Motorkruiser van kwart miljoen te water gelaten LÖHS Wijk Groenoord weet niet hoe laat het is Geen bezemklas voor gezakte ULÖ-leerlingen STMTS- LOTEN Dagbladreklame is niet te vervangen WATERWEGAGENDA JAISEN'S SHOEBAR de bruid van scheveningen ÜBEITIN - vu Jaarlijkse tuinkeuring Canadees jongenskoor VERKOOP Ger Bakkes tekent niet SCHIEDAMSCHE COL'KANT ZATEKDAG 3 JULI ID71 50 „In ernst, Til", zei hij toen toch. „Ik heb er nog eens over nage dacht. Je moet het ding toch maar aangeven...Sst", weerde hij haar af. ..aangeven is geen afgeven. Jij moet de speld hou den tot er iemand om komt, maar Keus, je kunt het be ter doen. Zeil kun je het niet meer uitzoeken na al die maan den en, och, op die riskes die zo'n madam dan afschuift, zit je niet te wachten. Het is al leen... nu ja, je kunt het beter zo doen". Het was stil tussen hen. Tilja keek alsof zij het niet bepaald prettig vond. wat hij had ge zegd. „Til...." „Nou?" Haar ste'hrrklonk donker. Derk drukte haar hand vaster. Hij ging dichter naast haar lo pen. ..Kou? Wel, het hoeft je niet zo heel erg te spijten. Til. als.... als ik... dominee ben, dan kun. je wel tien andere krijgen, met- tan?" „Tien andere?" Tegen haar zin moest ze toch weer lachen. Ze keek r.aar hem op. „Tien is wel een beetje erg vee!, opschepper'*- ..Je begrijpt mij wel", zei hij een likje ongeduldig. „Ik bedoel..." „Ja, hoor, jonk", zei Tilja, ,'t komt guns hoor. Zo heel veel schelen kan het me met eens... of... hou, ja, als jij toch., niet- tan?" Jokte Tilja niet een beetje? Hij keek haar eens aan. Maar ze scheen het werkelijk te menen. Hij voelde zich opgelucht. En Tilja zelf verwonderde zich. Kon. het haar dan zoveel sche len. wat deze jongen dacht of zei....? .Kijk eens, Derk, de bomen. Ze zijn helemaal versierd, net groenmeidjes". Derk lachte. „Je bent 2eif ook versierd. De sneeuw zit in je krullen cn op je kleren. Dat staat veel mooier dan -die ver velende speld". „Joj", vroeg zij zacht, „ga jij dan mee de speld aangeven? Zeg jij dan alles? Jij wilt het zo graag". Dat wilde hij heus wel doen, „Maar we zeggen dat hij pas ge vonden is, hoor Til, anders vra gen ze waarom we niet eerder kwamen". ,Zou vae niet boos zijn?" pieker de Tilja. „Je vertelt het hem niet", vond Derk. „Zeker niet vóór er wat van komt en... je hoeft hem toch met alles aan zijn neus te hangen? Het is tenslotte jouw speld". „Hm", bromde Tilia. Maar dan. pakte ze ineens een hand sneeuw en gooide die Derk in het gezicht. Dat moest hij wreken,En zo. lachend en sneeuwballen gooiend, liepen zii eensgezind de weg naar huis. Maar op het bureau liep het an ders cian 2e gedacht hadden. Beteuterd keken Derk en Tilja elkaar aan toen zij meteen een adres opkregen, waar zij heer moesten gaan. Dus de speld was bekend bij de politie. Derk had dan toch gelijk gehad, dat het zo beter zou zijn. Toen zij weer buiten kwamen uit de grote vüia en de lange weg terug liepen, hield Tilja veertig gulden m haar zakdoek ge knoopt. Ze had er een kleur van. Veertig gulden zestien riskes, een hele oezie. Toch weinig voor zo'n speld, die mis schien wel zes keer zoveel had gekost. Maar die oude me vrouw was vriendelijk geweest cn... het was tenslotte dus toch een aandenken..., „Derk, als ik nu .thuis kom, dan geef ik alles toch meteen, aan vae...." „Vanzelf, ze kunnen het best ge bruiken en.... je weet wat ik zei van later, hè?" „Ik ben toch blij dat we het ge daan hebben", zuchtte Tilja, „het is zo veel echtiger. En nu kan ik ze thuis ook eens een ge noegen doen". Met een klap legde