Schiedammers deinden, hosten en genoten. I Muf 1 Slopen,een opbouwend beroep i feÉL I "IStSp5, »siS, V. Broeke krijgt nog geen antivoord SgPS Mr MvM X Ufa ^ÊÊl&g faail ,,Met de muziek meein Margriethal: Mening van Schiedamse sloper; Honderdduizend in Schiedam Weer disco-avond in ,,'t Uilje" ïssni I RISICO HOBBY Vragen over eerste aanzet van bosplan Vrouwenbond PvdA vergadert SCHIEDAM SOKE C&m.-.17T V7ZZ7AZ jg Schiedam Mefc meezingers, meehossers en meeswingers als „Lekker j.s maar ene vin ger lang", „Glaasje op laat je rijden" en „Jajem, jajem, moet er zijn" bracht presen tator Henk Montfoort sfeer in de Margriethal, gister avond tijdens de opnamen voor het programma „Met de muziek mee". Het pu bliek haakte meteen in en zong uit volle borst deze wat buiten het seizoen liggende carnavalsschlagers nee. Ondanks de voetbalwedstrijd Ajax-Feïjenoord op de buis wa ren de Schiedammers in groten getale opgekomen. Naar schat ting 2000 mensen wilden arties ten als Willy Schobben, Ray Dandy en Vïco Torriani, onder het genot van appels, chips en coco-cola graag bewonderen. De huismoeders, de grootste vertegenwoordigende groep, genoot met glinsterende oogjes van het heen en weer geloop van de technici, van het Metro- 6 V/co Toriani fe midden van de hotpants. Elias r<„s m iff SCHiEDAMSCHE COURANT DE ST1CHTINGSRA AD taAÜ van de S.G. is het raadslid Kaptein liever kwijt dan rijk. Het is gisteravond uit c!e ver gadering van de sticht' ngsraad gebleken. Kaptein heeft zijn mond voorbijgepraat, hij kan dus gaan. Voorlopig is het echter nog niet zover, omdat de politieke medestanders in de raad hem niet als oen blok zullen laten vallen. Er dreigen dus moeilijkheden. In feite lijkt de hele zaak een een storm in een glas water, maar het gaat hier om een raadslid dat zeker interessante zaken in de openbaarheid heeft gebracht en daarmee de niet ai te beste reputatie van de S.G. op het gebied van de openbaarheid weer eens lijkt te hebben bevestigd. WJNU HET RAADSLID in I CU principe tot ongewenst persoon is verklaard, dient de gemeenteraad zich af te vra gen, in hoeverre dit valt te verdragen. De mentaliteit van veel Stichtingsraadsleden blijkt niet aangepast aan de in 1971 heersende mentaliteit van openbaarheid en openheid je gens iedereen. Men is daar in I de SG kennelijk nog steeds niet ;aan toe en dat is jammer. De SG zou als geen andere organisatie in Schiedam voor aan kunnen staan als het gaat om bijvoorbeeld een iris cul tureel beleid. Nu echter wordt een indruk gewekt die op zijn Kunst muf is. Het imu van een flinkere houding hebben ge tuigd, het raadslid te handha ven en een open discussie te openen over de moeilijkheden ïond de SG, zoals die onlangs ji de openbaarheid zijn ge bracht. Die bereidheid lijkt vooreerst, niet aanwezig, men volhardt kennelijk in oen ver aarde houding. Dat dit moet worden betreurd, zal duidelijk zijn. Mevrouw Van Ravens mag haar mening geven. pole orkest, natuurlijk onder leiding van Dolf van der Lin den, en van de zoetgevooisde stem van Marco Bakker en niet te vergeten van de zijige spa ghetti Don Juan Vico Toriani. Tussen deze grote artiesten tra den ook. nog amateurs op. Be deesde accordeonisten gaven blijk van hun kunnen en bleken toch wel bestand tegen een eer ste optreden voor t.v. en groot publiek, Wat verlegen, in rijg- laarsjes, blauwe sokjes of kniekousen, glinsterende jurk jes gehuld zaten de deelnemen de accordeonisten zwijgend in een hoekje op het podium. Ge lukkig brachten zij het er niet slecht af en was het publiek ook hier enthousiast. Het voetbal kon deze avond toch niet vergeten worden. Bij de stand 10 voor Ajax ging er een verdeeld gejuich op onder het publiek. 