Wasserij en sonweringfabriek Sluiting en overplaatsing van twee bedrijven KINDEREN VINDEN „AFVAL" VAN SCHIEDAMS ZIEKENHUIS 2 kranten voor één prijs ém Bulderbaan deed van zich hearen Afgevaardigden van georganiseerd jeugdwerk gekozen voor jeugdraad CIJFERS Ml msfflSmwsgS' Hoofd-laboratoriuin: „Ongevaarlijk" Brand onder motorkap Voetgangster ernstig gewond Kind gewond Woensdag 9 juni 1971 SCH1EDAMSCHE CO L RA! IT 4 pagina's 771 7~~~ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 2SS091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 98ste jaargang no, 24122 Schicflara/Kcthcl De hearing- die het gemeentebestuur van Botterdam heeft uitgeschreven om Bulderbaan-bezwaarden te horen, heeft een positief resul tast opgeleverd in de ogen van de heer A, Koning lid van het Bulderbaan-comité, secretaris vaa de Schiedamse afdeling hiervan en mede-opsteller van het anti-rapport. t,De gegevens die wij vanuit Groenoord/Kethel konden aan dragen, omdat wij zo'n last hebben gehad van die Ajax- vluchten, zijn van groot nut ge weest. We hebben als centraal comité goed kunen optreden. Op de hearing is wel gebleken dat Rotterdam niet op hjn- vluchten behoeft te rekenen, maar wel op ongeregeld ver* voer. LEn dat zou dan gemakke lijk nachtwerk kunnen worden en nachtelijke overlast. Rotter dam wordt dan de afvalvak van Schiphol". De heer Koning memoreerde met vreugde dat het Rotterdamse Luchtvaart Syndicaat (een bundeling van industrieën) de noodzaak van een tweede baan ook niet Inziet. KLM en de maatschappij Swiss Air met ne gen anderen verenigd in de Commissie Luchthavenbelan- gen tamboerde weer op het aambeeld van de economie en de investeringen die inmiddels gedaan zijn en die hun rende ment moeten opbrengen. Een Eeuwtje was dat men reke ls houdt met groentenaan- voer uit de Afrikaanse landen. Maar ook dat zou vermoedelijk jhet nacht-chartervluchten ge»- beuren. Beheer Koning gelooft na deze öearmg niet meer dat er in de «otterdamse gemeenteraad een meerderheid te .krijgen ia r de luchthavenplannen, e roenoord en Kethel kunnen wigens hem weer gerust gaan «apen. Het geld dat in deze (irnn n is opgehaald, zo'n i "1)0, is volgens hem welbe steed geweest. Het is gebruikt m gegevens uit Amerika en «andinavië te halen en een bij zonder kostbaar, maar wel e£- teehfif, rapport samen te stel- Vlsardmgen/Schiedam In dc afgelopen maand hebben twee bedrijven de deuren moeten sluiten. Voor wasserij Rijnmond te Vlaardingen betekende dit een totale opheffing en het ont slag van twintig man personeel. Wasserij Rijnmond moest verdwijnen tengevolge van de stadssanering. Er was geen geld om een nieuw bedrijf te stichten. Voor Bingham-Brandt te Schiedam, een bedrijf dat zonweringen maakt, betrof het een overplaatsing naar Elburg. Van het personeel verhuisde vijftien man mee en eenzelfde aantal bleef thuis. Hun ontslag werd in onderling overleg geregeld Het jongeren adviescentrum (JAC) in oprichting in Vlaar dingen, heeft contact ge zocht met het Gewestelijk Arbeidsbureau om tot een samenwerking te komen op het gebied van arbeidsbe middeling, Het JAC wil al ternatieve niet-bevoogdende. hulp aanbieden aan hen die niet ingebed zijn in het esta blishment, maar wel in sa menwerking met en als aan vulling op deze laatste cate gorie. Wij hebben in onze bladen reeds eerder aan dacht aan deze arbeidsbe middeling gegeven. Bij het gesprek met het GAB ïs nogmaals gebleken dat het hier voorat gaat om minder vaste werkverbanden en om hulpver. lening bulten de