Tilja de zak doek. met geld voor Geerten op de tafel. „Voor dc speld", zei zij, en zonder zijn reactie af te wachten, draaide zij zich snel om en glipte de deur uit naar de stal. Verwonderd keek Geerten op. Hij begreep het niet eens dadelijk. Hij legde het mes neer, waar mee hij bezig was knopen uit een lijn ie peuteren. Het lijkt wel geld, dacht hij, terwijl hij de smoezelige zakdoek los knoopte. Het was geld. Voor de speld, had Tillekes ge* zegd. Hij begreep het ineens. Sta bl=Jf Geerten zitten kijken naar het op de tafel liggend* hoopje zilver Verdijt!" mompelde hij, en wist zijn gevoelens niet goed te b«' palen. Krijntje kwam binnen. Zij bracht een geur mee van kool en spek „Wat is dat?" vroeg ze ..Tillekes", antwoordde Geerten niet overduidelijk. „Verdijt, wat een eigenwijze Keeja Is dat toch!" Krijntje trok verwonderd de wenk brauwen op. Maar zij vond vei' moedelijk dat er bij de persoon zelf betere gegevens te verkrii' gen zouden zijn. Tilia was in de stal bij de geiten Zij gaf ze nieuw voer. ,Wat zijn dat voor riskes, meid- je?" Tilja zag op naar Krijntje. „Van de speld, moeke" Ér lag een rustig, tevreden glint' lachje om haar frisse mond, Krijntje bedacht ineens dat Til ja groot werd. Zij ging gewoon door met haar werk terwijl... ..Van de speld die vae aan zuid vond? Hoe dat?" „We hebben hem aangegeven", antwoordde Tilja zonder op te zien, „het is beter ook. Ik kon d'r toch niet échtig blij mee zijn zo". „Kind...", zei Krijntje. Ze kon er niet goed bij, het was zo an ders. Tilia tilde een jong geitje op, wreef haar wang langs hei zachte vachtje. Langs het klei ne witte kopje keek zii naar haar pleegmoeder. (Wordt vervolgd) 32 Aardman, we zull'n eerst een snuffelpaa! timmer'n, om te on derzoeken of de westenwind nog fris is", riep de Poel, ter wijl zij haar sehortemouwen oprolde. Er braken nu drukke dagen aan voor de Botjes. On der luide klop- en zaaggeluiden groeide er een eigenaardig bouwsel aan de gemeentekar, terwijl de wijkagent Waanders nieuwsgierige toeschouwers op een afstand hield. {wordt vervolgd) SCHIEDAMSCHE COURANT levens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Brocrsvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 26.08.30 van 18—20 uur; zaterdag van IV-19 ut» Deze krant wordt uitgegeven door de syihoff Pers N.V. 1VL AARPINGEN vandaag Luxor, 20uur: „Airport", 14 i. MORGEN Luxor, 14.30 uur: „De marine voelt nattigheid", al. 17 uur: „De dodenlijst van A.M.", 14 j. 20 uur: „Airport", 14 j. MAANDAG Emmastraat 71,1D-20 uur: spreek uur informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven. Triangel, Fransenstraat, 20 uur: schaakvereniging HVO. De Oude Markt, Markt 9, cluba vond kjv D.O.M. Van Aerssenstraat 30d, baha'i fire side, tel.: 343295. vesting. Westmolenstraat 26. telefoon 267756. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Nieuwst raat 26, telefoon 269051, toestel 174. Rcinigings- en ontsmettlngs- dienst, Buitc-nhavenweg 154, te lefoon 264895. Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveid 142, tel. 2B4816. Woningdienst, Lange Haven 145, tel. 