'/el goede tijden geen recordi j agers SHELL VERZUIMDE DOOR TE DRUKKEN ODI heeft de beste papieren voor titel Promotiekansen UVG-dames Volleyreserves op rand van degradatie Jan van Keveren bij laatste spelregelwedstrijd Ruud Pijper en René van der Kuil ESIuO VDL scoort makkelijk VDL nog reële kans Jeugd Intiem op dreef Bas van RECORDS Leo van der Krol 1 bij arbiters Korfbal d SCHIEDAMSCHE COUKANT WOENSDAG 17 MAART 1971 Maassluis In De Ridderhof aan de Sportlaan zal donderdag, 15 april, een verkiezingsbij een komst van de VVD worden ge houden. Er zal een toespraak worden gehouden door het WD-Tweede Kamerlid mr. A. Geurtsen. De avond begint om acht uur. Voor inlichtingen over de bijeen komst kan men tcreehl bij de secretaris, do lieer R, G. J. G. Koetsier, Burg. Dommisseplein 43, tel. 5027. Schiedam/Vlaardingen Slechts bij vlagen heeft het eerste damesteam van Shell kunnen bewijzen dat het juist tegen sterke tegenstanders tot goede prestaties kan komen. Het grootste deel van de wedstrijd moesten de Vlaardingsen zich beperken tot incidentele tegenstoten. Lekkerkerk veroverde door dit afwachtende tegenspel een groot overwicht dat ten slotte resuleerde in een duidelijke 03 nederlaag voor Shell. Snell opende teleurstellend. Veel fouten en te trage reacties be- zorden de Vlaarding'se dames al snel een 39 achterstand. Lekkerkerk, uiterst gespannen. Schiedam Dat-SZC is doorgedrongen tot de vaderlandse zwemtop is voor het overgrote deel te danken aan de jeugd van deze oudste Schiedamse zwemvereniging. De jeugd, die bij SZC alle kans krijgt zich tc ontplooien, daar ook gretig gebruik wan maakt en dat honoreert met vaak verbluffende tijden."röxden~die landelijk gaan meespreken. De namen van twee Sciue^ainse talenten zijn de laatste weken bij herhaling te vinden in de kolommen van de lijsten waarop de KNZB de record verbeteringen bijhoudt. Kuud Pijper en Rene van der Kuil, dat zijn ze, zijn druk bezig het ene cluhrecord na het anderg[faau cjjggelen te zwemmen en als het kan, tevens lan de lijk'-een-ti^d op de klokken te brengen, die alle aandacht vraagt". Maar wal vraagt het van deze knapen en ook nog andere SZC-leden die dagelijks in de weer zijn hun conditie op ie voeren om steeds weer goe de tijden te maken. Welk een voorbereiding is er nodig om in nog geen twee minuten alles te geven wat je hebt. Daar gaan vele kilometers zwemtrai- ning aan vooraf. Vele uren van steeds weer dat keerpunt ver volmaken, steeds weer die start op het juiste moment maken, steeds weer opnieuw die einde loze baantjes trekken om voor al goed in conditie te blijven. Het vraagt veel opofferingen. Het betekend niet alleen vroeg naar bed maar ook vroeg uit bed. Als wij ons nog enkele ke ren kunnen omdraaien in bed, zijn Ruud Pijper en René van der Kuil al op weg naar het Sportfondsenbad of, in de zo mer, naar Bad Groenoord. Rond half zes gaat in huize Pij per en van der Kuil de wekker. Is dat vroeg op staan geen pro bleem? Wordt het nou ooit eens te veel? Ruud Pijper: Nee, daar heb ik nog geen last van. In de zomer is 't natuurlijk leuker dan in de winter. Mocht het wat tegen vallen dan vergeet je dat als je met de anderen in het water ligt'Rene van der Kuil is 14 jaar. Zit op de LTS en heef! het zwemmen als het ware van jongsaf meegekregen. Zoon van. Dolf van der Kuil, zelf een lang niet onverdienstelijk zwemmer. René: „Van zes tot zeven zwemtraining is voor mij een goede tijd. Zou ik later gaan trainen dan kom is met mijn schooltijden in de knoop". Natuurlijk zouden ze op een ande re tijd liever trainen. Zelfs wel twee keer per dag, maar dat is niet te verwezenlijken. Die training die René en Ruud ie dere morgen onder leiding van de trainers Komijn en Van Kra nenburg volgen is niet mis. Waaruit bestaat nou zo'n trai- n mgsprogr amma Ruud Pijper, specialist op de viinderlag en de wisselslag en ook diegene die het record van Roger van Hamberg heeft geëvenaard (1.2.2 op de 100 meter viinderlag), maakt onge veer 2lu tot 3 kilometer per dag. Daarbij met doelloos baantjes trekkend, maar ook op de verschillende onderdelen zijn techniek bijschavend. René