lltoii-voetbal bes aat 25 jaar „Proberen ons te handhaven" RIENUS VERHAEREN MAN VAN HET EERSTE EUR Nieuwe beker voor schoolvoetbal VOORZITTER A. J. STEFFENS: 17 BINDING DEGRADATIE Bas ran. HANDHAVEN ZOMERAVOND SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 16 APRIL 1971 De oude garde BZ/ het I2V2 jarig jubileum was directeur Bart Wilton de eerste die zijn gelukwensen kwam aanbieden. Van onze sportredactie Schiedam We schrijven 1946, Langzaam maar zeker kwam na de verschrikkelij ke oorlog de Nederlandss economie weer op gang. De uitgeteerde uit de Duitse werkkampen, gekomen man nek jke wrakken, waren er weer een beetje bovenop ge komen en droegen weer hun steentje bij aan de wederop bouw van hun verwoeste va derland. De narigheid was voor een groot deel vergeten en de mensen zochten weer wat gezelligheid. Het was toen ook, dat tal van vereni gingen op elk gebied het le ven zagen. gtng het ook op de werf van Wilton Pijenoord waar ook weer het lied van de arbeid weerklonk. Het was in die periode, dat overal het z.g. bednjfs- en straatvoetbal zijn kop op stak. Bij Wilton vormden zich verschillende voetbal elftallen. Elke afdeling had een eigen ploeg. De koper slagers, de bikkers, de tim- merloods, enz. Het was leuk, maar allengs groeide de be hoefte om tot één elftal te komen. Hieruit ontstond dan WF, een voetbalvereniging als onderdeel van de personeelsvereniging. Om precies te zijn, op 26 april werd de club opgericht. Man nen van het eerste uur waren oa, Rienus Verhaeren, Wienes Verbeek en Guus Pel. Laatstge noemde was de eerste voorzit- *er' maar is al weer een groot aantal jaren geleden uit de ge lederen van WF verdwenen. Ruaius Verhaeren is altijd een dominerende figuur bij de voet balvereniging geweest. Vanaf dé oprichting was hij bestuurs lid, waarvan de laatste jaren voorzitter. WF zag met lede °gen Rienus enkele jaren gele den gaan. Hij vond, dal de jon geren het maar eens moesten doen en daarbij kwam, dat zijn gezondheid ook wat te wensen overliet, en Verhaeren zijn een twee- eenheid. Verhaeren werd opge volgd door de heer D, Walthie, maar toen deze enkele maan den geleden in het ziekenhuis werd opgenomen, werd Rienus Verhaeren de man die, zij het achter de schermen, toch wel een beetje zajn taak overnam. Mienes Verbeek en Rienus Ver haeren zijn de enigen die de volle 23 jaar Ld van de verem- Sing zijn en al het wel en wee, meer wee dan wel, met de ver eniging hebben meegemaakt. Be heer 3VI. de Krom, ook al zo'n 23 jaar lid en bestuurslid van de -a*»** juniorencommissie vertelde ons dat WF de fijnste tijd heeft doorgebracht op het veld aan de Maaskant, „Kerel wat had den we daar een accommodatie en wat was dat een visitekaart je voor het bedrijf, waarvan we toen heel veel steun kregen. Helaas de prachtige velden moes ten ten offer vallen aan de noodzakelijke uitbreiding van het bedrijf en vanaf die tijd is het minder goed gegaan met WF. Er werd ons toen beloofd, dat de werf voor andere terrei nen zou zorgen, maar daar is mets, maar dan ook niets van terecht gekomen. Natuurlijk 3s niet alles negatief, want we zijn blij met de steun van de personeelsvereniging en met de verschillende facilitei ten die we hebben, maar van een echte binding met het be- dnjf kunnen we toch niet rnear spreken. Er zijn dan ook heel veel leden van WF, die met op de weri werken". De heer De Krom verheelde niet, dat het WF heel wat beter zou gaan mdien er een eigen ac commodatie zou zijn. „Nu lo pen er jeugdleden bij ons weg, omdat wij de knapen met veel meer kunnen bieden dan een partijtje voetbal, als het weer