Aanbesteding Woud ioek-Zuid jit:.!' oen te hoog mitgekomen STIJGENDE ANIMO VOOR LEESZAAL VAN SPANJAARDEN m 2 kranten voor één prijs! Architect zei: Ruim 8houwer: 9,8... Punten op de Singel-i Peter van Anrooylaan doorgetrokken Bond en GAB spreekuur bij ScMecarton I Geslaagden aan Praktijkschool Bloembak gestolen Man met brommer onder i A Drie weken voor diefstal van ivapen-arsenaal SCHOLEN SCHIEDAMS IE COURANT 4 pagina's pjnsdag S juni 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 98ste jaargang ro. 24121 Schiedam Aan de Eerste Open bare Praktijkschool (LEAO) te Schiedam zijn gisteren ge slaagd voor het eindexamen: Ben Cohen, Saskia Monique van Hesen, Cornelis Adriaan op 4t Hof, Herman van der Horst, Elisabeth de Jong, Henri Johan Jurgens, Eddy Kalhoven en Cornelis Franciscus Kats. Er 2ijn vier kandidaten afgewezen. Schiedam De 51-jarige chef huismeester D. de R. van een flat aan het Choplnplein heeft zondag aangifte bij de politie gedaan van diefstal van een etemieten bloemen- en planten bak, die bij het flat behoorde. De bak had een middellijn van 1.30 meter. Schiedam De werkgroep Singel maakt bjj ons artikel „Werk groep zeer tevreden over ge meente" de volgende kantteke ningen: 1. Het torste contact met wethou der Bol mors is zeer goed en prettig verlopen. 2. Dit contact is door onze werk groep gezocht en is dus niet van de gemeente uitgegaan 3. In feite is door dit gesprek niets opgelost. Er is wederzijds be grip ontstaan. Op basis hiervan zijn wij bereid het verleden te laten rusten, mits dat begrip van gemeentewege vanaf nu wordt opgevolgd- 4. Er is gesteld dat binnen een half jaar een duidelijk voorbe reid mgsbestuit genomen zal worden, waardoor particulie ren èn gemeente-ambtenaren weten waar zij aan toe zijn. 5. Hangende dit plan zullen een aantal knelpunten worden opge lost. Er zal niets worden dicht getimmerd. Het leefbaar hou den van de Smgel is uitgangs punt. De gestutte hoek tegen over het stadskantoor zal wor den voorzien, nu het heien ach ter de rug is. Gesneuvelde rui ten in verhuurde gemeentepan den worden vervangen. 6. Duidelijk is gesteld dat het niet- verkrotten van de Singel een genotuleerd uitgangspunt is. D<* Singel is (in tegenstelling tot de Baan) een in het oog lopend ge bied. 7. De sociologische functie van de Singelwijk is door dokter Vloot man duidelijk gesteld en onder kend. 8. De Singelboulevard staat volle dig op losse schroeven. De trek naai* de binnenstad is eveneens onderkend. 9. De gemeente heeft behoefte aan tegendruk van de bevol king en het bedrijfsleven, an ders gaat ,.men" zijn eigen gang. Opbouw van een stad is een samenspel. Daarom is ver sterking van de werkgroep, om te zetten in een wijkraad, van groot belang voor bewoners èn gemeente. 10. Wij vertrouwen erop dat du uitholling van de Singelwijk tot staan is gebracht. De conclusie uit het gesprek met de wethou der is dat het gesprek met de gemeente geen eindpunt is. maar een begin Schiedam Op u. Burgemeester Van Ha aren la an. bij de Vlaar- dingerdijk is zaterdagavond te gen elf uur de 4i-jarige ambte naar J, C. door onbekende oor zaak met een bromfiets onder uit gegaan. Hij is in de Dr. Noletstichting ter observatie opgenomen. Schiedam De bibliotheek voor Spaanse werknemers in Schiedam heeft zojuist een opknapbeurtje gehad. Ook is de voorraad boeken met honderdvijftig exemplaren uitgebreid. De bibliotheek, die nu ruim een jaar bestaat, maakt deel uit van een centrum voor Span jaarden, genaamd „Rijnmond", of zoals de regelmatige bezoekers van het pand zelf zeggen: „Centro Espagnol Boca de! Rhin". Profitwenü van het unieke unbod Zkrenten t« ontvangen w 4® pri{* van «én: del khiedumche Courant met nieuws uit uw stad «n omgeving, «n het Rottenfsrtschl Nieuwsblad met h« laatste binnen-*nbuitenlands#nieuw*. Geef ons nu opdrachtook bi) I b 14 dagen gratis, xonder «nigo verplichting, de SC RN bszargen en ontdek J »lf de vete pluspunten. -UCXC