Vis niet enthousiast -m Dagbladreklame is niet te vervangen mé**-. de bruid van scheveningen Buitenlanders bezoeken werkplaats WATERWEGAGENDA JftiSEifS TSF-tweetal mag naar Joegoslavië Tuinder omgekomen bij botsing MNUMMERS Bij jeugdhengelconcours SCHIEDAMSCHE MEUBELBEURS O SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 19 JULI 197i 63 Nu niemand tegenkomen, niet be hoeven te prater.. Voort. VoortTegen het eind van de middag kwum Derk terug. De lege wagen hotste langzaam over de keien, Afwezig schudde Derk het hoofd tegen een paar boetsters, die wenkten om mee te rijden naar het dorp. Natuur lijk scholden ze hem na. Kijk, daar, nog een meidje op de weg. Zijn hart begon luid te ha meren. Toch durfde hij niet zo maar voorbij te rijden, dat wil de hij ergens ook niet. Hij Hield het paard m, zodat zij naast hem op de wagen kon klimmen. „Dag", zei ze, „wat een nijdige wind hè? Maar zo kom ik er makkelijk. Derk gaf geen arwoord, Achter hem gierden de boetsters. ,,En daerom, en daerom... Til ja lachte. „Ik was met een maalïje vis naar de stad. Pois- clikke peling uit het Kenael. Lekker dat je me thuis brengt!" Voor haar sprak het vanzelf dat hij' het deed. Maar hij lachte er niet om zoals ar.ders. Het deun tje dat zij wilde Huiten, stokte bii de eerste noot. Wat een raar gezich' trok Derk, zo strak, zo... nel of h.j telkens met zijn ogen moest knipperen om niet te huilen „Wat is t' jonk?" Het klonk bezorgd. „Hm", zei hij en trok 2ijn schou ders op, „wat zou er zijn?" „Dat vraag ik immers.. Je kijkt zo sip—.". Zij hield haar handen over elkaar over de rieten viskorf op haar knieën. Haar wangen waren fris-rood van de scherpe herfst wind. Derk zag weer snel voor zich, recht vooruit tussen de oren van het paard Til ia ging dichter naast hem zit ten. Haar arm schoof zij ver trouwelijk door de zijne. „Non Zo'n klein, vertrouwelijk woord je. Zo eigen, zo van Scheveling Vertel het nu maar lag daarin opgesloten. En toen praatte hij, zo'n beetje van alles door elkaar in stugge afgebroken zinnen. Hij kon zich toch niet laten slaan? Vae had altijd wat te willen, maar hij, Derk, had toch een eigen wil zo langzamerhand, nietwaar? Ome Willem had maar makke lijk praten met zijn blijven, blijven, hij hoefde met dag aan dag met va es humeur op te trekken. Even aarzelde de jongen. Het was ook no-g maar zo kort, dat hij er met zichzelf over in het reine was gekomen. „Ik zou graag dierenarts wor den", zei hij zahct. „Dat is iets waar ik echt voor voel, weet je," Tilja's gezichtje stond ernstig. Er was een zweem van schrik, on geloof en..,, verdriet in haar ogen. „Je vaer haalt je toch terug, joj. Je praat maar wat om dat jo nu nijdig bent. Derk gaf er geen antwoord op. Zijn mond was een smalle streep met neergetrokken hoe ken. Ti]ja begreep het niet. Veertien jaar! Een kind nog. Of....begreep ze hem wel, sprak ze alleen maar zo omdat ze hem niet wilde missen? Hij keek naar haar opzij. Wat een hard gezicht kon zij trekken, helemaal niet het zachte, harte lijke meidje van anders. Tilja was toch rltijd nog wel anders dan de andere meidjes van Scheveling, al waren haar spraak en haar gewoonten de zelfde geworden. Plotseling keek zij hem aan, alsof zij een besluit had genomen en het niet nog moeilijker wilde maken voor hem. „Jojin ieder geval...je komt toch echtig brom, niettan?" Haar ogen vleide, groot, voch tig. „Als vae niet..." zei hij en voelde