Bestaande zalen in Schiedam redelijk bezet kreuger Top Tien Film iii De Doele Beatavoncl „De Vonk'" „Own Music in De Waag „Touch" wederom bij „Instuif Broersvesf 6, fel. 268206 UIT ONDERZOEK BLIJKT: SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 16 APRIL 1071 13 Schiedam De uit vier man be staande groep Changes" is za terdagavond te gast in do YMCA Sociëteit „De Vonk" aan de Lange Haven 129. Het be stuur van de soos heeft bepaald in de roos geschoten met dez<* keuze, te meer daar de groep in vele steden met succes heef* opgetreden. Binnenkort gaan de jongens platen maken. Het programma van zaterdag avond begint om acht uur. De toegangsprijs is een rijksdaal der. Schiedam Alle regelmatige be zoekers van De Waag zijn ook aanstaande zaterdag weer wel kom. De zaal gaat om half acht open. Zondag 18 april wordt er een „Own Music Evening" ge geven voor de leden, die een bepaalde plaat eens door een goede geluidsinstallatie willen horen en on de muziek willen dansen. Wel moet de naam van ■de eigenaar op de platenhoes vermeld staan om eventuele misstanden te voorkomen, Deze avond is alleen toegankelijk voor leden, én gratis. De leder» worden verzocht hun lidmaat schapskaart mee te brengen Bijna was het op een fiasco uitge lopen. De heer Van der Genug ten: „We waren de wrakstuk ken met een Volkswagenbusje met aanhanger uit Eindhoven gaan halen en tot Rotterdam ging alles goed. Niets was er verloren maar plotseling bleek, dat de remmen het niet deden, juist toen we moesten stoppen voor een passerende tram. Ik schrok me wild, maar alles liep goed af, we kwamen op een paar centimeter afstand, van de tram tot stilstand- Gelukkig maar. anders was alle moeite voor niets geweest". Vorig jaar >mei begon de heer Van der Genugten met het uit zoeken van de onderdelen en het in elkaar zetten van de auto. Hij is nu in een jaar taid de-rtig zaterdagen bozig ge weest, dat is ongeveer 240 uur. Het onderstel van de wagen is klaar. Op het ogenblik is de motor aan de beurt. Dat levert nogal wat moeilijkheden op, omdat de meeste onderdelen kapot of verdwenen zijn en er is niets meer van te krijgen, zo dat de heer Van der Genugten alles zelf moet doen. Hij denkt, dat hij nog een jaar nodig heeft om zijn werk te voltooien. 6. Chirpy chirpy cheep cheep - Middle of the Road 7. Those words - Sandra en An- dress 8. Waarheen, waarvoor - Mïeke Telkamp 9. Power to the people - John Lennon 10^ Another day - Paul McCart ney SPORTWAGEN Wie denkt, dat zo'n vijfendertig jaar geleden alleen maar auto's werden gebouwd, die uitslui tend als vervoermiddel dienst deden, is verkeerd geïnfor meerd. De MG van de heer Van der Genugten is namelijk van het type NA Sport. Hot is de be doeling, dat de wagen, wanneer hij geheel is hersteld, weer de maximum snelheid van 86 mijl, dat is 140 kilometer per uur, be reikt. Dat is ntets bijzonders meer, maar dat deed vroeger letterlijk en figuurlijk veel stof opwaaien Wanneer de auto klaar is, moet hij eerst worden gekeurd, voor dat de trotse eigenaar ermee mag rijden. Tot nu toe heeft de heer Van der Genugten nog geen hulp ingeroepen van ande ren bij het in elkaar zetten. Al leen voor hei aflakken heeft hij een schilder nodig. De auto wordt niet gespoten, maar met de hand geschilderd, zoals dat vroeger ook gebeurde. De heer Van der Genugten wil zijn wa gen een donkergroen kleurtje geven en een zwart lederen be kleding. Aan materialen heeft de MG on geveer tweeduizend gulden ge» kost, vooral in het verchromen gaat veel geld zitten. UNIEK