dat toelaat. Daarom een eigen accommodatie h# een vurige wens van WF". mogen zijn. De wil was er wel bij de spelers. Er is van alles aan gedaan, maar het mocht met lukken. Ondanks het ont breken van een eigen home, brengt WF toch nog altijd drie senior ent earns in de competitie, waarnaast een A- en een B-ju- niorenteam en met te vergeten een pupillenteam. voor de toe komst zorg dragen. Sen eventuele degradatie zal de stemming bij WF zeker naet vertroebelen. Het huidige be stuur, bestaande uit de heren: D. Walthie, voorzitter; W. Wal thie, secretaris; W. Weerts, Rienus Verhaeren. De man van het eerste uur. penningmeester; M. Noordzij tweede voorzitter; L. Koever mans, tweede secretaris; J. J. Maagdenberg, wedstnjdsecre. tans en de heer J. J. Tollens, doen hun best om WF een gezel lige, gezonde vereniging te doen, blijven en dat zal best lukken. Op maandag 26 april reclpleert het bestuur van 19.4521.15 uur m zaal 2 van gebouw Irene en op 1 mei biedt de jubileumcom missie alle leden en donateurs in gebouw Irene een feestavond aan, die klinkt als een klok. WF gaat zich dus opmaken om het 25-jang bestaan te vieren Over dit feest hangt de scha duw van de degradatie, die haast met meer te ontlopen is WF is de compeUtie voi goede moed begonnen. Het is gestart met het voornemen, het jubi leumjaar af te sluiten met een promotie naar de KNVB, waar het al eerder een seizoen in mocht spelen. Het heeft met zo i Schiedam De VNFG heeft rond de verjaardag van koningin Julia na allerlei activiteiten georganiseerd. Zo wordt op het sportcom plex Harga een schoolvoetbal- en handbal toe mooi gehouden dat 's ochtends om negen uur begint. Nieuw hierbij is, dat voor de leer lingen van het voortgezet onderwijs de technische scholen en do bedrijfsscholeu een nieuwe beker ter beschikking kan worden ge steld, die zal kunnen worden genoemd naar de onlangs overleden voorzitter van de VNFG, ue heer J, van der Griend. De prijsuitrei king zal omstreeks half drie geschieden door burgemeester II. Roeifsema, Op de sportpagina's van deze krant is aan de opening van de Schiedamse wielerbaan al eer der aandacht besteed. Wethou der G. D. Verweij-de Graaff zal deze opening verrichten om twaalf uur. Om half één begint een sportmiddag waarop wie lerwedstrijden worden gehou den voor nieuwelingen, adspi- ranten en amateurs. Judo sportschool Bishoff, boksschool W. de Haan en de luchtvaart club De Cursaders zullen de monstraties geven. De Rijn- mondband en de muziekvereni ging Harpe Davids verlenen ook medewerking. Het zeekadettenkorps Jacob van Heemskerk zal van tien tot zes uur in twee tenten die op het grasveld lang de Broersveld bij het grote parkeerterrein zullen worden opgezet, demonstraties geven van betonning en beba- kemng en andere nautische hulpmiddelen. Ook zuller ruiterwedstrijden plaats vinden op het zogenaamde Schutters veld nabij de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Er zul len demonstraties m springen, volte ge en dressur worden ge geven en er is een show van oude rijtuigjes. De ruiterver- emgmg Schiedam verzorgt het geheel. Tenslotte zijn er jeugdbrandweer- wedstrijden, die open staan van jongens van de zesde klas lage re school tot 14 jaar en worden gehouden op het grasveld aan de Vlaardmgerdijk bij de Sehaepmansmgel Men kan zich vanaf heden aanmelden bij de Brandweerkazerne, Singel 81. Voor de beste spuiters zijn prijzen beschikbaar. Na afloop van de wedstrijden volgen, de monstraties door de Sehiedam- ee jeugdbrandweer. Schiedam Voor de liefhebbers, en dat zijn er zo langzaamaan in Schiedam heel wat, staat het