zich man, zoals nog nooit tevo ren. „Ach wat", ze wuifde het luchtig weg, „als hij je niet zien wil, nou, dan kom je bij ons, hè." En zachter als verdroomd liet ze erop volgen: „Ken je dat maar meteen doen - en voorgoed..." Floor zat in zijn vaders grote stoel bij het raam. Zijn arm hing in een doek en zijn knap gezicht was bleker dan anders, met een trek van verveling en verbeten pijn. Er lagen overal sigarettenstomp- jes om hem. heen verspreid. In een asbak op een schoteltje, zelfs zomaar op de vloer. Gitta was m de keuken bezig. Er hing een geur door het huis van spek en vet. Hoor, daar kwam Derk. Derk kwam altijd achterom door de schuttingdeur. Gitfca zou wel «•en goede kliek voor hem heb ben achtergehouden nu hij weer niet aan tafel was. Het was eigenlijk zo wel beter ge weest met dat humeur van vae. En toen was ome Willem ook nog gekomen na het eten... Derk kwam binnen. Ze knikten even tegen elkaar. Derk ging tegenover Floor zitten aan het andere raam. Hij strekte zijn benen naar voren en zuchtte. Het was hem aan te zien dat hij moe was, „We hebben hier spul gehad", zei Floor. Derk tuurde naar buiten. „Hoezo"? „Ome Willem kwam zo straks. Vae was zo furieus. Nou, ome Willem begon over jou. Eerst sprak hij zachtjes, overredend, weet je wel, tegen vae. Gitta ging maar naar de keuken en ik gii.'g ook naar achteren. Maar ik was nog niet op de plaats of ik hoorde hen al schreeuwen, dat wil zeggen: vae ging te keer en vloekte en raasde en oom Willem moest wel hard spreken om zich ook nog een beetje verstaanbaar te kunnen maken. Joj, ik heb vae nog nooit zo woest gehoord. Je moest en j'e zou gehoorzamen, je had niks te vertellen. Ome Willem moest zich met zijn ei gen zaken bemoeien. Nou, ga 20 maar door. Op heft laatst is ome Willem maar weggegaan." „Zeivae verder nog iets over mij tegen jullie?" vroeg Derk toen Floor was uitgespro ken. „Over jou?" Floor trok een ge zicht. „Och, zo'n beetje aldoor hetzelfde. Hij zou je wel leren, hij zou dit en hij zou dat, Zeg joh, waarom doe je het eigenlijk niet? Ga toch naar school als je daar tier m hebt. Wees toch met zon eeuwige stommerd! Laat vae nou 2ijn zin maar heb ben, volgend jaar doe jij je zin". Derk keek even uit zijn ooghoe ken naar zijn broer, toen dwaalde zijn blik weer naar builen. Vreemd zo samen hier te zitten. Floor was anders avonds altijd weg. Toch meen de Floor het goed' met hem. Het gaf Derk een warm kameraad schappelijk gevoel. Ofschoon zijn broer bleef z.wijgen voelde Floor de afwijzing van zijn voorstel even duidelijk als of het met woorden werd ge zegd. Hij begreep dat Derk zich niet liet bepraten, zo'n stijfkop, die het zich maar onnodig las tig maakte. Medelijdend keek hij naar zijn jongere broer, maar hij zag niet veel van hem in de donkere kamer waar Git ta's theestoofje de enige ver lichting was. „Ging vae vanmorgen erg tegen je te keer?" vroeg Floor voor zichtig. „Kreeg je erg op je kop? Of merkte hij pas toen je weg was, dat je „Vae sloeg", zei Derk alleen. „Wat?" Floor schoot overeind in zijn stoel, een beetje te snel voor zijn gewonde arm. Hij vloekte zachtjes. „En jij? Wat deed jij?" (Wordt vervolgd! 