„Het is vlugger gegaan dan ik had verwacht" Grote tegenstand van Jan Breur Keep Smiling speelt promotie-partijen szc JEUGD VZC WINNAAR VITESSE PYRAMIDE verrast Shell in slotfase Ei LEEN BARTH KAN HET BIJ ANDERLECHT GOED VINDEN JAÜSSErS MW'27 tegen Zwart-Wit'28 Hofmanbeker voor Arie van der Meer APARTEMENT KESSLER Wedstrijden Wielerbaan Schiedam 1795 MODEMAGAZIJN TENNIS 4 CUUüAiX 1 - ió IVi^ü. itfji Brussel Het wordt voor Leen Barth geen nieuwe confrontatie met Fortuna. Immers het grote inter nationale jeugdtoernooi is door allerlei moeilijk heden omgezet in een nationale wedstrijdreeks. Liefhebbers» die hun lange donkere favoriet weer in vertrouwde omgeving aan het werk hadden willen zien, zouden dan bedrogen zijn uitge komen Normaal gesproken was Anderlecht wel aan de Marathonweg aanwezig geweest. Leen Barth evenwel niet. Hij dient tijdens de Pinksterdagen 't paars-witte keurkorps in het Franse Lil le. Het Portugese Setuba! en Legia Warch.au zijn in die dagen gevreesde toernooi-tegenstanders- Het gaat evenwel goed met Leen Barth in Brussel. De Fortu nees» die vorig jaar door de Belgische topclub werd aange trokken, heeft zijn „draai" goed gevonden. Ook de Belgen zijn content met de lange doelwachter. Dat ondervond Leen Barth direct na het begin van de competitie toen trainer Sini- baldi al een beroep op hem deed. De Vlaardinger verdrong international Trappeniers en werd een vaste keus voor An- derïechts eerste. Hoogmoedig vertellen de Anderlecht-sup- porters dat de paars-witte club het zich kan permitteren om de nationale doelman reserve te zetten Het is niet moeilijk om Leen Barth in Brussel op te spo ren. Veelal is hij nog op het Astridpark te vinden. Ook rond het middaguur, als de profvoetballer in het club- restaurant de maaltijd ge bruikt. Eveneens aanwezig enkele doorgewinterde sup porters, die geen enkel mo ment ongebruikt laten om hun favorieten van dichtbij te bewonderen. Alleen Leen Barth van Ander lecht is niet dezelfde Leen Barth, de UEFA-doelman van Fortuna meer. De Vlaardinger is in zijn voordeel veranderd. Was hij vroeger minder spraakzaam, nu herinnert niets meer aan die tijd. Waar hij over zegt: „Anderlecht was eerst een avontuur waar je op uitging. Nu zit ik er middenin. Daarom ben Ik rustiger gewor den en ga nu ook het belang van andere dingen zien." Het leven van een profvoetballer had Leen Barth zich wel voor gesteld, zoals het het afgelopen jaar over hem heen is geko men. „Toen ik door Anderlecht werd gecontracteerd was ik achttien. Drie jaar had ik voor me zelf gedacht als aanlooppe riode naar de top. Uiteindelijk is 21 jaar voor een doelman, geen leeftijd. Het is echter vlugger gegaan dan ik had ver wacht. Met m'n schtföen jaar stond ik al in Anderlechts eer ste." Hoewel enkele oudere spelers zich lang in Sportings eerste team konden handhaven, is de Brusselse club gecharmeerd van jeugdige talentvolle voet ballers. Zeven knapen in de leeftijd van veertien tot acht tien jaar, die uit heetl België zijn aangetrokken, bewonen Op het Fortunci'ierrein gaf Leen Barth vorig jaar met Ander- lecht zijn visifekoorf/e af. „Misschien heb je iets te veel vrije tijd, maar daar zal vol gend seizoen wel verandering in komen. Anderlecht heeft dit jaar geen kampioenschap en geen beker bereikt. Volgend seizoen speelt men alleen in de nieuwe UEFA-Cup. Daar wil men verandering in brengen. Volgend jaar wordt mei twee trainingen per dag alles #p het kampioenschap gezet. Er komt een nieuwe trainer. Wie, dat weten we nog niet, maar het zal een oefenmeesier met Duit se inslag zijn. Een vraagteken dus, maar op het Astridpark circuleren hardnekkig de na men van Kessier of Merkel." Ook het afgelopen jaar heeft Leen Barth veel ervaring opge daan in het buitenland. Met An derlecht maakte hij trips naar Griekenfland, Spanje, Joegosla vië, Frankrijk, Portugal en De nemarken. De ervaring, die hem moet vormen tot een groot doelman, al krijgt hij in Brus sel de concurrentie van de Vo- lendam-dJoelman Jan Ruiter, die Anderlecht heeft aange kocht. Barth daarover: „We zullen het wel zien. Allereerst zal Jan Ruiter het moeten be wijzen." Hoe de toekomst zich voor