RLijnm oud li ia e r Rotterdam Hoge toekomstven f el iting MET HET OOG OP BEVOEGDHEDEN B. en IF. akkoord met hearing over bulder* ^aan Schiedam, Holy en Kethel in „trog 2 kranten voor één prijs „Meevaller t j e" van P/4 min. 99 NOODZAAK OREN EN MOND Nu ook paal voor Rubber- schoorsteen de grond in EIND 1972 Anjercollecte SCH1EDAMSCHE COURANT 4 pagina's Zaterdag 5 juni 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD98ste jaargang no. 24119 ±Jroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL Van een onzer verslaggevers Vlaardingen Een mee vallertje" van 1.260.000 voor de gemeente Vlaar dingen vormt in beginsel een voorlopige bijdrage van de minister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening ten be hoeve van de uitvoering van de sanering In de om geving van het Selaaven- bruch. Deze saneringsbijrlrage wordt verstrekt op grond van het besluit bijdragen reconstructie- en sane ringsplannen, zodat het gemeentebestuur er wel licht al een beetje reke ning mee gehouden had. Formeel gesteld betreft het een regeling waarbij aan gemeenten 8Ö<Ve van de door de minister aan vaarde verwervingskosten van panden in een sane- ringsgebïed kunnen wor den vergoed. vertragende rol spelen. Schiedam Het college van bur gemeester en wethouders van Schiedam heeft het Rotterdam se college per brief medege deeld, dat het akkoord gaat met het voorstel om te zamen met andere belanghebbende ge meentebesturen een openbare discussiebijeenkomst te houden over het Naco-rapnort. waarin Staat, dat de uitbreiding van het vliegveld Zestien hoven met een bulderbaan noodzake lijk is. Het Schiedamse college zou zich tiidens de bijeenkomst doen willen bijstaan door de leden van een of twee raadscommis sies. Wel geven burgemeester cn wethouders er de voorkeur aan, dat dc bijeenkomst In de tweede helft van augustus of in sentember wordt gehouden, omdat veel mensen nu met va kantie zijn. Voorts verzoekt het college het gemeentebestuur van Maassluis ook in het over leg te betrekken, gezien de lig ging van deze gemeente ten op zichte van de luchthaven. Aanleiding van de brief was het schrijven van burgemeester en wethouders van Rotterdam aan de colleges van Schiedam, Vlaardingen, Bergschenhoek en Berkel enRodenrijs over een publieke hoorzitting voor enige wijkraden, het Anti-Bulderbaan Comité het Luchtvaart v Ti caal en organisaties van be langhebbenden op de luchtha ven, De bedoeling is, dat de bij eenkomst zal worden ge hou 'cn op dinsdag 8 juni in Rotterdam. Ook aan de colleges van de vier genoemde gemeenten is een oordeel gevraagd. De shop van een deel van het politiebureau is enkele dagen oud. Konden we hef gereglementeerde vandalisme woensdag met een kort bericht signalerenvandaag heeti hef grotere vormen aangenomen. Zoals bekend moet deze puinhoop een hoogsf moderne polif/ev/eugel worden. i'laardingen/Sehicdam De vluchten met Ajax-supporiers hebben voor omwonenden van het vliegveld Zestienhovcn nog eens extra duidelijk gemaakt, waar het Anti Bulderbaan Comité zich tegen wij verzetten. Overlast van vliegtuigen die toch vrijwel geen econo misch belang voor Rotterdam vertegenwoordigen. Gistermiddag is dit tijdens een persconferentie nog eens bena drukt. Mochten de suggesties fit het inmiddels berucht ge worden NACO-rapport gevolgd worden, dan komen Schiedam, Kethel en Holy in aanmerking voor een fikse geluidshinder als te wind deze kant uit waait. £et recreatiegebied Midden Delfland, dat met veel moeite wt stand is gekomen, zal veel van zijn recreatieve effect ver hezen als