jtswoude 'Negenhürzcr )mfnn*T SCHIEDAMSCHE C0USAK1 ZATEKDAC SO. 1371 Wie veronderstelt een natuurgebied als de Veluvve aan te treffen tussen Vlaaraingen, Schiedam, Delft en Maas land vergist zich duidelijk, maar dat de schitterende kronkel weggetjes, de oude heerlijkheden, de uitgeleefde knotwilligen en de kronkelende riviertjes een char mante bekoring hebben, staat als een paal boven water. Toch genieten relatief weinigen van die bekoring die het Delflandgebied tussen de drie grote steden vooral in dit prille voorjaar te bieden heeft. Krankzinnig hardrijdende automobilisten on laag over vliegende straalverkeersvliegtuigen verstoren de sere- ,ne rust die het oude Delfland te bieden heeft. Dat heeft er de ANWB gelukkig 'in 1965 niet van weerhou den om er een-;(brom) fietsroute uit te stippelen, die bijna zes jaar geleden-doör commissaris der koningin mr. J. Klaasesz werd epen gefietst. Van de bijna driehonderdduizend mensen die ïond de Delfland-route wonen, hebben maar weinigen hem gevolgd. Zij kunnen er spijt van hebben, want behalve dat daardoor de spieren wat soepeler worden en het buikje krimpt, valt er op een bijzonder aangename manier van dit nog oorspronkelijke stukje natuur t genieten. Niet voor niets hebben de gemeentebesturen besloten om dit gebied mede te bestemmen voor een kunstmatig aangelegd ontspanningsterrein, waar.straks vele vormen-van recreatie' bedreven kunnen worden. Voor Schiedammers en Vlaardingers begint om bij het heden te blijven de route bij Kethél. Via-de Kerk- laan én dé Kabelbrüg naar de Kerkbuurt en vandaar naar de buurtschap Kandelaar om'vervolgens langs de drukbevaren Schie in Delft te arriveren. Behalve dat men dan" hét'- Kruithuis, dat in 1660'werd gebouwd,, is gepasseerd, heeft men .ook tal van-andere bezienswaar digheden kunnen aanschouwen die een stedeling daar, bp zo korte afstand van het bruisende stadsleven, niet verwacht. De (brom) fietsroute leidt vervolgens naar 1 Dén Hoorn,' eérv lieftallig plaatsje met smalle straatjes :*:én hoge-bruggetjes, Schipluiden en Zouteveen en van- daar scheiden de wegen van de .Vlaardingers en Schie- dammers naar keuze. De Delflandroute is nog weinig bekend. Het is desalniettemin meer dan de moeite waard haar té rijden. foto's: Wim Schultz

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 5