Martinit krijgt velden van Spirit spelen Maar waar straks te Juliana-dames mogen niet verliezen Sportraad slaat spijkers met koppen 4 SPORT Ook kleine zaken krijgen Honkbaljeugd DRZ traint hard de aandacht Volleybal SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 3 MAART 1971 Schiedam De eerste Sportraadvergadering, in het openbaar gehouden, heelt voer verschillende Schiedamse sportvereni gingen enhele verheugende resultaten opgeleverd. Zo krijgt de voetbalvereniging Martinit, Da voltooiing van de geplande hockeyvelden, de beschikking over de vrijgekomen velden van Spirit. Ook adviseerde de Sportraad gunstig op het ver zoek van de Voetbalvereniging Kethel, om bij de nieuwe competitie te gaan spelen op het tweede veld aan de Schiet baanstraat, Ook de subsidie aan de zwemverenigingen, een moeilijke materie, leverde een gunstig resultaat op voor SZC en de zwemvereniging Start. Echter, niet alleen hebben de le den van de Sportraad als een verlate Sinterklaas met velden en subsidies gestrooid, een aan tal punten werd flink uitge diept. fco was er vu»* de kant van de scheidende vice-voorzitter, Leen van der Kraan, nogal wat bezwaar tegen de nieuw te vor men secretarieafdeling Jeugd- eport en recreatie. Van der Kraan was bang, dat alle zaken nu BDg langer gaan duren. Mevrouw Verwij-de Graaft stelde de heer Van der Kraan gerust. Zij: „Die nieuwe afdeling draait eigenlijk pas een paar dagep, dus kunnen wij daar nog niets van zeggen'*. Een voorstel, om de Stichting Wielerbaan bij te springen met een bedrag van i 25.000, haalde, na enig overleg, een gunstig re sultaat. Aan b er. w zal worden voorgesteld dit bedrag aan de Stichting Wielerbaan te geven. De heer Willemse, raadslid voor de KVP stem Ie daarmee v <n harte in. „Ais dit bedrag maar niet ten kc.-u*- gnat van de andere -p'-T"g.ngen", ^zo zot-g /:ch ai ïje hf r Van Kv.iwjk ff-CGï wil a e zl.n stem -■.an d.t voor-'fl ontïO,,d'm. „ïk moe.;.;kccrkr. rr.A andere w-.» /,'jn verweer. I *r, van de ïn-pr Dca Haan» om in Schiedam-tVest een wiik tc gaan bouwen, vond veel bezwaren op zijn weg. De sporthal, op de plaats waar nu een kerkje staat op de hoek van de Aleidastraat en de Westfran- kelandsestraat, was door de- heer Den Haan op papier gezet. Daaruit blijkt, dat de hal 9.50 x 16 meter gaat worden. Dat is klei ner dan een gymnastieklokaal. Men vroeg 2ieh af, temeer daar in die buurt gymnastieklokalen zijn die nog voldoende ruimte over hebben in de avonduren, of een wijkgebouwtje niet beter op zijn plaats was. Hoe de heer Den Haan denkt een en ander financieel te regelen werd niet helemaal duidelijk. zwemverenigingen. Van die kant was namelijk het verzoek binnengekomen om subsidie omdat uit eigen middelen deze sport, die vaak een dure sport is in verband met het huren van zwembaden, moeilijk te be druipen is uit eigen middelen. Aan de zwemverenigingen was het verzoek gedaan om cijfers op tafel te leggen. Alleen SZC en Start hadden hun. „boeken" ingestuurd. Er is een bedrag van f 5000 beschikbaar, nu was aan de sportraad gevraagd daarvoor een. abjectieve ver deelsleutel te zoeken. Er kwa men verschillende mogelijkhe den aan de orde. Uiteindelijk kwam advies aan b. en w. als volgt uit de bus: SZC en Start krijgen ieder f 1500 subsidie. Een verzoek van de heer Van der Torre van het Tennispark Spie- ringshoek om te mogen over gaan tot uitbreiding van het tennispark aLs straks de Polder vaart is gedempt, werd afgewe zen. Reden: Het bestemmings plan laat uitbreiding daar niet toe. De Sportraad was tevens van mening, dat een spreiding van tennisbanen beter was. Er is een tennispark gepland in Kethel. De Sportraad wil over de situatie van de tennisbanen m Schiedam een advies gaan rragen van de SBLO. ïï»l punt Budget Sportraad, vroeg een nadere uitleg. Deze uitleg werd gegeven door cb' heer Van der Touw. D*budget, dat zal bestaan uit 10 j: 500 gulden, is noodzakelijk i m kleine werkzaamheden op en rond de sportvelden sneller te kunnen doen