Leen Barth zal ontwikkelen is niet te zeggen. Voorlopig staat alleen het toernooi in Lïlle nog op de agenda. Dan begint de Vlaar dinger aan zijn vakantie tot 10 juli. „Tijdens het volgende sei zoen moet ik in militaire dienst. Ik denk van januari of februari. Leuk vind ik het niet. Ik geloof dat niemand graag gaat, maar het moet nu eenmaal. Er is me gelukkig alle medewerking toe gezegd. Ook was nog een moge lijkheid om er onderuit te ko men, maar dan mocht ik tot m'n 27ste jaar niet in Neder land komen. Dat risico vind ik echter te groot." zelfs kamers onder Anderleehts hoofdtribune. Leen Barth heeft echter een eigen appartement niet veT van het Astridpark. De Vlaardinger is direct bij zijn komst in de Belgische hoofd stad Frans gaan studeren, om- elke communicatiestoornis te vermijden. „Ik heb er nu geen moeilijkheden meer mee. Het frans was in het begin even moeilijk, maar nu kan ik ieder een volgen en spreek ik het ge makkelijk. Omdat ik vooral m het begin goed speelde, werd ik bijzonder snel geaccepteerd. Ook met Jan Mulder, -de andere Nederlandse profvoetballer, kan Leen Barth het goed vin den. „Ik ga vaak naar hem toe. Het is jammer, dat hij na zes jaar Anderlecht gaat verlaten, maar het zal beter voor hem zijn." Leen Barth spreekt graag over het voetbal, al schept het predikaat profvoet baller wel een hoop vrije tijd. „Het is een hobby van me. Dan kan het niet vervelend zijn." L\-ï L vfj&SS Van onze sportredactie g Schiedam Gisteravond organiseerde de R.C. Schiedam op de wielerbaan in het sportpark Harga haar wekelijkse populai- res. Vijf nieuwelingen en veertien amateurs reden voor de schaarse toeschouwers toch spannende wedstrijden. In het hoofdnummer van de avond, een wedstrijd over 30 minuten, was het de gerouti neerde Hagenaar Marinus Paul die de overwinning voor zich opeiste. Van zijn rivalen bood onze stadgenoot Jan Breur de meeste tegenstand. Ongeveer halfkoers hadden deze beiden, samen met Martin Verwey. een ronde voorsprong verworven op de overigen. Herhaalde uitval len van Jan Breur hadden daarop geen resultaat waarna de slimme Marinus Paul na een premiesprint met Janus van Tol en Herman Perfors door ging. Voordat Breur en Verwey het doorhadden lag bovenge noemd trio een halve ronde voor. ïn de daarop volgende machtsstrijd moesten Breur en Verwey na veel verzet bezwij ken en zo lag Marinus Paul al leen aan de leiding. Kundig reed hij in die positie de wed strijd uit. De strijd om de twee de plaats moest toen uitgevoch ten worden tussen Breur, Ver wey, Van Tol en Perfors. Her haalde demarrages van Breur in de laatste ronden hadden de laatste krachten van de drie medegegadigden dermate ge sloopt dat Jan Breur vrij ge makkelijk de tweede plaats kon bezetten. Bij de nieuwelingen werden zowel de sprint als de afvalwedstrijd gewonnen door J. v.d Lugt uit Berkel. Beide malen moest de Rotterdammer Kloos in de be slissende spurt het loodje leg gen tegen de snelle Van de Lugt, De uitslagen: Amateurs: Afvalwedstr. I J v Tol, 2 H Perfors; rit over 30 min.: 1 M Paul, 2 J Breur, 3 J v Tol. Nieuwel: Afval: 1 J vd Lugt, 2 J Kloos, 3 K Koetje; Sprint: 1 J vd Lugt, 2 J Kloos. 9 leen Barth, op z'n tenen bij de lat. Be strand-pullover bij uitstek. Lekker, vlot model. Bouclé. HOOGSTRAAT 155-157 SCHIEDAM Telefoon 26.80.27 Van onze sportredactie Vlaardingen Het kranige MVV '27, dat via een 21 zege op NDSM is doorgedrongen tot de halve finale om de KNVB-be- ker, speelt zaterdag tegen Zwart-Wit '28. Het duel wordt gespeeld op neutraal terrein en wel het sportcomplex van SV 's-Gravenzande. Aanvang 15 uur. MW '27 is van plan om voor de supporters bussen te la ten rijden. De toegangsprijzen op het sportcomplex zijn: tribu ne 2,50, staanplaatsen 1,50. Jeugd 0,50, Vlaardingen/Schiedam In da laatste fase van de waterpolo- strijd in het Schiedamse 6ad Groenoord kon SZC ondanks een man minder de winst naar zich toe trekken. In een spannend duel tegen het Vlaar- dïngse Shell werd het 54. In de eerste periode was de thuis club sterker en dat resulteerde al gauw in een voorsprong: 1— 0. Ook in de tweede editie kon den de Schiedammers de kan sen beter benutten en toen