f 1 Dukdalf onderzoekt wensen wi woners Minder kans op asiel in Schiedam Hoek verwacht omzetvergroting 2 kranten voor een prijs ém Enquete in de Gorzen: NACO- Raadsleden Engelsman en Campman bedanken DIERENBESCHERMING KIJKT NAAR VLAARDINGEN: Hand kleurvast rapport te optimistisch MOEDER EN DOCHTER BOTSTEN ïi Auto en brommer botsen WIJKVERENIGING Gestolen auto teruggevonden In bocht ten val SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 18 mei 1971 onafhankelijk dagblad- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 24105 SCHIEDAM EN KETHEL De GorzenBewoners kunnen hun wensen kenbaar maken. Schiedam De raadsleden A. J. Engelsman (PvdA) en H. A. D, Campman (KVP) hebben laten lidmaaschap van de raad heb- weten, dat ze ifficieel voor het ben bedankt. De heer Enges- man zal binnenkort naar Utrecht verhuizen en de heer Campman heeft te drukke werkzaamheden om het raads lidmaatschap te kunnen blij ven vervullen. De PvdA moet zich over de op volging van de heren Engels man en Scheffers nog uitspre ken. Kandidaten zijn de heer N. C. Kerkhoff en mevrouw Y. de Waard-Siljee, die nu het frac tiesecretariaat voert. Daarna is de heer K. Wijnstekers aan de beurt. De opvolger van de heer H. A. D. Campman is volgens de verkie zingslijst voor de in juni 1970 gehouden raadsverkiezingen de heer J. Foppen. Schiedam Op de West-Franke- landsestraat is de 28-jarige ser veerster C. A. v.d. B. maandag aangereden door de personen auto van de 21-jarige kantoor bediende A. H. v. E, Zij is met een gebroken sleutelbeen naar de Dr. Noletstichting gebracht, vanwaar zij na behandeling naar huis kon. Het ongeluk gebeurde toen de auto onvoorzichtig wegreed vanaf de stoeprand en de be stuurder onvoldoende lette op de naderende bromfiets. Schiedam De Duitser L. F. Z. (39) had vannacht in de Kort landstraat wel bijzonder veel pech: toen hij daar poogde een autodeur open te krijgen en daarvoor zijn hand tussen het raampje van het portier door stak, kon zijn hand niet meer terug. Enkele surveillerende Politiemensen, die de verrich tingen van Z. al geruime tijd hadden gevolgd, konden hem toen op eenvoudige wijze aan houden, nadat zij met enig ge weld zijn hand uit het raampje hadden getrokken. Eerder had de Duitser zijn geluk beproefd in de West-Franke- landsestraat, vanwaar de twee agenten van de geüniformeerde dienst, die in burger opereer den, hem volgden. De Duitser ts aangehouden en in het poli tiebureau ondergebracht, ver dacht van poging tot diefstal. Schiedam Door het centrum „de Dukdalf" in de Gorzen wordt in de week ,van 24 tot en ra et 28 mei een enquête gehouden. Men wil onder zoeken of er onder de bewo ners van de Gorzen bepaalde wensen leven ten aanzien van een wijkcentrum. De be doeling: van de organisato ren is van het wijkcentrum min of meer een trefcen trum voor de bewoners van de Gorzen te maken. Op den duur zou men zelfs tot een soort service-verlening kun nen komen op het medische vlak en op het sociale vlak. Van de 3300 gezinnen in de Gorzen zullen er 320 (lQ°/o) deze week een kaart in de bus krijgen, waarin wordt gevraagd of men wel of niet mee wil doen aan de opiniepeiling. Wil men niet mee doen, dan wordt verwacht dat de kaart teruggezonden wordt. Naderhand zullen enquêteurs langs komen met vragenlijsten. Gevraagd wordt onder meer of- de bewoners bereid zijn daad werkelijk mee te werken aan zo'n centrum, of men vindt dat er eventueel meegepraat moet worden over wat er in. het cen trum gebeurd en of men \'indt dat het centrum zich moet be zig houden met de problemen die de wijk betreffen. Boven dien worden de hobby's van de invullers gevraagd. De leiders van de Dukdalf menen dat er nu nog te vaak langs el kaar heen gewerkt wordt. Vaak word dubbel werk ge-'aan. Er moet, nog altijd volgens de Dukdalf, meer coördinatie zijn van wat er allemaal in de Gor zen plaatsvindt, er moet effi ciënter gewerkt worden. Een voorbeeld: Door verschillende verenigingen in de Gorzen wor den carnavalsfeesten georgani seerd. Wanneer er één feest georganiseerd zou worden, zou iedereen daar aanwezig kunnen* zijn. Bovendien zou het voor alle betreffende verenigingen