45) Dc weduwe Botje liet zich lusteloos op een hotelkruk zakken. Ze begreep dat ze te gen deze geharde zakenlieden niet opkon. Toen een directeur van een acetyieeen-chloride- hï-cvanaatfabriekje haar zelfs durfde le stompen, zag de Foei nog maar één uitweg. Met een simpele beweging van een toverstokje behekste ze de hele vergadering! Dit ging natuurlijk te ver. Iemand beide de politic, en korte tijd later werd de verblufte Poet razen-snel afgevoerd door eni ge potige motoragenten. <HecI andere typen dan Waanders!) (wordt vervolgd) yfMUvr. Hoek van Holland De vis had niet veel zin om in het aas te bijten, tijdens het jaarlijkse jeugdhengelconcours dat zaterdag in Hoek van Holland werd gehouden. De kinderen hadden waarschijnlijk ook niet veel zin om een paar visjes te verschalken gezien het aantal dat met ruim zestig kinderen beneden het aantal deelnemers van voorgaande jaren bleef. Niettemin was hun aantal vol doende om er langs de singels van de camping aan de Tasmanweg toch weer een gezellige boel van te maken. Mannetje aan mannetje probeerden de jeugdige henge- laars de vissen ie vangen Onder de deelnemertjes, in leeftijd variërend van zes tot dertien jaar, waren natuur lijk meer ervaren henge- laartjes, maar er waren er ook die voor het eerst do hengel hanteerden. Gelukkig waren er voldoende vaders en grootvaders in de buurt om de helpende hand toe te steken. Aangezien de weinige vissen die bereid waren te bijten, een voorkeur voor steeds de zelfde hengels bleken te hebben, kwamen er tenslotte toch nog winnaars uit dit hengelconcours tevoorschijn. Jessica Honkheid, miss Hoek van Holland 1971, reik te de prijzen uit. Jefke Rest was met een totaal van 88 centimter de gelukki ge winnaar van een mooie werphengel. Op de tweede plaats volgde Edwin Puin- broek met 42 centimeter. Op de 3de tot en met de 21e plaats eindigden respectie velijk René Puinbroek (35 cm); 4. Henk Zurbag (32 cm); 5. Nanny Blok (18 cm); 6. Koos Spruijt (16 cm; 7. Han v.d. Giesse <14 cm); 8. Richard v.d. Vlies (11 cm); 9 Petra Blok en Ben v.d. Gaag (8 cm); 10. Peter Rooneij en Jan Kat wijk (7 cm); 11. Peter v.d. Giesse (6 cm). Hekkesluiter was André v.d. Velde die een visje van vijf centimeter lengte had gevangen: ge noeg voor een prijs. Maassluis Vandaag brengt de directrice van de Heritage Shelted Workshop Mount Gam bler in Zuid-Australië, Mrs. Hellen Pitt, een bezoek aan Maassluis. Het bezoek Is met name gericht op het bedrijf voor gemeentelijke sociale werkvoorziening aan dc P, J. Troelstraweg nr. 6. Haar bezoek maakt deel uit van een oriëntatiereis door Europa en wordt wat betreft Nederland gecoached door het ministerie van Sociale Zaken. De werkplaats waarvan mrs. Pitt directrice is, heeft vijftig werk nemers in dienst. Het is de be doeling dat deze werkplaats zo danig wordt uitgebreid dat men binnenkort 120 mensen in dienst heeft. Mrs. Pitt is dan ook voor al geïnteresseerd in het Neder landse subsidie-stelsel dat in Australië nog niet bestaat. De Maassluise werkplaats wordt donderdag 5 augustus wederom bezocht door een buitenlands gezelschap, namelijk door twaalf medische studenten van de Onlarion University for Edu cation in Toronto (Canada), die in opleiding zijn voor revalida- tie-arts. Ook zij bezoeken in Ne derland, onder leiding van en kele ambtenaren van het minis terie van Sociale Zaken-, een aantal revalidatie-objecten, In Canada is arbeidsrevalidatie met als resultaat produktie van handelsartikelen een onbekend begrip. Men kent er alleen re validatie in ziekenhuizen. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Brocrsvest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91 Redactie: 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 26.08.30 van 18—20 uur; zaterdag van 17—19 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers N.V. SCHIEDAM Margriethal, tot en. met 23 juli 9- 16 uur: jeugdfestijn. VL AARDINGEN VANDAAG Emmas.tr a al 71, 19-20 ur Infor matiebureau voor dienstplicht en alternatieven. Triangel, 20 uur: schaakvereni- :mg HVO. De Oude Markt, Markt 9, 20 uur: clubavond kjv. D.O.M. Triangel, 20 uur: Werkavond smalfilmgroep F'68. Van Ae-rssenstraat 30d, 20 uur: Baha'i fire side. MORGEN Zaal Middelhuyse, 18.45-19.45 uur: repetitie kinderkoor Holy; 20- 22 uur: repetitie gemend koor Holy. Dirk de Derdelaan 42. 19-20.30 uur: gemeentelijk inlichtingen bureau. Weeshuisplein 18, 29-21 uur: jeugdservicebureau. Excelsior, 19.30 uur: dammen VDV; 20-22 uur: repetitie man nenkoor Orpheus. Weeshuis, Weeshuisplein, tot en met 8 augustus: „Oh, kom er eens kijken". Foto's van de Vlaardinger J. Verhey Pols. Geopend maandag tot en met zaterdag van 12 tot 17 uur. woensdag, vrijdag en zaterdag 13.30-14 uur en maandag en don- derdag 18-18.30 uur. [EXPOSITIES IN 1 I VL AARDINGEN J Weesbuis, Weeshuisplein, tot en met 8 augustus: „Oh, kom er eens kijken". Foto's van da Vlaardinger J. Verhey Pols. Geopend maandag tot en met zaterdag van 12 tot 17 uur. EXPOSITIES iN" SCHIEDAM Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, geopend: dagelijks van 10 tot 17 uur, zondag van 12.30 tot 17 uur en vrijdagavond van 20 tot 22 uur. Tot 26 juli: „Reportage-Object 1" van Mary Sehoonheyt. Tot 26 juli: zeefdrukken, etsen en tekeningen van Tamas Konok en Katalin Hetei. Margriethal tot en met 23 juli. Margriethal 916 uur Jeugd festijn. U BELT IN VLAARPINGEN [MAASSLUIS Olyr. jiahal, Rozenlaan 2: maan dag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur: speelinstuif. Tot en met 30 juli. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Hakken klaar terwijl U wacht Zolen binnen een half uur Groenelaan 4C Tel. 26.57.33 IN DE OPRUIMING LEUKE AANBIEDINGEN TAPIJT - MEUBELEN* - TRAPLOPERS - TAFEL KLEDEN*. Lange Haven 95 Groenelaan 109 Hans Lingen en Hans van den Broek Van onze sportredactie Schiedam De twee TSF-top* tafeltennissers Hans Lingen en Hans van den Broek reizen aan het eind van deze week af naar Joego-Slavie waar ze aan een internationaal tafeltennïs-trai- ningskamp zullen deelnemen. Hans Lingen wordt uitgezonden namens het Leo van der Kar- fonds, samen met de JCV-spe- ler Henk van der Zee. Bondscoach Duspn Tigerman zag naast deze twee jonge tafelten nistalenten graag zijn pupil Hans van den Broek ook naar dit zeer goed bezette trainings kamp gaan. Tigerman nam contact op met TSF-voorzitter Wini de Raaij en men slaagde er in de zaak financieel rond te krijgen. Een gedeelte van de kosten zal ook door Van den Broek zelf gedragen worden. Dat had de TSF-er er overigens graag voor over. Hei trainingskamp, dat in de laatste week van juli in Lublia* na sehouden wordt, heeft ver maarde Europese topspelers aangetrokken. De TSF-spelers zullen er o.a. getraind worden door Korpa en Stanek, terwijJ ook Vecko naar alle waar schijnlijkheid van de partij zal zijn. Voor Van den Broek en Lingen kan dit trainingskamp een prachtige aanloop zijn voor het komende seizoen, waarin zij samen met Henny Stolk het eerste team van TSF vormen, dat gaat uilkomea de promo te ereklasse. Holyziekenhuis, Holysingel 3, Vlaardingen. tel. 34566G, 