Hermes-DYS veruit superieur Jan van Geest rapste Coureur KANSEN VOOR JULIANA IN NIEUWE COMPETITIE EXCELSIOR DICHT BIJ ZEGE Teske definitief naar Fortnna 4 mmmm Hoekse politie schiet raak Marlo de Bruin „kogelt" ver ONFORTUINLIJK ONE-MAN-SHOW NIEUWELINGEN Keus loopt naar nieuw cïubrecord DINSDAG 29 JUNI 197 Van onxe crecketmedewerker Schiedam Menzo van Meurs (HCC), rijk getalenteerde bats- man en fielder, heeft voor de tweede maal dit seizoen Excel sior de das omgedaan. Toen de Hagenaars in antwoord op Ex celsiors niet onverdienstelijke 157 op 28 al vier wickets kwijt waren, was hij het die zijn team voor een vernedering redde. Met een sumblieme 88 not out kon hij de buit net op tijd bin nenhalen: 158 vooi 8. Eerder dit seizoen had hij met een kei harde 60 zijn visitickaartje al afgegeven. Transfer- handelingen afgesleten Van onze sportredactie Vlaardingen Verdediger van wijlen Holland Sport Jan Teske is gisteravond laat tot een akkoord geko men met Fortuna. AI eer der was de Vlaardingse vereniging met FC Den Haag, het samensmeltsei van ADO en Holland Sport, tot overeenstem ming gekomen over het transferbedrag. Fortuna moest echter wachten op de fiat van Teske omdat hij pas afgelopen zater dag van vakantie terug kwam. Gisteravond signeerde ook Olsthóom een Fortuna- verbintenis, nadat hij al eerder toegezegd had te tekenen. Olsthoorn is ook van Holland Sport afkom stig. Met het aantrekken van deze twee spelers heeft Fortuna zijn transfer- handelingen afgerond. Het bestuur had nog één amateurspeler (nooit met name genoemd) op het oog, maar door de komst van Teske en Olsthoorn ziet men van hem af. Vdaagtekens zijn nu nog slechts Fiji, Eikelenboom en Teuiing, die zich op de transferlijst hebben, laten plaatsen. Volgens secre taris Van Dis hebben nog geen clubs interesse voor dit drietal getoond. Xa bet sluiten van -de markt (l juli) praat Fortuna met deze contract-weige raars verder. Hoek van Holland Het elftal van de gemeentepolitie in Hoek van Holland heeft een vriend- Schappelijke ontmoeting met het ovcJge gemeentepersoneel overtuigend in winst omgezet. De voetballende politiemannen bleken over alle linies het best geoefend, ondanks het feit dat de leeftijd van de andere amb tenaren beduidend lager lag. Het werd,tenslötie 6—2 voor de agenten met de opmerking dat „gastspeler" Wieger Zuur een belangrijk aandeel had in de overwinning. Marlo de Bruin toonde zïch ten slotte tijdens politiewedstrljden sterk. ZÓ werd tweede op een in Roosendaal gehouden driekamp en verzorgde tevens een nieuw cïubrecord bij hef kogelstoten: 30.07 meter. Haar 100 meter en verspringen waren ook ruim voldoende. Toch moet worden gezegd dat dezelfde Van Meurs bij een - persoonlijke score van 59 niet vreemd had moeten op kijken als hij naar de lig stoelen was verwezen. Het gehele Excelsiorteam sprong bij een, naar men zegt, dui delijke vang achter hefc wic ket als één man de lucht in doch umpire Lapierre beslis te „not out". Toen had HCC niet zo zeker van de zege mogen zijn: er waren im mers al zes gerenommeerde batslieden waaronder Peter van Arkel (0) ingerekend. Feit blijft dat ondanks de uit stekende tegenstand die Ex celsior de laatste weken le vert, de eerste zegepraal nog steeds op zich laat wachten. Hermes DVS loonde zich veruit superieur aan HCC ïlï dat ver sterkt was met o.a. Ben Trijze- laar en Gerrit van Laer. Mol de lunch zaten de reserves voor 104 aan de kant, welk totaal voor Hermes ten koste van 