O] jei li i g van ongedwongen bijeen1 :omst „Denkend' Gusto-schip nog dit jaar gereed 2 kranten voor één prijs! êm V.O.O. vergadert in De Rank mimm Metaalkoerier voorspelde moeilijkheden bij Swarttouw Excursie Belgisch Iimh«rg IN AULA STEDELIJK MUSEUM WERKKAMP VOOR JONGEREN Ï.H.C. Holland neemt bedrijf in Sliedrecht over Celstraf en hoge boetes geëist voor smokkelen van sigaretten Vergadering Adviesraad SCHIEDAMSCHE COURANT Zaterdag 20 maart 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 2SS091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 24057 SCHIEDAM EN KETHEL JES 71 Schiedam De aula van het Stedelijk Museum Schiedam was gisteravond het domein van de jeugd. JES '71 werd geopend. Geen officiële aan gelegenheid, maar een onge dwongen bijeenkomst in een fijn sfeertje. JES '71 werd georganiseerd door de Schiedamse Gemeen schap. „Een soort happening achtige toestand" noemden de mensen van de SG het gebeu ren van vrijdag. En dat was het ook. De deelnemers aan .TES '71. scholieren en werken- I de jeugd, zaten in een grote I kring op de vloer van de plech tige uulu. Ze keken en luisterden naar de creatieve prestaties van hun leeftijdgenoten. 33e bedoeling van JES '71 is na melijk om de jeugd creatief be zig te laten zijn. Alles mocht, als het maar expi'essief was. Zo werd er vrijdagavond gedecla meerd en geacteerd. Anno Slc- kelenburg droeg vier eigen ge dichten. voor en leerlingen van de Willem de Zwijgermavo de den aan experimenteel toneel met geluid en dia's. In twee be nedenzalen van hot museum staat en hangt het werk van jeugdige Schiedammers, die op een andere manier hun crea tiviteit wilden uiten. Een week lang wordt alles tentoongesteld. Er zijn collages, tekeningen, schilderijen, boetseer- cn hout snijwerk en zelfs echte plastie ken. Die plastieken werclcn ge maakt door de jongens van de bedrijf sscbool Wilton Fij en- oord. De Chr. Huishoud- en In dustrieschool maakte een groot- spaarvarken. de Rijksscholen gemeenschap leverde tekenin gen en voorts hing er werk van de Scholengemeenschap Nieu- welant, de Schiedamse Techni sche School, de eerste -openbare praktijkschool LEAO, de Prins Willem Alexandermavo en de Willem dc* Zwijger mavo. Organisator "W. Me in en toonde zich zeer tevreden over hoe veelheid en peil van het inge zonden werk. Hij merkte op, dat er niet aLleen is getekend, maar dat men met tal van ma terialen beeft gewerkt. Hei werk van de Schiedamse jeugd is nog de hele week te zien in het museum. Schiedam De vereniging voor Openbaar Onderwijs houdt dinsdag een verenigingsavontl in gebouw Dc Rank. De heer L. Doorn, algemeen se cretaris van het hoofdbestuur van V.O.O. zul iets vertellen over het veelzijdige werk van de vereniging. Daarna houdt dc heer C. M, Sluiters, consulent bij het onderwijs in Rotterdam een lezing over „Leren luiste ren naar muziek". In de pauze is er gelegenheid een tentoon stelling te bezichtigen van ver schillende figuren uit de dieren wereld, die door de schoolkin deren werden gemaakt. Voorts worden er nog enige verem- 2 in ga zaken, behandeld. Schiedam De Adviesraad voor de Detailhandel en Consumen tenbelangen houdt dinsdag 30 maart een vergadering in het Schiedamse stadhuis. Aanvang 20 uur. Op de agenda staat on der meer de wijziging dinsdag- middagsluiting kapperszaken in maandagmiddagsluiting, de opheffing van de verplichte va kantiesluiting voor herenkap pers en het schema vakantie- sluiting voor winkeliers in 1971. Schiedam Nog dit jaar zal de werf Gusto in Schiedam, deel uitmakend van de IHC-groep, een schip te water laten, dat met zelfdenkende en zelf besturende vermogens is uitgerust en zichzelf zozeer kan behelpen, dat het zender enige mense lijke stuurmanskunst in voile zee en. ongeacht stroming, windrichting en golfslag zonder ankers op een er. dezelfde plaats kan blijven liggen. Het vaartuig is bestemd voor het boren naar olie en gas onder de zeebodem en zal in dieper wa ter worden gebruikt, daar waar men met de booreilanden op poten of met de drijvende booreilanden niet meer kan. werken. Profiteer nü vin het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prjfj van één: d Schltdaratehe Courant met nieuws uit uw atad en omgeving, Roucrebmsshl Nieuwsblad mee het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te btaorgen e aelf de «refe pluspunten. 