1 ind speelt vissers parten A. HEEREN PLAATSELIJK WINNAAR Feijenoord te sterk voor Schiedam Schiedammers naar wielerzesdaagse Weer matige vangst Om kampioenschap van Schiedam Vier juli hengelen Dinsdag geen wielrennen V De 250ste voor Bob Soudijn Supporters laten bet afweten Van de Valplanken Gebrek aan scheidsrechters Wielrennen SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2S JUNI XS7X 3 Groot genoeg of niet? De meetlat zal het uitwijzen. Van on2e sportredactie SchiedamDe grote postduivenrace vanuit St. Vincent leverde voor de plaatselijke duivenhouders geen bijzondere resultaten op. Zoals eerder vermeld, bleven de duiven twee dagen langer aan de grond. Inplaats van vrijdag 18 juni gingen in S.T. Vincent de ver- Voerscontaincrs eerst de daaropvolgende zondagmiddag open. Dit alles kwam de conditie van deze snelvliegers niet ten goede. Grote verliezen zijn er niet geleden. Dat kon trouw,s niet. De Schic- damse liefhebbers gaven maar weinig duiven mee voor deze ovcr- nachtingsvlucht waarin de duiven in twee etappes 1015 km moesten Vliegen. Stedelijk winnaar is geworden. A. Heeren en Zn. van de P.V. tinion. Zijn duif liet als tijd maandag 11.28.00 uur voor zich afdrukken. Landelijk viel de snelste duif om 8.09.00 uur in het Brabantse Steenbergen. In Maasland werd om 9.52.00 uur de snelste duif van Zuid-Hol land geconstateerd. In de P.V. Union werd de combinatie C. Verlïnde en Zn. tweede. Op de derde plaats eindigde C. Barzi- lay. In coucouts 29 duiven. Aankomst laatste prijsduif 18.15.00 uur. P V. de Vrijheid: In concours 32 duiven. 1. J Krijgsman, tijd, maandag 12.30.00 uur; W. W v. 't Hooft; 3. Adr Pronk. Aankomst laatste prijsduif, 19.00 uur. Voor dit •weekeinde stonden twee vluch ten op het programma. St. Quentin, een vitessevlucht van 240 km, en de fondvlucht uit Chateauroux waarvan de vlieg- lijn 664 km lang is. ïft St. Quentin startten de duiven, eerst om 13.45 uur bij een harde wind uit Z.W. richting. Hoe hard het ging bewijst wel de tijd die een duif van J. Wente- ler uit D.V.S. „de Vrinden" liet Boteren: 16.01.00 uur. Deze vo- Van onze sportredactie Waard tagen/Schiedani Het 7-?u eigenlijk een regel moeten dat hortkbalwedsüirijden met twee scheidsrechters zou den moeten worden gespeeld. Maar ook het gebrek aan honk- oaischeidsrechters doet de clubs vaak verlicht adem halen als één rechtspreker aanwezig j*. Zondag, tijdens het treffen tussen Holy en DHS, deed het gebrek aan een veldscheids- reehter zich danig voelen. ^^scheidsrechter Voerman uit Haarlem kon het eenvoudig biet allemaal overzien, waar* door nog al eens verkeerde be slissingen werden genomen Zo Van Vliet uitgegeven ter* dit niet het geval was, en een speler van Holy werd van ae kussens geduwd en uit- Seven. Zo vielen er nog meer r Schoonheidsfouten te constate- S'was er een veld- scheidsrechter geweest, waar schijnlijk niet waren gemaakt. gel heeft 1764,7 meter per mi nuut gemaakt, wat neerkomt op 108.9 km per uur. Ook de tweede plaats was voor dit vlieghok. Als derde eindigde E. Holleman. In concours waren 62 duiven. Aankomst laatste prijsduif, 17.05 00 uur. Uitslag P.V. „de Vrijheid". In concours 216 duiven. 1. I v.d. Tuyn, tijd 16.36.00 uur; 2 H Hagen, 3 J Duymel. Aankomst laatste prijsduif 17.20.00 uur. P.V. Union: In concours 140 duiven. 1 C Verlinde en Zn, tijd, 16.42.00 uur; 2 G Breur; 3 P Siei-t. Aan komst laatste prijsduif, 17.45.00 uur. De vlucht uit Chateauroux kreeg vertraging. Een stiptheidsactie van de Franse douane hield de containers dermate op, dat de lossing niet zaterdag maar eerst zondag kon plaats heb ben. Zondagmorgen om tien voor zes was het zover. Ook nu troffen de duiven een gunstige wind zodat ze bijzonder snel huiswaarts koersten. De kop- vliegers benaderden hierbij een vliegsnelheid van ca 90 km per uur. P.V. Union: In concours 50 duiven. 