I WILT ON - SCE i 1 LJTT] 5RS onprettige vertoning Dominerend Asvion nog niet „„klaar" voor tweede fase TLRN-TWEEKAMP EXCELSIOR TEGEN ST. LODEWIJK SRB huldigt D. Elderkamp HOCKEY Verlies voor VZC FORMIDABEL ASVION— KAMELEON Wihon de titel reeds binnen, nog even op de pïaat Schiedam Voor de derde keer in successie hebben jongensgroepen van de Gymnastiekvereniging Excelsior zaterdag een tweekamp gehouden met als tegenstanders groepen van St. Lodewijk uit Rot terdam. Deze eindigde in een. overwinning voor de Schiedamse turners die zowel in het groepsklassement als in de persoonlijke rang schikkingen de meeste punten binnenhaalden, Groepuitslagen: Jeugdheren 14-16 jaar: Excelsior 99.7. St. Lodewijk 94.7 pnt. Per soonlijke rangschikking: I. Paul van Winsen, St.'Lodewijk; 2. John Boon, Excelsior; 3. Pe ter Seovarigini, Excelsior. Groep B, 12-13 jaar: Excelsior .186.8 pnt,, St. Lodewijk 181.8 pnt. Persoonlijk: 1. Ce es Volle- bregt, 2. Reay Vink (beiden Ex celsior)» 3. Hans Vlag, St. Lode- wiik. Groep C, 10-11 jaar: Excelsior 232.9 pnt,. St. Lodewijk, 201.7 put. Persoonlijk: 1. Peter Thijs- sen. 2. Leo Buckers, 3. Michael Hollander, alle drie van Excel sior. Zondag houdt Excelsior in Sport hal. Margriet de jaarlijkse on derlinge wedstrijden, een gym- nastraal evenement waarvoor de publieke belangstelling met het jaar groter wordt. Muzikale medewerking verleent de Drumband „Schiedam" met show van heft majorettenpelo- lort. Keurgroepen geven boven dien demonstraties om de ou ders te laten zien wat hun kroost op tumgebied kan berei ken. Vlaardingen Het waterpolo- team van de Vïaardingse Zwem Club is door enkele nederlagen in de middenmoot gekomen. Nu werd weer van DVZ met 64 verloren in een sensatierijfe duel. De Vïaardingse ploeg speelde een rommelig duel waarin het al gauw met 10 kwam achter te staan. Een strafworp van John Maliepaard betekende evenwel de gelijkmaker, maar daarna kwam de fout van Gerrit Buys de Vlaardingers duur te staan: 2l. In de tweede periode kwam John Maliepaard aan de gelijkmaker (2—2), maar daar na moest VZC weer een veer laten. Op de valreep hield ech ter Gerard van Opstal de ba lans in evenwicht, In de vierde en laatste periode liep DVZ uit tot 53, waarna een stootslag van Gerard van Opstal 4—5 betekende en toen •maakte DVZ aan alle illusies een einde: 46, Schiedam Tijdens de jaarver gadering heeft het bestuur van de Schiedamse Reddingsbr,ga de de heer D. Eldcrkamp ge huldigd die een kwart eeuw lid is van de brigade. Hij ontving hiervoor een herlnneringsme- daille en kreeg van het korps instructeurs een pen met la- scriptic. Zijn echtgenote werd in de hulde betrokken met de aanbieding van bloemen. In het bestuur werden mevr. A. L. Paalvast-Groenewegen en de heren D. Torenvliet en B. van Noordennen, resp. Ie secretaris en 2e voorzitter, bij acclamatie herkozen. In de vacature ont staan bij het tussentijds aftre den van de heer P. v. d. Kruit is voorzien met de benoeming van de heer C. van Dijk. De brigade begon het 44e levens jaar met ca. 1350 leden. Maart brengt weer de nodige activitei ten. Voor 6 maart organiseert de jeugd een eigen feestavond in het gebouw voor Christelijke Sociale Belangen. Op 3 maart is het diploma-zwemmen voor A en B van de KNZB. Voor het di ploma A en B van de Koninklij ke Nederlandse Bond tot het Kedden van Drenkelingen gaan op 17 maart gegadigden in het Sportfondsenbad te water. Voor de jeugdbrevetten I, 2 en 3 go- beurt zulks op 31 maart. Van onze handbalmedewerker Schiedam De ontmoeting tussen de heren van Wilton en Schutters 2 in de Margriethal gespeeld, is tegengevallen Er stond in deze strijd niets meer op het spel, daar Wilton de titel reeds binnen heeft en De Schutters buiten gevaar Is. De eerste helft was wc! een aantrekkelijke moot, waarin van beide zü'den goed handbal te zten was. Het was een vrij gelijk opgaande strijd, die met de rust een 