plaatsvinden. nu moet vaak lang worden ge wacht op advies van de een of andere gemeentedienst. Dat kan, als de Sportraad beschikt over een eigen budget, sneller gebeuren". De Sportraad was van mening dat het het proberen waard was. i Schiedam De komende honkbalgebeurtenis- sen werpen hun schaduw vooruit. Reeds wordt overal druk aan de training gedaan. Dat is nodig want in april gaat de competitie van* start. Dat zo'n competitie ook belangrijk kan zijn voor de "eugd, daarvan is men bij DRZ overtuigd. Voor het eerst in het tien jarige be staan van DRZ heeft men een jeugdafdeling. Twee teams kan men straks met gemak op de been brengen. Vandaar, dat jeugdtrainer Jan Ouweneel, deze knapen in een gymnastieklo kaal flink onderhanden neemt. Voorzitter Karei van Veen: „Wij moesten wel een jeugdafdeling gaan formeren. Anders is het einde van de seniorafdeling in zicht. Het wordt een ver grijzing op de duur. Wij hebben een beroep op onze voetbaljeugd gedaan en met een leuk resultaat mag ik wel zeggen. Vooral de kleintjes, daar is de animo groot. Opvallend is verder, dat een aantal knapen, die nog nooit honkbal hebben gespeeld, er aanleg voor hebben. Onze trainer heeft al wat ta lent gezien." De aanloop blijft iedere week groter worden. Toch schrijft DRZ slechts twee jeugdteams in. Van Veen: „Je zal straks toch wat verloop krijgen daarom zijn een paar jongens in reserve nooit weg". DRZ, dat slechts heel even, in het allerprilste be staan, een aantal jeugdspelers heelt gehad, is blij dat de oproep aan de jeugdvoetballers dit verheu gende resultaat heeft opgeleverd. Maar nu is er jeugd en meteen is er al weer een probleem. „Niet alleen voor onze jeugd", zegt Karei van Veen, „ook voor ons seniorhonkbal. Als de voetbalcompe titie is afgelopen gaat ons speelveld er uit. Dat zal dan worden opgehoogd en dat kan heel lang duren. Tijdens de honkbalcompetitie is het in geen geval te gebruiken. Wij zoeken dus naar andere mogelijkheden. Bij buurman DHS kan het niet. Die hebben zelf hun honkbal-wedstrijden. Misschien, maar dat is heel misschien, gaan wij onze wedstrijd spelen bij de handbalvereniging UVG", Het formeren van de jeugdafdeling heeft het honk- balbestuur van DRZ gedaan in overleg met de ou ders van de DRZ-jeugd. „Honkbal attributen kos ten veel geld. Daarom hebben wij de ouders inge schakeld. Ik moet zeggen, dat wij daarvan veel steun onder vinden. Een deel van het materiaal koopt de ver eniging, maar er blijft toch nog altijd een grote post open staan voor de ouders. Een hand schoen. en een honkbalpak kos ten veel geld. Daarom hebben wij de ouders ingeschakeld." Trainer bij de jeugd is Jan Ouwe neel. Vorig seizoen nog trainer bij de senioren, maar het ko mende seizoen trainer/choach van DHS. ,,Ja", lacht Ouwe neel, „voor ik ja tegen DHS heb gezegd, is goed doorgesproken dat ik de jeugd van DRZ blijf trainen. Dat is voor mij, DHS en DRZ geen enkel probleem. Het is weer eens wat anders om met de jeugd bezig te zijn. Ze zijn leergierig en er zijn jon gens bij die het snel onder de knie hebben. Vanavond valt de opkomsi een beetje tegen, maar vorige week was de zaal bijna te klein. Maar al met al zal het 'best lukken. DRZ heeft al zo lang geen jeugd gehad, het moest er nu van komen. Ik hoop dat ze er iets van zullen maken in de competitie". Van een onzer verslaggevers De suggestie ging meer uit naar het uitbreiden van de Sporthal Margriet. Daarover wordt don derdag door de Stichting Sport hal Margriet een vergadering gehouden. Het toewijzen van het tweede (het beste veld) van de Schietbaanstraat aan WK (de voetbalvereniging Kethel) ging vergezeld van het advies om te bekijken of het mogelijk was warmwater aan te brengen In de waslokalen. Er zal een prijsopgave worden gevraagd aan de dienst Gemeentewer ken. t>e Sportraad bleef lang stilstaan bij het advies om subsidie be schikbaar ie stellen aan de Van onze sportredactie Schiedam/VI aard in gen Kam pioenskandidaat Juiana kan donderdagavond in de sporthal Schiebroek