Tegenwoordig is zo'n oude kar een unicum, maar dat was hij in de dertiger jaren ook al, want de MG Magnette NA Sport zijn er in totaal maar 750 gemaakt- Met hart en ziel werkt de heer Van der Genugten aan zijn au tomobiel. In het begin was het een beetje lastig- Het was een verschrikkelijke chaos. Alles zat aan elkaar geroest. Er is wei een groot verschil russen de auto's van vroeger en nu Een kofferruimte is er niet. De plaats, die ervoor in aanmer king zou komen, wordt geheel in beslag genomen, door de ben zinetank, die een inhoud van tachtig liter heeft. Voorts zit er een houten vloer in, de claxon is m het dashboard bevestigd en de versnelling wordt bediend met een pook. Toen de heer Van der Genugten de auto kocht, kreeg hij een in- voerbewïjs overhandigd, waar op onder meer vermeid staat, dat de motor zes cilinders heeft met een inhoud van 1.3 liter, dat het een twostier is en dat de autu zeshonderd kilo netto ^veegt. Wanneer de heer Van der Genug ten klaar is, wil htj met zijn auto gaan toeren Hij wil de MG alleen gebruiken voor zijn plezier en met voor permanent gebruik. De oude MG is overi gens niet de enige m Neder land. In d.e buurt van Breuke- len rijdt er nog één rond, maar niettemin blijft het voertuig vrijwel uniek. Want de heer Van der Genugten ook doet met zijn auto, hij verkoopt hem in leder geval met. Schiedamse Top-Tien: 1. (2) Mozart Symphonie - Orkest Manuel de Falla 2. <1) Du - Peter Maffay 3. (-) Dirlada - Polis 4. (5) True love, that's a wonder - Sandy Coast 5. (-) Funny funny - The Sweet 6. (10) Chirpy chirpy cheep cheep - Middle of the Road 7. (-) Waarheen, waarvoor - Mïe ke Telkamp 8. <-) Those words - Sandra en Andress 9. (6) Loop di Love - .1. Bastos 10. (4) Another day - Paul McCartney. Schiedam De bekend» beat- groep „Touch" komt voor de tweede keer bij „Instuif". Deze groep brengt een mengeling van Zuidamerikaanse muziek en soul. De acht muzikanten, die de band vormen, zijn vooral in België en Duitsland, bekend. Het afgelopen jaar traden ze op tijdens het popfestival in Lille en op 'n concours in Dortmund sleepten ze de eerste prijs weg. zondagavond treedt de groep op de grote zaal van gebouw Ar cade. Lange Haven 71. De toe gangsprijs is drie gulden. D» zaal gaat om half zeven open. LEER VOOR U Echt Ieder Is een „top" In de inan-idee '71-mode. Een spor tief, gemakkelijk jasje van Velours-Ieder ïn extra zachte kwaliteit 259,—. Bet stoere jack hierboven is van suède en er zyn dergelijke jacks van 295,—, en 205,—. de herenmodezaak van Schiedam Als erkend „member" van de mode- H°ep „Men's Fashion Guild" (In Nederland vertegenwoordigd door Ned. Herenmode Club) kan ik u «eeds deskundig adviseren over de Internationa3e herenmode. Schiedam Na de sluitingen van de grote zalen Musis Sa crum en het Passage Thea ter, rijst de vraag wel eens of er in Schiedam niet een overvloed aan zalen. is. Ge vraagd naar hun mening, verklaarden de beheerders van de overige zalencom plexen in Schiedam dat er géén zalentekort is. De mees- ten kunnen rekenen op een redelijk bezoekersaantal. Enkelen zeiden dat er wel eventueel een tekort aan grote zalen of apen zalen was. Tegenover een zalen centrum, zoals dat in Vlaar- dingen in de Stadsgehoor zaal is waar men. in één ge bouw zalen kan huren, stond men soms enthousiast en soms wat sceptisch. Mejuffrouw C. P. Wouters van Gebouw Christelijk Sociale Be langen zei dat de zalen in dit gebouw aan de Lange Haven praktisch iedere avond bezet zijn. De zalen worden verhuurd aan politieke