Gemeentelijke deelname aan gezamenlijk project KEEP SMILING SPEELT GELUK TEGEN STERK NEVER OUT MINISTER BEERNINK WIL MINDER SPREEKTIJD KLEINEPARTIJEN Automatisering administraties KOSTEN Andere werkwijze Tweede Kamer Motor gestolen Aanrijding bromfietser Auto tegen boom padvinders REGIONALE CENTRA Auto tegen boom GEMEENTEN SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 20 APRIL 1971 3 De gemeentelijke administraties zijn In. de afgelopen jaren steeds verder geautomatiseerd, steeds echter bij afzonderlijke instellingen, hetzij particuliere, hetzij van de overheid. Deze werkwijze heeft voor de ge meente de moglijkheid gelaten, resultaten af te wachten van de pogingen om op dit terrein tot een gemeentelijke samenwer king in regionaal verband te komen. Een studiecommissie administra tieve automatisering, gevormd door leden van dc vereniging van Zuïd'hollandse gemeenten, de Zeeuwse afdeling van de VNG en de Stichting tot ontwik keling van de automatisering van gemeenten heeft de moge lijkheden nagegaan. Op korte termijn, aldus een. van haar conclusies, zal moeten worden gestreefd naar een totstandko ming van een gemeenschappe lijke regeling als basis voor sa menwerking inzake automatise ring. Dan zou ook aansluiting kunnen worden gezocht bij de landelijke ontwikkeling van de automatisering bij gemeenten, zoals die door de SOAG wordt gestimuleerd cn ook gecoördi neerd. In het voorstel aan de raad wordt dc nadruk gelegd op dc nood zaak tot samenwerking op dit gebied. Het zeer gevarieerde en steeds wisselende takenpakket van <lc plaatselijke overheid brengt mee dat slechts grote computers geschikt zijn om de vele gegevens onderling relate rend snel te kunnen venverken. Bovendien neemt de informa tiebehoefte op intergemeente lijk en bovengcmcenteïfjk ni veau nog steeds verder toe, zo dat ook externe gebruikers meer informatie zullen vragen. De aard en kostbaarheid en de kennis die nodig is voor de op bouw en aanpak van systemen en programma's noodzaken tot een gezamenlijke aanpak. De capaciteit en de snelheid van de apparatuur zijn zo groot, dat een integrale verwerking voor een groot inwonerareaal kan worden ingevoerd. Het bijeen brengen van dit materiaal leidt uiteindelijk tot een lagere kost prijs dan. bij een zelfstandige exploitatie. ring van de kosten van de sy steemontwikkeling. Nadere uitwerkingen van de fi nanciële aspecten zijn pas mo gelijk, als de gemeenschappe lijke regelingen zijn getroffen en de nodige afspraken cn be slissingen over deze zaken 2ï.jn getroffen. Bij een voldoende deelname wordt echter aange nomen, dat de kosten per inwo ner niet meer dan i 0,30 zulten bedragen. Voor Schiedam zou dit neerkomen op ongeveer 25.000 per jaar. Inmiddels hebben gemeentebestu ren uit Zeeland en het deel van Zuid-Holland zich bereid ver klaard het aangaan van de ge meenschappelijke regeling in hun gemeenteraden, aan de orde te stellen. B, en w. menen, dat toetreding tot dit project voor Schiedam een gunstige zaak zou zijn: men zou een werkzaam aandeel hebben in de realisering van moderne ad- mini strati ©methodes, zoals deze reeds op veel plaatsen i» Nederland worden bevorderd en die uiteindelijk uitzicht bie den op een zover mogelijke geautomatiseerde cn geïnte greerde overheidsadministra tie. Voor de financiële gevolgen van de deelname aan de aanwijzing van een lid en een plaatsver vangend lid van het algemeen bestuur van het centrum zullen te zijnder tijd afzonderlijke voorstellen aan de raad worden, gedaan. Schiedam - Verwonderd leeken de Schiedammers tiaar hef rode gevaarte, dat door de straten van onze stad reed. Een echte Condense dubbel dekker zie '\e hier niet iede re dag. De 23 jaar oude bus is hef eigendom van het Rotterdamsch Nieuwsblad/ Schiedamsche Courant. De bemanning van de dubbel dekker deelde ballonnetjes uit aan deSch'iedamse jeugd. Op de foto staat de bus voor de Prof. dr. J. H. Gun- ninghschool. De kleurige ballonnen gingen grif van de hand. Alleen viel het de jeugd tegen dat de bus werd bestuur d door een gewone, Nederlandse chauffeur en niet door de populaire Stan uit de televisieserie Dubbel dekkers. Schiedam Het eerste team van Keep Smiling dat uit komt in de overgangsklasse B heeft tegen het sterke Ne ver Out een eervol resultaat van 44 bereikt. Theo van den Broek kreeg in zijn sing le tegen R. Copper een bal tegen zijn oog waardoor hij zijn partij op moest geven. Ronald Wijma had in zijn single tegen G. Scholtes geen problemen: 16, 57. De resterende uitslagen waren: damessingies mevr. Venema Brigitte Entwgh 3—8, 64, 6 4, H. SmeetsMaart je v.d. Wild 36, 6—2. 