nuJt a Nauwe samenwerking tussen hervor en gereformeerden Groep van Maassluise 23 bestudeert verordening a 2 kranten voor één prijs! I oorlichtingshm gemeentepolitie komt naar Schiedam Woonfunctie stadscentra krachtig bevorderen Met Pinksteren films in Stedelijk Elvis-avond in De Doele Einddoel: één kerk in 1980 Vlaardingse socioloog dr. den Draak: Artiestenpalet verzorgt avond in „Spaland" s»l Jongen richtte vernielingen aan Huisvesting buitenlandse werknemers: JiCMEDAMSCKE COURANT 4 pagina's Woensdag 26 mei 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 2S8091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 98ste jaargang no, 24111 SCHIEDAM EN KETHEL cf Je kornib vun Gyake Paei'.'' (r^, Sbu-k 3>f, Vandaag: siarten %ve met De Grote Plons, een exclusieve strip, getekend en geschreven door de Vlaardingse tekenleraar Dirk Brouwer. Het verhaal speelt zich voornamelijk af ïn Vlaardingen en Schiedam en 't begint zo: In een plaats, niet ver van Rotter dam, groeide eens 'n eikeboom. Eigenlijk was hij niet eens zo groot, maar omdat ie de oudste eik uit de hele streek was, werd hij toch door velen bewonderde „Wie 't ouwe niet eert, Is 'fc nieuwe niet weerd", riep een schoolhoofd, dat In de buurt van de boom woonde Vanaf vandaag, iedere dag op pagina 2 of 3 ccn aflevering van De Grote Plons. Eveneens in deze krant een interview met tekenaar en schrijver Dirk Brouwer, geboren Vlaardinger, maar die Schie dam minstens et'cn goed kent. Schiedam. De Elvis Fanclub houdt vrijdagavond 28 mei een dansavond in het verenigings gebouw „De Doele" aan het Doeleplein. Alle liefhebbers van de muziek van Elvis Presley zijn welkom. Aan deze avoncl verleent tevens een discotheek zijn medewerking. Aanvang acht uur. Ook aan de jongeren wordt vrij dagavond gedacht. Om 7 uur is er voor jongens en meisjes van twaalf tot vijftien jaar een discobal. De bedoeling is, dat om tien uur de zaal gesloten wordt. De kosten voor deze avond zijn twee kwartjes per persoon. Zaterdag 29 mei is het clubhuis gesloten, evenals op de beide Pinksterd agen. Schiedam De Schiedamse hervormde gemeente en de gere formeerde kerk van Schiedam hebben besloten tot een ver gaande samenwerking. In de bladen vanbeide kerkgenoot schappen, het gereformeerde Schiedams Kerkblad en de hervormde Zondagsbode, is eind vorige week een artikel ge publiceerd, dat nadere samenwerking tussen beide kerkge nootschappen aankondigt. Het einddoel van deze samenwer king is, naar landelijk streven, te komen tot één grote pro testantse kerk in 1980. Voor het zover is, wil men de samen werking in een wat meer beperkte vorm gestalte geven. Delft De vraag naar woningen in stadscentra zal toenemen. Vanuit sociaal-economische en sociaal-culturele overwegin gen dient handhaving en zo mogelijk versterking van de woonfunctie van de stadscentra krachtig te worden bevor derd. Tot deze conclusie komt de in Vlaardingen geboren so cioloog dr. J. den Draak in zijn proefschrift „De woonfunctie van het stadscentrum. Een sociologische facetstudie" waarop hij vanmiddag aan de technische hogeschool in Delft is ge promoveerd. In deze krant Is reeds eerder ver meld, dat een commissie be staande uit hervormden en ge reformeerden moet bezien, hoe het gesprek, de samenwerking de toekomstige integratie Eventuele en het behoud van de verbin dingslijnen met de eigen kerke lijke organisaties voorlopig nog blijven gehandhaafd. geschilpunten zouden van beide kerkgenootschappen het best op gang kunnen wor den gebracht. Volgens de Zondagsbode ïs er in februari een vergadering over de samenwerking gehouden tussen vertegenwoordigers van beide kerkgenootschappen, waarbij naar voren kwam dat de crisis in de twee kerken tot de samenwerking noopt, beide kerken ongeveer de zeilde Het 13 ?e. taflle va.11 de ?"a*gr"e- structuur hebben en op Bijbelse gronden tot een eenheid zouden moeten komen, maar ook dat het voorlopig zelfstandig blijven nader kunnen worden, bespro ken. Voorlopig dus een eerste kennismaking, die nog nader zal worden uitgediept. In iedere wijk zullen kleine hervormde- gereformeerde werkgroepen worden ingesteld. Daarbij wordt er volgens de Zondags bede naar gestreefd, zoveel mo gelijk gelijke wijkindelmg te krijgen. Schiedam De organisatie „Ar tiestenpalet", die in Utrecht ge vestigd is, brengt dinsdagavond I juni voor de eerste keer een programma in het bejaardente huis „Spaland" aan de Willem