Keep Smiling krijgt het moeilijk T elevisiewedstrij den een groot vraagteken R.C. SCHIEDAM WIELERBAAN KRIJGT INTERLAND TEGEN WEST-DUTTSLAND WIELERWEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLJEUGD 15 Msmmm populaire TELEURGESTELD TEmiSCOMPETlTIE VAN START SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 17 APRIL 1071 Schiedam Nog maar (nauwelijks veertien dagen scheiden ons van de opening van de Schiedamse Wielerbaan. Een grootse gebeurtenis voor de stad, die «opnieuw een prachtige sportac commodatie rijker 5s geworden. Maar niet alleen 'heeft de wielerbaan Voor Schiedam een grote betekenis. De 256 meter lange piste is voor 1de langzaam opkomende Nederlandse baansport het wordt de enige in Zuid-Holland een wel kome aanwinst. Als bij de feestelijke opening op koninginnedag de Stichting Schiedamse Wielerbaan de ex ploitatie zal. opdragen aan de Rennersclub Schiedam, zullen bij velen de gedachten terug gaan naar de eerste spa, die in hei najaar van 1961 de grond in ging. Na elf jaar van ploeteren, tegenslag en „afzien" kan nu de piste worden opgeleverd. Jaap Mak, de voorzitter van de Rennersclub Schiedam, is opti mistisch gestemd. „Ik heb er goede hoop op, dat zowel de renners als het publiek, de weg naar de wielerbaan zullen gaan vinden. Niet alleen dat bijna elke Schiedammer weet dat onze stad een nieuwe wieler baan heeft, maar bij de ver schillende trainingsritten, die er de afgelopen weken 's zon dags zijn. geweest, waren er zonder enige publiciteit tocheen klein twintig renners. Het leuk ste vond ik dat wildvreemde mensen een kijkje kwamen ne men". Het officiële openingsprogramma omvat een grootse sportmani festatie, waarbij talrijke sport organisaties hun medewerking verlenen. Het fietsen „plakt" de verschillende sportdemon- straties aan elkaar. Pas als het 11 mei is, worden de wielerpro- gramma's definitief werkelijk heid. Dan start de eerste dins dagavond populaire, die het hele zomerseizoen op deze avond wordt gehouden. .,De populaires zijn voor ons een goede leerschool", verduidelijkt praeses Jaap Mak. Wij ho pen bij deze wedstrijden de no dige ervaring op te doen voor de grote programma's. Begrijp me goed, we weten natuurlijk wel wat er in de wielersport te koop is, maar het organiseren van baamvedstrijden is toch al tijd iets anders". -We mogen het ia de ogen van «en ander verkeerd doen, voor ons brengt het de nodige erva ring, waarvan we dingen leren, die de volgende week weer be ter gaan. AJs je het elke keer kan perfectioneren, krijg je steeds betere programma's. Ik heb tot m'n spijt maar cén keer het Sportpaleis Ahov' kunnen bezoeken, maar uit dat wieler- programtna heb ik. eveneens le ring getrokken". De grote nationale programma's, die zondagsmiddags worden ge houden, beginnen op 30 mei. De Rennersclub heeft er in de loop van de volgende maanden, in overleg met de overige zomer- banen, nog drie op het pro gramma staan. Dat de KNWU vertrouwen heeft in de geel zwarte organisatie bewijst de toewijzing van een interland te gen de Westduitse ploeg. „Toen ik hoorde, dat Schiedam geen kampioenschap voor 1971 kreeg toegewezen, was ik per soonlijk teleurgesteld", meldt Jaap Mak openlijk. ..Achteraf is het wel begrijpelijk. Aller eerst heeft elke baan z'n ver schillende mogelijkheden. Dat js van onze baan nog niet bekend. Dat zal de ervaring leren. Maar dat de KNWU ons de or ganisatie van de interland Ne derland—West Duitsland op 6 juni heeft toegewezen, daar zijn we bijzonder blij om. Het is de eerste landenontmoeting van het jaar. We hopen op meer van dergelijke ontmoetingen". Niet alleen de