Gymnastiek- vereniging THOR heeft eigen huis Üeep Smiling promoveert f Cees Olsthoom demarreerde snel I a Terrein Martinit door KNVB fgekeurd a Zilveren vierdaagse in Maassluis Weinig beet99 bij hengel concours 1 m Houders gele steunbonnen gratis toegang tot wielerbaan SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 14 JUNI 1971 Van onze sportredactie. Schiedam De zevenenzestig jaar oude Gymnastiekvereni ging THOR heeft kans gezien een eigen home te stichten. Het kreeg de beschikking over het pandje nr. 27 van het Prove niershuis en zaterdagmiddag werd hier de eerste bestuursbij- cenkomst gehouden die gevolgd werd door een receptie. Het tussen het groen verscholen pandje heeft inwendig een meta morfose ondergaan. Het huiskamertje dat uitziet op de Schie is veranderd in een knus zaaltje. Alles eigen werk en uit ei gen middelen bekostigd. Alleen het zesdelige raam hleef ui teraard ongewijzigd. Waar eens het alkoof was is nu een buf fet. De muren zijn met licht hout betimmerd terwijl de bal ken van de bezoldering met aan aanbrengen van vezelplaten zijn weggewerkt. Van onze sportredactie Bchiedam Zondagochtend be streden dc wielrenners van de Pedaalridders; Excelsior Schiedam elkaar in de Spaanse- polder in Rotterdam, Voor onze- stadgenoten was alleen bij de amateurs ecu overwinning weggelegd. Won verleden week ia deze categorie Van Kasteren met Olsthoom op de tweede nlaats, nu was deze volgorde precies omgedraaid. De sterke Cees 'Olsthoom plaatste een kwartier na de start een demarrage .waarop niemand een antwoord had. Niemand «ok heeft de Schiedammer voor het einde van de wedstrijd te ruggezien. tenzij met een ronde verschil Een groepje van drie renners, te weten Hans van Kasteren. Henk Hoek van Schiedam en Jan Vos van de Pedaalridders hebben lange tijd geprobeerd de eenzame vluchter terug te halen, maar voor Cees gold: weg is weg. Zodoende konden deze renners, waarvan Henk Hoek teruggevallen was, nog slechts strijden voor de twee de plaats. Een furieuze en met taktiek geladen sprint wees ten slotte Hans van Kasteren als tweede man aan. Bij de nieuwelingen kon een der gelijke overmacht van één ren ner niet geregistreerd worden. Tot twee ronden voor het einde bleven de eerste vijf van de uit lag bij elkaar. Toen wipte de clinime Fred Klootwijk uit Gou da weg. Schiedammer Gerrie Mak kon nog net aan het wiel ïnee, maar in de eindsprint was hy totaal kansloos, want met 20 nieter voorsprong won de Ex- celsiorman deze wedstrijd. Klaas Koetje maakte de neder laag van 2ijn clubmakker nog enigszins goed door in een lan- ee sprint van kop af derde te worden. Uitslagen. Amateurs: 1. C. Olst hoom S, 2. H. v. Kasteren S, 3. J, Vos P, 4. H. Hoek S. 5. H. hammers P. Nieuwelingen: I. F. KlootwijknE. J. G. Mak S, 3. K. Koetje S, 4. p. Hoogerwaard P, 5. G„ Biele feld E. Aspiranten: X, G. v. Dongen P, 2. A. Nipius P, 3. A. Sprong S, 4. R. Meyer S, 6. M. Bosman S. Jeugd 12-13 jaar: 1. M. Buskop P, D. v. Kesteren P, 3. A, Ha zenberg p, 4. K. Heeze S. Jeugd 10-11 jaar: 1. P. Balvers S, 2. A. Fister S, 4. R. de Bruin S. Jeugd 8-9 jaar: 1. R, v. Kamp P, R. v. Zom P, 4. L. Valentijn Een levensgrote prijzenkast aan de wand met wat oude foto's herinneren aan het verleden van dit THOR, dat nog even fris en levendig is als in het op richtingsjaar 1904. Men b"- schikt verder nog over een op slagruimte voor he-t materiaal Ook de zolder wordt benut Hier komt het archief en krijgt de .redactie van het clubblad oen