mum De competitie ligt stil-Leve de beker Wij nemen het niet SVV naar Fortuna SC WILTON: OP ééN DAG TWEE WEDSTRIJDEN Shell ondanks verlies kampioen WIM DE HAAN: BARTJE SCHRIJFT Volley rekent af met concurrentie SPELREGELS VOOR C-JUNIOREN Om het dam kampioenschap ran Schiedam V> Zx vein vierkamp Watervrienden Foto- combinatie SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG XI MAART X9J1 Van onze sportredactie Schiedam De handballers van het eerste herenteam van Wilton kunnen zondag wel een zeer zware dag krijgen als de wedstrijd tegen Quintus wordt verloren. Want dan wacht hun diezelfde das nog een beslissingswed strijd. De reden: Wilton en Quintus zijn met elkaar in de strijd gewikkeld in de promotie competitie. De eerste wed strijd, vorige zondag, werd door Wilton gewonnen. Zondag om half vier ontmoeten de teams elkaar weer, maar nu in de sporthal Poeldijk. Wint Quintus, dan volgt die avond om half negen een beslissingswedstrijd in Den Haag. Secretaris Zon neveld van Wilton vraagt zich af wie dit verzonnen heeft. ,,Ik laat het aan de spelers zélf over of ze. als de wedstrijd m Poeldijk wordt verloren, in de avonduren opnieuw een wed strijd gaan spelen. Verschillende zijn getrouwd en zijn dan een hele dag van huis. Als we winnen zitten we natuurlijk goed. Maar het blijft een ongezonde zaak zo". Van onze sportredactie chiedam Voor SVV is het zondag eindelijk weer eens een bijzondere week. Voor de derde maal deze competitie is For tuna SC de tegenstander; nu niet voor de voor beide vereni gingen onbelangrijk geworden competitie, maar wei voor het bekertoernooi, waarin de Schiedammers tot nu toe alle obsta kels met succes genomen hebben. Gevolg van dit bekerpro- gramma: Hermes heeft (weer) vrij. Na het vorstverlet van zondag is de ploeg door een vroege Twen te-uitschakeling van bekerbesognes verschoond, en aldus weer vrij. Re den voor trainer Joop Castenmiller om een oefenpartner op te snorren. Rust schijnt nu eenmaal te roesten. CVV werd als tegenstander uitgezocht en komt zondag om elf uur Her mes bestrijden. Bij „aanhoudende droogte*' komen zondag ook de afdelingsverenigingen in het veld; de amateurs niet. W's trainer .Tan Bens heeft de meest klinkende SVV-resulta- ten dit jaar in het bekertoer nooi behaald. Vooral de uit schakeling van schamele eredi- visionist AZ (in Alkmaar) was een prestatie die met een grote dosis inzet behaald werd. Met dit wapen zal SW in Limburg ook bij FSC moeten, aantreden om tot de „bekerbesten" te gaan behoren. Alleen, FSC heeft kort geleden op Harga bewezen over een uitste kende verdediging te beschik ken en na een zwakke competi tiestart duidelijk herstel ge toond. Maar SVV heeft een kans. De ploeg bezit voldoende talent. Als dat zondag gemengd met de nodige inspiratie kan worden daar ontbreekt het nog wel eens aan dan kunnen de Schiedammers wei een ron de opschuiven. Afdeling hiedam Na het spelen van de 4de ronde heeft rich duide lijk een kopgroep gevormd. kopmannen van de Hoofdklas zijn: Onink. v.d. Spek en De Wilde, die ieder voor zich de volle buit in de 4e ronde opeis ten. Breman vergaarde de eerste punten tegen de Houting. ,and Hoofdklasse Onink 47, 2. v.d. Spek 36, 3. De Wilde 46, 4, Lansbergen 3—3. 