6 wickets werd overschreden. In de morgenuren was het Jac ques Geerafz geweest die dood en verderf zaaide. In 34 overs elimineerde hij liefst zes bats lieden voor 41 runs. In zijn geheel gezien, heeft Excel sior een ietwat onfortuinlijke partij gesteeïd. Hans Gouka moest na drie evers losgelaten te hebben zijn bowiingactivitei- ten abrupt staken als gevolg van een zwerende voet. Wan- ■neer men daarbij Bruning's •minder gelukkige bowlingchan- ge en fiel-dplacing voegt, komt men a-an oen aarta] zaken die zeker van invloed zijn geweest. Excelsior was op het natte veld en dito pitch m het voordeel, waar Koos Gouka fn Kenc Schewe dankbaar van profi teerden. De runs verschenen Seif'er kan om deze misser nog lachen met de regelmaat van de klok op het bord, hetgeen tegen HCC wel nodig was. Toen op 71 bei den waren verdwenen, waarvan Gouka 24 en Schewe een solide 39. leek de weg naar een draag lijk totaal open te liggen. Doch een kleine collapse scheen Ex* celsior's vooruitzichten onge daan tc maken. Van Gelderen. Janse en Elshof hadden niet te rug van de delivirics van Ernst Vriens en Hans van de Bosch. Met de komst van Wil Putter, die onderhand is uitgegroeid tot een all-round cricketer van niet •geringe betekenis, klaarde -de hemel snel. Zich niet. aantrek kend van de reputatie van en« Vriens, scoorde hij snel en fraai- Een schitterende „zes" op Vriens mag in dit verband niet onvermeld bliiven. Wim Schewe voorzag hem van de broodnodige steun. Op 134 ver dween eerst Putter voor §pr> uitstekende 43. \i,if runs later gevolgd door Schewe met 17 runs achter ziin naam. Met nos wat kruimelwerk (H. Cijten- befk 5) werd hot innings voor 157 welke m 185 minuten war. bijeengebracht. In de aanval was Yr.cns ï.t eerste sanies hef. gevaarii«k-t. ma-;r met de korr-van Putter werd ook hü de uren gaan pen rol en tot een nuttige bowier „gereduceerd". Met 5 voor 53 nam hij de meeste wickets, v. d. Bosch 2?.B en Nieuwenhui- zen Kruseman 326 kwamen eveneens goed voor de dag. De HCC-innings is een one-man* show geworden. Van Meurs ontpopte zich na een desastreu ze start (28 voor 4) tot een waar plechtanker. Samen met v. d. Bosch 13 hield bij het eer ste uur de accurate Esorlslor- aanval op afstand en dal was ook wel nodig, omdat de „er kende" batslieden niet opge wassen bleken tegen hel bowlen en fielden van onze stadgeno ten, die zïch in dit onderdeel een grote reputatie hebben op gebouwd onderhand. Toen hij het reeds genoemde appel voor „caught behind" 'had overleefd, heeft het tot ne gen overs voor het einde ge duurd eer ris zwaar bevochten zege kon worden bewe-rkstel- Gceraizhier oon bat, was ais bowler goed op dreef ligd. Kooistra 27 had hem de broodnodige steun verleend. Het batten van HCC III was rond uit pover of misschien was het bowlen van Gceratz te goed. Hij w.sselde flight en snelheid uitstekend af, waar de meeste batslieden. xnet uitzondering van Beuter 19, v- d. Gun 16 en van Laer 42 geen afdoende ant woord op wisten. Daar kwam bij dat de fielders vrijwel alles vasthielden -dat op een catch geleek, terwijl Beycr 318 en Wil van Wijk 127 aan de an dere kant ook de nodige arbeid verrichtten. De Hermes-innings, althans het begin, onderscheidde zich niet in soliditeit. Op 18 konden drie batslieden hun „cricketzonden" overdenken, maar wederom was hei Geeratz 14 die de slech te start voor een. deel goed maakte. Toen Martin van Wijk op 77 als vijfde slachtoffer voor 39 runs moest vertrekken, wa