Duivenliefhebbers betrekken de wacht Hengelaars popelen van ongeduld BIJ DE EERSTE VIJF KOMEN DWS MOET Ifilll ÜESFÜ VLIEGSEIZOEN STAAT VOOR DE DEUR 13 Hengelen om kampioenschap van Schiedam KNIKKERS WILTON UVG SCYLLA jCHIEDA.MSCUE COURANT ZATERDAG 17 APRIL 1971 COMBi-CAMPiNG ANTENNE ïc 2e net inet 10 meter snoer, nu 37e§0 LAN'OK KERKSTRA AT 8fi SCHIEDAM - TEL, Schiedam No» enkele we ken resten de plaatse!'jko houders van postduiven voor ze '.veer regeimatifi de wacht bii de valplank moe ten betrekken. In de broei bakken. liggen de jonge dui ven tc gedijen of kijken, reeds gestoken in hei veren- pak, nog wat onwennig in hun wereldje rond. De dui- venhouders observeren ze met argusogen. Is het koppe len juist geweest? Worden het, net als de ouders, goede prijsvliegers? n Heus, er zit wel degelijk veel vis in de vijvers van hef Beafrixpark Want hierom gaal hel nu een maal in cle duivensport die aardig op weg is een keihar de business te worden, al thans voor rle grote jongens. Ook de kleintjes onder hen hebben hun verwachtingen. Later wat betreft het broed 1971, maar nu reeds, evenals hun grote broers, over de prestaties van hun ervaren vliegduiven. Natuurlijk, zijn deze renpaarden van de lucht al getest in korte vluchten. Kort voor Papon zijn ze op de wieken geweest in de z.g. eie ren vlucht en waardoor moeder de vrouw op een extra eitje kon worden geiracteerd, Op 25 april wordt het bittere ernst. Dan begint met c-en vlucht uit het Belgische Kathe- leyne Wavrc de competitie van cle Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders waarbij alle Schiedomse liefhebbers zijn aangesloten. Ze nemen deel in bet vLiegverband van. cle Concours-Combinatie Rotter dam. In heL vliegprogramma is in vergelijking met vorig jaar een wijziging gekomen. Het bondsbestuur is tegemoet geko men aan cle talrijk geuitte wen sen de concoursen op zaterdag te doen. hou den. Duiven houc/ers betrekken binnenkort weer de v/ocht bij hun val- planken om uit te kijken naar hun duiven die van verre moeren komen. De welvaart is hieraan debet. Veel duivenhouders bezitten een auto of motorboot en willen hiermee op zondag onder druk van hun wederhelft de- weg of het water op. Het gezin is er trouwens de dupe van als vader bij vluchten, over een lan ge afstand meer bij zijn val plank zit dan jn de huiskamer. De bond moest wel ingrijpen wilde men een iedenuittoeht naar de zaterdagvliegers voor komen. Vandaar dat de openings vlucht met die uit. Strom beek (2 mei) en vanuit St. Ghisluin ilornu (0 mei) nog op zondag plaats vin den. De rest van het program ma komen de riuizen op zater dag ai met uitzondering van de z.g. overnachting»vluchten St. Vincent en Bergerac waarbij de duiven op vrijdag moeten komenDit nieuwe programma geldt evenwel niet voor de jon- geduiven- en navluchtcn, Hier is de zondag vrijwel geheel ge handhaafd. Spelbreker in de duivensport is en blijft de weersgesteldheid. Vandaar dat d. wf-'Tsberirhrm nauwkeurig wo:t!« - guvi*.lvorer-s w bestolen welke en hoeveel dui ven voor verre vluchter, moeten worrier, ingekorfd. Vooral de kleine liefhebber met weinig duiven zaL voorzichtig tewerk gaan wil hij bij een rampviucht zijn luchtronstei niet gedeelte tijk gedecimeerd zien. De grote jongens in cle sport met een hok vol duiven kunnen, zich wel enig verlies permitteren. Vandaar dat er onderscheid moet worden ge mankt tussen, duivenhouders en dui venhof hebbers. Bij de een gaat hot om de sport en cle knikkers; bij de andere zal de liefde voor de dieren prevale ren. Hij is het die zijn duiven 1.hu?s houdt ah Or slecht weer vooral bij die eerste vijf te blij ven. Hc-t zal dan ook zondag da nig üp haar lellen dienen te passen, omdat zowel de dames als cle heren van Quintus moei lijk te sluiten zijn. Het kunnen spannende