con W open Rotterdamtch Nieuwsblad, vttwoordnummer 834, Rotterdam de SC RN 14 dagen grati* nur» WOOflpl telefoon «uurm.i.v.: Het Centrum is gevestigd aan de Lange Haven 70, waarheen steeds meer Spanjaarden de weg weten te vinden. „Vooral in het weekend is het gezellig, dan komt iedereen met zijn ge zin". Aan het woord is de heer M. Perez Martinez, die al ne gen jaar in dit kikkerland ver toeft. Ondanks dat bevalt het hem hier best. En dat vinden veel van zijn landgenoten. Heimwee naar zijn gezin trekt hem niet terug naar zijn vader land, want ook zijn vrouw en zijn twee kinderen hebben het hier naar hun zin. Ais jo vraagt, of hij nog eens voor goed naar Spanje gaat, ant woordt hij: „Over een paar jaar misschien, maar dat kun nen er wel twintig zijn". Over de bibliotheek is hij dik te vreden, Het begint steeds beter te lopen. Elk jaar stuurt de Spaanse regering zo'n honderd- vijftig boeken. Een klein optel sommetje geeft dan een totaal van driehonderd. Natuurlijk is alles in de Spaanse taal ge schreven, maar dat wil niet zeggen dat er alleen maar Spaanse literatuur staat. De lijst van titels laat ook Engelse, Franse en Duitse werken zien. Een boek, dat beslist niet ont breekt, is „Don Quichotte", ge schreven door Miguel Cervan tes. Naast de boeken worden er elke dag ongeveer dertig kran ten aangevoerd uit Spanje, waaronder „Ei Alcazar" en „Ya" uit Madrid. Een andere veel gelezen Spaanse krant is „La Region", die echter in 'Duitsland wordt gedrukt en ge stuurd naar de Spaanse centra in Europa, dus een speciale krant voor buitenlandse werk nemers. Ook worden er veel weekbladen toegestuurd, vooral dames blaadjes. De bibliotheek heeft nu ongeveer dertig vaste „klanten". Het le nen van boeken kost in feite niets. Wanneer men een boek wil meenemen, kost dat een rijksdaalder. Bij inlevering ont vangt de lezer zijn rijksdaalder weer terug. „Dit is om diefstal te voorkomen", zegt de heer Martinez, die het een groot na deel vindt» dat de bibliotheek slechts een keer per week open is. ,Over de bibliotheek gaat slechts een man, de heer Ma nuel Arranz, die eens in de week komt: zaterdagavond van acht tot negen uur. Dat is veel te weinig, temeer je maar een mm* boek per keer mee mag nemen. We doen ons best „we" zijn de bezoekers van dit centrum om de heer Arranz meer te la ten komen. Het zit er wel in, dat dat ook gebeurt". Dat de bibliotheek alleen op za terdagavond is, veroorzaakt ook een probleem voor kinde ren, die wanneer ze een boek willen lezen, afhankelijk zijn van nun ouders, die al of niet naar het centrum gaan. Jn de leeszaal is namelijk een grote verzameling stripverhalen. De bibliotheek is opgericht door de Spaanse werknemers zelf, met behulp van de Spaanse re gering, die de zorg voor de boe ken en tijdschriften op zich neemt en de Stichting Buiten landse Werknemers. Deze in stelling heeft voor de ruimte ge zorgd, waarin de bibliotheek zich bevindt. Volgens de heer Martinez verblij ven er ongeveer zevenhonderd Spanjaarden in Schiedam, van wie de meesten met hun gezin. Natuurlijk hebben zij een grote behoefte aan contact met hun landgenoten, maar slechts hon- Spaanse cu/fuur b/'/eengebrachf aan de lange Haven. derd personen laten geregeld hun gezicht zien in het centrum aan de Lange Haven. De rest gaat naar Rotterdam.. „Rijn mond" blijkt echter toch te trkken, mede doordat men pas de zaal heeft opge knapt. Eveneens heeft men een prachtige stereo-installatie aan geschaft. Wat gezelligheid aan gaat, doet het Schïedamse cen trum beslist niet onder voor Rotterdam» ïjf „1 Schiedam Het Gewestelijk Ar beidsbureau en de Algemene Grafische Bond hebben van daag spreekuur gehouden voor de werknemers bij Schiecarton die onder de afvloeiingsrege ling vallen. Er zijn weliswaar twee cao's, maar in beide ge vallen is dén en dezelfde bond partij. De afvloeiingsregeling heeft dan ook alle kenmerken van de beste van de twee cao's die van de