Damesteam DWS laat winst liggen WIN DE BESLISSINGSWEDSTRIJD WILTON TEKENT PROTEST AAN Winst voor Keep Smiling TSF en Vice Versa Geen grote successen RC Schiedam door Bas van Bocliove Tennis REGELMATIG INZINKING Jan Bijloo op receptie 25-jarig Wilton: Slechte „generale" Excelsior M. SCHIEDAMSCKE COURANT DINSDAG 27 APRIL 1971 Schiedam Keep Smiling 1 heei't in. z'n thuiswedstrijd tegen Mac ca bi 1 een royale zege behaald met de sprekende cijfers 7—1. Keep Smiling is dan ^a moment in gevaar ge weest. Captain Theo van den Broek was uitermate tevreden over de verrichtingen van z'n teamgenoten. Het enige ver- ïiespunt voer K.S. kwam van Maart je van der Wild, die na felle tegenstand geboden te hebben haar single toch verloor, Brigitte Entingh bracht de score in evenwicht door van mevr. Vinkenoog (de vrouw van Simon) te winnen. Theo van den Broek gaf zeil het voorbeeld door in een voortref' Van onze sportredactie Schiedam Afgelopen zondag was de wielervereniging R. C. Schiedam tc gast bij de sterke rennersclub Feljenoord. De wedstrijden op het winderige parkoers aan dc Waalhaven le verden onze stadgenoten geen grote successen op. Slechts Herman Brinkman wist Voor Schiedam zijn wekelijkse over winning bij de 12-13-jarïgen te behalen. Wel was het rijden van de Schie- damse adspirant Rob Meyer hartverwarmend. Hij toonde aan over een grote dosis strijd lust en durf te beschikken. Hal verwege de wedstrijd bevond Hob zich in een groepje, dat Vijf Feijenoorders als kopgroep op grote afstand voor zich wist. Keer op keer gaf de Schiedam mer z'n metgezellen aan hoe hard er diende te worden ge fietst om de koplopers terug te pakken. Toen na verloop van tijd bleek dat niemand de kracht had om hom hierbij te helpen, sprong hij alleeil weg. En wat bij deze harde wind een wanhopige poging leek, had zowaar nog bijna succes. De kopgroep van. vijf renners was uiteengevallen en naderde de Schiedammer de laatste twee. Op de eindstreep had hij nog een achterstand van een luttele tien jneiertjes. Als Rob in de laatste ronde niet een keer was gevallen, wellicht dat dan zijn achtervolging meer resultaat had opgeleverd. Bij de amateurs viel het onbevan gen heroptreden van de Schie dammer Nico Fillekes op. Door zijn activiteiten in het peloton gaf hij de stoot tot de vorming van de definitieve kopgroep van vier renners. In de eind sprint kon hij zijn kansen niet verdedigen, daar hij met een gebroken toeclips reed. Uitslagen: Amateurs: 1 J. Thijssen F, 2. C. Steginga F, 3. J- Vingerling D. 4. N. Fillekes S, 6 H. Hoek S. Adspiranten: 1 J. Langstraat F, 2 H. Braun D, 3 R. Kroesbeek F, 4 W. Furing F, 5 J. Jansen F, 6 R. Meijer S. Nieuwelingen: 1 J. Jansen F, 2 R. Zuïdweg F, Z G. Mak S, 4 K. Koetje S, 5 J. Hiemstra F. Jeugd 12-12 jaar: 1 H. Brinkman 5, 2 D. Bax F. 3. P. Rijndertse F. Jeugd 10-11 jaar: 1 T. Ketelaars F, 2 P. Balvers S, 3 E. Kruit F. Jeugd 8-9 jaar: 1 G. Firing F, 2 A. Sneek S. 3 M. Jansen F» 4 L. Yalentijn S, 5 B. Heeze S. Van onze handbalmedewerkcr Schiedam Dc dames van UVG hebben zich verdedigend geweerd tegen het Rotterdamse Spartaan. Door een conse quente verdediging toe tc passen, konden ze het uiterst bewe gelijke en vooral aanvallend sterke Spartaan aan banden leg gen. In de aanval lukte het niet altijd bij UVG. Het was te slordig van opzet en daardoor niet altijd even zuiver. Boven dien probeerde men het te veel door het midden, waardoor de verdediging van Spartaan het niet al te moeilijk kreeg. Het was een wisselende strijd, waarin de teams afwisselend de leiding namen. Met de rust was er een .33 stand. .\Ta rust kwam er niet veel -wijziging in dc strijd. De teams gaven ei- kaar geen duim grond cadeau en er kwam een einde aan deze spannende ontmoeting met een 5-5 stand. op de Haagse veste ui. Maar voor het doel faalde DWS vol komen. Herhaaldelijk gingen de schoten naast het doel of in handen van cle doelverdedig- ster. Zelfs in volkomen vrije posities kwamen de DWS-da- mes niet tot scoren en moesten een 23 nederlaag incasseren. De heren van DWS deden het heel wat beter. HVL was op be zoek en bood uitstekend tegen stand, maar kon toch niet voor komen. dat de DWS-aanval steeds weer vrij voor doel kwam. Dc Schiedammers draaiden dan ook weer als van cuds. Goed zuiver aanspelend, met vele ver doorgevoerde