ontmoetingen wor den, waarin de dames een klei nere kans maken op dc winst dun. de heren Dc dames van Wilton krijgen be zoek van het zwakke ADO uit Rotterdam. ADO heeft een groot gebrek aan goedo af- maaksters. Hierdoor gaat er verloren van de stootkracht, waarvan Wilton goed kon profi teren. Het zou ons wel bitter te genvallen als de Wilton-da mes uit deze strijd, die om 12.15 uur aanvangt, niet de voile winst zouden heden. Moeilijker zal het worden voor de heren van Wilton, die in Lom bard i jen aantreden tegen .Sch.i"ers 2. Wilton heeft min der prullige herinneringen aan die ploeg. nu de lunu-.tv kïauI- handbuiontmof-ting. Jlet Rot terdams'.' team trachtte toon met alle mogelijke middelen Wilton te stuiten. Deze ontmoe ting is twee Schultersspeltrs duur komen te staan. De stuaf- commissic heeft het enkele wedstrijden „buitenspelgezet. Het is te hopen dat de komende ontmoeting, waarin Wilton een goede kans op cle volle winst maakt, prettiger zul verlopen. De dames van UVG gaan naar Vlaardmgcn, waar zij aantre den tegen Hollar.diaan. Het vin nige en vooral snel wisselende spel van Hollandiaan heeft UVG reeds menigmaal in moei lijkheden gebracht. Om groot gevaar te voorkomen, moesten de UVG-dames zich teveel op de verdediging concentreren, waardoor veel stootkracht in de aanvul verloren ging. Het zal geen gemakkelijke strijd wor den voor UVG, dat echter mot een juiste tactiek toch niet ge heel kan.-doos U Ook voor de heren van UVG wordt het een zware: dag. Zij moeten in Dordrecht aantreden tegen MOK. MOK beschikt over «.-en uile'. i'kenrie conditie en vooral in de aanval is er veel snelheid. Iw de zaal ht-i-ft UVG echte;: roeds bi-wczer. tegen dit team voor verras sing en ie kun nen zorgen. Het t-luui de toon de Dordïuïiuren puntloos huis waarts. Kan UVG zondag tut hc-t zelfde spul komen als in dc laatste onlmofting met het Rot terdamse Actief 2. dan is er be slist een kleine kans op een punt en-verdeling. De dames van. Scyila hebben zon dag weer eens de kansen volle dig in eigen handen. Het gaat op Laag Zestienhoven op be zoek bij ADO 2. Dit Rotterdam se team heeft met hetzelfde probleem te kampen als cle eer ste ploeg, die tegen Wilton in het veld komt. Ook hier ont breekt een. goede afwerken ADO komt steeds weer tot aan trekkelijk spel, maai' tenslotte niet tot een afronding. Dit alles bi rit! t Scylla de kans om cle vol- io winst in huis te halen. De heren van Scyila krijgen het minder gemakkelijk. Zij /.uiten op Thurk-cle er alles aan moe ien doen om hei Goudse Vires een huh. toe to rue pen Seylla heeft do iualste wedstrijden echter geloond er steeds beier üi te komen. Vires zal het dan ook lang niet gemakkelijk krij gen Van onze sportredactie Schiedam Voor de Schie- damse hengelaars is de tijd aangebroken om zich klaar tc gaan maken voor het komen de seizoen. Het is wel zeker dat ze ook dit jaar niet tot 1 juni hoeven te wachten met het uitwerpen van dc vislij nen in het zoete water. Op zaterdag 29 mei wordt het de grote dag waar elke rechtgeaarde sportvisser nu reeds naar hunkert. Dc ver gunninghouders voor liet viswater in Kethel krijgen op deze dag het traditionele karp ere on cours wat elk jaar opnieuw een spektakelstuk is waarvan niet alleen de hengelaars maar ook de toe schouwers de sensatie bele ven. Het is het toernooi voor de werphengel. Wie bet een ter met de vaste hengel wil gaan proberen moet er op bedacht zijn dat kanjers van karpers lijn en hengel grondig aan diggelen kun nen slaan. Zij die de voorkeur geven aan de vaste hengel en diep viswater zoeken het complex van de Brieise Maas op. Een riant ge legen stuk natuurschoon met uitlopertjes omgeven door wui- vend riet waar luwte te vinden is als de westelijke wind schuimkoppen op het water blaast. Met medewerking van Rijkswaterstaat