Passage-Theater gaat Route van de Willieïmina Mars weer open M WH ïaELIEI ;s boos OM HUURVERHOGING Salon van Maassteden krijgt een kans 2 kranten voor een prijs! Gemeente dekt exploitatie-tekort II. Sabel terug in PvdA Directeuren voor Ziekenhuis en Gemeente werken bel KOSTER 70.77.77 Straten in Oost worden geasfalteerd A. van den Bout loco-secretaris frm&om W" Spaarbank wil bijkantoor in Groenoorcl Kleuter aangereden SCHIEDAMSCHE COURANT 6 pagina's Vrijdag li mei 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 260830 98ste jaargang r,o. 24102 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De deelnemers aan de Koningin Wilhelmina Mars zullen zaterdag bij honderden aanwezig zijn in de Schiedamse binnen stad. Schiedam Oud-wethouder H. Sabel (70), die enige tijd gele den zijn lidmaatschap van de PvdA heeft opgezegd wegens ontwikkelingen op het gebied van de landelijke en gemeente lijke politiek waarmee hij zich niet kon. verenigen, is vireer lid geworden van deze partij. Hoewel hij zijn bezwaren tegen bepaalde gebeurtenissen op het vlak van de gemeente-politiek handhaaft, meent hij dat de ontwikkelingen in de landelijke politiek in de laatste tijd dusda nig zijn geweest, dat hij zich weer heeft opgegeven als lid van de PvdA. De heer Sabel is jarenlang in het Schiedamse college vertegen woordigd geweest. Schiedam De verkeerseammis- sie heeft donderdagmiddag on der voorzitterschap van de heer H. W. G. Hoek vergaderd. Bij monde van de heer L. M. Dam me v£tn Gemeentewerken werd bekendgemaakt, dat men vol gend jaar wil beginnenmet het asfalteren van de Professor Ka- merlingh Onneslaan, de Boer- haavelaan en de Lorentzlaan, die nu nog bestraat zUn met klinkers. Men is van mening, dat deze bestrating niet aange past is bij de verkeerssituatie, zoals die in de genoemde lanen is. Ook de straten rondom het stad huis wil men gaan asfalteren, behalve het plein, waarop het stadhuis staat. Daar zal men de klinkerbestrating handhaven met het oog op het stedelijk schoon. Voorts besloot men om een parkeerverbod in te stellen op het Sibeliusplein in Kethel. Dit geldt uiteraard niet voor de parkeerkommen. Op initiatief van commissaris C. van der Haagen gaat men het stratenplan van elke wijk door lichten. Het is da bedoeling, dat men de voor- en nadelen onder de loep gaat nemen, zoals de parkeermogelijkheden en de bestrating. De commissie wil op de eerstvolgende vergade ring beginnen met wijk zuid. Schiedam In de raadsvergade ring van 24 mei zal de heer A. B. van den Bout worden beë digd als loco-secretaris van de gemeente Schiedam. De heer Van den Bout is chef van de af deling financiën op het gemeen te-secretarie. Schiedam De gemeente Schiedam wil het Passage Theater opnieuw leven in blazen. De exploitatie van het theater, dat sinds 29 april officieel eigendom van de gemeente is, zal daarvoor worden verpacht aan een deskundige op het gebied van het theatergebeuren. De heer H. Berg, directeur van het Metropool Theater in Den Haag, is bereid gevon den om deze taak op zich te nemen. Aan het opnieuw in gebruik nemen van het theater zijn ook financiële consequenties verbonden. Zo zal de raad f 18.000 moeten voteren voor het aanbrengen van voorlo pige voorzieningen lm het theater en voor het dekken van het exploitatietekort van. theater èn Passage Bar een krediet van 40.000 be schikbaar moeten stellen. Het Passage Theater is sinds 1 januari niet meer in gebruik. B. en w. zijn van mening dat het de mogelijkheid biedt to\ het houden van maatschappelij ke en culturele manifestaties van. uiteenlopende aard. De ex ploitatie door een v/at het colle ge noemt een deskundige moet deze mogelijkheid optimaal ga randeren. De exploitant zal zich evenwel aan bepaalde voorwaarden dienen te houden. De theater-exploitatie zal door de pachter worden verzorgd in overleg met een door b. en w. ingestelde begeleidingscommis sie. Door bemiddeling van de Maat schappij