11 echter maakte de zangerstengen wat los. Het aloude „Geen woorden Ook een zeer efasf/sche down verniaakfe de aanwezigen. maar daden'werd ingezet, hoewei direct daarop gevolgd door „Ajex wint de wereld cup". Regisseur Rinus Spoor, scheen in de regie-wagen eigen lijk meer aandacht te hebben voor de spectaculaire voetbal wedstrijd dan voor wal er op het toneel gebeurde. Maar wie- zal hem dat kwalijk nemen. pe Fransman Ray Dandy oogstte veel succes met zijn nummer „Dronken in het water sprin gen". Door de meest vreemd soortige capriolen wist hij op de been te blijven en maakte het ene lachsalvo na het andere los. De menigte genoot dan des te meer de krakende versnape ringen. Als klap op de vuurpijl deed Vico Toriani de Schiedamse Mar griethal aan /Schiedam, hofle verancier van plezier, zei Henk Montfoort aan het begin van de avond), hij werd vergezeld door twee meisjes in hot-pants, die op een concours hippïque niet zouden opvallen. Het slot van deze Schiedamse televisie avond was zoals het begin, een hossende menigte die nog net de polonaise niet haalde. Schiedam De honderdduizend van ócn van de series van de Staatsloterij is dit koer op een Schiedams lot gevallen. Me vrouw W. Vaz Üias-Noach uit de Henri Polakstraat J20, b'j wie het los was gekocht, is don derdag met de gelukkige win naars naar Den Haag geweest om het geld op te halen. De prijs viel op numor G4149 in de derde klasse. koedam Na het overweldi gend succes van de vorige keer Wordt vanavond weer een dis- C^atv?nd gehouden in sociëteit t Uitje" aan de Overschiesc- straat 42. De avond wordt ver zorgd door de Gram-o'67 dri- ve-in discotheek uit Schiedam Etet de dis jockeys. Dr. Draai- paag en Roland West en de eehnici Dirk D. en Chiel Wil- p Personen boven de veertien |aar zijn welkom. De toegang- wijs is 09 cent. De du eren pan om half acht open, om elf pr is de show afgelopen. Schiedam „Ik vind het een mooi moment als alles naar be neden komt. Als de muren om vallen zie je pas dat je op schiet", zit zegt directeur C. Looman, van de NV J. de Waard, aanneming van sloop werken. Dit op en top Schie damse bedrijf, in 1926 opgericht fluor J. de Waard, schoonva der van Looman, is op het ogenblik bezig dc vestiging van Ford aan het Marconlplein in Rotterdam te slopen. Het sloopbedrijf op zich heeft voor de leek misschien de naam een soort „afbreekbe- drijf" te zijn. Het tegendeel blijkt waar te zijn. De heer Looman verklaart, door slopers- ogen bezien, de essentie van net werk; „In de eerste plaats ui enk je meestal, dat sloopt maar raak. Maar het is zaak het materiaal wat er af komt heel te houden voor cie handel. Bovendien werk je door slopen mee aan het bouwen van ande re gebouwen". Slopen is niet alleen het afbreken van huizen. Een sloopbedrijf moet wel degelijk handel drij ven. Het bruikbare materiaal wordt verkocht en eventueel opnieuw gebruikt. Het ijzer, hout en alles wat er op en aan een gebouw zit kon veel waarde hebben en men kan er nieuwe loodsen, gebouwen of iets an ders van maken. Het is in feite meer een zuiver handelsbedrijf dan een „afbrcekbedrijf' Voor het eigenlijke slopen begint worden nog heel omzichtige pa den bewandeld. Allereerst moet men natuurlijk een uitnodiging krijgen. Het object wordt beke ken. er wordt gerekend, geteld en geconcludeerd; het mate riaal wat er uit komt wordt ge- taxeenl, de arbeidsuren opge teld, „last but not least" de kosten worden uitgerekend. Er moet een sloopvergunning aangevraagd worden, er moet bekeken worden binnen weike tijd er gesloopt kan worden, en wat de boete bepaling is. (Dit laatste betekent dat wanneer men niet binnen de vastgestel de tijd klaar is men een boete JL Schiedam Burgemeester en wethouder hebben het raadslid V. Broeke (D'fiG) meegedeeld dat zijn schriftelijke vragen over publicaties in de Schie- damsche Courant inzake de dood van de 85-jarige mevrouw M. W i LI e b oo rd.se - Ce va a I in de Kelder van het Gemeente-Zie kenhuis niet kan Yvorden beant woord, omdat het onderzoek nog voortduurt. B. en w. wijzen hot. raadslid erop, dat dit het antwoord binnen do voorge schreven termijn niet mogelijk maakt. moet betalen. Deze kan varië ren van S 25 tot ƒ500). Dan pas kunnen de draglines, -ii slopershamers in. icsteld worden. drilboren werking Wat bezielt iemand nu in 's hemelsnaam om sloper te