WILTON WEEK DE STERKSTE Nachtwandelaars zonder blaren SPIRIT BLIJFT IN DE PAS LOPEN Cursus korfbal» trainer op Sucees- terrein Roel van de Wijk geeft visite kaartje af Handbal- toernooien op Hemel vaartsdag Welpen sportwed strijden Satelliet en DVO naar toernooi Ul\.-il),4.U MEI 1971 Van onze sportredactie Schiedam Na 28 weken van intensieve studie en voorberei ding voed zaterdag de afslui ting plaats van de cursus „korf- baltrainer". Oe candidaten, afkomstig uit alle delen van Nederland, werkten zaterdag op het veld van Suc ces, onder het toeziend oog van de rijksgecommitteerde de heer Kolk van het CRM. het on derdeel „eigen vaardigheid" af. Do onderdelen theorie wa ren al eerder aan de beurt ge weest. Organisator, de heer P. Macken- bach van het Bondsbureau: „Aan de candidaten worden de strengste eisen gesteld. Dit moet ook wel, wanneer men be denkt. dat het Rijk via subsi dies one in staat stelt dit te doen". Na het behalen van dit diplorr krijgt de cursust zijn ,.B"licc: lie. Hij kan dan op verantw de wüze training geven - alle korfballers uitkomende in de tweed p klas van t KNKB. Voor de topploegen ziet de hee. Mackenbach liever een trainer met een ,,A" licentie. Vanaf oktober hebben de deelne mers gastvrijheid genoten bij Succes, waar in de kantine hei theoretisch gedeelte werd gedo ceerd. De heer v. Toor van de Neder landse Sportfederatie doceerde „leidinggeven'/ en de heer Velo, eveneens van de NSF nam het onderdeel EHBO vooi 7.1 in rekening. De heer Zeeman bracht zijn kermis betreffend' de spelregels over. Vijf candidaten werden voorlopig afgewezen, Een herexamen ui oktober stelt hen alsnog in de gelegenheid het diploma te be halen. Een extra vermelding verdient de heer Van Beek, voorzitter van Succes, die ais oudste deel nemer met vlag en wimpe1 door het examen heen kwam. Een goede beurt van Succes, dat ook van alle deelnemers de waardering kreeg voor de bo ven alle lof verheven gennL gastvrijheid. Van onze sportredactie Vlaardingen Roel van de Wijk, pas enkele weken lid van de Vlaardingse atletiek vereniging Fortuna en daarvoor lid van het Rotterdamse Metro, heeft zijn openingswedstrijd voor de Vlaardingse club glans gegeven door gelijk in Den Haag eeo nieuw clubrecord te springen. Met een sprong van 3.90 meter verbeterde hij met 2 cm het clubrecord van Roel Keus. De wedstrijden die georganiseerd werden door de Haagse atle tiekvereniging Suomi, waar ook de competitiewedstrijd aan staande donderdag wordt ge* houden, hadden een uitstekend verloop. Roel van de Wijk sprong haast moeiteloos over de 1.90 meter en verliet toen het strijdtoneel om zich niet te forceren voor de wedstrijd van donderdag. Het nieuwe clubre cord was echter in ziin bezit Naast dit zeer hoopgevende re sultaat voor de competitiewrd strijd waren ook de andere uit slagen van een goed geha'le Hans Scheffers sprong bij het hoogspringen naar hoogte 1-75 meter, maar hield zich ook duidelijk in om de toch a' zo sterke knie van rijn n1' been te sparen. Verder wn* Bertus Stigter die op de SO' ter kwam tot een goede tijd v 2,04.0, Jack van eter W 1 kwam op die zelfde afstand V>1 2.13.- Louis Spek kwam met te genwind tot 11.3 sec. op de 100 meter. Theo Maat wierp de dis cus naar een afstand van 34.98 o.iua -iiii CO jl"».--l* 1 Van <mze handbalmedewerker. Schiedam Het was in de ontmoeting UVG-Hoogvliet dui delijk merkbaar dat er niets meer op het spel stond. Van bei de kanten was er een zwakke inzet, waardoor er niet veel spanning in de strijd kwam. Bovendien was UVG. dat niet in haar sterkste opstelling was, technisch veruit de baas op Hoogvliet, waardoor de strijd nog eens eenzijdig werd. Van onze handbalmedewerker Schiedam De handbalvereni ging UVG organiseert op He melvaartsdag een 7-handbal- toernooi op haar velden in het sportpark Harga. UVG had meer belangstelling voor een veldhandbaltoernooi, maar moest hiervan afzien, daar het sslechts de beschikking heeft over een veJd. Het wordt een toernooi voor twee de teams. Naast de teams van UVG, komen bij de heren stad genoot Scylla. VPIK uit Vlaar dingen en het Rotterdamse Meeuwen binnen de lijnen ïn de damespoule strijden 01 iveo uit Pijnacker. Scylla. De Meeu-> wen en UVG, evenals bii de da mes junioren. Het toernooi star om ILDO uur, terwijl de prijsuitreiKing om ongeveer 15.30 uur y.aï plaats vinden. Ook DWS organiseert een toer nooi. Hier is de hoofdschotel een strijd tussen veteranen- teams. De oude glorie van Hel las (Den Haag}, De Meeuwen en Dynamo (Rotterdam). 