Tuschinkski zullen in samenwerking met de heer Berg op vrije dagen, bij voor beeld tijdens het weekeinde en eventueel ook op andere dagen, filmvoorstellingen worden ge houden. Op maandag zal het theater gesloten blijven. Het exploitatietekort is voor reke ning van de gemeente Schie dam. De post van 40.000 is aangegeven als een mogelijk exploitatietekort, die overigens maar een eerste benadering van de kosten is. De pachter krijgt minimaal een vergoeding van 25.000 bruto per jaar, waarnaast hij 20 procent van een eventueel voordelig saldo ontvangt. B. en w. menen, dat door deze nieuwe opzet het culturele ge beuren in Schiedam zal kunnen worden bevorderd. Een specia le commissie is 20ais bekend bezig met het uitwerken van plannen voor het theater, dat in de toekomst als cultureel cen trum in de binnenstad zijn die sten zal bewijzen. Profiteer nu vin het unieke aanbod 2 kranten te ontvinjen voor de prijs van één: de Sdiiedimiehe Courane met nieuw» uis uw stad en omjevinj, het Rotterdamsthi Nieuwsblad mei het laauto binnen-»#bultenlindsenieuwe. Geefon» nu opdrachtook bij S u 1* dijen jratir, ïonder »nijo verplithiinj, de SC RN te bswjen en entdekj #11 de vele pluspunten. ■Deie ton In open envelop, «nier posmtel, sturen naar RouerdwMth Nieuwsblad, antwoordnummer W«, Rotterdam de SC RN 14 di*en «raw naar; woonpT. telefoon RW B1.1.V.J i.4 '3", Winkeliers Possage: Onze huur is te hoog. Schiedam Onder de huurders van de winkels in de Passage heerst grote ontevredenheid. Onlangs kregen zij te horen, dat de huur van de panden met ruim tweehonderd gulden om hoog gaat. Dat gebeurt niet In eens, maar het wordt uitge smeerd over drie jaar. Niette min werden de winkeliers opge schrikt, toen zij de brief, waarin de huurverhoging ver meld stond, ontvingen. Dit alles is de maatregel van de overheid, die in een nieuwe wet dc huren vrijgegeven heeft. Dat heeft als gevolg, dat men de huren op gaat trekken aan de bedragen, die voor de nieuwe panden moeten worden betaald. Dat begrijpen de winkeliers dan ook wel. Waar zij ontstemd over zijn is het feit dat de nieuwe winkels van alle ge makken voorzien zijn. Ook de hygiëne laat niet te wensen over. Anders is winkeliers in hun zaak zelf voorzieningen moeten laten ma ken, waar ze alles zelf moeten opknappen en waar ze jaarlijks een som geld aan kwijt zijn, die samen met hun lage huur- tje de kosten van een nieuwe winkel ver overschrijdt. In de brief stond ook vermeld dat, wanneer de persoon, op wiens naam de winkel staat overlijdt, niemand anders de zaak mag overnemen, mits met vijftien procent extra huur. Afgelopen maandag hielden da dertien winkeliers van de Pas sage een bijeenkomst om over de nieuwe regeling te praten. Aanwezig was ook een jurist, die in dienst is van een der win kels. Deze vond, dat het niet helemaal onrechtvaardig is, dat de huren omhoog gaan, maar dan moeten de voorzie ningen ook goed zijn. Maandag 17 mei belegt men weer een vergadering, waarop dc* makelaar van de winkels in de Passage ook komt. Hij zal dan vragen van de winkeliers beantwoorden en indien moge lijk, met de betrokken personen tot een overeenkomst komen. Schiedam De Spaarbank anno 1820 wil een bijkantoor in Groenoord bouwen. IVTet de ge meente is overeenstemming be reikt over de uitgifte van het terrein aan het Louis Zimmer- manplein in erfpacht. In het be stemmingsplan is dit terrein aangewezen voor bijzondere be bouwing, waaronder men ook de bouw van een bank verstaat. P. en W. hebben de raad voor gesteld, de grond aan de Spaar bank uit te geven. De raad neemt daar op 24 mei een be slissing over. Op het ogenblik beschikt de Spaarbank nog niet over een vestiging in Groenoord. Schiedam Het voortbestaan, van de Salon van de Maassteden lijkt verzekerd, nu b en w de gemeenteraad voorstellen een bedrag van 8.000 beschikbaar te stellen voor het toekennen van een tegemoetkoming in de kosten van de deelnemers aan de