wordc-n? Looman haait lachend zijn schouders op: „Dsi vraag ik. me ook. wel eens ai". Een goe de sloper moet een goed vak man zijn. hij moet liefde voor zijn werk hebben". Bovendien is het een gevaarlijk beroep, 'n Ongeluk is geen uit zondering. In Alblasserdam heeft een ongeval plaats gehad met dadelijke afloop. Het ge beurde bij de afbraak van een molen, op de plaats waar nu dc werf van Verolxne is gelegen. Een vreemd ongeval deed zich voor in Zwijndrecht. Op een hoog gebouw had men een. ge kronkelde glijgoot aangelegd. Aan het eind lagen balen meel. De oude de Waard, beklom het bouwwerk, maar hij had buiten, het afvoetgat gerekend. Hij stapte erin en gleed kronkelend en wel naar beneden en beland de in het meel. De Waard liet zich niet meer op het bouwwerk zien. Bij de Waard NV. werken con stant 15 man. In totaal werken er 60. De werknemers wisselen nogal eens. De problemen van de werknemers worden gemak kelijk opgelost. Men is de hele tijd samen op het werk en zo ontstaat er een goed contact. Democratisering is dan ook een woord dat niet vaak wordt ge bruikt bij de slopers. „Het werk leent zich er niet voor", is de mening van directeur Loora- an. Moet er een vervelend karwei op geknapt worden. Zoals enige tijd geleden toen een hofje bij de Singel gesloopt werd en men eerst een paar dagen bezig is geweest het ongedierte te ver delgen en er toen nog een ver schrikkelijke troep te voor schijn kwam, dan wordt dit met een lach en een traan op gevat. Er wordt eer. geintje ge maakt en een pilsje gevat. Al les komt dan vanzelf weer in het reine. De heer Looman zoekt sinds 1951 zijn weg in het Schiedamse slo- perswerk. Uit Dordrecht ver huisd naar Schiedam, kwam hij bij de Waard werken, Hij heeft het slopersvak in het bedrijf zelf geleerd. Ook hij heeft met drilboren, draglines en hijskra nen gewerkt. Of hij niets heeft over gehouden van die drilboor. „Nee, ik heb er geen last van Ik heb het drie jaar gedaan en je merkt er niets van". De heer Looman voelt er niets voor naar het buitenland te ver trekken, „Nee, daar voel ik niets voor. Er is nog zoveel in Nederland te slopen". Ge vraagd naar zijn hobby's ant woordt hij: „Mijn hobby is rnijn werk. Het is zo veelzijdig. Er zijn nog zoveel oude dingen te slopen"'. Toen Loman's schoonvader In 19G2 stierf en hij directeur werd vond hij het niet noodzakelijk tot naamsverandering over te gaan. De oude De Waard, kwam uit Hendrik 2do Am bacht. waar hij timmerman was. fn Schiedam verzeilde hij in het slopersvak en het bleek dat de Waard een werkelijke koopman was". Dat moet je voor dit vak ook zijn", zegt Looman. Viaardingen Twee leden van de PvdA-raadsïraclie, de heren mr. A. van 't Laar en lï. Krab ben hebben burgemeester en wethouders schriftelijke vragen gesteld over de termijn waar binnen een eerste redelijke aanzet gerealiseerd kan zijn van het in 1968 gelanceerde bosplan. Zij vragen of het gemeentebe stuur bereid is mee te delen welke plaats het op drie decem ber vorig jaar door de raad verleende krediet tot aanleg van een groenstrook c.a. ten westen van de wijken Lage Weide en Hoogkamer inneemt op de door het college van B. en W. aan Gedeputeerde Staten gezonden urgentie]ijst van nog niet goedgekeurde kapitaals kredieten boven de 25.000. „Kan", aldus de beide heren, „met deze plaatsing bereikt worden dut met een aan zeker heid grenzende waarschijnlijk heid binnen twee jaar dit pro ject tot uitvoering zal zijn ge bracht?" Indien deze vraag ontkennend wordt beantwoord wordt ge vraagd of B, en W. dan willen meedelen op welke wijze zij aan het bij de raad en de bevol king levende verlangen om zo spoedig mogelijk, doch vóór het jaar 1973, een eerste aanzet van. het bosplan gereed te hebben, denken le verwezenlijken? Schiedam De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid be sluit hei seizoen met een bij eenkomst op dinsdag 1 juni. De avond wordt gehouden in'het Wijkcentrum in Nieuwland. Aanvang acht uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3