KNWU heeft het oog op Schiedam gericht. De Katholieke Radio Omroep wenst de baansport le populari seren. Daarom tracht het zeven avonden baanwedstrijden „live" op de beeldbuis te bren gen. In de opsomming van ba nen is ook Schiedam genoemd. De omroeporganisatie, die waarschijnlijk wielerprogra ra- ma's met grote vedetten de kij kers wil aanbieden, start daar dit jaar voor het eerst mee. Jaap Mak: „Van onze kant is er nog niets over te zeggen. Zulke wedstrijden zouden een goede reclame voor de baan beteke nen, maar of het in Schiedam kan worden gerealiseerd weet ik nog niet zeker. Het zullen ongetwijfeld avondwedstrijden zijn en daar is licht voor nodig. We zijn blij dat we de baan kunnen berijden, maar licht masten zijn er (nog) niet. Mis schien dat de KRO daar zelf een oplossing voor weet, dat is mogelijk. Hoewel, je weet nooit hoe een dergelijk pro bleem somtijds snel opgelost kan zijn". Voorlopig verwacht de renners club dat met de opening van de baan de wielersport en de stad Schiedam naar voren zullen ko men. Met de medewerking van het bedrijfsleven kan de baan sport, die door het kleine aantal banen altijd een achtergeble ven onderdeel is geweest, in Schiedam gaan floreren. Van onze sportredactie Schiedam Evenals het vorig jaar [houdt de Rennersclub Schie dam in de 's Gra.vendandsepoIder sohoolwielerwedslrijden. Op woensdag 21 april om zeven uur *s avonds kunnen leerlingen, van de Schiedamse scholen van acht tot en met dertien jaar aan (deza wedstrijden meedoen. Vorig jaar werden de wedstrijden, toen voor het eerst georganiseerd, een groot succes. Dit jaar verwacht men opnieuw een groot aantal inschrijvingen. Behalve persoonlijke prijzen wordt er tijdens d® opening van de wielerbaan id e wisselbeker uitgereikt. Renners dn de dop, die nog graag aan deze wedstrijden willen, mee doen, kunnen voor de start inschrijven. Inlichtingen worden ver strekt door de jeugdafdeling van de R.C. Schiedam, de heer J. N. de Bruin, telefoon 262233, Jaap Mok Van rmze sportredactie Schiedam Het eerste team van Krep Smi ling dient zich het ko mende weekeinde vyaar te maken tegen het sterke Never Out in een uitwedstrijd. De spelers die hiervoor moeten zorgen zijn Theo van den Broek, Ronald Wijma, Brigit te Entingh cn Maartje van der Wild. In de tweede klasse moet Keep Smiling 2 in een thuiswedstrijd tegen DDIf 1 op het tennis park Spieringshoek de competitie openen. Dit programma ziet er voor Keep Smiling niet slechts uit omdat Jaap Beijer, Willem Dwars- huis, Otto Koenders en de dames Andrea Kwakkel en Marion Koenders er alles aan zullen doen deze eerste wedstrijd met winst of te sluiten. TSF zal in de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen tegen Plaswijck waar willen maken, dat de promotie van vorig seizoen niet op een toe valligheid berust. Viaardingen moet naar het sterk geachte Dark 35 in Dordrecht, waar deze ploeg het beslist niet cadeau zal krijgen. In de derde klasse speelt Vice Versa op tennis park Splorlngshoek te gen Aëronauten en zal terdege dienen op ie Dassen zich hierdoor niet te laten verras sen. Dc opgaande lijn bij Vice Versa zal door een zege behouden blijven. In deze klasse speelt TSF 2 een thuis wedstrijd op het ten nispark Van Vliet te gen Lcimonias, die als een sterke vereniging bekend staat. ROVS gaat naar Hock van Holland om nan te tre den tegen de club van dlo naam. SLV krijgt bezoek van Dark '35 2, wat ook al niet gemak kelijk zal worden. Een groot deel van de jeugd von de R.C. Schiedam, hier op de foto, komt voort uit de schoofv/edsfrijden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 15