ren het Schilperoort 20 n.c. en Wil van Wijk 8 ji.o. flie de winst binnenhaalden. vlaardingen Vorige week is de overwinning in Rotterdam Icenne lijk zo goed bevallen dat Jan van Geest het in Vlaardingen me de verenigingen De Coureur, Excelsior en Rotterdam nog een! een keertje overdeed. Toch kostte het hem deze keer aanmerkelij! meer moeite dan een week geleden. De reden daarvan was niet al leen de felle wind, die over het Coureur-parkoers bulderde, maai ook een verbeten tegenstand van de beslist niet malse eoncurren tie. Direct van de meet was het Nico de Vries die tegen de wind naar een kleine voorsprong „bolde", maar de attente John Budden- böhmer wist snel aan te haken, waarna dit duo een vijftig me ter voorsprong nam op het slecht samenwerkende peloton, Toen met name Jan Franken de meute tot grotere spoed maande, werd het tweetal snel achterhaald. Het bleef evenwel onrustig in de grote groep en even later was het John Bud- denböhmer die alleen de ele menten ging trotseren. Weer ging Nico de Vries in de aan val. Toen de demarrage-storm even later iets geluwd was, be stond de kopgroep ineens uit -»es man. Het overgrote deel van de achtervolgers stapte Jeugduitslagen: Jan van Geest weer zeer rap Van 0112e sportredactie Schiedam Reeds nu is bekend geworden dat hefc eerste hercnleam van Juliana voor het ko mende volleybal seizoen zal worden ingedeeld in de hoofdklasse-zuid. Een indeling die bij de Schiedammers met in stemming is ontvangen. Gemeten r.aar westerse maatstaven behoren de ploegen uit Limburg en Brabant tot de zwakke re tegenstanders, al is hier vooral de laatste jaren een duidelijke ver andering opgetreden. Dat da indeling in de hoofdklasse-zuid bij Ju liana met instemming wordt begroet, spruit voort uit het feit dat de komende competitie zal beslissen welke ploegen in de nieuw te vormen divisies zullen worden ingedeeld. De eeTste vijf teams van de hoofdklas sen vormen de eerste di visie, terwijl het restant zal worden onderge bracht in tweede divi sies. De kampioen van elke hoofdklasse ba- houdt de kans op promo tie naar de ere-divisie. gers waren in de compe titie oppermachtig, ge tuige de 12 punten voor sprong op het als twee de geklasseerde Bermi uit Roosendaal. Het doorgaans sterke Bck- kerveld eindigde op de derde plaats, maar de Heerlense ploeg werkt aan een sterk herstel, waardoor het voor Ju liana geen eenvoudige opgave zal worden deze tegenstander beneden zich te laten eindigen- In de hoofdklasse-zuid Were-Di uit Gemert, Tu- probeerde het Tilburgse Odulpbus vergeefs in. de ere-divisie te komen, waardoor het waar schijnlijk de sterkste te genstander van Juliana zal worden. De Tilbur- pos uit Baarlo en Hevok uit Heerlen vormden de middenmoot, die voor J uliana geen onoverko melijke bezwaren be hoeft op te leveren. On bekend is de kracht van VC Heer uit de plaats van die naam, welke als kampioen van de over gangsklasse 6 in de hoofdklasse zal gaan de buteren. Eveneens onbe kend is VVC-Exceilent dat uit de oostelijke hoofdklasse werd over geplaatst naar het zui den. De zesde plaats welke de ploeg uit Vught in het oosten kon bewerkstelligen doet vermoeden dat ook deze tegenstander een prooi van de Schiedammers kan worden. AI met al moet het voor Juliana mogelijk zijn boven de fatale streep te eindigen. Twee sei zoenen geleden degra deerden de oranjehem- den uit de westelijke hoofdklasse, maar zij kwamen het afgelopen seizoen terug dcor kam pioen te worden van