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord, Van Slïn- gelandtstraat 25, telefoon 705300. Spreekuur in Schiedam: donderdag van 14 tot 15 uur, Westvest 52. Dordrecht Met een sierlijke zwaai liei vrijdagmiddag me vrouw W. B. Dek natel, echtge note van de directeur van de Amro-bank, een fles exquise champagne uiteen spatten te gen de boeg van de vijfde mo torkruiser die de Dordtse firma Friboats in haar andcrhalf-ja- rig bestaan van- de helling heeft laten lopen. Het betrof hier het ruim veertien meter lange motorjacht „Mar- kan", dat te water werd gela ten in de Julianahaven. De te waterlating verliep niet geheel volgens plan. De hellingwagen waarop het schip was geplaatst bereikte wel de waterspiegel van de Sla ven, maar hield daar halt. Een tweede poging, nu zonder eeestrijk vocht tegen de boeg bracht het fonkelnieuwe schip dan toch in zijn element. De „Markan", een waarde verte genwoordigend van een kwart miljoen gulden wordt aangedre ven door twee speciaal ver- vaardigdeFiatdieselmotoren elk met een vermogen van 240 pk. Hel schip heeft een tweedelige „taak". Het is niet alleen een varende showroom voor de Schiedam In de wijk Groenoord zit men met een probleem. Er is geen klok: Niemand op straat kan zien hoe laat het is, behalve degenen, die over een horloge beschikt. Hoewel het probleem op het eerste gezicht niet zo erg lijkt, veroorzaakt het toch heel wat Jast. Vooral kleine kinderen zijn er de dupe van. Aangezien de jonge bewoners van dit stadsdeel geen horloge hebben, moeten zij steeds voorbijgan gers lastig vallen om te vragen hoe laat het is. Kortom zij zijn altijd afhankelijk van een ander. Een openbare klok in Groenoord is dan ook beslist geen overbodige luxe. In de oude stadsgedeelten is de tijdsbepaling niet 7.0 moeilijk. Iemand die daar naar de tijd vraagt, krijgt niet zelden te ho ren „Kijk daar maar op de klok". In de stad is men er zo aangewend dat er altijd wel een klok in de buurt is, dat men zich een andere situatie nauwelijks kan voorstellen. Logisch, er zijn genoeg oude gebouwen, waarvan de voorgevel met een antieke klok is versierd. Niet te vergeten de kerktorens, die zonder een torenklok ondenkbaar zijn. Een andere, maar beetje vergezochte manier om de tijd te weten te komen is te kijken in de etalage van een horlogerie, maar een dergelijke winkel ontbreekt in Groenoord. Het is duidelijk'dat alle hoop Is gevestigd op de gemeente. De bewoners van de wijk Groenoord, hopen, dat het stadsbe stuur zo goed zal willen zijn een openbare klok te laten plaat sen in de wijk, zoals men ze ook aantreft in de Rotterdamse nieuwe wijken, als Hoogvliet, Sehiebroek, Hillegersberg en. Overschïe. De klok zou volgens de redactie van Groenoord-Akkoorden goed tot zijn recht komen op de Eduard van Beinumlaan ter hoogte van de J. Oreliosfngel of de Laan van Bol'Es. jachtwerf Friboats, maar het dient tevens als directievaar tuig voor de eigenaar, de Frisol Exploitatiemaatschappij. Friboats, onlangs verhuisd van Zwijndrecht naar Dordrecht en nu gevestigd op de Wieidreeht- seweg heeft het schip overigens in een ware recordtijd ge bouwd. Wat drie maanden had moeten duren werd in niet meer dan één maand vol bracht. De bovenbouw en de af werking van het jacht moeten nu binnen één week gereed zijn. Daarom wordt er dagelijks van 's morgens half acht tot 's avonds tien uur aan gewerkt. Het schip, van het type Commodore 5.L., is tevens het vlaggeschip van Friboats. Dordrecht Op dinsdag 6 juli wordt weer de jaarlijkse tuin keuring op dc volkstuincom plexen gehouden. De jury, die zich gedurende enkele uren met de beoordeling van de tuinen zal bezig houden, hoopt om streeks -drie uur op het tuin complex aan de Nieuweweg de uitslag bekend te kunnen ma ken. De keuring gaat uit van de amateur-tuinde rsveren igin g „Dordrecht". Schiedam Dit jaar zijn ook in Schiedam voor de laatste maal de ULO-diploma's uitgereikt- Voor de leerlingen die voor hun eindexamen gezakt zijn. betekent