van der Kuil, recordjager op alle vrije slag onderdelen, heeft weer een aan zijn nummers aangepast trainingsprogram- ma. Dat gaat iedere morgen weer opnieuw van start. Wordt het noo:t eens te veel? René en Ruul schudden ontken nend het hoofd. Zc doen het al een aantal jaren, zijn ei genlijk niet anders gewend. Als Ruud Pijper een record breekt of dat nou een clubre cord is of een landelijk record dan doet hij dat altijd met een goed. Hij: „Ja, bij andere jongens gaat dat in tienden van seconden. Bij mij meestal een halve se conde. Ik weet niet hoe dat komt. Je voelt dat je goed gaat en dan zit cr weer een record in". René van der Kuil hield enkele weken geleden een „fa milietraditie" m stand. Het sinds jaar en dag op naam van zijn vader staande record op de 200 meter vrije slag (2.12.7), bracht René op zijn naam (2.12,3). „En we zijn er nog lang niet", zegt secretary Henk Roodenrijs. Er zijn bij SZC nog nooit zulke beste tijden gemaakt dan nu, Dat is een belofte voor de toe komst. Of SZC dan nog bestaat weet ik niet", doelend op de slechte financiële positie van SZC. Maar dat is een probleem waaraan Ruud Pijper en René van der Kuil voorbij gaan. Zij trachten, door hard trainen, steeds weer iets van bestaande records af te knabbelen, zonder daarbij te wilLen worden aange zien voo-r „recordjagers". „Zo lang ze hun zwemmen en studie nog kunnen combineren is er geen vuiltje aan de lucht „Laat ze dan hun gang gaan een record te vestigen", zegt Roodenrijs Het stugge traimng- schema en de soms zenuwslo pende wedstrijden worden door de knapen gecompenseerd met pittige partijen waterpolo. Daarin leven ze zich dan uit. ,,Ook daarin zijn het keien", lacht Roodenrijs. Over enkele weken is het wint er- programma achter de 'rug. In dat winterseizoen hebben René en Ruud leuke successen ge boekt. Een nieuw, zomersei zoen, staat voor de deur. Met daarbij de nationale kampioen- René van der Kuil en /?uucf f Pijper (v.f.n.rj, jonge en snelle zwemmers, die hun beloften reeds beginnen waar fe maken schappen. Ook daarin willen de knapen, jong en eerzuchtig zoals ze zijn, zich laten gelden. Ze blijven er gewoon onder. Dat gelukkig wel. Van onze sportredactie Schiedam Op de clubavond van de Schiedamse Scheids- rechtersvereniging komt don derdag de Haagse scheidsrech ter Leo van der Kroft een praatje houden. Het is een goe de gewoonte van de SSV, dat toch zelf voldoende scheids- reehterstalent in haar midden heeft, andere scheidsrechters naar Schiedam te halen om over hun wetenswaardigheden in de sport te praten. Deze avond, welke gehouden wordt in de kantine van Schiedam, is voor iedereen te bezoeken. De Schiedamse scheidsrechters- vereniging zal u graag als gast begroeten. Aanvang kwart over acht. Vlaardingcn/Schtedam Van dc volleybalteams die donderdag avond binnen de lijnen komen is slechts dc uitslag van de wed strijd Hou Stand-Yolley-2 dames nog van. belang voor de statistiek. De Vlaaidingsen zullen bij een nederlaag moeten degraderen naar de eerste klasse. Een degradatie die zich reeds lang van te voren aftekende en op dc ranglijst extra gestalte krijgt door het ene schamele puntje dal de vlaardingsen uit 17 wedstrijden konden veroveren. Van onze sportredactie Schiedam De korfbal competitie bereikt zijn beslissende stadium en het verheugende hierbij is, dat twee van de drie Schiedamse verenigingen een rol spelen wat betreft promotie naar een hogere klas. Het zorgenkind is Succes, dat op de onderste plaats staff. De allerbeste papieren op een kampioenschap heeft Qdi. Met 16 pun ten uit 8 wedstrijden staan de zaterdag-korfballers bovenaan de ranglijst, gevolgd door Jodan Boys met 35 punten uit 10. Vlaardingen Belangstellenden, die de vergaderingen van de Culturele Raad bezoeken, krij gen voortaan de gelegenheid om vóór de stemming over een agendapunt vijftien minuten over dit punt mee te discussië ren. Eerf voorstel hiervoor wercJ door de heer 33.