het midden in een ge- itudstrog van Zestien hoven komt te liggen. persconferentie van gisteren was een generale repetitie voor te hearing die het gemeentebe stuur van Rotterdam dinsdag wil houden over dit onderwerp. Het Anti-bulderbaancomité be nadrukte nog eens dat het ner gens een gegronde beredene ring van het economisch nut van Zestienhoven heeft kunnen vinden. Bij uitbreiding moet er alleen maar méér geld bij dan tot nu toe. Het comité ste/de een aantal wensen op die duide lijk lieten uitkomen dat het co mité de zaak Zest icnho ven liever helemaal wil sluiten. Het comité sprak er zijn spijt over uit dat er nooit een rap port in de openbaarheid is ge bracht. waarin vermeld is dat de belangrijkste vliegmaat schappijen geen interesse in Zestienhoven hebben. Niet alleen is de verhuizing van grote omvang, waarbij de verplaatsing van de centrale meld- en regelkamer een be langrijke rol speelt, verwach tingen op iets langere tentlijn dan enkele weken over de ge- reedfeominig van een gebouw, zijn zelden uitgekomen. Reke ning zal moeten worden gehou den met stakingen in de bouw, vorst en vakanties. Het dagelijks bestuur van de Rijnmond acht spoedige ver plaatsing van de kantoren drin gende noodzaak. Het Schiedam se pand dat september 1966 in gebruik is genomen, wordt thans tot de laatste meters uit gebuit. Rekening houdend met de te verwachten uitbreiding van hei personeel en de werk zaamheden, ziet het dagelijks bestuur binnen de huidige mu ren voor de toekomst geen op lossing. Bij te vervvaenten uitbreidingen is terdege rekening gehouden met de opvattingen van staats secretaris Van Veen, die de overdracht van de verscheide ne bevoegdheden van de desbe treffende gemeenten naar do Rijnmond voorstaat. Tot die bevoegdheden behoren onder meer de uitvoering van de hinderwet, het verstrekken en intrekken van vergunningen en het uitschrijven van pro cessen-verbaal. De Rijnmond beschikt thans al leen over de opsporingsbe voegdheid, hetgeen volgens een woordvoerder van de Rijnmond betekent, ,,dat het openbaar li chaam wel oren cn een mond heeft, maar niet de beschikking over handen en voeten". Het Schiedamse pand van het openbare lichaam Rijnmond: te kleinDaarom eind volgend jaar naar Rotterdam, ook met het oog op cfe toekomst "Wanneer daarin verbetering wordt aangebracht, zullen per soneelsleden die 'dit werk thans in ander verband verrichten, in het nieuwe pand aan hef Vaste land III worden gehuisvest. Blijkt vooruit te kunnen worden voorzien, dot zelfs het Rotter damse pand te klein zal worden, dan zai gebruik worden ge maakt van andere panden in Rotterdam. De Rijnmond dient namelijk ook rekening te houden met de 'groei van de werkzaamheden, die zich thans reeds voordoetj „de stroom brieven met ver zoek om adviezen aan de deel nemende gemeenten", aldus de woordvoerder, „neemt dage lijks toe". De financiële lasten, die de Rijnmond krijgt te verwerken door de verhuizing, zullen wor den opgenomen in de begroting 1972; het dagelijks bestuur stelt de raad voor de nodige kredie ten beschikbaar te stellen. Naar het zich thans Iaat aanzien, zal de verhuizing naar het pand aan het Rotterdamse Vasteland eigenaresse is Philips' be drijfspensioenfonds in Eindho ven de goedkeuring verwer ven van. de Rijnmondraad. Wanneer dc Rijnmond van meer bevoegdheden wordt voorzien, zal dat een personeclstoeloop inhouden van 50 man in één keer. En dat is voor hel Schie damse pand te veel. Schiedam De verhuizing van het Openbaar Lichaam Rijnmond van het Schiedamse Sta tionsplein naar het Rotterdamse