partijen, sportver enigingen en aan kaartclubs. Er zijn vijf zalen m Christelijk Sociale Belangen. Een grote zaal die circa 150 man of vrouw kan bevatten. Dan zijn er nog vier zalen waar tien tot veertig personen in kunnen. Mejuf frouw Wouters vertelde verder dat er per avond wel zo'n 150 mensen komen. Bovendien ver klaarde zij: „Er is iri Schiedam wel zeker een tekort aan zalen. Er is dacht ik wel behoefte aan een zalencentrum". Het Gereformeerd Jeugdhuis telfc drie kleine zalen en één grote. De grote zaal kan 60 tot 80 man bevatten, de kleine zalen 20 tot 40 personen. De kleine zaaltjes zijn de laatste drie jaar slecht bezet. Mevr. Van Berk, de con cierge, dacht dat dit te wijten is aan het feit dat deze zaaltjes meestal door de jeugd gehuurd werden. „Maar die hebben nu hun eigen zaaltjes", zegt me vrouw Van Berk. De grote zaal wordt vooral ge bruikt voor kerkdiensten, voorts worden de kleine zaal tjes vooral verhuurd aan poli- Musis Sacrum: dicht en niet meer open tieke partijen en aan bijvoor beeld de Schiedamse Gemeen schap. Bij het Gereformeerd Jeugdhuis komt het volgens mevrouw Van Berk wel voor dat men de ene week niets te doen heeft en de volgende week bruiloften heeft en overvol zit. Toch denkt mevrouw Van Berk dat er er een zalentekort in Schiedam is. Vooral voor de kleine zaaltjes. „Er zijn zaal tjes waar de mensen mets van af weten, wanneer de mensen het zouden weten, zouden ze er zeker heen gaan". Over een eventueel zalencentrum kan zij weinig zeggen, omdat het Gere formeerd Jeugdhuis deel uit maakt van een Stichting. Maar zegt zij. „Voor mij hoeft het echt niet meer". OPEN ZALEN Beheerder Jansen van zaal Beci- trix dacht dat et- in Schiedam een tekort aan open zalen is. Hieronder worden zalen ver staan die men zonder meer kan huren, zonder verplichtingen aan te gaan, Beatrix heeft éen grote zaal, die 100 tot 125 men sen kan bevatten. Hij vertelt dat de zaal steeds goed b2/et js. Per week komen er ongeveer 450 mensen. De heer Jansen zou geen zalencen trum willen. „Dat zou in han den van de gemeente vallen en wat in handen van. de gemeente valt, gaat altijd verkeerd". Zaal Ti vol i aan de Nieuwe Haven blijkt het druk tot zeer druk te hebben. Ook hier is één grote zaal. Deze kan echter afge scheiden worden, waardoor men een kleinere zaal knjgt of een soort foyer, In de grote zaal is plaats voor 300 mensen. Men verhuurt het meest aan bruiloften en bijvoorbeeld kaartverenigingen. Dan zijn er verenigingen die een vast con tract hebben; de drumband Schiedam, muziekvereniging Harmonie, Red House en Mar tin Green. De echtgenote van de beheerder, mevrouw Van Beek, zegt dat men veel dingen moet afschuiven omdat het an ders te druk zou worden. „Brui loften zou ik iedere dag wel kunnen nemen". Ook vindt mevrouw Van Beek dat er wei degelijk een zalentekort is vooral voor muziekverenigin gen. Het idee van een zalencen trum kan zij wel waarderen. Gebouw Irene is m totaal zes za len rijk, waaronder één grote zaal met een capaciteit van 287 mensen, de kleinere zalen heb ben een capaciteit van respec tievelijk 60, 40, 20, 20 en 8 per sonen. Er is een regelmatige avondbezelting van 80" o. De za len worden verhuurd voor feest avonden, koffietafels, cursus sen, vergaderingen en mode shows. De beheerder van Irene, de heer R. H. Lutz, vindt dat or geen zalentekort is in Schietiam. „Wij willen wel een grotere zaal, waar bijvoorbeeld GOO mensen in kunnen. Die is don alleen voor exceptionele geval len". Ook stelt de heer Lutz dat de meeste mensen toch