* van Meg- geïen ingediend. De wijziging in net reglement van orde, die hiervoor nodig is, zal tijdens de vergadering van de raad, vrij dag, 26 maart, worden behan deld. Dc, nog wel niet definitieve, be slissing kan zaterdag voor Odi vallen. Jodan Boys komt op be zoek en bij Schiedams*» winst kan de titel Odi niet meer ont gaan. Aanvang van de wed strijd is om 16.00 uur. De stand ïs. Odi 8—16, Jodan Boys 30—15, Fluks 8—11, Valto 8—9, TOP 6—4, Odo 7—3, War mond 2, Spint 8—2. Schiedam, vijtmaal achtereen on geslagen, heefi ook nog een kans op promotie. Dit houdt wel in, dat zondag van Eureka gewonnen moet worden. Ook de uitslag van de wedstrijd Wion Dubbel Zes zal door de Schie dammers met meer dsn awe- male belangstelling bekeken worden. De stand is: Dubbel Zes 8—14, Wion 3013, Schiedam 912, Eureka 910, Ten Donck 6—9, Noorderkwartier 84, Madjoe 9—4, Kwiek 7—0. Donkere wolken pakken zich sa men boven Succes. Na de ne derlaag tegen Velox wordt de mogelijkheid om degradatie te ontlopen steeds kleiner. Om nog een gerede kans te behou den van de onderste plaats af te komen, moet zondag van Blauw Wit gewonnen worden. Een zeer lastige opgave voor dc Successers, die het geloof in eigen kunnen niet moeten opge ven, Met voIJedme inzet en wat geluk kan veel bereikt wordffL Bij de Vlaardingse vereniging zal men niet lang treuren om het verlies van deze plaats in de promotieklasse daar men weet dat in de toekomst 'n groot aan tal jeugdspelers klaar staan om het verloren gegane terrein te heroveren. Toch zullen de Vol ley dames waardig afscheid willen nemen van deze promo tieklasse door tegen het even eens met hoog geklasseerde Hou stand een eervol resultaat te behalen. Aanvang 21.30 uur in de Energiehal te Rotterdam. Voor dc Heren van het Vlaar dingse Sunlight wordt de ont moeting tegen de reserves van CVV een van de verplichte num mers. Zonder dat er voor beide teams nog belangen op het spel staan kan het een aantrekkelijke wedstrijd worden tussen twee vrijwel gelijkwaardige tegen standers. Aanvang 20.30 uur in de Sporthal te Vlaardingen. Het eerste herenteam van UVG heeft zich langzaam maar ze ker uit de omgeving van de laatste plaats gespeeld. Heler maal veilig zullen de Schiedam mers zich nog wel niet voelen maar dc wetenschap dat hekke- hluiter Concordïa-7 er wel bitter weinig van terecht brengt maakt het voor TJVG allemaal iets draaglijker. UVG liet heel verstandig de pun ten lopen tegen veel sterkere tegenstanders om dan heel on verwacht tegen lager geklas seerde teams een winstpuntje aan het totaal toe te voegen, Ook tegen het sterkere Nervo zullen de Schiedammers weinig kans op winst hebben al kan de wetenschap dat het thans mag verliezen weieens een volledig ontspannen spelend UVG te zien geven. Met Nervo toch als favoriet voor de eindzege be gint deze wedstrijd om 21.30 uur in de Energiehai ie Rotterdam. Van onze sportredactie Maassluis VDL heeft de zo veelste oefenwedstrijd in suc cessie gewonnen. In een spor tief duel legen SVV 3 op een van de bijvelden van het sport park Harga gespeeld hebben de blauw-witten in een nuttige partij een 31 winst behaald. Hoe vreemd het ook moge zijn, wanneer hel niet zo zeer gaat om dc punten in de competi tie scoren dc Maasslui&ers heeï moeilijk dan weten de VDL- ers wèl doelpunten te maken. Het wachten is nu alleen maar wanneer de balans zol om slaan. Maassluis Het zaterdagmid- dagclftal van VDL blijft de strijd om liet kampioenschap in dc derde klasse B van de RVB controleren. Lantaarndrager GGK werd royaal op een neder laag gezet: 04. In deze uitwedstrijd beheersten de VDL-crs het spel en al spoe dig werd duidelijk dat zij er geen gras over lieten groeien. De score hacl groter kunnen zijn wanneer er niet zo kwistig met de kansen zou zijn omge sprongen. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg hebben de blauw-witten theoretisch een achterstand op de koploper van vijf punten. Daarbij moet wel in ogen schouw worden genomen dal koploper DES '67 dan twee in haalwedstrijden in winst zal moeten omzetten. Voor VDL dus nog een kleine troost. maar goed geconcentreerd, gunig door deze gemakkelijk verkregen voorsprong steeds vrijer spelen. Meer lef en een beter spelinzicht vormden de basis voor de eerste Lékker» kerkse setzege met 3—15. Gezien het spel verloop van dê voorgaande set leek het er op dat Shell een gemakkelijke prooi zou worden. Lekkerkerk, bij een overwinning zich nog vaster op de tweede plaats nes telend, moest echter toestaan dat Shell terug kwam. Met een bewonderenswaardige inzet vochten de dames voor een he ter resultaat. Het was te zien dat. Shell probeerde de smaad van de grote set-nederlaag uit te wissen al bleef Lekkerkerk ondanks de 99 gelijke stand de betere ploeg. Vechtend voor elke puntje was het Lekkerkerk dat een voorsprong nam. Kan sen kreeg Shell genoeg maar onbesuisd werden de mooiste kansen om zeep geholpen. De krappe 13—15 zege voor Lekker kerk beloofde nog een onver» wacht spannend slot. De spanning kwam er inderdaad, daarbij enigszins geholpen door de zo nu en dat inconsequente scheidsrechterlijke beslissing. Beide teams gaven elkaar geen duimbreed toe. Fanatiek zocht Shell de aanval tegen een rustig en zelfverze kerd Lekkerkerk dat door de 2—0 voorsprong meer risi co's kon nemen. Tot 1212 wis ten de dames van geen wijken, tot Lekkerkerk er definitief een einde aan maakte door met en kele welgemikte slagen ei&e Vlaardingse illusie op een beter resultaat de grond in te boren. Via 1215 behaalde Lekker kerk een verdiende 03 zege. Stand: 1. Juliana 18—32; 2. Lek kerkerk 18—27; 3, C.V.V. 18- 25; 4. Tenaco 1925; 5. Spirit 1723; 6. Concordia IB18; 7. Set Up 19—18; 8. A.M.V.J. IB— 16; 9. Shell 18—16; 10. M.V.C. 17_23; 11 Nervo 16—10; 32. Pandrecht 19—9; 13. Z.V.C. 18 —0. Vlaardingen Tijdens het te Velp gehouden internationaal TÏOS-taïcltennistoernool heb ben leden van Intiem- zich goed geweerd. Bij de senioren be haalden Peter Plalsier en Hans Hess in de tweede klasse de uvcede prijs in het dubbelspel. In de kwartfinale voor junioren werd Dik Oppenheam uitge schakeld evenals Hans Jaap Oppenheim die ook niet verder kwam dan de kwartfinale, zii het bij de aspiranten. Bij de toernooien kan men soms in verschillende klassen uitko men en dat deed Hans Jaap OP* penheim ook. Hij bereikte in de pupillenafdeling zelfs de finale In deze wedstrijd verloor hij in drie games van een Duitse deelnemer. De toemooi-liefhebbers bereiden zich nu voor op het op zondag 28 maart te Amsterdam te hou den Hoofdstad-toernooi. Van onze sportredactie Schiedam Het ziet er naar uit dat de dames van U.V.G. als tweede Schiedams-Vlaardingse vertegenwoordiger promotie gaat behalen. Heeft het reeds gepromoveerde Sunlight nog riante uitzichten op de titel, de dames van U.V.G. zullen het voor dit seizoen moeten la ten bij promotie naar de tweede klasse zonder kampioenstitel. Van onze sportredactie Schiedam De tweede wedstrijd in spelregelkennis voor voetbal junioren is achter de rug. Na twee avonden gaat Hermes- DVS aan de leiding. Op de voet gevolgd door HBSS, dat ieder jaar tot de gegadigden behoort. Er was bij de C-junioren een deelnemer die alle voor hem gestelde vragen voor de volle honderd procent goed heeft beantwoord. Dat is Henk Sïg- mead v^aSW, De volgende en levens slotwed strijd van de jaarlijkse spelre gelwedstrijd wordt gehouden op donderdag 25 maart. Deze avond komen de pupillen aan de beurt in de kantine van Hermes-DVS. De prijzen zullen worden uitgereikt door de na tionale doelman Jan van Beve- ren. Van Beveren heeft toege zegd naar Schiedam te komen, mits hij op tijd terug is uit Ber lijn waar hij met PSV de dag daarvoor tegen Vorwarts zal moeten spelen. Koploper NNPV zag kans de Schiedamse dames een gelijk spel af te dwingen waardoor slechts een misstap van NNPV nog een kans kan opleveren. Ook het als tweede geklasseer de Animo 2 behoort nog tot de kandidaten maar volgende week kunnen de Schledamsen in een rechtstreeks duel tegen deze ploeg promotie zo goed als zeker maken. Voor het zover is moet UVG eerst nog naar Ber- kei om het lastige Set-Up naar een nederlaag te spelen. De ploeg van trainer Laurens Boe ven is vol zelfvertrouwen ter wijl de trainer zelf volledig op winst rekent. Een. overwinning in Berkel brengt de Schiedam- sen weer een stapje dichter bij de zo fel begeerde promotie. Aanvang 20.00 uur,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4