het weer vatbaar Titek voor herhaling Excelsior moeilijk krijgt Voetballen voor Bode Kruis Roest in water niet erg, wel vervelend VDV heeft promotie in eigen handen Refoba HSV-teams gehuldigd 4 Geslaagden aan Praktij kschool C. W. Brussaard geslaagd als jeugdleider Titels scliool- voetbal toernooi „De Ruisvoorn" Open paren kampioenschappen Brand bedreigde NV Goodyear Inbraak in T elevisiepaleis SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG Ifl JUNI 1971 Maassluis Het Rode Kruis kan meer dan tevreden zijn over de ga vent voor het voetbalduel tussen liet Maassluise Exeelsïör en Foto huset die elkaar woensdagavond in de Dijkpolder bekampten. Het team van Fotohuset was voor deze gelegenheid versterkt mèt se» miprofs van naam en dat gaf de doorslag dat de top van de tricolo res op grote tegenstand kon stuiten- Uiteindelijk werd het na een spannende partij voetbal 53 voor Excelsior Maassluis, dat in Aad Koudijzer en Aad van der Stelt twee sterke prominen ten had. Aad Koudijzer bracht •het alleen al tot vier goals en bij Fotohuset zorgde Jan Bou- man voor twee goals. Be derdo kwam via een strafschop tot stand van Martie van Toorn. Schiedam Aan de eerste open bare praktijkschool zijn. woens dag voor het LEAOdiploma ge slaagd: Tike Lowes, Geertje Mak, Ineke Mets, Carïa Meui- stee, Magda Musse, Wilma Nieuland, Nelly Nijs, Ellen Rosman, Marjan Veltenaar ett Herma Versteeg» Er werd één kandidaat .afgewezen. In het begin namen de tricolores snel een royale 4—0 voor sprong, maar toen de semi- profs zich wot hadden inge speeld, bleek weldra wat een kracht zij kunnen ontwikkelen Het werd toen snel 42, waar na Excelsior weer uitliep tot 52.' maar toen maakte Foto huset dc 3tand wat draaglijker. Na aOoop kon de beker worden uitgereikt aan de winnende ploeg en kwam de suggestie r.aar voren dat een dergelijke match voor het Rode Kruis voor herhaling vatbaar is. Gemeente deelt mee: Schiedam Naar aanleiding van een aantal klachten die binnen kwamen uit Kethel en de Gorzen, heeft de gemeentelijke voorlich tingsambtenaar een verklaring uitgegeven over de roestdeeltjes die in genoemde stadsdelen in het drinkwater zijn aangetroffen. Ob gemeente geeft toe dat dit een zeer vervelend verschijnsel Is. Er is echter geen gevaar aan verbonden. Een en ander wordt veroorzaakt door het toegenomen waterver bruik tijdens de afgelopen war me dagen. De grotere stroom snelheid door de leidingen maakt roestdeeltjes los. Dii wordt nog eens extra bevorderd door de hogere temperaturen. De verschijnselen doen zich sterk plaatselijk voor, afhanke lijk van de kwaliteit van de lei dingen. Dit euvel zal men blij» ven houden, zolang de waterlei dingbuizen van metaal zijn, Vervanging door kunststof zit er voorlopig niet in, Dat zou een kwestie van enkele tientallen miljoenen worden. De Technic sche Bedrijven van de gemeen* te trachten zoveel mogelijk aan de klachten tegemoet te komen door in de bedoelde gebieden de brandkranen open te zetten» waardoor dan een versneld® doorspoeling -ontstaat. Afdoen4 de is dit echter niet. De direc teur van de gemeentelijke tech nische bedrijven adviseert'd® huisvrouwen om eerst te kijken of er roest in het water zit voor» zij hun wasmachine of afwas machine gebruiken. Het roest- verschijnsel wordt vooral 's morgens vroeg waargeno men. Het is een jaarlijks terug kerend ongemak. Van onze sportredactie Schiedam Zondag de zoveelste aflevering van het weekeind cricketgebeuren. Dat geeft voor Hermes-DVS een thuiswed strijd te zien. De formatie van Wim van der Sloot kriigt Bloe- mendaal op bezoek en juist tegen dit team