45 stand te zien gaf. Na rust veranderden De Schutters ce taktiek vól kernen. Men ging er plots ever. tegenaan. Het felle en soms onbe suisde spel ontsierde de strijd volkomen. Er ont stond dan ook een ge spannen sfeer, waarin arbiter De Jong her haaldelijk handelend moest optreden. Intussen had Wilton reeds een 105 voorsprong op gebouwd. De Schutters bleef volharden in het te harde spel, wat ten slotte resulteerde in het wegzenden vun Henk Brink, die het naar het oordeel van de scheids rechter wat al te dol had gemaakt. Het einde van deze wat minder prettige vertoning kwam met een 1511 2ege van de scheepsbou wers. De dames van UVG start ten vol vertrouwen te gen het in degradatiege vaar verkerende ADO uit Botterdam. In de eerste helft deden de UVG-dames het kalm aan en zorgden voor een 20 ruststand. Na rust liep UVG op gemakke lijke wijze uit naar een 50 stand. Toen kwam de pech voor UVG. Een goed gericht schot van ADO zette doelvrouwe Carla Francke aan het werk, maar deze ver draaide daarbij haar knie en moest haar plaats overdragen aan Anneke van Eyk. |Deze stelde alles in het werk om haar doel schoon te houden maar slaagde hierin niet. ADO maakte dankbaar gebruik van de wisse ling en liep in tot 55. In de laatste fase van de strijd ontstond een fel gevecht om de volle winst. Maar verder dan een 66 punten verdeling kwam het niet, wat vreugde betekende voor ADO, dat zich nu vrij weet van de rode lantaarn. |Ook de heren van UVG misten hun vertrouwde man onder de lat te gen Hoogvliet. John Westerhoït nam hier de honneurs waar en deed dit op voortreffelijke wijze. Het werd een aantrekkelijk duel, waarin UVG weer draaide als vanouds. Goed combinerend zette het Hoogvliet onder druk. Driehoeksaanvailen en vele break-ouis legden de basis voor een 1410 ruststand. Dat c'e strijd van Wilton ie^en Schut ters hard was, wijst deze foto v/ei uit. Schiedam Als men na een kwartier met 01 achterkomt tegen de verhouding in, men niet te missen kansen krijgt om gelijk te komen dan wel een voorsprong te nemen en een strafbai in de allerlaatste minuut de draw redden, zoals Asvion overkwam, dan mag men spreken van een matige prestatie. Een dominerend Asvion, blijkbaar nog niet helemaal „klaar" voor de tweede fase, kon zich dan ook in deze confronta tie met de rode lantaarndrager (nog) niet vei ligstellen. De beste prestaties van dit weekeinde moeten op naam worden geschreven van het damesteam van Spirit. Zaterdag Werd de inhaalswedstrijd tegen Leiden in winst omgezet, waarna zondag voor de competitie Rijswijk naar een 3I ne derlaag werd gespeeld. Voorwaar, een „nuttig" weekend. Donkere wolken pakten zich samen boven het he- renteam van Spirit. In een redelijke wedstrijd weliswaar moest de winst toch aan Rijswijk worden gelaten. De techniek won het van de conditie helaas! De dames van Spirit toonden zich in dit duel voor al in conditioneel opzicht de meerderen. Vaak met bijzonder aardig combinatiespel, dat pas in de tweede helft zijn vruchten afwierp, werd Rijswijk op eigen helft teruggedrongen. Na een kwartier spelen, was het.Marian Janse-Kïoos die uit een strafcorner op maat Spirit de leiding be zorgde: 10. Spirit bleef oppermachtig maar de.prachtige-kan sen die zij zich schiep bleven vooralsnog onbe- nUt. mmmmmi— |ln de tweede helft ging de conditie een duidelijk woordje meespre ken. Het veel jeugdiger UVG-had toen de meeste stoom en behaal de e~n overduide.ijke 27—18 zege. |ln de Margriethal is de damesoniinoetlng ScyllaUnitas een span nende aangelegenheid geworden. Unitas was er duidelijk op uit om een revanche te behalen voor de 5—7 nederlaag die het in. Maas sluis had moeten incasseren. Het spel golfde heen en weer, waarbij van weerszijden zeer aantrekkelijk handbal werd getoond. Met wisselend succes werd de leiding in de strijd opgeëist, die tenslotte •aan het einde van dc wedstrijd naar Maassluis