goedkoper zijn. De bedoeling is ook dat het cen trum van de Dukdalf ruimte zou kunnen bieden. Men zou vanuit één plaats meerdere ac tiviteiten kunnen organiseren en de ruimte van het centrum (onder de Heilige Hartkerk) biedt vele mogelijkheden voor veel activiteiten. Een andere reden dat de enquête gehouden wordt is dat men de bewoners inspraak wil geven in, wat er in hun. eigen wijk ge beurt. De bewoners kunnen hun mening kenbaar maken over de leefbaarheid van de wijk. Een van de medewerk sters van de Dukdalf formu leert het aldus: ,,Het woord is nu aan de bewoners van de Gorzen! Wat willen jullie nu?" Het centrum de Dukdalf zou graag een wijkvereniging op richten. Hiervoor zou dan geen contributie betaald hoeven te te worden, (In het vragenfor mulier wordt ook de vraag ge steld of de bewoners een wijk vereniging zouden willen heb ben). Zou blijken dat er geen behoefte is aan een wijkvereniging dan houdt het centrum hier wel de gelijk rekening mee. Zouden er echter nieuwe voorstellen ko men of zou duidelijk uit de verf komen welke wensen er leven, dan wil de Dukdalf deze wel de gelijk gaan uitvoeren. In een eventueel trefcentrum wil men graag de mogelijkheid bie den aan de huismoeders om een kopje koffie te drinken, aan mensen van alle leeftijden om er een praatje te houden, of dat iedereen die dat wil, er kan bil jarten, kaarten of schaken. Het centrum de Dukdalf behoort bij het S.C.A. (Sociaal Culture- Ie Arbeid). Zij krijgt subsidie van gemeentewege en van het rijk. Toch moeten' de verschil lende acties die door het cen trum gevoerd worden door hen zelf gefinancieedr worden. Mo menteel is er een lenteloterij, men hoopt hiermee enigszins uit de onkosten te komen die worden gemaakt. Schiedam De afdeling van Schiedam van de Vereniging tot Bescherming van Dieren ziet uit naar een nieuw die renasiel, dat het thans in ge bruik zijnde asiel aan de Sint Annazusterstraat moet vervangen. Zoals bekend is de Schiedarase Dierenbe scherming al lang bezig met het vinden van een nieuw asiel, maar het is thans wel erg onzeker geworden of het in de eigen gemeente van de grond zal kunnen komen. Een streek asiel In Vlaardin- gen behoort nu meer tot de mogelii kheden. Het asiel aan de Annazuster- straat moet verdwijnen.. Het pand is verouderd en moet worden gesaneerd, terwijl het ook als asiel beslist niet voldoet. Een dierentehuis el ders in de gemeente zit er niet in. Dat zou een groot ex ploitatie-tekort opleveren. De gemeente heeft echter besloten, op dit tekort geen garantie le verstrekken, ge zien de moeilijke financiële situatie waarin ze verkeert. Het dierenasiel in de Sint Annazusterstraat. De Dierenbescherming moet dus asiel zoeken en. vinden in een nabuurgemeente, waarbij Vlaardingen natuurlijk de beste papieren heeft. De plaatselijke Dierenbescherming heeft daar optie op een stuk grond, waar op een sfcreekasiel kan worden gebouwd. „We hebben over een nieuw asiel contact opgenomen met het hoofdbestuur van de Vereniging tot Bescherming van Dieren". 2egt voorzitter J. B. Renskers. „We hebben besloten eens met andere gemeenten te gaan pra ten". Het gesprek met de afde ling Vlaardingen Is echter niet eenvoudig, omdat er onder de Vlaardingse Dierenbescher ming een slepend conflict heerst. Er zijn daar twee groeperingen, die allebei beweren de recht matige plaatselijke vereniging te zijn en daardoor allebei zeg gen eigenaar van de plaatselij ke bezettingen te zijn. De rech ter zal binnenkort moeten uit spreken wie van de groepen nu het gelijk aan zijn kant heeft. Met de plannen voor een asiel In Vlaardingen is de Schïodamse vereniging nog wel erg voor zichtig, maar niet verwacht wordt dat er een nieuw asiel in Schiedam komt. De uitspraak van de rechter kan in dit kader dus beslissend zijn. Voorlopig echter wil de plaatselijke ver eniging alle voorzichtigheid be trachten. Deze maand beraadt het bestuur zich verder over de situatie. Schiedam Dc heer W. J. Hoek vergelijkt de fusie tussen zijn bedrijf Hoek's Machine- en zuurstoffabrieïc en Doos en Co's fabrieken te Amsterdam met de samenwerking lussen een brouwerij en een bierworstjes- fabrikant. „Ze