Andriessenlaan, Medewerking verlenen de aceordeoniste Pe tra Zuur, de goochelaar-enter tainer Haurini en Peter Koene zingt enkele. Nederlandse volks liedjes, die ook op zijn lang speelplaat staan. Voorts treden op de „Riwi's", die woensdag avond 9 juni weer op de beeld buis verschijnen. Be produktie van dit programma van „Artiestenpalet" is in han den van Victor Conseïman. De avond begint om kwart over acht. pen, het gesprek en de samen werking en. ook de komende in tegratie voor te breiden en te begeleiden, waarbij gedacht wordt aan het inschakelen van leden van jeugdverenigingen, bestaande verenigingen en commissies enzovoorts. Inmid dels zou de vorming van deze werkgroepen voor het grootste gedeelte zijn voltooid. Ook wordt er naar gestreefd in het najaar met het concretiseren van de plannen te beginnen. De Zondagsbode meldt verder dat de commissie als eerste taak heeft gezien het ontwikke len van een plan van kennisma king en ontmoeting, Om dit te bereiken kunnen gemeenschap pelijke kerkdiensten worden ge houden, wijkavonden, vor mingswerk, gesprekskringen zouden eveneens kunnen ge schieden, terwijl in Zondagsbe de en Schiedams Kerkblad pu blicaties over voortgang en grondslagen van dit werk zou den kunnen worden opgeno men, Tenslotte zouden er in de kerkeraadsvergaderingen ver tegenwoordigers van het an dere kerkgenootschap aanwezig kunnen zijn. Er zal naar wor den gestreefd, ook bij bet werk te betrekken de zelfstandige hervormde gemeente Kethel/ Groenoord, Profiteer nü van het unieke ainhod 2-knnwn te ©nwinren voor de prijs van één: dei 5Uüid*mjthe Courant met nieuws uit uw stad «n cmjevinr, «n liet Rotterdamschi Nieuwsblad mtt het lutste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bijl u U <J»fen cratlf, zonder entje verpliditinj, de SC RN te bezorgen en onidekj ïetfde vele pluspunten. -Deto- bon !n open envelop, zonder poMzeeet, sturen naar Rotterdimsch Nieuwsblad.antwoordnummer834, Rotterdam de SC RN 14 dagen cncls naar) woonpl. telefoon Schiedam Ook in Schiedam werft het ministerie van Binnen landse Zaken actief nieuwe gegadigden voor het vervullen van een functie bij de plaatselijke gemeentepolitie. In de dag bladen zijn in de afgelopen tijd advertenties verschenen, die de komst van een politiebus vol informatie over het werk van de politie aankondigen. De bus (Signalement van de poli tie) komt op dinsdag I en woensdag 2 juni naar Schiedam, Op dinsdag staat hij van elf uur 's ochtends tot acht uur 's avonds aan de Mgr. Nolenslaan tegenover de De Wildestraat, op woensdag 2 juni komt hij op dezelfde uren voor het ter rein van de voormalige Frankelandsekerk aan de Nieuwe Ha ven. Schiedam Ook deze week wor den in het Stedelijk Museum op de Hoogstraat weer enkele films vertoond. De aanvangstij den zijn: donderdag 27 mei om kwart voor een, vrijdag 28 mei om hall negen 's avonds en za terdag 29 en zondag 30 mei om drie uur. De eerste film is getiteld „Vin cent van Gogh". Deze schilder werd ruim honderd jaar gele den geboren in. het Brabantse dorpje Zundert. Nadat hij als evangelieprediker onder de arme mijnwerkers van de Bel gische mijnstreek de Borinage gewerkt had, wijdde hij zijn verdere leven aan. de schilder kunst. Zo verbleef hij onder meer in Den Haag, in Brabant, in Parijs en in Zuid-Frankrijk. Op 37-jarige leeftijd stierf hij, in het dorpje Auvers bij Parijs. In tien. jaar tijd maakte hij meer dan achthonderd schilde rijen en duizend tekeningen, waarvan er in zijn tijd vrijwel nooit een werd verkocht. Bij zijn broeder Theo, die hem het werken. financieel mogelijk maakte, stortte hij bijna dage lijks zijn hart uit in ontroeren de brieven. Aan deze brieven is de gesproken tekst in de flim ontleend. Op Tweede Pinksterdag, 31 mei en op 1 juni is in het museum te zien de film van The Soft Ma chine en The Sensual Laborato ry, waarin bij muziek van The Soft Machine een vloeibare lichtomgeving wordt geprojec teerd van de Engelse kunste naar Mark Boyie. De voorstel ling begint om drie uur. Volgens de heer Aiblas, de func tionaris van het ministerie die met de voorlichtingsactiviteiten rond de bus is belast, is het doel van de bus in de eerste plaats het geven van voorlich ting over het werk van de poli tie aan jong en oud. Hiertoe is een fototentoonstelling over dit werk ingericht in de bus. Er is een vaste bezetting met voor- liehtïngs- en wervingsambtena ren e» als „tijdelijke" kracht een agent van het