1 en 2 G Barzilay tijd 13.07.00 uur, 3 A Heeren en Zn. Aankomst laatste prijsduif, 14.03.00 S.D.V. „de Vrinden": In concours 32 duiven: 1 M Broekhuis, tijd, 13.43.00 uur; 2 VV v.d. Hoeven; 3 H Triel. Aan komst laatste prijsduif, 14.49.00 uur. P.V. „de Vrijheid". In con cours 148 duiven. 1 J Wester- holt, tijd 13.17.00 uur; 2 en 3 C Middendorp en Zn. Aankomst laatste prijsduif, 14.08.00 uur. Van onze sportredactie. Vlaardingen Het tweede con cours om het kampioenschap van de Vlaardingse Henge- laarsbond zal zondag 4 juli wor den gehouden. De loting is vast gesteld op woensdag 30 juni in café De Waal. aanvang 20 uur. Daar zal tevens bekend worden gemaakt waar het concours zal plaatsvinden. Na het wegen van de vis zullen de prijzen worden uitgereikt in café De Waal. Het derde concours vindt plaats ■op zaterdag 5 augustus, het vierde op zondag 5 september Van onze sportredactie Schiedam In verband met de wieïeravondzesdaagse zijn er dinsdag 29 juni geen wedstrij den op de Wielerbaan Schie dam. Schiedam Jn het water van de Schie is zondag het eerste ge deelte vervist van het serie-concours waaraan de titel „Hen- gelkampioen van Schiedam 1971" is gekoppeld. Het was we liswaar goed vis weertje maar de veranderlijke wind traetecr- de de 130 deelnemers bij vlagen op wat golfslag hetgeen het vissen met de vaste hengel niet eenvoudig maakte. Niet alle broeders van St. Petrus, die bovendien meedongen naar waardevolle prijzen in een verhouding van 1 op 5, kregen vis in het schepnet in z'n geheel biznnder geslaagd is. Kr bestaat behoefte aan con coursen met de vaste hengel. Hengelaars die deze hanteren voelen weinig voor het vissen met de werphengels in vijvers vooral als hierin, maar weinig water staat. De S.H.V. ,,De Alver", die in sa menwerk in met Mak's Spe ciaalzaak in Hengelsportartikp- len dit serieconcours organi seert, gaf zestien, jaar geleden de eerste stoot aan het hengel concours van de Schiedams* Gemeenschap. Animator hier van was wijlen Marie van D;jk die veel voor de jeugd heeft ge daan. De drie eerste concour sen werden ook in het water van de Schie gehouden. Een keer was het de Delfshavense Schie die als uitwijkplaats werd gebruikt bij stormachtig weer tje. De „Alver" en zijn sponsor zijn vastbesloten regelmatig van doze concoursen te organise ren. Al is het alleen maar om de liefhebbers van het vissen met de lange hengel een plezier te doen In de zaal van café „De Nieuwe Brug" zijn de prijzen van. dit eerste concours uitgereikt. Het waren meestal de echtgenoten di een keus maakten uit de 26 beschikbare prijzen bestaande uit luxe- en praktische ge bruiksvoorwerpen. De hoofd prijs had een waarde van vijf- en zeventig gulden. Altijd nog de moeite waard om dne uur tjes voor te vissen. Voor slechts 72 onder hen was dit geluk weggelegd. Ze vingen met elkaar 49 meter en 93 cm maatvis bestaande uit voorn, bliek en brasem. De grootste hiervan mat 34 cm, een aardig visje maar niet om over een "kanjer" te pochen. Alle gevangen vissen werden na het meien onmiddellijk weer in het water teruggezet. Na drie uur vissen kon de balans worden opgemaakt. Niet bin dend voor het kampioenschap want op 29 augustus a.s. komen de hengelaars weer terug langs de Schie. Niet op hetzelfde „stekje" want hiervoor moet opnieuw worden geloot. Het klassement van de twintig best geplaatste deelnemers ziet er als volgt uit: X. J. van Vliet uit Rotterdam met 18 maatvis- sen met een gezamenlijke leng te van 320 om, 2. L. Kievit 15 - 293; 3. P. K. Weijers 14 - 231; 4. N. C. Buitendijk - -193, 5. K. Schramade 12 - 187, 6. D. Muil wijk 7 - 167, 7. J. C. v. Es Jr. 10 - 164, 8 A. van Leeuwen 6 - 148, 9 W. Verhaeren 9 - 145, 10 H. Harte 9 - 144, II A. H. v. Wijk 8 - 133. 