6—3. Heren dubbel B. CopperT. Welschen, Theo van den BroekRonald "Wijma 25, 9—6. Dames dubbel H. Venema N. Smeets, Brigitte Entingh —mevr. Maartje v.d. Wild 75, 16, 6O, H. VenemaH. Cup- Der, Brigitte Entingh—Theo v.d. Broek 2—6. 1—6 en het laatste punt werd binnenge haald door Maartje v.d. Wild pn Ronald Wijma. Het tweede team van Keep Smi ling behaalde een overwinning van 53 op D.D.H. 1. K.S. 3— Waddinxveen 2 7—1, K-S. 4 Leonid as 2 17, Houtrust 3 K.S. 5 2—6. K.S. 6—Pinguïns i 35 Aeolus Oledo 2K.S. 7 26, K.S. 8—Aeolus Oledo 5 fi—2, Rhoon jeugd K.S. Jeugd 52. Het eerste team van Vice Versa speelde thuis tegen de Aëronau ten sterke partijen mede door de spelers Vreeburg en Lense- link die uitgeleend zijn door Keep Smiling is er in dit team meer rust gekomen zij wonnen dan ook met een totaalscore van 62 zodat zij de toekkomst met vertrouwen tegemoet kan zien. f.S.F. heeft het in z'n eerste wed strijd in de tweede klasse zwaar te verduren gekregen. Het dient echter gezegd te worden, dat hun tegenstanders Plas- wijck sterke tennissers bezit het uiteindelijke verlies van 8 0 verontrust. T.S.F. echter niel. Het behoud van hun twee de klasseschap is hun doel 20- dat men van een kampioens kandidaat mag verliezen. Schiedam De 28-jarige kunst schilder C. J. B. heeft vrijdag avond aangifte gedaan van de diefstal van zijn roodgelakte motor. De motor droeg het ken tekennummer SE-48-8D. Schiedam Op de kruising van de Rembrandtlaan en De Ge neste tstra at is de 33-jarige pijp- fitter J. K. van W., die op zijn bromfiets zat, aangereden door een auto, bestuurd door de 21- jarige tuinman J. E. de V. Het slachtoffer is met schaafwon den en een hersenschudding naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht- Schiedam In de nacht van za terdag op zondag is de 2i-jarige lasser J, B. uit Joegoslavië, toen hij door een tegenligger verblind werd. op de Vlaardin- gerdijk bij „De Vijf Sluizen" tegen een boom gereden. Zijn landgenoot, I, B., die met hem mee reed, is met een hersen schudding en schaafwonden naar de Dr. Noletstichting ge bracht. u Schiedam De Keiamenlijke scoutsorganisaties in Schiedam zullen op zaterdag 24 april hun presentatiedag houden. Op, twee plaatsen in Schiedam het Schuttersveld en aan dc Laan van Bol'Es, presenteren pad vinders van 8 tot 16 jaar zich aan leeftijdgenoten. Zij zullen allerlei spelen en vaardigheids activiteiten doen. Het geheel begint om 2 uur en duurt tot 5 uur. Schiedam - De gemeente Schiedam zal deelnemen aan de Ge meenschappelijke regeling „Centrum voor automatisering Zuid-West-Nederland'' om op deze wijze te kunnen blijven deelnemen in het steeds verdergaande proces van automati sering van overheidsadministraties. B. en w. hebben dc raad een voorstel in deze zin gedaan, dat in de vergadering van maandag 26 april in behandeling komt. Aan het project zal worden deelgenomen door de gemeenten in Zeeland en Zuid-Holland, voor zover deze zijn gelegen ten zuiden van Lek, Nieuwe Maas, Scheur en Nieuwe Waterweg, alsmede ten noorden van het Rijnmondgebied. De besturen zullen nadat de ge meenschappelijke regeling tot stand is gekomen moeten on derzoeken en beslissen hoe en op welke wijze de samenwer king kan worden verwezenlijkt. Rr wordt naar gestreefd de ge meentelijke rekencentra van Den Haag en Rotterdam als re gionaal centrum te laten func tioneren. Zowel de verwerking van informatie als de ontwikke- -mg en de uitwerking van syste men en computerprogramma's kunnen hier worden geconcen treerd. De gemeenten zullen hierdoor voornamelijk worden geplaatst voor de kosten van organisatie van de samenwer king en van de invoeringsbege leiding van de automatisering. De samenwerking kan er verder direct op worden, gericht van Teeds bij andere gemeenten (waaronder Dordrecht en Lei den) aanwezige