eigen werkruimte. Een van de eersten die het be stuur kwamen gelukwensen met dit nieuwe clublokaal-tref punt en praathuis was wethou der B. E. Coilé. Deze schetst" de betekenis van het Prove niershuis waar eens leprapa tiënten werden verpleegd en tot voor kort bejaarden een thuis vonden. Met zijn gemeleerda bezetting gaat het een belang rijke plaats innemen in het Schiedamse gemeenschapsle ven. De heer Collé sprak er zijn voldoening over uit dat hof en huisjes zo goed worden onder houden. Bestuursleden van plaatselijke zusterverenigingen en een aantal leden en oudleden maakten hun opwachting bij het bestuur. Tal van bloemstuk ken sierden dit miniatuurcluto- huis waarover ook de verschil lende commissies kunnen be schikken. Het verleden herleefde met de komst van ere-voorzitter Th van Woerkom. Hij bood het be stuur een medaille met oorkon de aan. Een in 1927 door het Volkshuis beschikbaar gestelde wisselprijs uit te loven bij on derlinge wedstrijden. De eerste winnaar was de heer A. Bonte. in 1926 kwam het ere-metaal defi nitief in het bezit van Theo van Woerkom nadat hij het drie- keer achtereen had weten ver overen, Van onze sportredactie Schiedam De actie, welke de Rennersclub Schiedam enkele jaren geleden heeft gevoerd ter ondersteuning van de wieler baan. werd gedaan met steun bonnen. Er is toen gesteld, dat houders van zulke steunbonnen recht zouden hebben op een gratis bezoek aan de wieler baan bij een van de wedstrij den. De bonnen waren in vijf kleuren gesteld. Bij de wed strijden welke dinsdagavond weer worden gehouden, krijgen de houders van de gele steun bonnen gratis toegang tot de baan. Veel belangstelling bij Keep Smiling. Van onze sportredactie Schiedam Martinit, pas gepro* moveerd naar de KNVB, zit al met problemen. De KNVB heeft het speelveld van Marti nit, dat wel geschikt is voor de RVB, afgekeurd. Aan de maat staven die de KNVB aanlegt, voldoet bet veld van Martinit niet, Van onze sportredactie. Schiedam Een welge meend proficiat voor Brigit te, Maartje, Theo, Ronald, Jaap en Otto voor het be halen van de promotie naar de Overgangsklasse A. Voor het eerst in de geschie denis van het Schiedamse tennis is een club er in ge slaagd dit te bewerkstelli gen. Keep Smiling leverde deze prestatie zondag op de ba nen van het tennispark Spie- ringshoek. Door de wed strijd tegen DDV uit Am sterdam in winst om te zet ten, betekende dit niet al leen promotie voor de Schie dammers, maar in de avond uren tevens een klein feest je. De zege viel royaal uit want met 7—2 bleef de score jaap Bei/er in actie, in het voordeel van Keen Smiling. Hef bestuur van THOR met de benen onder „eigen tafel". Van onze sportredactie Maassluis Onder auspiciën van de wandelsportkring Rotter dam en omstreken wordt van 15 t/m 18 juni het jaarlijks te rugkerende wandelsportevene ment ..Avondvierdaagse" ge houden. De Avondvierdiaagse 1071 betekent tevens een mijl» paal, omdat het vijfentwintig jaar geleden is dat de kring voor het eerst de .vierdaagse" liet lopen. De tochten zullen dan ook geheel In het teken staan van dit jubi leum. De afstanden kunnen naar keuze worden bepaald: tien of vijftien kilometer, te lo pen in en rond Maassluis- De organisatie voor Maassluis is zoals voorheen opgedragen aan de V.T.M. (Verenigde Touwfa- brieker. Maassluis). Zoals wel licht bekend is de kring Rotter dam een onderafdeling van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. De afstand 15 kilttmeter kan al leen maar worden gelopen door personen ouder dan veertien jaar. Dc deelneming is openge steld voor bedrijfs- en B.B.