combinaties, drong men steeds weer in het Leidse doelgebied door. Doelpunten, bleven niet uit en. de eerste helft werd afge sloten met een 8iï stand, waaruit blijkt dat HVL zich niet onbetuigd liet. Na rust kreeg de verdediging van HVL meer greep op het spel van DWS, maar dit ging ten koste van de aanvalskracht. I-Iet werd eer. 3,47 overwinning van DWS. De reserve-dames van DWS wa ren in Rotterdam op bezoek bij Neplunus. Het Werd een goede gelijk opgaande strijd, waarin de verdedigingen het leeuwen deel hadden. Het werd een voor handbalbegrippon magere iI puntenverdeling- De heren van UVG hadden tb- gen Vires 2 weinig in te brengen. De Goudse forma tie was op alle linies veruit de meerdere. Ook hier was het de UVG-aanval die niet tot zijn normale spel kwam. Er werd te onzuiver en bo vendien te hard aange speeld, waardoor menige bal verloren ging en. Vires de aanval weer kon. inzetten. Voor rust bracht Vires de stand reeds op 25 en bouwde deze na de thee uit tot een verdiende 4—11 overwinning. De heren van Scylla hebben we.fr eens een huzarenstukje gele verd. Zij Waren op bezoek bij koploper RODA 2 in Rotter dam. De Scyilaformatie, die da laatste wedstrijden in topvorm is en zich ongemerkt bij de eer- ste drie heeft geplaatst, was kennelijk niet geïmponeerd door de leiderspositie van Rocln en speelde er lustig op los. Goed aanvallend en voor een gesloten verdediging zorgdra gend, bracht men de Rotter dammers in grote moeiJijkhn- den en behaalde een verdiend» 3—8 zege. feiijk gespeelde single zijn tt genstander tot figurant te de- graderen. Jaap Beyer ging aan vankelijk moeizaam van star; -doch herstelde zich voortreffe lijk en won'ook z'n. partij. Stand na de singles: 31, wat een mooi uitgangspunt was voor de nog te spelen clubbeis. Jaap. Theo-Maartje en Brigitte maakten er dan ook geen pro bleem en aan cie gemengde dubbels kon dan ook zonder ze nuwen begonnen worden wat de uiteindelijke uitslag op 7—1 be paalde. K.S. 2 speelde uit tegen Leeuwenbergh 3 eer. wedstrijd die voor de aanvang meer pro< biemen gaf dan tijdens de wed strijd. De K.S.-ers wonnen dan ook gemakkelijk met C2. Cap tain, Otto Koen der s ziet de toe komst dan ook rooskleurig te. O Dg- den-zs ver. DWS vana'er, teren Hercules de winst fe pekken. Dc dames van DWS hebben <lt» winst laten liggen in de strijd tegen het Haagse Hercules. In de eerste helft lukte het niet om goed door te breken en kwam het toch niet sterk spelende Hercules, regelmatig voor het mVS-doel. Dit resulteerde met de rust in een 1—3 stand voor Hercules. Na rust kwam DWS beter los. Dc ene aanval na de andere rolde De heren van Wilton zijn hun in zinking van dc laatste weken weer te boven. Tegen het Maas- sluisc Unitas bewezen zij weer huu grote scholkracht. Unitas hleef In deze ontmoeting vet' onder de verwachting. Alleen de Maassluis» doelman toonde zijn klasse eö. heeft ongetwij feld een debacle voer Unitas voorkomen. Menig zeker schijnend "schot heeft hij vakkundig verwerkt. De aanval van T,Vilten was niet te stuiten en drong de» verdedi ging van Unitas niet rlc rug te gen de muur. In de eerste helft had Unitas nog greep op het spel (42), maar in de tweede helft kwam Wilton met recht goed los en gaf Unitas geen schijn van kans meer.Het werd een duidelijke 93 over winning van Wilton. Na afloop van dc dsmesontmoe* ling AHC—Wilton heeft Wilton- aanvoerster A lie Verftoefcc pro test aangetekend. Men wil uit gezocht zien of de doel rechte? van A11C niet te jeugdig was. Volgens Wilton was deze doei' rechter niet ouder dan een jaar of 12 en had bepaald te weinig kennis van het handbalspel om de hem opgedragen taak naar behoren te volvoeren. De strijd zelf was prettig en sportief. De teams waren goed tegen elkander opge wassen en gaven geen krimp- De rust ging dan ook in met een 4.4-stand. Na TU5t kreeg Wilton enkele te leurstellingen te verwerken, waar de ploeg niet tegen wars opgewassen. Een doelpunt van Wilton werd afgekeurd wegens cirkelbet reden, ter wijl de schutster nog zeker drie meter van de beruchte cirkel af was. Aan AHC werd wel een. treffer toege kend, hoewel men zeker een meter binnen de cirkel stond. De fut was er uit bij Wilton, dat een 64 neder laag moest Incasseren. ge moet en hoopt z'n laatste jaar bij Keep Smiling af te slui ten met een promotie. T.S.F. I heeft duidelijk wraak genome: op de nederlaag van vorige week door het sterke Lucky Stroke Gr.G. met 53 te-ver slaan. Punten die in de looi van de competitie goed van pas kunnen komen. Aan vechtlust ontbreekt het de T.S.F.