ging, doordat UNI TAS op de valreep een 8—9 zege bewerkstelligde. Toch zou Rijswijk met een vleug je hoop de rust ingaan. Een vrij ongevaarlijke aanval dreigde op niets uit te lopen. Dankzij een misverstand tussen doel- verdedigster Tineke v.d. Water en een achterspeelster werd de score genivelleerd. Het heeft nog tot ver in de tweede helft geduurd voordat Spirit de finitief met Rijswijk kon. afre kenen. Tdêh Rijswijk conditio neel moest „lossen", sloegen de gastvrouwen toe. Marijke Was- senberg, wervelende aanvals- spils, scoorde in korte tijd iwcemaaï en manoeuvreerde de gasien daarmee in een hope loze positie. Daags tevoren hadden de Spirit- dames een formidabele presta-. tic geleverd door in het kader van de heke re om petitie het sterke Leiden, leider in de an dere derde klas, té verslaan. Dit duel had vorige week reeds moeten plaatsvinden, doch ter reinomstandigheden verhinder den dit. Met twee invalsters voor Teddy Kerklaan en Marijke Wassen- berg, die respectievelijk wegens studie en centrale trainingsver plichtingen afwezig waren, la gen de kansen verre van gun stig. In Helen v.d. "Valk en de 15-jarige Dorothea Wjllems had Spin* echter zulke betrouwbare ver vangsters dat van. een verzwak king nauwelijks sprake was. Vooral Dorothea Willems, speelster van Meisjes-A stal de show door als een rots in de branding de Leidse aanvallen te pareren. •De wedstrijd, zelf was niet zo ge weldig, Beide teams waren aan elkaar gewaagd en. liet was .vrij duidelijk dat het team dat het eerste doelpunt zou maken, ook weieens winnaar zou- kunnen zijn. Na rust ging Spirit er wat-feller tegenaan. Dankzij een fraaie treffer van Marijke van Leeu wen ging de enigszins onver wachte zege toch nog mee naar Schiedam. In de vijfde -rondo komt Spirit uit tegen Ring Pass en wanneer de ranglijst een goed beeld geeft van de ware Op Thurlede tn Schiedam gmg het in de wedstrijd Asvion- Camelian menigmaal spannend foe voor hef doel van Camelion krachtverhoudingen, dan moet hier winst in zitten, tn een redelijke en sportief ge speelde wedstrijd heeft Spirit niet datgene gekregen waar het blijkens de inzet aanspraak op meende te kunnen maken. In technisch opzicht bleven onze stadgenoten bij de Rijswijkers achter. Toch had het eerste doelpunt ver meden kunnen worden, wan neer de Spirit-verdediging iet wat resoluter had. ingegrepen. Een blunder zette immers de gasten op 0I. Na de hervatting kwam-Spirit na een goede combinatie- tussen Aad v.d. Steen en Ad van Leeu wen naast de gasten en maakte de indruk de zaak onder contro le te hebben. Een afgeslagen strafcorner boorde echter een niet meer te dichten gat in. de Spiritveste. Conditioneel zijn do oranje-witten vooruit gegaan, maar conditie alleen lijkt ons niet voldoende. Inzet en tech- nien zijn twee elementen die hand in hand moeten gaan, wil men enigszins redement krij gen. Zoals gezegd speelde Asvion een van zijn minder sterke en ook wel minder gelukkige wedstrij den. Met uitzondering van een grandioze misser Kameleon had hierdoor de leiding had den Roel van Yperen en zijn mannen de verdedigingslinie goed georganiseerd» Welnu, bijna is deze misser de geelzwarten duur te staan ge komen. De Asvionners drongen het grootste deel van de zeven tig minuten sterk aan, maar ef ficient was het niet. Zo kon. het gebeuren, dat geheide kansen om hals werden gebracht en met name Jan Wattez, nota bene Asvion's „seoringmachi- ne", prutste dusdanig dat Ka meleon hoe matig het ook speelde, aan een zege begon te denken. Toch kwam de red ding. Een strafslag, toegekend uit een strafcorner werd dir- maal door de ontluisterde Jan Wattez benut. Het komende weekend wordt er wederom gebekerd. Alleen de dames van Spirit zijn nog in de strijd en ze lijken hard op weg naar de „doublé". SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 2 MAART 1971

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4