dit dat zij of naar een zogenaamde bezemklas moeten (een klas waar alleen gezakte leerlingen in zitten), of volgend jaar een eindexamen MAVO moeten doen. In Vlaardingen en Rotterdam alle gezakte leerlingen van de Willem de Zwijgerschool ke- zijn deze bezemklassen inge steld in Schiedam daarente gen niet. De directeur van de gemeentelijke MAVO- school Willem de Zwijger, de heer J. de Waard ver klaarde dat het op zijn school niet noodzakelijk is een bezemklas te hebben. Voor een bezemklas heeft men vrij veel leerlingen nodig, zo'n 25 tot 30, zo veel zijn er op de Willem de Zwijgerschool niet gezakt. Bovendien achtte hij het niet prettig voor de ge zak ten zelf, om in één klas te zit ten Tussen de vijf en de tien. leerlingen op deze Schiedamse MAVO zullen volgend jaar ge woon opgeleid worden voor een MAVO diploma, dit is mogelijk omdat er geen gezaktea zijn die ULO met wiskunde hebben gedaan. Sen moeilijkheid bij de overgang MAVO-ULO is namelijk, dat er op de MAVO nieuwe wiskunde onderwezen wordt en op de ULO nog oude wiskunde. „De leerlingen waarvan we denken dat het kan, leiden we op voor het MAVO-eindexamen", aldus de heer de Waard. ren terug, er zijn er die toch geslaagd zijn voor de MTS, er zijn er ook die avond-ulo gaan volgen of naar een bezemklas in Vlaardingen gaan. Wel is al bekend dat deze bezemklassen over het algemeen propvol zijn, Dordrecht Organist Feik Asma geeft op 7 juli een bijzon der concert in de Grote Kerk, Behalve voor het fengehore brer.gen van enkele solowerken heeft hij nog een taak deze avond: het begeleiden van het Canadese jongenskoor „British Columbia Boys Choir" uit Van couver. Het koor, dat een toernee maakt door Europa, geeft in Dor drecht woensdagavond de eer ste voorstelling van de reeks De ongeveer 30 jongens staan onder leiding van Donald For bes, organist-dirigent van St. Andrew's Wesley Church in Vancouver. Het koor zal onder meer madrigalen, hymns en volksliederen uitvoeren. MAASSLUIS MAANDAG Politiebureau, Wesllandseweg 1, 15 uur: installatie nieuwe hoofd inspecteur-korpschef J. W. F. Dorleijn. [BEZOEKÜRËMZIEKEHHUtZSM^j Holy ziekenhuis, Holysinget 3, VLaardingen, tel. 345666, 14— 14.30 uur 3e klas, 14-15 uur 2e klas Zondag 14-15 uur alle klas sen. Alle werkdagen 's avonds 19-19.30 uur 3e klas, 19-20 uur 2e klas. Kinderafdeling 14-14.30 uur en 18-18.30 uur. Gem. ziekenhuis Schiedam, Bur gemeester Knappertlaan 25, tel. 269126. Zaal 13.30-14 uur en 17-19.30 uur. Klas 13.30-15 uur en 19-20.30 uur. Kxaamafdeling 13,30-14.30 uur en 19-19.30 uur. Dr. Noletstichting, Stadhouders laan 98, Schiedafn, tel. 260080. Derde klas 13.30-14 uur en 19- 19,30 uur, tweede klas 13.30-14.30 uur en 19-20 uur, eerste klas 23.30-14 uur en 19-20 uur. Kinder afdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag 13.30-14 uur en maandag en don derdag 18-18.30 uur. EXPOSITIES IN MAASSLUIS Gemeentemuseum, Zuid dijk 16: expositie vijf Delftse kunste naars: Lcjo den Hertog, Leen van Lopik, Gillis van Oosten, Jan Rijnders, Johan Suttorp, Geopend van dinsdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur en dinsdagavond van 19 tot 21 uur Tot 12 juli. EXPOSITIES IN SCHIEDAM A.s. woensdag 7 juli begint bij ons de van E. Rü ku i ter-S cheffers Singel 100, Schiedam. Tel. 269849. Hakken klaar terwijl U wacht Zolen binnen een half uur 1 Groenelaan 4C Tel 26.57.33 Goed nieuws voor hengelsport- en dierenliefhebbers in Kethel en Groenoord Op maandag 5 juli opent Karei Poortvliet als eerste in Kethet een hengel-dierenspeciaalzaak. Zo'n