naar andere steden gaan. „We zitten tussen Vlaardingen er. Rotter dam ingeklemd. De keuze is niet zo groot". Volgens de be heerder van Irene is er in Schiedam geen gebrek aan za len. „Het passage-theater is dicht Musis Sacrum is dicht. De mensen gaan toch naar andere zalen". Naar zijn opinie over een zalencentrum gevraagd zegt hu: „Een zalencentrum, daar heb ik niets op tegen als ze mij maar directeur maken". Gebouw De Rank in Kethe] telt twee zalen. Eén heeft een ruim te voor 70 man en de andere voor 200 tot 280 man. De zalen zijn regelmatig bezet en er ko men gemiddeld 450 mensen per week. De zalen worden, vier maal per week verhuurd voor recepties, vergaderingen, mu ziekverenigingen. eri kerkdien sten. De heer F. G. Crone, de beheerder van gebouw De Rank dacht dat er in oud-Schie- dam geen tekort aan zalen is „In Gr Den oord en Kethel ko men steeds meer zalen. Er is wel behoefte aan kleine zalen voor zo'n 80 tot 200 mensen. In een zalencentrum ziet de heer Crone echter geen brood. Ook de heer L. Hetebrey van ge bouw Arcade, dacht niet dat er een zalentekort in Schiedam is. Hij dacht dat een zalencentrum een strop voor de verhuurders van kleine zaaltjes zou beteke nen. In Arcade zijn 8 zalen, per week komen er minimaal 800 bezoekers. De zalen worden ook hier verhuurd voor dansavon den. vergaderingen, kaarta' vondjes enz. De meningen van de verschillen de zaalhouders blijken op som mige punten dus wel uiteen te lopen. Vooral over de vraag waar nu een behoefte aan be staan; aan kléine of grote zalen is men niet eensgezind. Vast staat dat door het sluiten van enkel» groten, de kleintjes pro fiteren. I ïstauratie van old-timer Schiedam Hoewel veel jonge Schiedammers hun vrije tijd slechts besteden aan het beatwezen, zijn er toch nog mensen, die zich bezig houden met andere activiteiten. Sommigen zijn verliefd op hun postzegels, anderen spelen met een treintje, ook sijn er, die hun weekend sleutelend aan brommer of auto doorbrengen. Maar dat iemand zich toelegt op het bouwer» van auto's, is een zeldzaamheid. Toch is Schiedam zo'n man rijk. Sinds een jaar bouwt de 24-jarige J. J, van der Genugten aan MG Magnette uit 1934. Ook voor die tijd was de heer Van der Genugten al erg geïnteresseerd ïn auto's, zoals zoveel van zijn leeftijdgenoten. Toen hij erachter kwam, dat zijn buurman zich interesseerde voor old-timers, raakte hij daar zo door geïnspireerd, dat hij op zoek ging naar zo'-n oude klassieker. Eens kreeg hij een tip, dat er in de buurt van Parijs een wrak stond, dat nog best in aanmerking kwam voor een complete op knapbeurt. Het bleek echter niets voor te stellen, zodat de heer Van Sur Genugten de terugreis teleurgesteld aanvaardde. Maar zoals wel meer gebeurt, be- Schiedam Het clubhuis „De Doele" draait zondagmiddag 18 april een kleurenfilm, getiteld ,,De zoon van de sultan". De •middag begint om half twee. De kosten zijn f 0.75. hoef jc niet altijd ver weg om wat goeds op de kop fe tikken, want toen de heer Van der Ge nugten weer eens op autojacht was, zag hij in Eindhoven juist wat hij nodig had. Voor vijl- tïenhonderd gulden wist hij hier een oude MG te bemachtigen, die helemaal ïn de kreukels lag. De auto werd gedemon teerd, zodat hij gemakkelijk naar Schiedam kon worden ver voerd. Nederlandse Top-Tien: 1. Mozart Symphonie- Orkest Ma nuel de Falla 2. Du - Peter Maffay 3. What is life - George Harrison 4. True love, that's a wonder - Sandy Coast PECH 5. Funny fynny - The Sweet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 13