keek Shell tegen een 30 achterstand aan. Shell kwam evenwel terug via een stralworp: 31. In der de instantie ging de strijd meer gelijk op, hetgeen resulteerde in twee treffers: één voor Shell en één voor SZC. De vierde periode was geheel voor de Vlaardingse equipe die overigens weer gehandicapt was door het ontbreken van Martin Vermeulen. Harry Berkhout verk2einde de achter stand uit een strafworp: 4—4. Vlak voor tijd maakte de thuis club evenwel gelijk en ondanks dat het Schiedamse team een man minder had werd het ook nog 4—3. gangsklasse B. Team 4: Aan voerder A. Hofman (nu vierde klasse) zal gaan spelen voor een positie in de derde klasse Team 6: Aanvoerder Mannes Stolk (nu ook vierde klasse) gaat ook strijden voor de der de klasse. Team 10: Aanvoer der Ad Verhoeven (nu hoofd klasse B, zaterdag) wil naar de hoofdklasse A. Team (aan voerder 3. Reijnders (tweede klasse zaterdag) gaat proberen de eersteklass© zaterdag te vin den. Van onze sportredactie Schiedam Jubilerend Keep Smiling (tennis) heeft zijn competitie zeer goed besloten: zes van de dertien teams mochten de kam* pio ens vlag omhoog halen. Prestaties die het Schiedamse tennis- aanzien verbeteren met het oog op het komende seizoen. Maar in het eerste weekeinde van juni wordt daar al een voorproefje van gegeven, want dan spelen de kampioensploegen hun promotiepar tijen. Gezien de huidige sterkte van Keep Smiling-teams bestaan er zeker promotiemogelijkheden. Zijn alle teams niet ongeslagen kampioen geworden! De volgende ploegen mogen 6 juni aantreden om te proberen in een afdeling hoger terecht te komen: Team 1: Aanvoerder Theo van der Broek (nu hoofdklasse B) moet spelen om een plek in de overgangsklasse A. Team 2: Aanvoerder Otto Koenders (nu tweede klasse) gaat spelen voor een. plaats in de over- Van onze sportredactie Schiedam De J. P, Hofmanbe ker, een beker die ieder jaar op de jaarvergadering van SVV wordt uitgereikt aan het meest verdienstelijke lid, komt voor een jaar in handen van Arie van der Meer. De heer Van der Meer heeft zich niet alleen on derscheiden tijdens de bouw van het SW terrein, maar heeft ook veel aandacht besteed aan de „nazorg" van de opstal len. Hij heeft de kantine van een aantal nieuwe wanden voorzien. Een heel karwei. Daarvoor werd hem gister avond op de jaarvergadering van SW uit handen van voor zitter Maarten Eising de Hof manbeker uitgereikt. Vlaardingen Ter gelegenheid van de behaalde kampioen schappen van eerste en derde elftal houdt de Vlaardingse voetbalvereniging Satelliet za terdag een receptie. Het eerste team promoveerde naar de eer ste klas afdeling Rotterdam van de KNVB en het derde team promoveerde naar de re serve tweede klas. De receptie op 29 mei is tussen II en 13 uur in de cantine aan de Kethelweg in park 't Nieuwelant. Van onze sportredac tie Vlaardingen De meisjesjeugd van het Vlaardingse VZC Is voor de der de achtereenvolgen de maal in het bezit gekomen van de VI- tesse-pyramide die nu eigendom is ge worden. De nationa le zwemstrijd in het Haagse Zuiderpark- bad spitste zich bij de meisjes vooral toe op ZIAN en VZC. De jeugd van de Vlaardingse club was evemvel onbe reikbaar. De jongens kwamen tot de derde plaats. Hier werd ZIAN winnaar. De uitsla gen van de Vlaar- dingers waren 100 meter vlinder slag meisjes: Frieke Buys 1.08.9; Lenie de Jong 1.14.0 100 meter vlinder slag jongens: Rudie Pijper 1.04.6; Ruud Beele 1.05.3; Sjaak Bot 1.12.5. 100 meter xugslag meisjes: Marjan Vermaat 1.10.3; Marjan Viskil 1.13.6 100 meter rugslag jongens: Frits Jan Edelijn 1.08.8; Paul van Schalk 1.19.6; 100 meter school slag meisjes: 1 Ti* neke Hofland 1.20.2; Petra But 1.20.4; Wilma van Beek 1.25.7; Tineke Maat 1.31.0. 100 meter schoolslag jongens: Frits 3an Edelijn 1.28.4; Sjaak Broek 1.26.4; 100 meter vrije slag meisjes1 Cora Schouten 1.04.1; 2. Annelies Zwager 1,05.1; 3 Lenie de Jong 1.05.4; 100 me* ter vrije slag jon gens: 1 Ruud Beele 57,8; 2 Sjaak Bot 1.1,08. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 26.03*30-van 18-20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sytholf Pers N.V-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4