Leerlingen hebben geen oor voor schoolconcert Verkiezingen Raad Jeugd en Jongeren in juni Kunstklassen Stedelijk Museum exposeren „Super Sister" in Arcade 2 kranten voor een prijs I Dierenbescherming wint eerste prijs op ïnfaabé Recreatie centrum op flat geopend :2ÜdL. Open Huis bij Gusto Disco-avond in „De Waag'' DoUuffie De Vonk" m n Ambrosius" geeft uitvoering slling rtzeu ïvrij. iuden Zalerdag 8 mei 1971 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 9Bste jaargang no. 24097 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Alle Schiedamse jongeren van 14 ioé en met 25 jaar (dat zijn er ruim 10.000) kunnen, gedurende twee dagen in juni (donder dag 17 en vrijdag 18} deelnemen aan dc verkiezingen voor het alge meen bestuur van de Raacl voor Jeugd en Jongeren in Schiedam. Het bestuur zal uit tenminste 13 en ten hoogst e 17 leden bestaan. Zoals bekend is de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 april akkoord gegaan met de oprich ting van de Stichting Raad voor Jeugd en Jongeren in Schiedam. Voor de verkiezingen zullen aan alle stemgerechtigde jon geren in Schiedam oproepkaar ten worden verzonden. In alle wijken zullen stembureaus wor den opgericht. Via de pers zal nog nadere infor matie (bijvoorbeeld door ad vertenties) over de te houden verkiezingen worden gegeven. Voor de verkiezingen kunnen ook kandidaten worden gesteld die niet ouder mogen zijn dan jaar. De voorbereidingscom missie 'van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren beeft gisteravond aan de ver kiezingsvoorbereidingen ge- Werkt. De commissie moet vol- de concept-statuten de candidate»,, die moeten worden benoemd door de gemeente raad, voor dragen, Deze voordracht kan zijn afge stemd op een voorstel vanuit het georganiseerde jeugdwerk enerzijds en de resultaten van een verkiezing anderzijds. Eventuele kandidaten kunnen zich bij de commissie opgeven en daarbij hun voor- en achter naam, adres en leeftijd vermel den, terwijl ook enkele gege vens dienen te worden ver strekt over verdere persoonlij ke bijzonderheden, die op de kandidatenlijst kunnen worden gepubliceerd. Op diverse manieren zullen de stemgerechtigde jongeren wor den benaderd, in het bestuur zullen zowel vertegenwoordi gers van het zogenaamde geor ganiseerde jeugdwerk in Schie- dam als van de nieI-georgani seerde jeugd zitting hebben. Voor de verkiezingsdatum zul len overigens nog nadere gege vens over de verkiezingen in de publiciteit worden gebracht. Schiedam Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland heeft vrijdagochtend in do Magnalia Deïkerk geconcer teerd onder, leiding van Hans van Homberg. Het ge hoor bestond uit eerste en tweede klas MAVO-leerlin- gen van cie Prins Willem Aiexanderschool, de Prinses Ireneschool en de Rehoboth- sch ooi- Het programma, waarop werken vermeid stonden van Rosier, Vivaldi, Haycn, Massenet, Van Delden en Gabrieli. was samen gesteld door de tweede fagottist Dirk de Vreede, die ook de spreekbuis van het orkest was. Voor de aanvang kregen de leer lingen een steneil uitgereikt, waarop gevraagd, werd naar hun. waarderingscijfer voor de verschillende s Lukken. Ter vergelijking stonden er popu laire artiesten bij, zoals Gert en Hermien, José Feliciano, Pink Floyd en Blood, Sweat and Tears, die eveneens beoor deeld moesten worden. Van de klassieke werken bleken voora] het Piccolo-concert van Vivaldi en „Médltation uit „Thaïs" van Massenet in te slaan bij het jonge publiek, dat zich overi gens niet zo erg geïnteresseerd gedroeg. Sommigen hadden blijkbaar nog niet ontbeten, die hadden meer aandacht voor hun boterhammetje met kaas, anderen vonden Radio Veroni ca belangrijker en hadden de draagbare radio meegebracht. Af en toe leek het er op, dat men voor een gezellig gesprek was gekomen en niet voor de muziek, wat tot gevolg had, dat dé presentator zich niet of nau welijks verstaanbaar kon ma ken en slechts voor zijn