er bij skelteren vijf klassen: junioren (100 km); senioren (120 km); interna tionaal B (125 km); interna tionaal A (140 km); 2-klasse en versnellingsklasse waar zo'n 160 km per uur wordt gereden. De Vlaardinger rijdt meer malen in het buitenland, zoals in Joegoslavië waar hij dit jaar naar toe gaat en an dere Europese landen. In de Nederlandse ploeg zijn on der andere opgenomen de kampioen van Nederland bij de junioren Alice Dekker en Peter, de Bruin. Ook zal waarschijnlijk de vroegere ■Europese kampioen Dick van Staelduinen uit "Maas dijk van de partij zijn. Er wordt, gereden om de grote prijs van het Rotterdamsch Nieuwsblad en het Vlaar- dings Dagblad. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor Vlaar- dingse Johan Kijne was één van de mooiste overwinnin gen in zijn leven de invita tiewedstrijd in Dordrecht over een afstand van vijf ki lometer. Voornaamste tegen stander was Wim Hoi, vorig jaar nationaal kampioen op 25 kilometer en Geert Jan sen de nieuwe nationale re- De voorbereidingen voor dit grootse evenement zijn al in volle gang. Dat de club met de meeste nationale kam pioenen juist Vlaardingen heeft uitgekozen voor een dergelijk evenement is gele gen in het feit dat de belang stelling voor deze tak van sport in het Waterweggebied de laatste jaren enorm is toe genomen en dat verder Vlaardingen in de nabije toekomst een skelterbaan van internationale afmetin gen krijgt. Een baan die een plaats zou moeten krijgen in het gebiedsdeel ten westen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4