pand Vasteland III, waarvoor de beslissing in de raads vergadering van 17 juni kan vallen, anticipeert op de mogelijke uitbreidingen die de Rijn mond in de toekomst denkt te kunnen realiseren. De huidige personeelscapaciteit in Schie dam van 70 mensen waarbij zijn inbegrepen de vacatures, kan in Rotterdam worden ge bracht op ongeveer 150. "Van drie verdiepingen thans zal na de verhuizing die omvangrijke verbouwingen nood zakelijk maakt de Rijnmond gebruik kunnen maken van 5 etages boven een winkel galerij, archiefruimte in de kelder en 85 autoparkeerplaatsen in de parkeergarage. Bij dit advies zullen voorts wor den gevoegd de adviezen van de raadscommissies voor de fi nanciën en bestuurlijke aange legenheden. - Wanneer G.S. met het plan kun nen instemmen, verwacht het dagelijks bestuur eind volgend jaar het Rotterdamse pand te kunnen betrekken; weliswaar staat in het voorstel dat de bouw van het pand in een der mate gevorderd stadium ver keert, dat de voltooiing medio 1972 kan worden verwacht, an dere factoren zullen echter cert Vlaardingen Nadat enkele weken geleden de eerste paal werd geslagen voor dc omstreden 100 meter hoge schoorsteen i'oor Windmill Holland N.V., is donderdag, evenals bij de kunstmestfa- briek ook „in alle stilte", de eerste paal voor een andere, Vlaardingen Zaterdag 26 juni vindt in Vlaardingen de jaar lijkse inzameling plaats ten bate van het Prins Bernhard- fonds en zijn afdelingen, de An jerfondsen. De doelstelling van het Prins Bernhardfonds is het stimuleren van aktiviteiien door personenen en instellingen van landelijk belang. Zijn onder afdelingen, de Anjerfondsen, doen het 2elfde op regionaal en plaatslïjk niveau. Het plaatselijk Anjercomité is van mening, dat deze collecte een groot succes moet worden. Wanneer Vlaardingen met een goede opbrengst voor de dag komt, zullen de plaatselijke verenigingen met temeer kans op succes een beroep op het An jerfonds Zuid-Holland kunnen doen. Mocht u zaterdag 26 juni geen collectant tegenkomen, dan kunnen bijdragen gestori wor den op girorekening 48829 van de Algemene Bank Nederland onder vermelding „Bijdrage Anjeraktie 1971." In oppervlakte gaat de Rijn mond er in Rotterdam ruim schoots op vooruit, van 1972 m2 thans tot 4.231 m2. Het dagelijks bestuur van de Rijnmond, dat de mondelin ge instemming met de ver huizing reeds heeft gekregen van het college van advies en samenwerking, wil het verhuis-voorstel in de raads vergadering van het college van advies en. samenwerking 10 juni aan de orde stellen, waarna het advies van dit college dat alleen formeel moet worden verkregen maar zeker instemmend zal zijn naar de raad wordt verzonden/ 30 meter hoge schoorsteen voor de N.V. Internationale Rubberproducten N.V. aan de Taanderijstraat 25 de grond ingegaan. Beide schoorstenen moeten een bijdrage leveren in de ver mindering van de l.ichtver- on(reiniging. Voor de bouw van de beide schoorstenen moest tot in dc hoogste in stantie, zijnde de Kroon, ge-, procedeerd worden. Profiteer nü van het unxke am bod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van Sqhiedimsche Courant met meuws uit uw stad en omtevme, en het Nieuwsblad met het laatste bmnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdrschtook bi, u 14 dafen (run, zonder enije verplichtte, do SC RN te bezorjen eo zelf de vele pluspunten. •Deze bon in open envelop, zonder pojtïtj«r, «uren Roucrdamsch Nieuwsblad,antwoordnummerÖ34, Rotterdam de SC-J-RN 14 «Jum gratis naar: ■woonpl telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1