eigen collega's stond te spreken. Het Gewestelijk Orkest had het enquêteformulier reeds twee keer verspreid, namelijk ir» Delft en in Spijkenisse. Ook hier kregen Vivaldi en Masse net. hoge waarderingscijfers evenals Exscption, dat in het populaire genre werd genoemd. Deze groep kreeg echter hoge cij fers niet zo zeer om hun muziek dan wel om hun bekendheid. Per jaar geeft het Gewestelijk Orkest ongeveer vijftig school concert en in geheel Zuid-Hol land. Vooral in Delft en Maas sluis blijkt er veel belangstel ling voor te bestaan, In Schie dam heeft men dit jaar voor bet eerst gemusiceerd. Schiedam De IHC Gusto NV in Schiedam houdt op dinsdag avond 11 mei van zeven tot ne gen uur Open Huis. Op die avond zal de Schiedamse bevol king in de gelegenheid worden gesteld nader kennis te maken met alLe facetten van de scheepsbouw. Er zijn ook rond leidingen cn filmvoorstellingen. Schiedam De kunstklassen van het Stedelijk Museum houden momenteel hun jaarlijkse expo sitie in het Stedelijk. De ten toonstelling is vanmiddag door directeur Paalman geopend. In de beneden- en bovenzaal van het museum hangen ongeveer 250 kunstwerken van de ama teurs die hun gedachten over dc diepere geheimen van het tekenen en schilderen laten gaan. Dc kunstklassen tellen ongeveer 200 leerlingen. Circa 120 zijn jonger dan 14 jaar. dc overigen variëren, in leeftijd .v-an. .18 ,toi 80. De klassen staan onder lei ding van vier kunstenaars; Hanneke Suringh, Harry Boom en Trees Suringh begeleiden de kinderen, Joop van Meel bege leidt de volwassenen. De jongere kinderen komen bij de kunstklas omdat zij het van thuis gehoord hebben of via vriendjes en de scholen. De ou deren komen omdat zij vroeger ooit wel eens getekend hebben of omdat zij er werkelijk we) eens meer van willen weten. In verband met de kunstklas kan men niet van zondagsschilders spreken want in het museum worden de leerlingen begeleidt en onderwezen in de techniek van het tekenen. Zondagsschii- ders doen alles onafhankelijk, op hun eigen houtje. Het werk van de kunstklassen Is voor het merendeel „vrije ex pressie", opdrachten als zoda nig worden niet gegeven. Dit bevordert de ontwikkeling van de kunstklassers in hun teke ningen. Vooral bij de ouderen is een snelle ontwikkeling merk baar, vaak komen zij met wei nig of geen tekenervaring of zijn nog te gesloten. Na enkele lessen echter raken ze los en de tentoonstelling bewijst dat er dan wel degelijk van een kunst werk gesproken kan worden. Schiedam Sinds vrijdagavond heeft de Beneluxflat aan het Chopinplein in Grocnoord een unicum voor Nederland. Op het fiatgebouw is namelijk een re creatiezaal gebouwd. De bewo ners van de Benelux flat kun nen in deze zaal allerlei activi teiten ontplooien. De ruimte is gratis ter beschikking gesteld door het A.B.P, Deze be schouwt het geheel nog ais ex periment, het pensioenfond- trachten de woningen c bouwen, leefbaar tc mrJ deze opeengepropte ma a pij. Schiedam Wie vanavond wenst door te brengen in het gezel schap van vele jonge mensen en omgeven door een gezellige intieme seer is altijd welkom in de sociëteit „Dc Waag". Vanavond is er weer een disco- avond in het Waaggebouw. Dc lekkere hapjes ontbreken niet. De zaal gaat om half acht open. De leden wordt verzocht hun lidmaatschapskaart mee te brengen. 9V Schiedam Voortaan kunnen de leden van de "STMCA sociëteit „üe Vonk", Bange Haven 12», zelf invlocdi uitoefenen op het programma, door een eigen top-tien samen te stellen. Als deze overeenkomt met de top tien. van andere leden, wordt door een kleine wedstrijd uitge maakt, wie de daarvoor be stemde prijs wint- Natuurlijk komt ook vanavond weer het bekende disco-werk aan de orde, evenals de hit gevoelige sound van discjockey. Dolluffie. Dat betekent weer een avond vol toppers, floppers en een heleboel gezelligheid. Een werfesfuk gemaakt door jongere garde van de kunstkias Schiedam De jeugdharmonie „Ambrosius" zal