5. W. Vrijland 4—3, 6. An tes 4—3, 7. J. Breman 42, 8. Den Houting 31, 9. Van Kuyk 3—1. de Iste klas voeren Den Boer en Scheuller 43 en De Heer 47 de lijst aan. volledige uitslagen zijn: Rond—Pauw 2—0. E. Breman Scheuller 9—2, B ree voort Korpel 02. QuistDen Boer 02, Sleeuwenhoek—De Heer 02. Demos zal (als dc velden mooi groen zijn) bezoek ontvangen van Rockanjc en trachten deze tegenstander een nederlaag te bezorgen. Martinit zag de vorst het kampioenschap invriezen en wacht geduldig op het mo ment waarop de titel binnen gesleept kan worden. Dan zal echter eerst zondag van Pretoria moeten worden gewon nen. Wilton, met of zonder in spiratie, gaat TRH ontvangen en trachten een of meer punten aan het magere totaal toe te voegen. Ursus zal het bij Croos- vftjk niet makkelijk krijgen, maar een zege voor de Schie dammers zit er toch wel in. DinduaSVDPW zal een strijd worden waarin SVDPW, dat de laatste weken duidelijk op de goede weg is, met een gelijk spel best tevreden zal zijn. Deze wedstrijd begint reeds om 12.00 uur. FCX, dat er lang met best op staat, ontvangt Hoogvliet en 2a 1 van goede huize moeten komen om te win nen. Se-hiedarr.ee Boys zoekt het ook al buiten Schiedam. Swrft Boys is de tegenstander en lang geen gemakkelijke. Ver der speelt SFC tegen en bij A VS. Zaterdag Zaterdag is er wat KNVB-voetbal betreft weinig te beleven. Al leen PPSC komt tussen de lij nen en fungeert als gastheer SVV goaf naar FSC om te trachien opnieuw een ronde verder te fcoroen in de strijd om de beker. Enkele weken geleden kwamen de Schiedam mers op eigen terrein niet ver der dan )-7 tegen deze tegen stander. Hier een moment uit die wedstrijd. voor 's-Gravensande. Deze strijd gaat om de baard van de keizer want de interessante plaatsen 2ijn reeds verdeeld. De competitie is dood leve de nacompètitïe.., GT3 heeft de kans kampioen te worden, maar zal dan eerst Groen Wit moeten, terugwijzen. GSS speelt thuis tegen Nelson. De B-teams van SVV en Hermes-DVS heb ben een vrije dag. Van onze sportredactie aardïngen/Schiedam In de spannende eindstrijd is de beste verliezer bridgc- k am pioen geworden in do hoofdklasse. Dat was bet Vlaardingse Shell dat welis waar met 42 van Schie dam '59 verloor, maar tot root genoegen Rijnmond* dat op de tweede plaats huis de, de boot zag missen bii Schiedam '59 3: 5J- laatste wedstrijden vonden xlaats in de clubzaal van het portpark „De Vijfsluizen" ■aar op het late uur de besns» ing viel. Het eerste team van „Vijfsluizen" is voor 't eerst in zijn bestaan kampioen gewor den en zal promotiewedstrijden gaan. spelen <m een plaats in de landelijke overgangsklasse. Het team bestaat uit de volgen de spelers: G. L. Touset, M. Vlugter, L. E. AVaïop en X. A. Burger, die tevens de captain en voorzitter van Shell is. de overige klassen van de vier tallencompetitie was de beshs- sing vorige -week ai gevallen, Toen waren ook de promotie kandidaten en degradanten al bekend. In de hoofdklasse zal in ieder gev3i Schiedam V/est gaan degraderen, terwijl een beslissingswedstrijd tussen Schiedam "59 2 en 4 zal moeten ■uitmaken wie de eerste degra dant vergezelt. armeer Shell niet naar de lande lijke clan zal promoveren komt het die volgende competitie met 3 teams in de hoofdklasse. Schiedam '59 met 4 teams en Rijnen ond met één team. De eindstand van deze competitie De uitslagen van de laatste avond is als volgt: Shell 7—23, Rijn- waren: Schiedam '59 I—Shell t mond 7—27, Schiedam'59 725. 