-ers a! lerminst, daar van de 8 ge speelde partijen er 5 in drie sets gespeeld zijn. T.S.F. 2 ver loor de uitwedstrijd tegen hei sterke Leeuwenberg!» met Vice Versa 1 heeft zich in Der. Haag niet door de imponerende naam van Metselaars laten beïnvloeden. Zij hebben hun te genstanders duidelijk getc-ond welke aspiraties zij dit jaaï hebben. Promotie naar de 2e klasse. Dc totaalscore bedroeg dan ook C2. Welke score h». ger had kunnen zijn als Jar, Lenselink niet door een zware verkoudheid geplaagd zou-zijc, maar Jan heeft da troost dat hij in de thuiswedstrijd revan che kan nemen. Vice Versa i speelde op Spieringshoek gelijs tegen het sterke Lucky Stroki Gr.G. 44. Zowel T.S.F. als Vice Versa zuilen in lum uil- wedstrijden zeer op hun. telles) moeten passen. Schiedam „Laat het u gegeven zijn, dat de beslissingswed strijd tegen Animo, voor behoud van de eerste klas van de RVB, dooi- uw team gewonnen wordt". Aldus Jan Bijloo, voorzitter van de RVB op de receptie van de voetbalvereni ging Wilton in gebouw Irene ter gelegenheid van het 25-jang bestaan. Een receptie, die druk werd bezocht door bijna alk- zusterverenigingen uit Schiedam, Niet alleen uit Schiedam. Ook de voetbalvereniging NDSM uit Amsterdam was verte genwoordigd. Met deze vereniging onderhoudt Wilton iccrer jaar contact vandaar dat eer. vertegenwoordiger aanwezig was. Van' onze sportredactie Maassluis Excelsior heeft ais voorbereiding op de ie spelen bekerwedstrijd tegen, het Schie- damse PPSC een oefenwed strijd gespeeld tegen Die Hagfte Ondanks de nederlaag (0 2) is het c-en nuttig duel ge weest; Excelsior trad óian met invallers voor Léo Verhaas e.i Jerry den Boer. Deze plaatsen werden opgevuld door Alex Broekhard en Jaap van Roon, terwijl Ferry Groene u-eg in de tweede helft door een blessure zijn plaats afstond aan Jan v<i.n Gelderen. De tricolores toonden zich technisch de bete re ploeg en probreerden onbe vangen het spel op te bouwen. Met de rust was de score door Die Haghe op 01 bepaald. Na de rust was het de achterhoede van Excelsior die bleef staan op vermeend buitenspel02. In zijn toespraak lot het bestuur van. Wilton, zei de heer Bijloo, het te betreuren, dat Wil ion geen eigen onderkomen fteedi. „Toen na de bevrijding bij u op de werf tegen een bal werd ge- trapt, was dat om de gezellig heid te verhogen nu die moeilij ke jaren, die we achter de rug hadden. Later werd Wilton een „echte" vereniging met ais doel een binding tussen het be drijf en Ue werknemers. Latei- konden ook anderen, niet werk nemers van Wilton lid van uw vereniging worden. Het hoogte punt was Wel, toen Wilton, aan de Maaskant eer. eigen veld kreeg. Het was daar heerlijk toeven zo langs de waterkant. Ik kan me dan ook best inden ken, dat het voor de vereniging een klap In het gezicht - was, toen u daarvandaan moest ver dwijnen. Met veel moeite vend Wilton toen een onderkomen op Harga. Eigenlijk zou het zo moeten zijn, dat ook Wilton, en alle andere verenigingen een Aad van eigen onderkomen hebben. Men Is van gemeentewege vergeten, om tussen die steenklompen van huizen In de nieuwe wijken sportvelden aan te leggen- Wie van het gemeentebestuur mij dit hoort zeggen denkt: daar heb je Bijloo weer. Maar de sportverenigingen hebben <r,rn taak in deze maatschappij en daarom recht op een eigen le ven te leiden". Ka mens cie SBLO sprak Jo van der Touw. Hij releveerde, dat Wilton, net als veel andere ver enigingen, wensen heeft. Wen- son over een eigen veld. Wij van de SBLO hopen, dat deze wensen voor u snel in very oi ling mogen gaan. Namens de meer dan. zestig verenigingen, <Ii& bij de SBLO zijn aangeslo ten, wens ik u straks, in die be slissingswedstrijd. veel suc ces", r Horst, voorzitter van Martinït, sprak namens de buren op Harga. „Leer van ons, dat je, om een eigen veld te krijgen, vol moet blijven houden om er Om ta vragen. Dat heeft ons succes ge bracht". Voorzitter Rir.us Ver hoeren dankte «1: c- sprekers voor hun woorden va cadeaus. Gelukwensen en builen voor lie/ 25-jcrige Wilton.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4