grafische. De kar- tonnage-cao kende namelijk geen afvloeiingsregeling. Van de zijde van het G. A. B. werd ons medegedeeld dat er nog geen ontslagaanvraag binnengekomen» botterdam Als tweede ver dachte van een inbraak in een pand op het Rosenburgerplein te Schiedam, op 5 oktober ge pleegd, heeft gisteren een 21-ja- lige lasser uit Capelle a.d. IJs- sel terechtgestaan. De buit van de inbraak bestond uit een of meer geweren en pistolen, pa tronen, schouderholster en een schede met 2 messen. De lasser voerde weinig verweer en de politierechter, air. A. R. Jolles, inspireerde met de op merking, dat de verdachte al eerder was veroordeeld wegens diefstal, heling en baldadig heid, de officier tot een eis van 3 weken. Hoewel hij deze eis zeer mild vond vonniste mr Jolles toch overeenkomstig. Het plan Woudhoek-Zirid wordt begrensd door de geprojecteer de metro-lijn Vla ar ding en- Schiedam-Rott'erdam. In het zuiden door het Bachplein, de Mozartlaan, Borodinlaan en het Sibeliusplein en in het westen door de gemeentegrens van Vlaardingen en Schiedam. Bij de realisering van het plan is rekening gehouden met de reeds in uitvoering zijnde woon toren, de reservering van ter reinen voor een verpleegtehuis voor chronische zieken en de mente bejaarden en een huis houdschool. In het plan zullen wijkdelen van laagbouwwonin- gen omgeven worden door be bouwing in drie en vier lagen. Het verkeer is in deze wijk bui ten de hoofdverkeersaders van ondergeschikt belang gemaakt ten opzichte van de woon- en recreatiefuncties. Het gebied beslaat ongeveer 40 hectare. Vijftien hectare hiervan be hoort bij plan Groenoord en 25 hectare bij Woudhoek. Het plan omvat in totaal 509 eengezins woningen en 978 woningen in flatbouw. Er zal met dit plan woonruimte gecreëerd worden voor ongeveer 3000 personen. Men rekent in dit plan met een parkeergelegenheid van één Temidden van opstuivend zand doen de vrachtwagens nun werk. auto per "woning. "Pér" inwoner - - - is er een oppervlakte van 21.5 m2 groen in de plannen opgeno men. Er zijn scholencomplexen op het Bachplein gecreëerd en op een terrein in het meest zuidelijk gelegen deel van het bestem mingsplan. Winkels zullen er niet komen, omdat het plan ge heel ingeklemd ligt tussen een buurtwinkelcentrum aan de Bo rodinlaan het toekomstige wijk winkelcentrum aan de Zwa luwlaan in Kethel en het cen trum dat bij het metrostation Woudhoek moet komen. Het plan Woudhoek-Zuid maakt deel uit van het totale gebied WoudhoekSpaland, waar zo'n 8500 woningen moeten komen. Men wü haast maken met dit plan omdat zo de continuïteit van de bouw gewaarborgd wordt. Groen fand wordt een zandvlakte. En die vlokte wordt Woudhoek. Schiedam De Peter van Anrooylaan in Groenoord-West is nu recht doorgetrokken naar de laan van Bol'Es. Dit nieuwe weggedeelte, gelegen ten westen van het complex openbare scholen in Groenoord, is vrijdag klaar gekomen. Donderdag is de weg reeds voor het verkeer opengesteld. Zoals bekend hebben omwonenden het gemeentebestuur ge vraagd de Peter van Anrooylaan, die eerst met twee bochten oostelijk van het scholencomplex naar de Laan van Bol'Es liep, recht door te trekken. Het nieuwe weggedeelte is slechts een voorlopige maatregel. De verkeerssituatie op de Peter van Anrooylaan zal nog nader bestudeerd worden, mede in verband met het doortrekken van de Churchillweg. Schiedam De aanbesteding van de bouw van 196 eengezins woningen in het plan Woudhoek-Zuid, is een miljoen hoger uitgekomen dan de raming van de architect n.I. op een be drag van 9.892.464. Hierdoor ligt het voor de hand dat de oorspronkelijk door wethouder Collé genoemde huurprijzen van ongeveer ƒ250 overschreden moeten worden. Dit plan van woningwetwoningen moet over anderhalf jaar klaar zijn- Hoogste inschrijver was het aannemingsbedrijf Van En gelen uit Dordrecht en laagste het Schiedamse bedrijf D. Ba ron.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1