- groepen en frwfividueten. De mi nimumleeftijd. is gesteld op acht jaar. Deelnemers kunnen zich voor de start opgeven bij het startpunt: Kantine Verenig de Touwfabricken. Lange Boo- nestraat 33. De start is iedere avond om 19.00 uur. Door de or ganisatie wordt wandelkleding en goed schoeisel aanbevolen. De verzorging is in handen van de E.H.B.O. en het Rode Kruis voor wat betreft de voeteuvels- Ter herinnering wanneer alle dagen zijn uitgelopen. ontvangen de deelnemers het avondvierdaagsekruis met daarop vermeld het aantal ke ren dat de vierdaagse is gelo pen. Bij de vijlde maal wordt een verzilverd en bij d etiende maal een verguld gouden kruis aangeboden. Loopt men daarentegen meer dan één avond en minder dan vier avonden, dan komt men in. het bezit van het diploma. Had de kring Rotterdam bij de eerste vierdaagse nog maar enkele tientallen aanmeldingen(dat was in 1955) in 1970 waren er maar liefst 20,610 en dit jaar worden er nog meer verwacht. En de kring roept het zelfs uit: „er kunnen er nog meer bij", waarbij de kreet „een gezonde geest in een gezond lichaam" geen „loze" kreet is. De in schrijfgelden zijn: voor deelne mers van 8 t/m 14 jaar 1,25 en voor ouderen 1,80, Is men slechts in staat èén avond te wandelen dan is 0,60 ver schuldigd. Loopt men meer dan één avond en minder dan vier avonden j 1,25. De mensen die zich nog moeten aanmelden zien zich gebonden aan een ver hoging van f 0,25 en voor groe pen f 1,-. De totaalcijfers doen vermoeden dat deze wedstrijd slechts een formaliteit is geweest, maar niets is minder waar. Van de vijf belangrijkste partijen viel de beslissing pas in de der de en beslissende set. De aan vang van dez.e wedstrijd zag er voor de Schiedammers minder - rooskleurig uit. Captain Theo van den Broek kon niet spelen. Een rugblessure hield hem aan do kant. Deze blessure is ont staan tijdens een oefenpartsj. Snel moest een andere heer het team completeren en na over- 'eg met bestuur en captain viel het oog op Otto Coenders. Dat deze keus goed was, moge blij ken uit de geweldige vorm waarin Coenders speelde. Hij. bracht het vijfde en beslissende punt voor Keep Smiling in de i boeken. Het gehele team, ner veus begonnen, bracht de2e be langrijke wedstrijd dan toch os tot een goed einde. Van onze sportredactie Schiedam Het Is dat er tijdens het ledcnconcours van de Hen- gelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" enkele flinke karpers in de schepnetten be landden anders was dit visfes- tijn op een „sof" uitgedraaid. De meeste van de 68 dcelne- Vermoedelijke oorzaak van het aiers kregen geen „stootje" en gebrek aan bljtlust kan zijn dat Met inbegrip van de genoemde zes karpers kregen de heren **ontroleurs slechts zestien maatvlssen te meten. Een po ver resultaat bij een visparti in water waarin het kolkt van dn vissen. rijpingsproces ver bleef voor hen lekker luieren rond de vijvers van het Prinses Beatrixpark. heeft het traagd. De gelukkige prijswinnaars wa ren: 1. A. J. Hagen met een karper van 55 cm. lengte; 2, R. J. v. Schaick 54 cm karper, 2. K. Bek, 52 cm. karper, 4. en 5. J. Koenderman en A. Wolthuis beiden met een karper van 50 cm. de meeste vissen nog vol kuit De prijzen bestonden in fikse znten. De afkoeling, brengende waardebonnen».de hoogste der regen van de laatste dagen tig gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3