profiteren van de uitslag EekkerkerkTenaco. Beide teams z(jn met het Barend rechtse Spirit de belang rijkste achtervolgers van de Schiedamsen, al is de voor sprong van Juliana reeds uitge groeid tot 5 punten. Tegenstander is het onberekenba re Concordia dat echter vooral bij thuiswedstrijden soms ver rassend sterk voor de dag kan komen, Juliana moet zich eerst nog door een reeks wedstrijden heenwerken waarbij het ploe gen ontmoet die allen een plaats in de middenmoot inne men. Komen de Schiedamsen hier zonder kleerscheuren door heen, dan kan het kampioen schap niet meer worden ver speeld. Aanvang 21.30 uur. Ook het Vlaardingse Sunlight denkt reeds in de richting van een kampioenschap. De voor sprong is nog gering maar de kracht van de Sunlight-üames zal tegen Oliveo-2 nog eens tot uiting worden gebracht. Oliveo behoort echter tot de sterkere temas van de derde klasse. Sunlight zal de uitzichten op de titel tegen deze tegenstander niet willen verspelen en uiterst geconcentreerd binnen de lij nen verschijnen. Aanvang 20.30 uur te Vlaardingen. De dames van UVG treffen ook deze keer een uitermate lastige tegenstander in het Rotterdam se NNPV. Een zege behoort voor de Schiedamsen tot de mo gelijkheden maar zal daarbij op sterk verzet van Rotterdam se zijde kunnen rekenen. Aan vang 19.45 uur in de sportzaal aan de Noienslaan, De Schiedamse politie 2al weinig moeite mogen hebben met het op de laatste plaats van de tweede klasse staande Concor dia 7. De Rotterdammers zui den deze plaats vermoedelijk niet meer kunnen verlaten waardoor SPSV veruit favoriet genoemd kan worden. Toch zou onderschatting de Schiedam mers nog in moeilijkheden kun nen brengen doordat de eerste ontmoeting een gemakkelijke Schiedamse zege opleverde. Een op winst belust SPSV" zal zich echter geen zorgen behoe ven te maken. Aanvang 20.35 uur in de sporthal „Schie broek", Schiedam Tijdens de eerste openbare Sportraadvergadp- ring kwamen ook nog een aan tal kleine zaken aan de orde. Zaken waarop niet meteen kon worden Ingegaan en zaken waar men nog een nader advies over zou willen hebben. Een oplossing van de moeilijk heden. van de Watersportver eniging De Schïe is in onder zoek. Midden-Delfland zal ook nog een advies uitbrengen. Een verzoek van de Stichting Wielerbaan Schiedam aan de Provinciale Sportraad om sub sidie is afgewezen. Reden: De kantine was al klaar toen het verzoek werd gedaan. Martinit vraagt om verbete ring van het half verharde trai ningsveld waarop de junioren zaterdags moeten voetballen Ook de verlichting van het trai ningsveld is niet best. Er werd een gesprek geadvi seerd tussen Martinit en Spirit in verband met de aanstaande verhuizing van beide verenigin gen. De vergadering zou dan moeten .gaan over het eventueel overnemen van het clublokaal van Spirit door Martinit. Er was een dankbrief van GTB over het „brugje". Daarover is lang gesproken in SBLOver- band, maar na een jaar nog geen resultaat. Nadat er op de laatste SBLO-verga dering weer over is gesproken, was het brugje er binnen de kortste ke ren, Mevrouw Verwei j-De Graaff vroeg aan de sportamb tenaar Van der Linde deze brief in te lijsten. De aanvraag van DHS en DRZ om een honkbalveld zal wel doorgaan, maar dit jaar is er nog niet op te spelen. Het ter rein van DRZ zal worden opge hoogd, waardoor de honkbalax- deling de wedstrijden zal gaan spelen op het veld van UVG. •Voor het trainingsveld van celsior is voorgesteld een be drag van 12.000 gulden be schikbaar te stellen. Een verzoek van de Christelij ke Technische school om een sportveldje op het veldje waarop werd gesport wordt nu een verzorgingshuis gebouwd werd goed ontvangen. Wel schrokken de leden van de Sportraad van het bedrag wat door de dienst Gemeentewer ken is genoemd. De school vraagt een veldje te maken op het stuk terrein waarop vroe ger Hermes-DVS speeld. Dat gaat 80.000 gulden kosten... Een. nader advies wordt ge vraagd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4