plaatselijke politie korps, dat voor informa tie over de plaatselijke politie zorgt. Vooral van de zijde van adspi- rant-sollicitanten bleek de be langstelling voor de bus groot. Daarom werd meer het accent gelegd op de werving. Er wordt informatie gegeven over de mo gelijkheden tot dienst nemen bij de politie. Er wordt ook voorlichting ver strekt aan de hand van allerlei voorwerpen waarmee de politie in de praktijk haar werk ver. richt. Verder is er een model van een eigen gemaakt vuur Wfipen, zijn er afdrukken van valse bankbiljetten en is er an der voorlichtingsmateriaal. In de krant van vandaag meer over de politie-opleidingen op pagina drie. Eén van onze ver slaggevers bezocht de oplei dingsschool De Boskamp eit sprak daar met de directeur van de school, commissaris B. Scholten, en met adspirant- agent Michael Wilbrink, die in juni bij de Schiedamse politie zijn loopbaan begint. Michael Wilbrink. Volgens dr. Den Draak, sinds 1961 verbonden aan het Instituut voor Stedebouwkundig Onder zoek van de afdeling Bouwkun de der Technische Hogeschool in, Delft* is het stadscentrum in het algemeen geen aantrekke lijk woonmilieu voor gezinnen met opgroeiende kinderen. Wel blijkt het stadscentrum in prin cipe een grote aantrekkings kracht te hebben voor echtpa ren zonder kinderen, alleen staanden en andere buiten ge zinsverband levende personen. Laatstgenoemde categorieën gaan een steeds grotere plaats innemen, in de stadscentra. De samenstelling van het huishou den blijkt van veel grotere be tekenis le zijn voor het al dan niet prefereren van een centra le locatie dan de sociale be roepsgroep waartoe de bewo ners behoren. Naar de mening van dr. Den Draak wordt de nogal vaak verkondigde opvatting dat zich in de stadscentra in Nederland een sterke daling van het socia le niveau voordoet, niet of slechts voor bepaalde gedeelten van deze gebieden door de fei ten ondersteund. Overigens zijn voor de keuze van het stadscentrum als woonmi lieu ook culturele factoren van belang, zoals het deelhebben aan typisch stedelijke sub- of contraculturen. Ten aanzien van de toekomstige woonbevolking van stadscentra moet volgens dr. Den Draak overwegend worden gerekend op alleenstaanden en huishou dens zonder kinderen, terwijl een zekere sociale menging verantwoord en wenselijk is. Er zullen huisvestingsmogelijk heden moeten blijven bestaan voor een minderheid van „ste delijke" gezinnen, non-confor misten en vertegenwoordigers van bepaalde jeugdculturen. Vlaardingen De 12-jarige J. M., leerling van de Erasmus- school, blijkt de dader te zijn van de vernielingen in deze school het afgelopen weekeinde. De jongen zou uit wraakgevoe lens jegens de school hebben gehandeld. De aangerichte schatte bedraagt ca. 2.000. Schiedam De groep van 23 in de gemeenteraad (PvdA/PPR, CPN, D'66 en VVD) gaat bestuderen of de Maassluise verordening op de pensions-voor buitenland se werknemers ook niet in Schiedam zal .kunnen -wor den toegepast. Dit is gister avond besloten, tijdens de maandelijkse vergadering van de groep, waar allerlei actuele onderwerpen aan de orde kwamen. De verorde ning van de gemeente Maas sluis zal nu In een volgende vergadering van de groep worden behandeld. Ook zal de groep van 23 zich bui gen over het probleem van de sociaal raadsman, zoals bekend aldus de heer Kerkhoff gister avond, De groep van 23 zal in de komende tijd alle bijzonder heden omtrent het instellen van de sociaal raadsman nauwkeu rig bestuderen. de hoogste prioriteit van de 23 PvdA-raadslid Arje Verlinde be- raadsleden.r Enkele FvdA-frae- tieleden hebben „huiswerk" op gekregen en zullen nu nadere informaties inwinnen over het begrip Sociaal Raadsman. Me vrouw. ,Y.. de WaardrSUjee zal nagaan hoe het initiatiefvoor stel inzake de sociaal raads man in Deventer is gesteld, ter wijl de heer N, C. Kerkhof! ook op andere plaatsen in het land informaties zal inwinnen, „Er is bij veel mensen gewoon behoefte aan een praatpaal"* steedde nogmaals aandacht aan de bouw van het Zwembad Zuid. dat volgens hem zeker een principe-uitspraak van de groep waard was. Besloten is, de volgende vergadering van de groep van 23 op dinsdag 29 juni te houden, waarbij aan de orde zullen komen de pensions voor buitenlandse werknemers, de prioriteiten, die de groep zich in de vergadering van april heeft gesteld en het vraagstuk van de sociaal raadsman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1