ouderwetse, weet U wel, waar U Uw kapotte hengel of molen vakkundig kunt repareren of waar Uw zoontje een marmol of witte muis kan kopen (of ver kopen), maar toch ook modern van op zet, want onze bestelauto rijdt op verzoek bij U langs om de door U bestelde goederen te bezorgen. Ja, het heeft lang geduurd, maar nu is het dan zover. Kethel heeft zijn eigen dieren speciaalzaak crj> ete Tin>~<lTi ifTi'i weg 4, XrtMt Haft, Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, geopend: dagelijks van 10 tot 17 uur, zondag van 12.30 tot 17 uur en. vrijdagavond van 20 tot 22 uur. Tot 5 juli: grafieken van Zoltln Peeter. Tot 26 juli: „Reportage-Object 1" van Mary Schoonheyt. Tot 26 juli: zeefdrukken, etsen en tekeningen van Tatnas Kemels enKatalin Hetei. U BELT IN SCHIEDAM Nieuwstraat 55. Politie, Lange tel. 269333. Brandweer, Singel 81a, lel. 268578, GG en GD, Tmniaan 80, telefoon 2692S0, Rijnmond, meld- en regelkamer» klachten vuile lucht en. irrite rende geluiden, telefoon 15G0QC. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, telefoon 266727. Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42, telefoon 264980. Gemeentelijk bureau voor huis- Pol itle, Delftseveer 6, telefoon 342355, Brandweer, Hoflaan 13. telefoon 343099. GG en GD. Hoflaan 7, telefoon 342541. Rijnmond, meld- en regelkamer, klachten vtiile lucht en irrite. rend geluid, telefoon 150000. Gemeentearchief, Plein Emaus 5. telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en water leidingbedrijven, Hoflaan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, Veerplcin 118. telefoon 342415. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220. tele- 342212. Reinigings- en ontsmettings- dïenst, Hoflaan 3. telefoon 342212. Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf* Emaus 31, tele foon 350411. Gewestelijk Arbeidsbureau Niar we Waterweg Noord, Van Sün* gelandstraat 25, telefoon 705300. Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers. Binnensingel 39, telefoon 351993. Interkerkelijk bureau voor maat schappelijk werk, Eramastraai 71, telefoon 351022. Stichting Centrale Hulpdienst, te lefoon 340554. Schiedam Terwijl op andere plaatsen nog de transfermarkt in volle beweging was, legde het bestuur van Hermes DVS aan verschillende spelers een nieuw contract voor. Van da vijf aanwezige spelers signeer den er vier de nieuwe verbinte nis. Het waren Wim Klein, Harry Spermond, Aad van der Voort cn aanvoerder Piet van der Burg. Alleen Ger Bakkes, voor wie van verschillende kanten belangstelling bestaat, tekende niet. De overige spelers zullen in een later stadium het nieuwe contract voorgelegd krijgen. Zij zijn nu met vakantie. SCHIEDAMSCHE CQUBANT GEBOREN TE SCHIEDAM Miranda d.v. R van der Linde en. H van der Well. OVERLEDEN TE SCHIEDAM Bezemer J, 58 jr-, C. Hofman 64 jr. SCHIEDAM Politie: 264GG6, brandweer: 2G9123, GG cn GD; 2G9290, Apotheek voor avond- en nachtdienst: na 17.30 uur tel. 2G491R. VLAARDINGEN Politie, brandweer en GG en GD: 344444. Apotheek voor avond- en nachtdienst: Hoylede, De Loper 18. tel.: 350458. MAASSLUIS Politie, brandweer en GG en GD: 3333. Apotheek voor avond- en nachtdienst: De Jong, Markt 11» tel.: 2234. MAASLAND Politie: 2375, brandweer: 2326, GG en GD: 2039. HOEK VAN HOLLAND PeliÜe; 2133, brandweer: 2345, GG en GD: 2133, Sehi la st SC te sc za nt de zii se! lei ge ve ni< tet 2e w gai dei dat Vrc goe vin tijd Vüor de. vel toe ker Sen ker. me „V( wei Direc Sch dre ten 1 «ng biei ,'°P

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2