normale werk tijden, vooral s avonds en nachts. Contacttelefoonnum- mers zijn: 341969 en 351574. De arbeidsmarkt waar het GAB Waterweg Noord zich mee be moeit, heeft weinig opzienba rends opgeleverd in de afgelo pen. maand. De werkloosheid bedroeg net iets meer dan een half procent van de totale be roepsbevolking die zo'n 700.000 personen omvat, De totale werkloosheid is gedaald met 38 mannen en 18 vrouwen. Vooral het stoppen van koppelbazen in •de metaalnijverheid is hierbii van invloed geweest. Het GAB had er echter weinig werk aan, omdat de meeste personeelsle den van voormalige koppelba zen zelf werk vonden. Verder was er een zekere daling bij de bouwvakkers met zeven man en bij de scheepvaart met zes te zien. De vraag naar manne lijk personeel steeg met 437 naar de 3231. Dit werd veroor zaakt door de verdere aquisiiie bij de leerlingen die de l.t.s. verlaten, kantoorpersoneel en transportpersoneel en tenslotte door de metaalbedrijven die vroeger met koppelbazen werk ten. maar die zich nu op de nor male arbeidsmarkt richten. De vraag naar vrouwelijk perso neel nam weliswaar belangrijk toe met 181 personen maar dit was vooral bedoeld voor jeugdi gen. Buiten die categorie nam de vraag in de meeste bedrijfs- klassen iets af. Enkele cijfers uit de gemeenten in dit gebied. Werkloos in Vlaardingen 144 mannen cn 27 vroawen. Openstaande aanvra gen 1326. Schiedam werkloos 397 mannen en 39 vrouwen. Openstaande aanvragen in to taal 1763. fcofltttrnii van r,et unieke iinbod 2 known te cnwMten >001" prtj» v*n *én; d«l Sdiwlumthe Courant met nieuw» uit i»w »t«4 en ©mievinj. «n het Rotterdamtchl Nituwiblad m« het laatste binnen, en h uiten landse nieuws. Gééf ons nu opdracht ook bijl «Kdixen jncö, «onder cni|e verplichting, de SC RN tfibexorfen en antdekl ^tfrfevele pluipunten. ■D«e bon in open enwlop, zonder postzef et, «turen n*ar Rotterdimieh Nieuwibl*d. tntwoördnummer834, Rotterdam Wur orJ.y.:...., de SC RN U dijennuf Aaim ttlefcon.. - De sluipweg door bef Sterrebos r-oar de speeltuin is smal; vermoedelijk heb ben jongens een vu/fmsemmer geleegd en de inhoud - walgend - achtergelaten Nieuw speelgoed voor kinderen in 'f Sferrefaos. Recrgeerbids/es mef poeder vieze watjes etc Schiedam Op een open plek aan een sluïppaadje in het Sterrebos in de richting van de speeltuin hebben maandagmiddag kinderen een groot aan tal voorwerpen gevonden die afkomstig moeten zijn van de twee Schiedamse ziekenhuizen of het Vlaardingse Holyzïekenhuis. Onder deze voor werpen, die gezamenlijk de hoeveelheid vormden van een goed gevulde vuilnisemmer, waren onge veer honderd plastic reageerbuisjes, naalden, witte poeder, bebloede watten, fles en glazen plaatjes. Een van de vijf kinderen die de voorwerpen op een plek van ongeveer 3 bij vier meter vonden, de 8- jarige Elze, stelde haar moeder op de hoogte die onmiddellijk op onderzoek uitging. Toen de ver halen van haar dochter klopten,, stelde mevrouw M. A. Andiek de politie van de vondst in. kennis. De politie verzamelde de voorwerpen onmiddellijk, waarna de bundel werd afgeleverd bij het Ge meente Ziekenhuis van Schiedam. Bij de voor werpen bevonden zich papieren, waaruit de poli tie kon afleiden, dat een en ander uit een van de drie samenwerkende ziekenhuizen afkomstig moest zijn; de papieren die worden gebruikt, dragen de naam van het Gemeente Ziekenhuis. Hoe de afvalprodukten in het Sterrebos terecht konden komen, .is niet bekend. De twee Schie damse ziekenhuizen zouden voor een volslagen raadsel