computerin- stallatles een optimaal gebruik 'e maken. De kosten, van de deelnemende gemeenten zullen 3d principe moeten worden ge dragen naar gelang de bewezen diensten, evenals de kosten van de invoeringsbegeleiding. Met de gemeenten Rotterdam en Den Haag moet nog worden overlegd in hoeverre een sa menwerkingsverband kan wor den betrokken bij de financie- Schiedam In de nacht van za terdag op zondag is de 21-jarige lasser I. B. uit Joegoslavië, toen hij door een tegenligger werd verblind, op de Vlaardin- gerdijk bij de Vijfsluizen met ziin auto legen een boom gere den. 2ijn landgenoot I. B. die ï^et hem meereed, is met een hersenschudding naar de Dr. Nol etstichting gebracht, Schiedam Tijdens een ver kiezingsbijeenkomst van de CHU in zaal Irene in Schie dam, heeft minister H. K. J. Beernink gezegd, dat de werkwijze van de Tweede Kamer moet veranderen. Mr. Beernink wilde de spreektijd van de kleine par tijen beperkt zien om de zit tingen te bekorten. Door de intrede van de televi sie in de Kamer krijgt het publiek wel eens een minder gunstig beeld van de volks vertegenwoordigers. „Dit komt", aldus mr Beernink, „omdat de televisie er altijd op uit is het abnormale weer te geven". Wel vond de mi nister, dat de debatten le vendiger zijn geworden. De mening, dat de Kamer geen invloed meer heeft en meer tot een teach-in is geworden bestreed hij. De opkomst van de kiezers bij de komende Kamerverkiezingen zal volgens de minister onge veer gelijk zijn aan de opkomst bij de Provinciale Statenverkie zing. Als taak van de politieke partijen zag hij de bevolking te wijzen op de morele staatkundi ge plicht te stemmen. „Wie niet stemt heeft laterook geen recht op kritiek", zei hij. De verkiezingsstrijd werd vol gens de minister van binnen landse zaken voor een groot deel via de televisie gestreden. Hij noemde deze verkiezings strijd de slapste sinds 1946. Sprekend over de inflatie gaf de bewindsman toe, dat ook bet kabinet De Jong niet bij mach te is geweest dit verschijnsel een halt toe te roepen. In dit verband verklaarde mr. Beer nink, dat hij niet blij was met de extra vierhonderd gulden en dat hij een loonexplosie in juli vreesde. ,,AIs de acht tot tien procent loonsverhoging door gaat, staan er tal van fusies en bedrijfssluitingen voor de deur", aldus de minister. Hij pleitte dan ook voor beper king van dc overheidsuitgaven en het instellen van een aantal prioriteiten. Bovenaan die lijst wilde hij het opheffen van de woningnood zien. Hoge urgentie gaf hij ook aan de problemen rond de milieuhygiëne en aan het lager onderwijs. ,Om de inflatie te bestrijden moeten ook de gemeenten zich beperken", zei mr. Beernink. „Men heeft mij wel verweten, dat ik niet veel zou doen voor de gemeenten. Maar sinds 1967 zijn de uitgaven uit het ge meentefonds gestegen met 91 procent. Meer kan ik niet doen. 1ST iet in elke gemeente kan men achter elkaar een ijsbaan, een sporthal en kleuterscholen bou wen. Dc komende vier jaar zul len heel moeilijke jaren worden in economisch en financieel op zicht. Hot worden jaren van matiging cn bezuiniging". Over de drang naar vernieuwing, ingeluid door D'G6, zei de heer Beernink: „Ik geloof niet dat ons volk daarmee ingenomen is. Ik zie niets in ccn gekozen formateur, een gekozen burge meester of het districtenstel sel". De minister stelde voorts, dat men voorzichtig moet zijn met een .stembusakkoord: „Geen sterveling kan de uitslag van de verkiezingen voorspellen en er moet toch een krachtige meerderheid zijn om tc kunnen regeren". Over het schüduw-kabinet: „Leuk dat die mensen in de krant komen. Een hele eer voor ze. Maar iedereen kan wel een schaduwkabinet samenstellen. Als het schaduwkabinet soms belachelijk wordt genoemd, dan slaat dat niet op de perso nen. Er zijn er bij die beslist hun mannetje staan. Maar het kabinet zelf is niet serieus te noemen. D'CS, PvdA en PPR hebben nu 44 zetels. Als'ze een winst van 32 zetels maken heb ben ze pas een meerderheid. En dat is toch nauwelijks mo gelijk. En als er in combinatie met een andere partij een meerderheid wordt behaald, moeten er toch personen uit het schaduwkabinet verdwijnen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3