12 J. Pluut 7 - 133, 13 M. Termeer 8 - 130, 14 J. B. Koe- dood 7 - 122, 15 W. den Hollan der 7 - 117, 16 P. de Jong 7 - 109, 17 J. Lupker 5 - 97, 18 S Ver- ploege 5 - 84, 19 P. de Groot 5 - 83, 20, K. Buitendijk, 5 stuks en 32 cm. Niet minder dan zesentwintig controleurs verleenden hun me dewerking aan het concours dat Van onze sportredactie. Viaardingen/Schiedam De honkbalstrijd tussen Holy en DHS werd tussen de vierde en vijfde in nings even onderbroken voor een feestelijk gebeu ren. Bob Soudijn, coach van Wassenaar maar nog al tijd lid van DHS, speelde tegen Holy zijn 250ste wedstrijd voor de Schie dammers. Daarvoor wilde de spelers van Holy en DHS wel even uit de dug-out ko men. Op de werpheuvel kreeg Bob Soudijn bloe men aangeboden van de spelers van Holy en na tuurlijk van DHS. Na met bloemen even rond de heuvel te zijn gedragen op de schouders van 2ijn ploegmaten, ging de strijd weer verder. Jam mer voor Bob werd voor hem, een van de oprich ters van de honkbalafde ling van DHS, de 250ste wedstrijd geen overwin ning. m Schouder aan schouder zaten de hengelaars zondag langs de Schie. Sehiedam Op de avonden van 28, 29 en 30 juni en 1 en 2 juli wordt In Zuid-Holland de wieïeravondzesdaagse verreden. In Den Haag (Betje Wolffstraat, aanvang 19.00 uur), Rozenburg (19.00 uur). Den Haag (Zuiderpark, 19.00 uur), Leidschendam (19.00 uur) en Leiden (Rosenveldtstraat, 19.00 uur) komen een groot aantal Nederland se toprenners aan de start. Van onze sportredactie Vlaardingen Het vierde con cours om het kampioenschap van de hengclveremgmg Het Westen gehouden bij de Trambrug leverde een mati ge vangst op. De controleurs J. Hartog en H. Dumortier had den het derhalve niet bijzonder druk gedurende de drie uren. dat men langs de waterkant zat. Voor het eerst won F. Tempelaar een concours. Hij ving 1075 gram en bleek de enige deelne mer te zijn. die meer dan 1 kg aan de haak sloeg. Hij werd ge volgd door M. de Goede, 965 gr; D. Berveling (910); M. Wijnhorst (780), D, Tempelaar (755), G. Wijnhors! (690), J. Kollenberg (625), M. L. Berve ling (560), J. Hartog jr. (530). C. Schoenmaker (520), P. Groen (500) en F. Groen met 375 gram. Na vier series heeft D. Berveling de leiding met 3234 gram waar mee hij een grote voorsprong heeft op nummer 2. P. Groen, die 2235 gram op zijn naam heeft staan. Daarna volgden: M. Wijnhorst 2203; F. Tempe laar 2155, M. de Goede 2057, G. Wijnhorst 1797. J. Hollenberg 1742, D. Tempelaar 1553. M. L. Berveling 1475, F. Groen 947, J. Hartog jr. 715 en C. Schoenma kers 700 gram. De finale van deze reeks wed strijden wordt verreden op de Boulevard in Schevemngen op zaterdag 2 juh, aanvang 12.00 uur 's middags. Van de Ren nersclub Schiedam doen aan deze wedstrijden de volgende renners mee: Jan Breur, afge lopen zaterdag nog derde in de Ronde van Oude Tonge; Hans t.«m Kusteron, Cees Oiunoorn, Henk Ensmg en als ga-(.renner de nationaal bekende Zeeuw Cees Bai. Van onze sportredactie. Schiedam/Vlaardingen De Supportersvereniging van Hermes-DVS Drente en RBC 2ouden zaterdag morgen m Roosendaal bijeenkomen. Daar zou worden besproken hoe men het best de sanering, zoals deze door de KNVB en FBO tot stand is ge bracht, tc kunnen ombui gen. Er zou dan tevens een brief worden opge steld naar het ministerie van CRM. De vergade ring is echter niet doorge gaan. Drente belde vrij dagavond af. Waarna de besturen van dc suppor ters van Hermes en RBC maar besloten dat ze er met z'n tweetjes weinig aan zouden kunnen doen. Schiedam Zondagochtend fungeerde de wielerclub Schiedam als gastheer voor de Rotterdamse vereniging Feyenoord. Waarschijnlijk onder invloed van de op gang komende vakanties was het aantal deelnemende renners op