Salon, die dit najaar in het Stedelijk Museum zal worden gehouden op een bedrag van B.QÖ0. De raad zul in de vergadering van 24 mei een uitspraak doen over het voorstel van het college, waarbij zal moeten blijken in hoeverre rit- raad met het voor- Mol van b. en w. akkoord zal De dreiging, dat de tfaion van do Maassteden niet zou doorgaan, is daarmee van de baan. Eer der dit jaar waren moeilijkhe den ontstaan rond de tweejaar lijkse overzichtstentoonstelling van werken uil de regio, toen een tekort van 8.G00 het voortbestaan van net evene ment leek tegen te houden. Het v/as de bedoeling, dat de Salon al in het voorjaar zou zijn ge houden. In 3960 voelden sommige kunste- ,fnaars de toekenning van prij zen als een tegen elkaar uitge speeld worden door de geves tigde orde". Bij de organisatie van de Salon voor 1071 wil men aan dit bezwaar tegemoet ko men. door de toekenning van prijzen achterwege te laten cn een symbolische- vergoeding van de kosten beschikbaar te stellen. De Museumcommissie heeft voorgesteld een vergoeding van 25 voor één werk en j 40 voor twee werken. Bij een maxi mum van -100 v/erken van 200 kunstenaars komt dit dus neer INTERESSE RENAULT 's Morgens tussen tien en elf uur vertrekken de lange-afstands- wandelaars. De deelnemers aan de overige afstanden ver trekken vanaf half drie van de Plantage. Ook aan de start be staat nog de gelegenheid om in tc schrijven. 's Middags is de afmars via Lan ge Haven of Westvest naar de Korte Dam, vervolgens via de Hoogstraat, de Korte Kerk straat en Nieuwstraat naar de Grote Markt. Reeds vanaf kwart over twee speelt hier de Wilton Fljenoord Harmonie, die de ontvangst van de leden van het Ere-Comité en het défilé op luistert. In de stoet lopen onder andere mee de drumbands DOK, Gusto, Sint Ambrosms en Juliana uit Schiedam, voorts Oranje Gardes uiGHeinenoDrd* Klundert en Utrecht en -TbaljKa uit Vlaardingen. Na het défilé gaan de wandelaars over de Parkweg, de Burge meester van Haarenlaan, Slachthuislaan, Poelslaan, Ju- lianalaan, Willem' de Zwijger laan, Oranjestraat, Hoofd straat. Schiedamseweg, Koe koekslaan, Nachtegaallaan en Johan de Wittsmgel. Het zou leuk zijn, als de bewoners van huizen aan de genoemde lanen en straten hun vlag zouden uit steken. Vanaf drie uur is er aan de West- frankelandsedijk bij Wilton Fij- enoord een ruiterdemonstratie, terwijl hier de Bedrijfsschool met stands vertegenwoordigd is, waar alle deelnemers een flesje limonade ontvangen. Om vier uur begint men op het Plantage-podium een feestpro gramma, dat duurt tot onge veer half acht. Schiedam Ir. H. G. de Block, thans werkzaam als hoofdinge nieur van gemeentewerken te Leiden, zal worden voorgedra gen als directeur van de dienst Gemeentewerken. De heer De Block is thans plaatsvervan gend hoofd van enkele afdelin gen van de Leidse dienst voor Gemeentewerken. De ge meenteraad zal zich op 25 mei over dc benoeming uitspreken. Ook het Gemeente-Ziekenhuis ziet zijn directie versterkt. B. en w. stellen de raad voor, de- heer C. E. Coppens (41) te be noemen tot adjunct-directeur van het Gemeente-Ziekenhuis, De huidige adjunct^directrice, zr B. Essink, zal de dienst op I oktober wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaan verlaten. De me dezeggenschapscommissie en de stafverpleegsters van het GZ zijn met de voordracht van b. en w. akkoord gegaan. Naar verluidt is ir. De Block door de gemeente Schiedam voor de functie van directeur van Ge meentewerken benaderd. De heer De Block zou toen enkele eisen hebben gesteld, waai on der ook oen efficiency-onder- zock bij de dienst voor Ge meentewerken. Vlaardingen Gistermiddag is het vierjarige jongetje Renske van der Hul in de De Ruijter straat door een personenauto aangereden, toen hij de weg overstak zonder op" het verkeer te letten. Met een verwonding aan zijn ge zicht is hij naar het Holyzieken- huis gebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1