1J- mond fIJmuiden), Wilton en DWS zullen gaan tonen dat een vos wel zijn haren, maar niet zijn (technische) streken ver liest. Stadgenoot Wilton heeft tot taak om op deze dag de wis- seibeker te verdedigen. Tevens vindt er een toernooi plaats voor lagere teams waar aan de reeds genoemde vereni gingen deelnemen. (Ook hier gaat men. om 13.00 uur -jan. rtart, terwijl de winnaars <>m 16.00 uur de prijzen in ont vangst mogen nemen. Reeds voor de rust wandelde» UVG naar een 70 voorsprong. Na rust hetzelfde beeld ais m de eerste helft. Hoogvliet had nog een verdedigmgsfbut van UVG nodig om de eer te red- tien. De verdediging van UVG bleef bij een uiterst zwakke doorbraak van Hoogvliet staan, waardoor het met al te moeilijk werd om te scoren en UVG ten slotte een 101 zege behaalde. Gok voor de UVG-heren zit d? competitie er nu op De dames van Scylia hebben zich piet laten verrassen door Oii- «reo uit Pijnacker. In een goed duel hebben beide teams fel ge streden om de volle winst. ScyJ- la is echter geen moment in ge vaar geweest. Zowel tactisch als technisch waren de Schip- damse dames sterk in de meer derheid. Slechts een enkele maal kwam Scylla in het nauw, als een onverwachte break-out Oliveo uit de verdrukking bracht. Maar veel zou het de gasten niet baten, die Scylla met 42 de eer moesten laten. Dc herenderby tussen WA ton DWS 2 is een zeer spannende Rtrijd geworden. DWS was er duidelijk op uit om revanche te behalen voor de smadelijke ne derlaag van veertien -dagen, te rug. DWS drong goed op, maar de hard werkende defensie van Wilton gaf zich niet snel gewon nen. in de aanval van Wilton hanteerde men teveei de cir kelloper, wat wel zijn effect heeft bij zaalhandbal, maar in het veld weinig nut heeft. De eerste helft werd afgesloten met een kleine 6 voorsprong van DWS 2. Na rust trachtte DWS de strijd te beslechten maar vond menigmaal paal en lat in de baan van het schot. Wilton kwam echter langzaam aan terug en gaf de goed wer kende DWS-d-oelman Martien van Noordi heel wat werk te verzetten. Nadat Rien van der Most dc stand voor DWS op 7— 8 had gebracht, kwam er een ommekeer in de strijd. Met uit stekend opgezette aanvallen drong Wilton de verdediging van DWS met de rug tegen de muur en zorgden de scheeps bouwers in vijf minuten tijd voor een 10—3 zege. Met deze strijd is er zowel voor DWS 2 als voor Wilton een eind gekomen aan de competitie. Drie tegen een. Van onze sportredactie Hoek van Holland Onder vrijwel ideale weersomstandigheden or ganiseerde de Rotterdamse Wandelsport Vereniging in de nacht van zaterdag op zondag in Hoek vam Holland een nachtwandeltocht over zestig kilometer. Deze afstand suggereert al dat dit een mars was voor specialisten. Toch viel het aantal van 77 deelnemers do organisatoren een beetje tegen. Als regel krijgt men voor ee» der gelijke tocht toch wel tussen dc 100 en 200 mensen. Maar het was pas de eerste keer dat de tocht vanuit Hoek van Holland werd georganiseerd. Organisator H. J. van Wingerden is dan ook van mening dat er volgend jaar beslist meer mensen zullen zijn. De route was zorgvuldig gekozen door de mooiste delen van het Westland. Ze liep via Monster, Honseiersdijk, Wateringen. Maasland en Maassluis. Vrij dagnacht om twaalf uur start ten de deelnemers, waaronder 12 buitenlanders en 7 dames vanaf het HSV-trainings cen trum. Zaterdagmorgen om half acht waren de eersten alweer binnen, na een gemiddeld tem po van 8Va kilometer per uur. Van de zijde van, de Hoekse Sport Vereniging werd alle me dewerking verleend. Verse kof fie, broodjes en frisdranken wachtten de wandelaars, die overigens een zeer fitte indruk maakten. Blaren waren er nau welijks geweest. „Voor een getrainde loper is het onder deze omstandigheden een peuleschilletje", zo vertelde de heer J. W. van der Voort uit Poeldijk. Hij was overigens bij zonder tevreden over de verzor ging op het parcours waar op verschillende ounten koffie en thee werd verstrekt. hardingen Op het padvin derscentrum aan de Broek- polderweg zijn zaterdag wel