bevorderen el- kaars omzet." „Loosco en wij begeven ons op *t zeilde terrein. Zij doen veel op het gebied van Iasapparatuur, koelgassen, medische gassen, medische apparatuur, koolzuur, duikbootapparatuur en adem- beschermende apparaten. Wij proberen op die gebieden ook wel iets te doen, maar dat komt minder goed van de grond. Wij zijn weer sterker op het gebied van zuurstof, acetyleen en stik stof", vertelt de heer Hoek. De samenwerking tussen beide bedrijven, zal volgens hem zijn invloed in Schiedam weinig la ten gelden. „We gaan niet ver bouwen of iets dergelijks. Er zullen geen personeelsproble men zijn, want we nemen aan dat dit alles verkoopbevorde rend is. De cliënt vindt het nu eenmaal prettiger dat hij bij één bepaald bedrijf de gassen kan bestellen en de apparatuur om daarmee te werken." „Die aanbiedingen van bredere pakketten is het hoofddoel van onze fusionering. De toekomst van onze bedrijven is echter nauw verbonden aan de toe komst in de metaalbedrijven. Gaat het daar goed, wordt daar bijvoorbeeld veel gelast, dan gaat het ons ook goed. Een. ver hoging van de arbeidsproducti viteit van de werkers in. de me taal slaat direct terug op onze omzet. Wij weten de ver anderingen vaak eerder dan het Centraal Bureau voor de Statistiek," aldus de heer Hoek, Samen met Loosco zal het con cern een der grootste in Neder land zijn. Loosco werkt cen traal vanuit Amsterdam. Hoek heeft verspreide vestigingen over geheel Nederland om de vervoerskosten zo laag moge lijk te houden. Hierdoor is het ook mogelijk de klant te bedie nen vanuit vestigingspunten in zijn naaste omgeving. Loosco heeft 580 man personeel in dienst. Hoek zo'n 530. Per man heeft men een omzet van j 60.000. Het verschil in perso neelssterkte geeft ook de ver houding van de omzetten aan. De heer Hoek nogmaals: ,,We gaan eerst eens bij elkaar in ventariseren. Door de noodzaak alles bij de onderhandelingen geheim te houden, hebben we met alle afdelingen bij het overleg kunnen betrekken. Dat moet nu gebeuren. Beide be drijven lopen uitstekend en we zijn dus ook niet van plan om met de botte bijl te gaan hak ken. Ik verwacht dat we zo om streeks september meer we ten." Schiedam De gestolen auto van de heer H. de Koster uit de Oosterstraat is gisteren onbe heerd teruggevonden in de Overschiesestraat, Schiedam De 27-jarige leraar M. Kohier uit Schiedam is gis termiddag met zijn scooter in een flauwe bocht in de Kethelse Dorpsstraat ten val gekomen. Hij is met een hersenschudding in het Gemeenteziekenhuis op genomen. Van speclrek gevallen Schiedam De 7-jarige Armand v.d. Wolde uit de v.d. Tempel straat is gistermiddag bij het spelen op een van de speel- werktuigen in die straat ten val gekomen. Hij is met een her senschudding naar de Dr. No lets tichting gebracht. Vlaardingen/Schiedam Het NACO-rapport op grond waar van de gemeenteraad van Rot terdam binnenkort een beslis sing moet nemen over de uit breiding van de luchthaven Zestienhoven valt niet bij ieder een In goede aarde. De burge meester van Bergsehenhoek ging zelfs zo ver, dat hij dit rapport verbrandde. Twee inge nieurs uit Delft, werkzaam op de afdeling vliegtuigbouw van de technische hogeschool in Helft, hebben een rapport tégen dc NACO-voorspe Hingen ge schreven, omdat dit volgens hen te optimistisch is. Zie daarvoor pagina 3 Vlaardingen Mevrouw A. H. v. T.-de H. en haar 16-jarige doch ter botsten gistermiddag op de afrit Maassluisedijk met hun bromfietsen tegen elkaar en kwamen ten val. Beiden Hepen een hersenschudding op. Zij zijn opgenomen in het Holy-zie- kenhuis. Profiteer van het unieko Aanbod 2 krante» te ontvangen vow de prijs vaniin: del Stfiiedamachs Courant met meow* uit uw atad en omjevinf. *n het Rotterdamachl Nieuwjblad mee het laatste binnen-enbuiMnlmdie nieuws. Geefortsnuopdrachtookb'j B v H daten gratit. aonder enijo Vtrplkhtinj, de SC RN M bezoden en ontdek jelf de vele pluspunten. •Deze bon In open er.veJop, »nd«r poetucel, «uren naar Ruuerdamich Nieuwsblad, antwoordnummer W<»Rotterdam stuur cn.J.v.; da SC -j- RN M dijen griti* naar: „um telefonn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1