staan, omdat de gebruikelijke werkwijze verlies of diefstal" van de voorwerpen in princi pe uitsluit' De politie ziet af van een on* derzoek, omdat geen straf bare feiten zouden zijn ge pleegd; direct na de melding om zeven uur 's avonds, is de rommel zonder commen taar bij het Gemeente Zie kenhuis afgeleverd. Naar verluidt zullen de directies van het Gemeente Zieken huis en de r.k. Dr. Nolet- stichting een onderzoek in- stellen. L - Een woordvoerder van de Dr. Nolelstichting sprak gisteren van „een nare zaak, omdat dergelijke voorwerpen niet bulten een ziekenhuis mogen worden aangetroffen". Niettemin is dit gebeurd. Het poeder, die in de buisjes werd aangetroffen zou niet schadelijk voor de gezond heid zijn. Hoe lang de voor werpen in het Sterrebos heb ben gelegen. niets was be graven is niet bekend. De politie echter veronderstelt dat dit enkele dagen kan zijn. De verwerking van afvalpro dukten is in beide Schiedam se ziekenhuizen gelijk. Di rect na gebruik worden do voorwerpen van de polikli niek, behandelhuis en bed- denhuis verzameld in plastic zakken en verbrand. De ge meente reinigingsdienst krijgt daar in feite alleen do as van en de afvallen uit de keuken. De twee ziekenhuizen zijn bei de in het bezit van een ver brandingsoven, waarin de plastic zakken elke ochtsmd terecht komen. Woordvoerders van beide zie kenhuizen zeggen voorts voor een volkomen raadsel te staan, omdat de verbran ding voor een volledige ver nietiging van de afval zorg draagt; bovendien wordt d© gehele procedure binnen do ziekenhuismuren afgewik keld. Als enige mogelijkheid blijft voorshands over een „ver- De politie heeft lang niet ai- les aan het gemeentezieken huis overgedragen: ook de volgende dag was nog vol doende te vinden". Ook een flesje bloed. dwaalde" plastic zak, die per abuis in een container buiten het ziekenhuis terecht is gekomen en van daar uit» door jeugdige onderzoekers» is meegenomen. Van welk ziekenhuis is dan nog niet met zekerheid to zeggen, omdat beide zieken huizen op ongeveer 400 me ter van de plek liggen, voor de voorwerpen zijn aange troffen. Volgens de kinderen bevonden zich onder de ziekenhuis- voorwerpen „blauwe no ta's", die echter onbeschre ven zouden zijn, evenals „witte staten". Het onderzoek naar deze vondst, ook door de politie als een „zeer vreemde zaak" beschreven, duurt in de ziekenhuizen voort. s Ay7' Het poeder dat in de buisjes zat maandag in het Schie damse Sterrebos gevonden blijkt ongevaarlijk te zijn. Aldus dr, Ven Dam, hoofd van het laboratorium van de Dr. Nolet stichting. Het pa pier dat er bij werd aange troffen, enkele staten, waren van deze stichting afkom stig- Dc staten dienen voor gegevens van patiëntendie op de gevonden vellen niet waren vermei Dr. Van Dam neemt voorlopig aan, dat jongens in vuilnis bakken hebben gesnuffeld hij is -PCM mening, dat het om „gewoon wat hutsuuïl gaat, zij het van een zieken- huis". Volgens dé moeder, dtè de vondst aan de politie door gaf, hebben de kinderen gis termiddag om precies één uur op de plaats van het bos waar de rommel is meege nomen, een flesje bloed ge vonden- Schiedam Een gedeelte van Jongeren is dinsdagavond in het bestuur van een Schie- de raadszaal van het stad- damse Raad voor jeugd en huis gekozen. De vijf geko zen kandidaten zijn afge vaardigden van het georga niseerd jeugdwerk. Dertien personen hadden zich ver kiesbaar gesteld. Van de verkiesbare kandidaten toonden echter slechts drie hun belangstelling, door op de verkiezingsavond