4—2, Shelf 2—Schicdam '59 2 3 Shell 2 7—21, Schiedam '59 3 1 —3, Schiedam '5& 3—Rijnmond Schiedam IVim de Haan, boks instructeur van de gebroe ders Krijgsman, laat het er niet bij zitten. Geen ereiint voor ve- ilcrgewicht Tonny Krijgsman, die legen Rocsïi opnieuw ver lies opliep in de strijd om het kampioenschap van Nederland. „Nee, ik laat het er niet bij zitten. Wij gaan een advokaat inscha kelen. Vóór de wedstrijd zijn er fouten gemaakt bij het wegen- Dat is toegegeven dooi- officials van de boksbond. Eerst, zou Tonny niet hoeven te boksen en toen wel. Je moet zo'n jongen naar een wedstrijd toepraten en met al die moeilijkheden, lukte dat niet. Toen het cr naar uitzag dat er niet gebokst zou worden is Tonny zijn broodjes tartaar gaan eten en heeft een hele fles limonade naar binnen gewerkt. Opeens hoorden wij dat er wel gebokst moest wor den. Nou, dat nemen wij niet". AVim de Haan, enkele dagen na cc wedstrijd, is nog steeds boos. „Je had hem niet moeten laten boksen, is mij van ver schillende kanten gezegd. Dat is achteraf gepraat natuurlijk". Geen twee Schiedamse kampioe nen dus, maar wei vlieggewicht Dolf Krijgsman die met de titel naar huis kwam. „Tonny en Dolf gaan nu in de in terland tegen Engeland mee doen. Tonny kijkt hoe bij het er in die wedstrijd vanaf brengt en is dat met een goed resul taat, dan overweegt hij prof te worden. Wat heb ik bij de ama teurs nou nog te zoeken, heeft hij mij gezegd", aldus IVim de Haan. - X, Dolf Krijgsman wel het ereiint Schiedam In. DAVS-Korvtakt, de weekbrief van de handballers van DAVS. laat Bartje even jn gedachten gaan over een be richt in de krant. Bartje schrijft: „Het stond ergens verloren in een hoekje van de krant. Knaapje van 9 jaar btak in bij het „thee huis" in het B^atnxpark. be- zieht de kantine van D.W.S. en ging nog even kijken of er wat te beleven viel in een of andere fabriek. „Ledigheid is des dui vels oorkussen", is een zeer oude vaderlandse spreuk. Het :s echter een waarheid die staat. De mensen lezen het. of lezen het niet, ze denken nou nou en gaan over naar het gro te nieuws. Een enkeling zal er misschien zijn, die er iets die per o-ver nadenkt. AVat zal dit voor een jochie zijn? Zou hij door hebben, wat een overlast hij een ander aandoet, dat kan haast met. want wat is 9 jaar. Hij zal met zijn ziel onder zijn arm gelopen hebben en niet ge weten wat te doen. Zou hij geen hobby hebben, sigaren bandjes sparen of kunnen spor ten, zoals die jongen of dat meisje van u. Zou hij toe kunnen leven naar de wedstrijd van a.s. zaterdag die gewonnen moet worden of ver";es zal ople veren. Wij weten het met. Belangrijk is het wei, zoals het ook belangrijk is, dat de ouders van kinderen, welke dan ook belangstellen in het wereld je waar het zich m beweegt, daarom zou het zo prettig zijn als meer ouders eens een keer tje mee gingen naar die wed strijd, die voor hem of haar zo belangrijk is. Straks spelen ze weer op eigen véld en dan is zeer zeker de tijd aangebroken om eens mee te ga «in en terwijl men zijn k.nd een groot plezier doet de ge'e- genheid ten baat neemt om eens kennis te maken met de omge ving waarin het verkeert. Na tuurlijk bent u straks bij ons op het veld a LI em a al van harte welkom". Van onze sportredactie Schiedam Vanavond, aanvang half acht. wordt de tweede se rie m de spelregelwedstnjd voor junioren verspeeld. Na vorige week de B-junioren is het nu de beurt aan de C-tjes. Opnieuw is het strijdtoneel de kantine van Schiedam. De or ganisatie is, zoals bekend, in handen van de Schiedamse schddsrechtersrverenïgmg. Tan onze sportredactie Schiedam Zondag krijgen de Schiedamse AVatervnenden be zoek uit Delft, Den Haag en Rotterdam. Dit om de jaarlijk se