9 ontdek! •Dtze bon open «nvcfop. zonder postte get sturen naa Rotterdamse^ Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotcerdai de SC -j- RN 14 dagen gratis naar: De dynamic positioning installatie waarmee het schip voor het op de gewenste plaats blijven is uitgerust, bestaat uit diverse elementen, zoals een meetsys teem, dat afwijkingen van de gewenste positie constateert, een regelsysteem, dat de meet- informatie beoordeelt en ver werkt en. dan zonodig erop rea geert en voorts vijf dwars scheepse straalbuizen met Vlaardingen De Vereniging tot behoud van Natuurmonunnen ten organiseert met het I.V.N. (Instituut voor Natuurbescher- mingsedukatie) een werk kamp voor jongeren, op de Vlaardingse Vlietlanden. Het kamp wordt gehouden van 28 juni tot en met 3 juli. Wie is geïnteresseerd kan zich telefo nisch aanmelden via genoemde vereniging, tel. 029-246212. Men kan vragen naar de kampsecre- taxis, de iam BSii&msL schroeven en twee voorst u- wingsschroeven, die bestuurd worden door het regelsysteem en die door een bepaalde hoe veelheid stuwdruk in een be paalde richting te geven het schip op de gewenste plaats brengen of houden. Het boorschip heeft bovendien de beschikking over registratieap' paratuur, die behalve de pro cesgegevens de „uitwendige" condities vastlegt zoals kracht en richting van wind, stroom en golven. Gewerkt wordt er verder nog met een akoestisch meetsysteem, dat bestaat uit twee bakens op de zeebodem en geluïdsontva ti gers over de bodem van het schip. Ten behoeve van het ge hele regelproces is het schip voorzien van een computer en een reservecomputer, die de eerste controleert en bij uitval len onmiddellijk gaat vervan gen. De Pelican, zoals het schip gaat heten, wordt gebouwd m op dracht van de Franse maat schappij Somaser, Het is hot eerste schip ter wereld, dat met een dynamic positioning installatie wordt uitgerust en zal op diepten tussen 170 en 1000 voet naar olie en gas kun nen boren. Het systeem, dat twee miljoen gulden kost, is ontworpen door Breit Enginee ring, een Amerikaanse maat schappij. In samenwerking met TNO en een Frans bedrijf, dat gespecialiseerd is in meet- en regelapparatuur, Alcatel, heeft Gusto het systeem toepasselijk gemaakt. De Pelican zal 15.cgö ton rnffSgtt Rotterdam I.II.C. Holland N.V. te Rotterdam heeit het Lus- technisch Bedrijf Dc Kleijn NV te Sliedrecht overgenomen. De overname is in volledige over eenstemming met dc vakbon den en beide ondernemingsra den tot stand gekomen. De Kleijn heeft thans 350 montage- werkers in dienst, waarmede pieken, die in de mankracht-be hoefte van de Ï.H.C. Offshore Divisie ontslaan, opgevangen kunnen worden. Het Las technisch Bedrijf Dc KJejjn N.V. gaat onder deze naam cn onder de/elfde leiding als werkmaatschappij van de Ï.H.C. Offshore Divisie functio neren. Het verhuist echter naar een groter terrein nan de Ri vierdijk 2 te Shedrecht. dat eer. oppervlakte heelt van circa 5,8 ha en een ruime we ik plaats, gelegen aan een rivierhaven van de Merwede. Er worden secties van schepen, p.jpleidm- gen en staalconstructies waaronder ook offshore con structies. voor '/over a- tenmin ste de bruggen kunnen passe ren vei vaardigt!. Deze produktie .sluit geheel aan bij die van Gusto Staal hauw, een andere afdeling van de Ï.H.C. Offshore Divisie. Door de recente olie- en gas vondst en in de Noordzee wordt een toe nemende vraag verwacht naar steeds grotere paaleilan den op zee. Gusto Staalbouw ontwerpt, bouw ze. Scniedam De Metaalkoe- rier van het NVV heeft de moeilijkheden bij Swart touw ui lang aan zien ko men. In het blad van. 19 maart meldt de redactia niet zonder trots, dat de Metaalkoerier op 10 mei 1968 al wees op de slechte gang van zaken bij het constructiebedrijf. Onder de kop „Wie zijn er weer de dupe?" schreef men toen: Het gaat het constructiebe drijf Swarttouw niet vooi; de wind. De gang van. za ken of beter gezegd het ontbreken daarvan. m de ondernemingsraad, dia nu wijlen is en de bevin dingen van organisatiebu reau Beerenschot, laten er geen twijfel over bestaan dat het bij Swarttouw een Tommeltje is. Als de con clusies van. Beerenschot juist zijn en wij heb ben geen redenen om er anders over te denken - dan rijst direct de vraag waarom de directie dan niet tijdig maatrege len heeft genomen. Da bonden hebben de direr- tie meermalen de nood zaak van samenwerking onder de neus gewreven. Wij hebben, gesteld dat zij niet kon blijven wachten on een geschikte „part ner". Immers, wanneer de bedrijfsresultaten steeds verder teruglopen cn dat is het geval bij Swart touw wie heett dan nog belangstelling om met een dergelijke onder neming In zee te gaan?'' aldus de Metaalkoerier van drie jaar geleden. Het hrtikel gaat verder: ,,Hel personeelsbeleid bij Swart touw is onduidelijk, de sfeer in het bedrijf vertroebeld met als logisch gevolg onge rustheid on der het pers» nee!, afname van de produc tiviteit. verslechtering van de bedrijfssituatie en daar mee is de vicieuze cirkel dan rond. Wanneer bij Swari- touw niet spoedig een stuk reorganisatie tot stand komt, de communicatie ver beterd wordt en hel perso neelsbeleid op de helling gaat, dan zal of een aantal werknemers naar een andere re baas gaan uitzien of het bedrijf, door omsi andigho den gedwongen, te zijner lijd werknemers moeten afsto ten. Tot zover de Metaalkoerier van 10 mei 1968. De redactie van de Metaalkoerier ziet dit artikel als duidelijk bewijs dat de schuld van de moei lijkheden bij de directie ligt en dat niet de concurrentie vervalsing in het buitenland het bedrijf de das om heeft gedaan. Middelburg Een jaar gevange nisstraf en een boete van 75.000 gulden heeft de officier van jus titie in Middelburg gecist tegen de dertigjarige J. M. P. F, uit Hulst, die ervan wordt ver dacht miljoenen sigaretten te hebben gesmokkeld. Tegen de 29-jarige caféhouder T. V. uit Terneuzen werd in de zelfde zaak drie maanden cel on dertigduizend gulden boete geeist. V. is de eigenaar van het schip, waarin de politie op 28 februari van het vorig jaar gruto hoeveelheden ongebande- rolleerdc sigaretten ontdekte. Hij beweert dal hel vaartuig op ir.^talleeiii moment w^j vsriülird aan eJn sporcviswr. Vlaardlngeni'Schiedam Op 16 mei kunnen leden van de* Ko ninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging, op uit nodiging van de Koninklijke Vereniging van Natuur- en Ste denschoon, een excursie maken aar Belgisch Limburg, met name naar het Staatsnatuurre- servaat „De Mechelse Heide" en het Staatsnatirurreservaat „Kekem", De excursie blijft beperkt: er rijdt één touring car, Tn verband met de lange reisduur zijn de vertrektijden vroeger dan normaal. Voor Vlaardin- gera komt de touringcar om ze ven uur 's morgens bij de Vis- bank, Schiedammers worden om vijf minuten over zeven op gehaald bij het ftubensplein en om tien over zeven, bij de Is de bus bij het Marcontplein crensflat. Om kwart over zeven in k otter datu.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1