pen-sportwedstrijden gehou den met deelname van rond 150 welpen uit Maassluis en 'Vlaardingen. Daarbij is de weipensport-wisselbeker, die in het bezit was van De Geu zen 4, overgegaan naar de Vlaardingse groepen De Wesselgroep 1 en Ma mix van St. Aldegonde 7. e welpen van 3 tot 11 jaar. heb ben diverse acrobatische toeren moeten verrichten, welke wer den beoordeeld door mej- Scheffers van de gymnastiekver eniging Leonddas/Dovido, die werd geassisteerd door een aantal helpsters. Verder wer den hoog- en verspringwedstrtj- den gehouden, kastiebalwer- pen, hardlopen enz. Een hmder- iiisbaati waarin echte gymnas- tiekapparaten verwerkt waren, moest ook genomen worden, e jury kreeg veel te verwerken maar aan het einde van de dag konden veten het groene of het (iets moeilijker behaalde) rode insigne acrobaat in ontvangst nemen. Degenen» die de hinder- nisbaan het snelst hadden afge legd werden met geschenken naar keuze beloond. Van onze sportredactie Vlaardingen. Satelliet en BVö '32 nemen komende zaterdag deel aan een toernooi bij Hiüe- gersberg. Gestreden zal worden om de Union-cup, een kleinood dat per traditie elk jaar moet worden verdedigd. Deelnemen de clubs zijn verder DOS '32, NTVV, NBSVV, Hellevoetsluis, Stellendam en organisator Hil- legersberg zelf. Satelliet speelt z'n eerste wedstrijd om 9.30 uur tegen Hiliegersberg. Hef was vaak dringen voor hef doel vanMarhen van Noordf Van onze erieketmedewerker. Schiedam Victoria II, de te genstander van Spirit, heeft moeien ervaren dat één over winning nog geen winnend team maakt. Vorige week won nen de Kralingers roet groot verschil van Hermes DYS en Spirit zou ook wel „even ge pakt" warden, zo liet men na afloop doorschemeren. Welnu, dat laatste is niet gebeurd, inte gendeel, Onze stadgenoten schotelden dc gastheren in 154 minuten liefst 238 runs voor ten koste van negen wickets. Van Lingen 160 not out en Martens 38 waren de belangrijkste run- gefcters» in de grauwe, vochtige morgenu ren leken Victoria's verwach tingen bewaarheid te worden, toen snel drie wickets vielen voor slechts 19 runs (Vollebregt 10). Met dc komst van Van Lingen en later Martens veranderde de si tuatie drastisch. In hoog tempo kwamen de runs in de boeken en met de lunch toen Spirit 150 rur.s had gescoord, zaten de Thurlecebewoners reeds od ro zen. Op 189 verdween Martens voor een rusteloze 38 (5x4) maar Van Lingen ging onverdroten door, Op 238 werd de innings gesloten, Victor! iets minder dan vier uur latend voor deze tiras. Alleen Mommaal had zich enigszins staande veten te houden, en 2ïjn 5 voor 86 in 17 overs waren dan ook toonbaar. Het grondfielden zakte naar een bedenkelijk peil; het aan gooien bleef echter van uitste kend gehalte. Het was te verwachten dat Victo ria de handschoen niet op z«u nemen. Dat bleek al direkt uit de defensieve houding der one- ningsbatslieden. Wat slechts enkele centimeters buiten de stroke pitchte werd ongemoeid gelaten, wat Van Lingen deed besluiten om van beide kanten slowbowlerj» te laten opereren. Het duurde tot Vollebregt's negen de over voordat het eerste wick et viel. Een verrad'-iijke leg- break beet het bat van Boks en Martens stompte, Datzelfde zou later nog tweemaal gebeuren, steeds in samenwerking met bowler Vollebregt. Via 23 voor 1 werd het vlk voor de thee 26 voor 6 Het fielden werd plotseling aanzienlijk scherper wat logisch is wanneer de zege binnen handbereik komt. Met uitzondering van de hards- laande Kruyne liet de rest het afweten, waardoor het innings voor 50 werd. In de aanval bereikte Kloos nog niet de vorm van vorig jaar. Jan Vollebregt was voor velen te moeilijk. Met zijn -sterk wis selende flight en snelheid ver overde hij 6 voor 28 in IB overs. Van Lingen deed met 4 voor 11 een behoorlijke duit in het zak- je. Het veldwerk, nota bene één van de belangrijkste spelonderde- len, was niet in overeenstem ming met de met bat en bal ge toonde overmacht. Wij kunnen per slot van rekening niet aan de indruk ontkomen dat de drie „geroutineerden" de zege voor 80 procent be werkstelligd hebben. Het sei zoen is echter nog lang en de veelbelovende spelers, die Spi rit onherrroepelijk bezit zullen zeker in de loop van het seizoen nog van zich laten horen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4