het parkoers in de \s-Gravelandsepolder minder dan gewoonlijk. Des alniettemin konden de toe schouwers van goede sport genieten, ook al omdat de clubleden onderling vaak ruim van opvattingen ver schilden over de te volgen strijdwijze. Bij de nieuwelingen besloot de jury in plaats van een rit in lijn een Wassementsrit te laten rij den, waarbij de renners in vijf sprints over drie ronden punten konden verzamelen. De Feyen oord er Boertjes maakte handig gebruik van deze veranderde wedstrijdvorm; direct na het startsein liep hij van zijn con currenten weg en won met gro te v-oorsprong het eerste klasse ment. Daarna werd hij ingelo pen door de overige renners en dat gaf de Schiedammer Klaas Koetje de gelegenheid om met een kleint. voorsprong het twee de klassement te winnen, vóór Boertjes. De laatste, wiens gro te kracht zeker niet in de sprint ligt, veroverde daarna snel weer een voorsprong, nu samen met zijn clubmakker Dick van de Maagdenberg. Opnieuw werd Boertjes tweede in de sprint, waarna hij opnieuw ook deze renner irt de steek Het en de overige twee klassementen met straatlengte won en daar mee veruit eerste was gewor den. Van belang was daarna nog de bezetting van de tweede plaats, waarvoor drie renners, te weten Klaas Koetje, Van de Maagdenberg en Zuidweg van Feyenoord, in aanmerking kwamen. In het laatste klasse ment moest de beslissing val len. Evenals in de twee voor gaande sprints was Rob Zuid- weg sneller don onze stadge noot Klaas Koetje, zodat de laatste in de totaalstand da vierde plaats bezette. In de wedstrijd over een uur voor amateurs kon een numeriek grotere Sehiedam-afvaardiging (6) geen baas worden over de tweemansdeelname van Feyen oord. Gedurende de wat eento nige wedstrijd bleek dc Fe>en- oorder Thyssen zo sterk dat hij iedere demarrant persoonlijk terugpakte. Alle pogingen van de Schiedam mers, o.a. van Honk Hoek, Cues Olsthoorn en Jan Bergkot- le om eon voorsprong tc ver overen, mislukten -door de Feij- enoorder. De hoop van de JSchiedam-aanhang werd daar op gevestigd op de eindsprint van Hans van Kas te ren. Hans had de laatste tijd laten mer ken een aardig sprintje ie kun nen trekken, maar ook hierop had de Feyenoorder gerekend. Taktisch had hij in de laatste ronde een goed plaatsje gezocht tussen de Schiedamse renners. Toen de sprint ingezet werd bleek niet hij maar Van Kasto ren ingesloten te zitten. Zeer knap werd de talentvolle Thys sen winnaar van deze voor hom moeilijke wedstrijd. De Schiedamse renner Peter van Wijk. die afgelopen week nog meedong naar de Nederlandse sprinttitel, bevocht een tweede plaats voor de toch nog vrijge komen Hans van Kaste ren. Bij de ad spiranten bleek deFeyenoord-renncr Jos Lang straat voor zijn concurrentes veel te sterk. Reeds m het be gin van de weih.tr,jd Letste hij alleen voor het peloton uit. Bij zijn aankomst aan de finish leek deze situatie, nog hetzelf de, ware he*, n,el dat zijn voor sprong aanzienlijk gegroeid was. Do uitslagen: amateurs: 1. J. Thyssen F, 2. P. v. Wijk S, 3. Tiwsson F, 2 P v. Wijk S, 3. H. v. Kastoren S, 4. J, Berg- kotte S, 5. C Olshoorn S. Nieuwelingen: 1. e De uitslagen: amateurs: 1. J. Thyssen F, 2 P. v. Wijk S, 3. H. v. Kast eren S, 4. J. Bergkotte S, 5 C. Olsthoorn S. Nieuwelingen: 1 P. Boertjes F, 2 R. Zuidweg F, 3 D. v.d. Maag denberg F, 4 K. Koetje S, 5 J. Hiemstra F. Adspiranten: 1 J. Langstraat F; 2 FE. v, d. Burght F; 3 C de Wolff F: 4 R. Meyer S; 5 R. Groenendijk F. Jeugd 8-9 jaar: 1 G. Fiering F; 2 M. Janssen F; 4 L. Valentijn S: 5 J. Fister S; 6 J. Heeze S. Jeugd 10-11 jaar: 1 A, Fister S; 2 P. Balvers S; 3 M. v. Mourik F; 4 N. Sneek S. Jeugd 12-13 jaar: 1 P. Rijndertse F; 2 D. Bax F; 3 M. Bax F: 4 C. Heeze S.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3