grote cricketgebeuren weer voor de deur. De voorbereidingen zijn in volle gang. Spelers trai nen, bats worden mgeklopt, de mat gelegd en di verse witmakers verjagen de vergeler uit de fla nellen cricketkostuums. Excelsior heelt na een aanloop van jaren, eindelijk de top van het va derlandse cricket gehaald en is daarmee Schie dams hoogst geklasseerde vereniging geworden. Natuurlijk is er bij Excelsior zeer veel werk aan de winkel. Maandag worden de teams definitief samengesteld. Tot die tijd is iedereen in training Voorzitter A. J. Steffens en zijn bestuur zijn er druk mee bezig want ook bestuurlijk moet nog veel werk worden verzet. Hij: „Er komt nog heel wat voor kijken. Maar alles loopt op rol letjes. Zo zijn de moeilijkbeden met Wil van Gelderen de we reld uit. En. tot ieders tevre denheid mag ik we zeggen. Dat zijn van die plooitjes die je op tijd even glad moet strijken". Excelsior, vong seizoen overtui gend kampioen en daardoor naar de hoogste klasse gepro moveerd. heeft aan de poststa king in Engeland geen plezier beleefd. „Wij hebben namelijk een advertentie geplaatst in het Engelse blad Cricket voor een trainer. Maar die poststaking heeft de boei knap vertraagd. Wij hadden die trainer» als hij niet te veel geld kost, graag be gin april laten beginnen. Hope- „Nee". zegt de heer Steffens, „wij zullen weer zijn aangewe zen oo de oude kern. Wim Bru- nmg blijft captain, dat staat vast. Wat die kerel vong sei zoen heeft gepresteerd is onge looflijk. Da spelers werden door hem op een speciale manier be naderd. Ze namen ook alles van hem. Een geweldige captain, moet Ik zeggen. Maar voor het overige stellen wij het team maandagavond sa men. Trouwens ook de lagere teams worden dan samenge steld. Dit seizoen gaan we met vier teams in de competitie spelen. Dat is er een meer dan vorig seizoen". lijk dat wij er in slagen toch De verwachtingen voor de ko« nog twee maanden profijt van die tramer te hebben". Engelse cnckettrainers zijn door gaans met goedkoop, maar toch wil Excelsior trachten er een te knjgen die ruet zo duur is. Nieuwe spelers komen niet naar mende competitie ziet de heer Steffens met optimisme tege moet. „Wij streven naar hand haven en dat moet met dit hui dige team mogelijk zijn. want ik geloof met dat we veel ver anderingen in het eerste elftal zullen aanbrengen". Handhaven dus en dan langzaam verder bouwen aan de jeugd. Excelsior. De verschuivingen Excelsior heeft even overwogen in de cricketwereld zijn door- om voor de komende eompett- gaans toch al niet wild. taewedstnjden een entreeprijs Voorzitter A J. Steffens te vragen, »,!k weet nog ruet Writ we zullen doen. Omdat wij middenin het Beatrixpark lig gen, krijgen we veel mensen, die zo maar eens even komen kijken. Dat is onze propagan da". De vier Schiedamse ericketver- enigingun Excelsior, Hermes- DVS, Spint en Asvlon, gaan tij dens de komende competitie een zomeravondcompetitie spe len. ,,Dat doen we op dinsdag en op donderdag. De ene avond m het veld en de andere avond bat ten. Hermes-DVS en wij hebben de afspraak gemaakt, dat wij In dat zomeravondteam twee spelers van het eerste zullen opstellen, drie van het tweede er. zo verder. Anders is het voor Spirit en Asvion niet zo aantrekkelijk. Ik hoop dat uit deze wedstrijden een gezonde rivaliteit mag groeien. Hoewel, dt* samenwer king tussen de cricketvereni- gmgen is toch niet slecht te noemen". Op 16 mei gaat de competitie van start met een uitwedstrijd te gen VRA. Dan volgt op Hemel vaartsdag de eerste thuiswed strijd tegen HCC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 17