aanwe zig te zijn Vier van-de leden van de toekom stige raad voor Jeugd en Jon geren zijn afkomstig uit de pad- vïndersheweging. Slechts één behoort tot een andere jeugdor ganisatie, namelijk de Her vormde Jeugdraad. De gekoze nen zyn M. J. P. Adrïaanse, van de Nederlandse Padvin ders, hij kreeg 25 stemmen, Mejuffrouw A. A. Bijl van de Hervormde Jeugdraad, zij kreeg 16 stemmen, mevrouw T. Meijer van de Nederlandse gid sen, zij werd met elf stemmen gekozen, W. H. M. Braggeman, van de Kathoiïeke Verkenners Delta, met acht stemmen en M. P, Zuidgeest van de Nederland se Padvinders, eveneens met acht stemmen. Na het bekend worden van de uit slag stelden leden van de pad vindersbeweging voor. om één plaats af te staan. Zij vonden vier vertegenwoordigers in de toekomstige Raad toch wel erg veel. 'Er werd besloten om, na dat de Raad voor jeugd en Jon geren is voorgesteld aan het ge meentebestuur, eventueel een andere kandidaat naar voren te schuiven, deze zou dan uit een andere georganiseerde jeugdor ganisatie dan de padvindersbe weging afkomstig moeten zijn. ïn de discussie die vooraf ging aan de verkiezing werd nog maals het punt aan de orde ge steld waarover al zoveel jeugd raden zijn gestruikeld, name lijk wie is nu precies georga niseerd en wie ongeorgani seerd. Men in uit gegaan van de richtlijnen van het ministe rie voor Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk werk, het mi nisterie stelt dat alles wat door het Rijk en de Gemeente gesub sidieerd wordt tot de ongeorga niseerde jeugd wordt gerekend, dus clubhuizen en dergelijken behoren tot de ongeorganiseer den. Ook stipte men nog even het feit aan dat de meeste kandidaten uit de padvinderij voortkomen. Daar men dinsdagavond persé tot een verkiezing wilde ko men, vonden de vertegenwoor digers van de gemeente en het georganiseerd jeugdwerk, die de vergadering voorzaten, het niet noodzakelijk de verkiezin gen uit te stellen. Woensdag worden de kandidaten van de ongeorganiseerden voor gesteld, Ook hier zijn dertien kandidaten en zuller er vijf overblijven. Op 16 en 17 juni zullen de verkiezingen voor het ongeorganiseerde jeugdwerk plaatsvinden. In september zal de dan gevormde Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren aan het gemeentebestuur voor gesteld worden. Het Is de be doeling dat de Raad zestien maanden zai draaien, gaat al les goed, dan wordt er een raad ingesteld voor vier jaar. Schiedam Sluiting in de bedra ding of een lekke benzineleiding heeft gisteravond omstreeks zes uur brand veroorzaakt in het motorcompartiment van 'n personenauto op de 's-Grave- landseweg. De bestuurder, üe 35-jarige monteur G. J. v. K.« kreeg hulp van hoofdbrand meester Passchier, die de brand met schuim bluste. Schiedam Od de Nieuwe Haven nabij de Oranjebrug is gister avond de 64-jarige voetgangster J. v. P.—De J. ernstig gewond toen zij werd aangereden door een 16-jarige. bromfietser. Do vrouw is met een linke rond er- beenbreuk. een hersenschud ding en kneuzingen opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Schiedam De 7-jarige Wilma Brussé is maandagmiddag in het Gemeenteziekenhuis opge nomen nadat 'zij in botsing was gekomen met een personen auto. bestuurd door de 35-jarigë ijzervlecnter J, B. B. Hoewel de ijzervlechter door snel te reageren trachtte het meisje, dat plotseling de weg overstak! te ontwijken, kon hij een aan rijding niet voorkomen.'Wilma kreeg een hersenschudding en schaafwonden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1