do overgangsklasse-zuid. Een slopend seizoen met een voortdurende nek- aan-nek race met het Bredase Lyceum '57. Ook nu weer staan de Schiedammers v-oor een zware krachtproef. Te midden van een aantal gerenommeerde hoofd klassers zal het team meteen een plaats in de kopgroep moeten be machtigen. wil het de op gaande lijn niet abrupt zien afbreken. Een zwa re opdracht, die niette- min met succes kan worden volbracht. ontmoedigd af om in de luwte van de kleedkamer bij te ko men van de geleden ontberin gen. Toen Martin Drop nog niet ge heel hersteld van een lichte griep de kopgroep moest la ten gaan waren het Jan Fran* ken, Nico de Vries, John Bud- denböhmer, Jan van Geest en Peter de Pagter, die nog kans op de zege hadden. Voor Peter de Pagter was die kans snel verkeken toen hij, net nadat hij was gedemarreerd, plat reed. Strijdlustige Nico de Vries jets té strijdlustig toen hij een medecoureur in het gezicht sloeg trachtte nog het pleit vroegtijdig in zijn voordeel t» beslissen, maar hij had na zijn ontvluchting niet genoeg ikracht om alleen door te gaan. Aldus kreeg Jan van Geest zijn kans wéér in een eindsprint, wat hem al enkele malen de overwinning heeft opgeleverd. Zo ook deze keer, al scheelde het niet veel of John Budden- bohmer had zijn voorwiel net iets eerder over de eindstreep gedrukt. Uitslag: 1. J. v. Geest (C), 2. J. Buddenböhmer (C), 3. N. de Vries (C), 4. J. Franken (C), 5. A. J. Moerman 6. P. de Pagter (C), 7U. Drop (C), 2-13 jaar: 1. p. Liebrechts (C),2. S. v.d. Lely (C), 3. H. Scheepers (C), 4. J. v.d. Hout (O), 5. C. Broekhuizen, 10-11 jaar: 1, A. v. Asten (C), 2. R. Meeldijk (C), 3. J. Meijer (C), 4. J Moulijn (R), 5. A. de Haan (C). 8-9 jaar: 1. D. Broekhuizen (C), 2. mej. R. Meijer (C), 3. mej. C. Meijer (C), 4- A. Brinkman. Toen nieuweling Hans Schouten op een TT-achtige wijze de bocht rondde, loste hij daar mee direct zijn medevluchter de Rotterdammer Stoop, Hans Schouten slaagde er later zelfs in hem te dubbelen, terwijl het peloton op twee ronden werd gezet. Uitslag: I. H. Schouten (C), 2. A. Stoop (R), 3 A. v. Velde (R), 4, H. Laan (R). 5. J. v. Eijk <C), 6. R. Doolaard (C), 7. J. v. As ten (C). De twee aüspiranten Anne Schou ten en Piet Boerwinkel lever den een tweegevecht, dat door Anne werd gewonnen. Beide renners hopen de volgende keer een interessantere koers te kunnen rijden. Van onze sportredactie Vlaardingen Tijdens Delttse atletiekwedstrijden heeft Fortu- na's Roel Keus zijn eigen club* record wat scherper gesteld. Hü deed dat op de 409 meter horden en verscherpte zijo en Fortuna's beste tijd met sec. Die tijd is nu omgeschoold tot 55.S. Daar in Delft leverde ook John van Gils een uitstekende pres tatie door Dick van der Meer duidelijk terug te wijzen op d? 3000 meter. Van Gils kwam tot 8.21.5; Van der Meer tot S.26 rond. Louis Spek trok de 200 meter naar zich toe (22.2) en bleef maar net boven het club record van broer Peter. Theo Maat won op Fortuna's ei- een terrein een tienkamp door 5652 punten te verzamelen. Dat waren er in ieder geval 100 meer dan hij ooit behaald had Zijn beste prestatie leverde hü on de 110 meter horden (17.1) en ook zijn 400 meter ging snel: 55.0. Hans Scheffers kwam ui deze serie tot 53.5. John van Gils en Bertus StigtjH gingen het afgelopen weekeinde in Bergen op Zoom aan de slag- On de daar georganiseerde 150? meter noteerden ze bijna ke tijden: 4.18.8 en 4.20,0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4