op zaterdag 22 mei ccn uitvoering geven. Het optreden heeft plaats *s middags om twee uur in de gro te zaal van gebouw Arcade. Het jeugdorkest is in oktober 1970 gestart en het is de bedoeling, het publiek te laten horen wat men in deze korte tijd heeft kunnen presteren. Het orkest staat onder leiding van dirigent B. M. J. van de Burg. Om de jeugd toch niet Ie zwaar le belasten is halverwege het pro gramma een optreden van de boerenkapel van „Ambrosius" gepland. Majorettes zullen het geheel omlijsten met bun vro lijke capriolen, met andere woorden zij zullen hun beste beentje voorzetten. Schiedam De afdeling Schiedam van dc Nederlandse VcrenS?' tot Bescherming van Dieren heeft vrijdagavond in de grote z: van Irene haar jaarlijkse vergadering gehouden, waar dit maal ii vijftigjarig bestaan van de afdeling een belangrijke rol speelde. Schiedam Martin Green's Society heeft voor vanavond weer een concert georganiseerd in zaal Arcade, Lange Haven 71. Dit keer treedt de Haagse formatie Super Sister op, die nu voor de derde keer door Martin Green is gecontracteerd. De groep bepaalt zich de laatste tijd alleen tot de avant garde muziek, zoals ook Pink Floyd en de Soft Machine die bren gen. De eerste elpee van Super Sister, „Present from Nancy", die enkele maanden geleden uitkwam, werd alom geprezen en vele muziekkenners vinden, de plaat de beste Hollandse popproduktie, ooit gemaakt. Hun eerste single, „She was na ked", bereikte moeiteloos de Nederlandse top-twintïg. De leden van Super Sister zijn op hot ogenblik hard bezig aan het opnemen van een tweede elpee. Enkele nummers van deze nieuwe plaat worden vanavond al ten gehore gebracht. De avond begint om half acht. Voorzitter J- B. Renskers sprak het openingswoord. Hij zei on der meer, dat dit jaar maar liefst dertienhonderd dieren zijn verzorgd in het asiel. Voorts vermeldde hij, dat de dierenbescherming op de Inha- bé de eerste prijs ontving voor de best verzorgde stand. De heer Rcnskers toonde zich zeer verheugd, dat cie Koningin Wil- holmina Mars dit jaar in het te ken staat van de Dierenbe scherming. Ter sprake kwam het merken van honden cn katten door mid del van een lettcrcodc, die in hel oor getatoeëerd wordt. Men wil hier op korte termijn bij honden mee beginnen. Met do katten wacht men nog even in verhand met het ontbreken van de benodigde apparatuur. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De af tredende leden, mejuffrouw M. F. E. Reuvers, de heer A Enmwnsser en de heer A. J. Drenkelford werden herkozen. Bovendien werd het bestuur uitgebreid met drie nieuwe le den, mevrouw J. J. P. van der Kraan-van der Touw, de hoer J. Giesselbach en dc heer C. A. Zuidwijk. Vervolgens hield ere-voorzitter H. Wilk-ms van Eevercn een toespraak, die ge volgd werd door een tombola. Na de pauze sprak de heer Han Rensenbrink, bekend van radio en televisie, over het onder werp „Dieren zien zoals ze zijn". Hij illustreerde zijn le zing met kleurendia's. Tot slot draaide hij een film over rio Amsterdamse dierentuin Art is, waar hij ook erg actief is. De Schiedamse afdeling van de Dierenbescherming kan terug zien op een geslaagde avond. Men hoopt in de Joop van het seizoen nog verschillende acti viteiten te ondernemen, ook om het publiek kennis le laten ma ken met de Dierenbescher ming, die dit jaar een hal ve eeuw in Schiedam bestaat. Profiteer mi van het unieke aanbod 2 kranten t« ontvangen voor de prijs van del Scbiedamschc Courant mee nieuws bic uw trad tn omgeving, en het Ratcerdamjch I Nieuwsblad roet hec laatste binnen- en buitenlindstnleuwi. Ce efom no opdracht ook bij I u 14 dagen gratis, zonder cnijo verplichting, de 5C RN te bezorgen cn ontdek® self de vele pluspunten. ■Deze bon !n open envelop, zonder postzegel, «uren naar Rotterdamscb Nieuwiblai, wwcordnummereM, Rotterdam de SC RN 14 dagen gratis oiiri wo on al.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1