zouden de Schie dammers wel eens los kunnen branden. Excelsior krijgt het opnieuw zeer moeilijk want het gaat op bezoek bij ïtood en Wit. In de lagere regionen vinden twee teams van Hermes- DVS en twee van Excelsior elkaar. Vlaardingen Maandag 14 juni- zal VDV moeten bewijzen dat het thuishoort in de provinciale hoofdklasse van de ZuidhoHand- se Dam bond. Dan zal in Delft tegen DOS de beslissende wed strijd worden gespeeld. Eindigt deze ontmoeting in een 30—10 gelijkspel, dan is het zeer waar schijnlijk, dat VDV» DOS en NDV (Naaldwijk) gelijk zullen eindigen. Omdat slechts twee clubs kunnen promoveren zal dan opnieuw een herkamp moeten worden gespeeld tussen deze drie clubs. Valt dan ook geen beslissing, dan staat het vast dat VDV zal promoveren in verband met een heter bordgemiddelde. Nu de Wielerbaan Schiedam en kele weken in gebruik is, moet worden vastgesteld, dat de pu blieke belangstelling ver onder de maat blijft. De wedstrijden, die iedere dinsdagavond wor den gehóuden krijgen een ge middelde „kijkdichtheid" van nog geen vijftig personen per avond. Dat valt het bestuur van de B.C. Schiedam en ook het Stichtingsbestuur bitter tegen. De ouderen onder de bestuurs leden van de rennersclub ver wijzen met weemoed naar het oude Mathenesserbaantje, Daar Was de belangstelling overweldigend. Men vraagt zich af waarom de Schiedamse wielerliefhebbers die er toch zeker zijn de weg naar de wielerbaan nog piet hebben gevonden. „Er wordt onvoldoende propaganda gemaakt", zegt het stichtings bestuur. Én dan-verwijst men naar de interland Nederland Duitsland, weliswaar tweede keus, zondag gehouden, waar tè weinig ruchtbaarheid aan is ge geven. Vijftig aanplakbiljetten zouden er zijn gedrukt maar een rondrit door Schiedam van Stichtingsbestuursleden bracht aan het Jicht, dat er maar bit ter weinig biljetten te zien wa ren. Is misschien het geboden programma er debet aan dat er zo weinig belangstelling is? Ik dacht van niet. Zoals het pro gramma er afgelopen dinsdag uitzag was het goed verzorgd. Wat er aan toeschouwers was, leefde fel mee met de strijd op het ovaal. Misschien zijn de re- den van. het geringe bezoek de slechte verbindingen naar de baan. .Wie per bus komt moet nog een heel eind lopen vanaf de sporthal. Het blijven vraag tekens, Feit blijft, dat.het aan tal van vijftig toeschouwers per wedstrijdavond niet genoeg is. Dat aantal wordt eerder min der dan meer- Het Stichtingsbestuur staat een beter georganiseerde propagan da voor. Niet even een telefoon tje naar de persmedia, maar een kant en klaar programma op papier. Op de manier zoals oud-secretaris Letterman dat altijd deed. Hij bestookte de persmedia soms drie keer per •week met brieven, bang dat ze het zouden vergeten. Daaraan mankeert het nu duidelijk. De Wielerbaan Schiedam moet zich meer „verkopen". Aan de weg timmeren, zoals enkele le den jarenlang aan de baan heb ben getimmerd.... Van onze sportredactie Excelsior, dat nog steeds geen kans heeft gezien in de hoofd klasse tot winst te komen, zal zondag wel weer voor een on mogelijke opgave komen te staan. Rood en Wit thuis is moeilijk te kloppen. Maar cric ket blijft een spel waarin alles mogelijk is. De Schiedammers hebben wel laten zien zich niet meteen te laten afslachten in de hoofdklasse. Enkele wed strijden kwam de ploeg van Bruning goed uit de verf. Hermes-DVS, net als Excelsior sinds kort onder leiding van een Engelse trainer, krijgt Bloe- mendaal op Harga te weer staan. Ook de verrichtingen van Hermes-DVS dit seizoen Het is te hopen dat VDV het niet zo ver zal laten korqen en dat het in staat zal