zwemvierkamp te houden. Plaats van handeling is het Sportfondseribad. Deze zwem- vierkamp is voor zwemmers vanaf 12 jaar. De aanvang is om 14.00 uur. Hoek van Holland Do Foto Combinatie Hoek van Holland houdt de eerstvolgende bijeen komst -dinsdag IC maart in de bovenzaal van Zonnewende. Aanvang kwart voor acht. Deze avond heeft men de be schikking over een serie kleu rendia's van een bevriende club uit Harwich, waarmee een wed strijd is aangegaan. Een retour serie van de Hoekse club wordt op deze avond samengesteld, evenals het commentaar op c!e Engelse inzending. Leden en belangstellenden hebben gratis toegang. Vlaai-dingen De lieren van Volley '68 hebben op niet mis te verstane wijze afgerekend met concurrent Animo uit Rotter dam. De Rotterdammers die vorige weck op verrassende w ij ze leider Alcazar een gelijkspel afdwongen, hebben zelfs nog tol op de bodem van hun kunnen moeten gaan om aan een re gelrechte vernedering te ontkomen. Door deze duidelijke Vlaardingse zege heeft Volley de kansen op een kampioen schap van de tweede klasse «veer volledig in eigen hand. Dc Vlaardingers hehben nu een gelijk aantal verliespunten als koploper Alcazar. Overzicht van de laatste bridgestrijd —20, Schiedam 'S3 Schiedam '59 4 713, l V/est 7—11. Icn, edam 5—1, Schiedam West-—Schie dam '59 4 33. Op 30 maart ko- mea de bndgeiiefJtebbcrs weer aan bod bij het grote \iertal- lett evenement dat vanaf 19.30 uur In het paviljoen van Sun light zal warden gehouden. Dc op een zege beluste Volley- ploeg heeft er vanaf het begin- signaal geen tv/Jjfel over laten bestaan wie de sterkste was. Uitstekend uitgevoerde aanval len en een met te passeren ver- dedigmgsblok waren dc sterk ste Volley-wapens. Ammo, dui delijk onder de indruk van dit geweld, werd naar een regel matige achterstand gespeeld. De schaarse Rotterdamse aan vallen smoorden veelal in het goed ^sluitende blok van Peter van de AVeide en Peter Visser. Toen ook Lourens Schouten aan het net onpasseerbaar bleek stevende Volley op een overdui delijke lj3 setzege af. Volley hield ook in dc tweede set routinier Ton Vdlster buiten de lijnen. Gelegenheidsspelverde ler Pleun Dekker deecl het voortreffelijk maar kon niet verhinderen dat Animo een i voorsprong opbouwde. Naar mate de set x-oröerde onder vond Pleun Dekkker steeds min der hinder van zijn arm-blessu- re, waardoor de 710 achter stand langzaam maar zeker kon worden ingelopen. Snelle set ups van Okko ten Hof kwa men weer voor de slaggrage handen van de Volley-aanval lers die op hun beurt de Rotter damse defensie ging ontrege len. De achterstand kon worden ingelopen en omgezet in een 15—11 set zege. ïn de derde en laatste set kwam Ton Vaïsier dan eindelijk de Volley-ploeg versterken. Lou rens Schouten moest op de re servebank plaats nemen waar door Pleun Dekker weer rijft oude vertrouwde plaats in de aanval ging innemen. Volley putte duidelijk inspiratie uit deze opstellingsverandering waardoor iedere illusie bij Ani mo de kop werd ingedrukt. Kei hard dreunden de smashes in het Rotterdamse verdedigings- veld waardoor Volley via 8—2 een zekere 324 voorsprong kon nemen. Animo besefte dat het definitief uitgeschakeld ging worden voor de strijd om de kampioenstitel. Het verweer ebde weg terwijl Volley onver droten doorging met scoren- Een uitgeblust Animo moest daarna toezien hoe de Vlaardin gers de voile wmst behaalden door ook deze set met 155 te winnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4