is de Beheers- eenheid Delta-visserij doende roet de aanleg van een perma nente ligplaats voor vijftig vis- bootjes. Er komen drie steigers waarvan een bestemd voor in valid en zodat ze van hier af hunnen vissen. De aanvraag voor het huren van zo'n lig plaats zal ongetwijfeld het aan bod verre overtreffen. De le den van de hengelsportvereni- Sbig „Schiedam en Omstre ken" kunnen hun aanvraag in diener. hij de heer A. van Bre da, Slachthui-daan 27a alhier. Ook hi et Haringvliet en de Gre- Vfjlingc-n krijgen in de loc-kom»', dergelijke haventjes wal gezien mag worden als een erkenning van de hengelsport in hut pak ket .vrije tijdbesteding. 1 Een warming up" va or karpervissers. Deze schufckarper kwam vorig jaar tijdelijk aon land. De henge/oar die van een dergelijke vangst droomt kan gillend wakker worden. De vissers met de lange hengel krijgen in eigen omgeving een aantrekkelijk evenement gepre senteerd. Vorig jaar organi seerde Male's speciaalzaak in Jhengelsporlartikclen een con cours in het water van de Veile- vest. Hieraan nam de ,,upper-ten" van de plaatselijke sportvissers deel. Hei concours werd een dermate succes dat toen reeds werd besloten er een jaarlijks gebeuren van te maken. De zaken worden nu iets anders aangepakt. Het concours dat nu op het programma staat wordt georganiseerd in samenwer king met de Schiedamsé Hen gelaarsvereniging ,,de Alver" die reeds A'anaf 1937 bestaat. Een vriendenclub waarvan de leden niets liever cl oen dan con coursen en die hierin tot specia listen zijn uitgegroeid. Het wordt een. sericconcoars met iils viswater de Schie waarin de visstand momenteel veinig te wensen, overlaat. De stekken worden uitgezet tussen de fa brieksgebouwen van de Firma wei- Bar en ut Tollens Verf fa briek. Concoursdata zijn 4 juli en 29 augustus, De resultaten van beide concoursen worden hijeengeteld en tellen voor de waardevolle prijzen. Voor de winnaar ligt de titel „Hengel kampioen 1971" te wachten. Deze wordt bovendien gehono reerd met een wisseltrofee be schikbaar gestelddoor de sport redactie van de Schiedamse Courant. Aangezien het parcours langs de Schie slechts 1290 meter lang is kunnen maar 200 hengelaars deelnemen. Tijd en plaats van inschrijving worden via raam biljetten en in onze sporikolom- men bekend gemaakt. Wat de hengelaars en ook de vissen no dig hebben is mooi weer. De hengelaars met - ingang van 29 mei. De risen wacht en op ho gere watertemperaturen zodat y.b de bruidstijd kunnen ingaan. Hier en daar is deze bruidstijd voor de snoeken reeds inge gaan. Karpers, zeelten en de overige wil Vissoorten moeten wachten op flinke zonnige pe rioden eerst dan komt er volop leven tussen het groen van de sloten en plassen. Van onze handbal medewerker Schiedam Na een rustig paas weekeinde. zullen de hand ballers zich zondag weer voor de veldcompetitie moeten inzet ten. De dames en heren van DWS gaan in Poeldijk op be zoek by Quintus. Het zal voor dc DWS-tearns zaak wor den om de punten in de komen de ontmoetingen binnen te ha len. Want: de Bondsvergade ring heeft kort geleden besloten de twee hoogste klassen bij vcldhandbal te laten vervallen, de Hoofdklasse cn de landelijke le klasse dus. DU in verband met een inkrimping van de veldcompetitie en een intensie vere beoefening van het zevcn- handhal. Een besluit dat vele oudere hand ballers met instemming heb ben begroet. Het heeft tot ge volg gehad dal Bondsvoorzitter Max Rijkenbe-rg zijn fund ie hoeft neergelegd me» rit; woor den dal hij geen voor zit Eer van een zaalhandbal Bond wilde zijn. Dit alles heeft tot gevolg, dat dc: boven-.te vijf va n de lan delijke tweede klasse in do pou le zuilen blijven en de overige degraderen. Kr 's DWS alles aan gelegen om toch maar

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 13