zijn DOS te kloppen. NDV staat wel op da derde plaats met één punt ach terstand op VDV en DOS maar de Westlanders zullen wel goed genoeg zijn om het zwakke Damlust 2 uit Gouda te ver* slaan. Het programma - voor maandag 14 juni luidt: Damlust 2—NDV; DOS—VDV; DCRSamen Sterk. De stand ziet er than? als volgt uit: VDV 4 3 0 1 0 50-30 DOS 4 3 0 1 6 45-35 NDV 4 2 1 1 5 42-38. Samen SteVk 4 2 0 2 4 3842 DCR 4 1 1 2 3 4040 Damlust 2 4 0 0 4 0 25-55 zijn niet al te best. Misschien dat tegen Bloemen daal de ploeg voor een verrassing zou kunnen zorgen. Spirit en Asvion blijven thuis. Dat wil zeggen het blijft op ei gen veld om resp. LüCC en BCC 2 te ontvangen. Spirit kreeg -twee onverwachte nederlagen te incasseren en zal trachten dit tegen LUCC onge daan te maken, door de winst te grijpen. Hermes-DVS en Excel sior mogen elkaar dan niet meer aan de top ontmoeten in wedstrijden, lager echter wel. Excelsior 2 ontvangt Hermes- DVS en de beide derde teams ontmoeten elkaar op Harga. Zondag v/eer de strijd tussen bal en bat Schiedam SFC heeft van de KNVB afdeling Rotterdam be- tichl ontvangen, dat de heer C. W. Brussaars is geslaagd voor de vervolgcursus Jeugdleider A/B. De hr Brussaard is jeugd leider bij SFC en krijgt de gele genheid het geleerde daar in de praktijk te brengen. Vlaardïngcn De finales van het Vlaardings s choo Ivo etb allo er- nooi hebben de volgende resul taten opgeleverd: voortgezet onderwijs, afdeling A: Groen van Prinstcrer Lyceum 1Ca- simïr 1 21 en WesUand Zuid 2—tVestland Zuid 3—2 (na verlenging) 't Groen werd hier kampioen. Afdeling B; 't Groen 12LTS 4 00, 't Groen 12't Groen 11 1—1, LTS 4—'t Groen 31 1—0, LTS 4 werd winnaar met 4 pun ten, 2, 't Groen 12 en 3. 't Groen 11. Afdeling C: Casimir 14St. Jozef 2—3, Westland Zuid 10't Groen 21 11 (na strafschop pen en verlenging). Kampioen werd St. Jozef MAVO. Afdeling D: LO: Gerbrandy 1 Stoppelaar 31, Juliana 1Sa- vio 31. Gerbrandy werd kam pioen. Na afloop werden op het terrein van Zwaluwen de prij zen uitgereikt door de inspec teur van het lager onderwijs, de heer C. Baan. Hoek van Holland Tijdens een gezellige bijeenkomst in het trai nings centrum aan de Kcïkhei'weg zijn gisteravond de kampioens- tenms van dc afdeling korfbal van de Hoekse Sport Vereniging ge huldigd. Hoewel het veldkorfbal dit seizoen geen kampioenen voor HSV opleverde, kon men toch nog vier teams in het zonnetje zetten die bij de microconpetUie de titel wisten te behalen. Dc korfbal competitie bestaat na melijk uit twee onderdelen. De veldcompetitie, die tijdens de maanden december, januari en februari wordt stilgelegd en dan wordt vervangen door mi crokorfbal, dat wordt gespeeld in veilinghallen en sportzalen. Tijdens die competitie was HSV bijzonder succesvol, vooral bij de jeugd. Het tweede team, voor het merendeel bestaande uit jeugdspelers, werd met vlag en wimpel kampioen, evenals do a-adspiranten. Bij de aller kleinsten was het succes hele maal volledig want zowel de q- als de r-pupillcn toonden zich in hun competitie de sterksten. Voorzitter K. Heringa sprak daarover zijn grote tevreden heid uit en hij overhandigde alle spelers en speelsters van de kampioensteams de specia le herinneringstegel die is ver vaardigd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Hoekse Sport Vereniging. Het feest voor de jeugd werd door eigen leden verzorgd en de biri- gospeeltjes, de dansjes en de polonaise bleken bijzonder in de smaak te vallen. Van onze sportredactie Vlaardingen De vhv De Ruis voorn was paraat bij de tweede serie die werd gewonnen door H. Bijl met I860 gram. Overige uitslagen: W. Roozenboom 1730 gram, W. Mulder sr. 3390 gram, P. Roozenboom 1065 gram, P. Heindijk 855 gram, K. van Dam 640 gram, G. van der Velsen 615 gram, F. van der Linden 440 gram, A. van Bodegom 350 gram, F. Mulder 30 gram. Ko mende zondag vertrekken, de vissers om 4.30 uur. i Maassluis Onder voor deze ge legenheid welhaast traditioneel geworden zeer zomerse vveerS' omstandigheden» werd in een Van de kleine zalen van De Ark te Maassluis de finale gespeeld van het open parenkampioen- i sehap bridge van Maassluis. Begeleid door het gezoem van koeltebrengende ventilatoren trachtte ieder van de zestien geplaatste paren in het bezit te komen van de wisselbeker, die nog toebehoorde aan de* heren Kouwenhoven-v.d. Weyden. Uit eindelijk gelukte het mevr De Ruiter-ftr. Kinkel met een rui me voorsprong beslag te leggen op de eerste plaats. Een harte lijk applaus steeg op toen de heer Voortmeijer, wedstrijdlei der, de bekers aan het winnen de paar overhandigde. Er werd vervolgens een keuze gedaan uit de prijzentafel, die voor de eerste acht paren aardige prij- ze bevatte. De einduitslag werd: 1. mevr. De Ruiter-hr. Kinkel 231 punten; 2. eehtp. Dijkstra 202 punten; 3. eehtp. van Laarhoven 180 pun ten; 4. hrn. Pleizier-Klo pp en- burg 178 punten. Schiedam De brandweer is dinsdagavond om tien over tien uitgerukt om een brand te blus sen aan de Jan van Riebeeck- weg, waar op het terrein van de sloperij en. ijzerhandel Van Gelderen een man oude auto's schoonbrandde. De vlammen laaiden op tot 't dak van Good year, naast de sloperij geves tigd. Jnder leiding van de brandmees ters Oosterweer en Putter werd niet enkele nevel stralen voor komen dat de vlammen naar Goodyear oversloegen. Zenmvtabletten verloren Schiedam Een personeelslid van de apotheek Van Westen dorp aan de Parkweg heeft dinsdagavond tussen 6 en 7 uur, toen hij op weg was naar do Singel, een doosje met onge veer 100 Iibrium-tabietten ver loren. Tot nu toe heeft de politie geen bericht ontvangen dat de tabletten zijn gevonden. De ta bletten veroorzaken geen direct gevaar. Schiedam Het Televisiepaleis aan de Grote Markt heeft woensdagnacht bezoek gehad van. inbrekers. Uit de kassa werd ƒ35,— aan wisselgeld meegenomen. Voorts werden een stereorecorder, een stereo- pick-up, een draagbare televisie «u een scheerapparaat gestolen. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor het eerst in zijn geschiedenis heeft de jeugd van het Vlaardingse Refoba zich kunnen uitleven in een badmintontoernool genaamd de jeugdclubkampioenschappen. Eij de jongens was het vooral Adriaan van Rossum die hard voor de wisselbeker moest vechten. Hij won in de laatste fase van Pïeun Groeneveld met 15—8 en 15—7. Bij de meisjes was het lange tijd een open vraag wie zich kam- pieon zou kunnen noemen. Joke van 't Oever en Rita van Ke- kum brachten het tot de finale en in een spannend duel won Joke' van *t Oever de eerste prijs. Bij de heren-dubbels wa ren het weer Fleun Groeneveld en Adriaan van Rossum die sa men met een pupil tegenover elkaar stonden in de finale. Uit eindelijk wonnen Fleun Groen veld en Martin Knoester de eer ste prijs. Bij de dames-dubbels waren. hetUoke van 't Oever en Cocky varTder Kooy die de eer ste prijs voor zich opeisten, ter wijl hier op de tweede plaats kwamen Rita van Kekum en Loes van 't Oever. Het ge- mengd-dubbel werd tenslotte gewonnen'door het koppel Loes van 't Öever en Adriaan van Rossum. Op de tweede plaats kwam het koppel Margo van i Zessen enPleun Groeneveld. De aftrap door de wethouders Smiï en Hummelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4