14— 14.30 uur 3e klas, 14-15 uur 2e klas Zondag 14-15 uur alle klas sen. Alle werkdagen *s avonds 19-19.30 uur 3e klas, 19-20 uur 2e klas. Kinderafdeling 14-14.30 uur en 18-18.30 uur. Gem. ziekenhuis Schiedam, Bur gemeester Knappertl a an 25, tel. 269126. Zaal 13.30-14 uur en 17-19.30 uur. Klas 13.30-15 uur en 19-20.30 uur. Kraamafdeling 13.30-14.30 uur en 19-19.30 uur. Dr. Noletstichfcing, Stadhouders- laan 98, Schiedam, tel, 200080, Derde klas 13.30-14 uur en 19- 19.30 uur, tweede klas 13.30-14.30 uur en 19-20 uur, eerste klas 13.30-14 uur en 19-20 uur. Kinder afdeling zondag, dinsdag, Maasland Bij een frontale bot sing tussen, twee personenau to's op de provinciale weg in Maasland in de nacht van zon dag op maandag is de 31-jarige tuinder J, G. Tekking uit Poel dijk om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde omstreeks twee uur. Vermoedelijk is één van de bestuurders door onbe kende oorzaak naar links uitge weken. In een der personenau to's zaten twee ouden van da gen. Beiden raakten slechts licht gewond. De heer Tekking overleed aan 2ijn verwondingen in het Holy-ziekenhuis te Vlaar dingen. Een Uur na het ongeluk reed een Engelse automobilist op de nog op de weg liggende wrakstuk ken. Geen der inzittenden liep ernstige verwondingen op. Politic, Delft se veer 6, telefoon 342355. Brandweer, Hof!aan 13, telefoon 343099. GG en GD, Hoflaan 7, telefoon 342541. Rijnmond, meld- en regelkamer, klachten vuile lucht en irrite rend geluid, telefoon 150000. Gemeentearchief, Plein EmausS, telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en water leidlngbedrïjven, Hoflaan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, Veerplein 118, telefoon 342415. Gemeentelijk bureau voor huis vesting, Hoogstraat 220. tele- 342212. Reinigings- en ontsmettings* dienst, Hoflaan 3. telefoon 342212. Gemeentelijke sociale ölenst, Fransenstraat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf, Emaus 31, tele foon 350411. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu' we Waterweg Noord, Van Si in- gelandstraat 25, telefoon 7G53W. Stichting Hulp aan buitenlandse werknemers, Binnensingel 39, telefoon 351993. Interkerkelijk bureau voor maat schappelijk werk, Emmastraat 71, telefoon 351022. Stichting Centrale Hulpdienst, te lefoon 340554, flJBELTIN SCHIEDAM] Politie, Lange Nieuwstraat 55, tel. 269333- Brandweer, Singel 81a, tel. 268578. GG en GD, Tuiniaan 80, telefoon 269290. Rijnmond, meld- en regelkamer, klachten vuile lucht en irrite rende geluiden, telefoon J500QQ. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, telefoon 266727. Gemeentelijke technische bedrij ven, Dwarsstraat 42, telefoon 264980. Gemeentelijk bureau voor huis* vesting, Westmolenstraat 26, telefoon 267756. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Nieuwstraat 26, telefoon 269051, toestel 174. Reïnigings- en ontsmettings* dienst, Buitenhavenweg 154, te lefoon 284895. Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveïd 142, tel. 264816. Woningdienst, Lange Haven 145. tel. 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu* we Waterweg Noor3, Van Sim- gelandtstraat 25, telefoon 705300. Spreekuur in Schiedam: donderdag van 34 tot 15 uur, Westvest52. SCHIEDAM Politic: 264666, brandweer; 269123, GG en GD: 269290. Apotheek voor avond- en nachtdienst: na 17.30 uur tel. 2»:" VLAARDINGEN Politie, brandweer en GG en GD: 344444. Apotheek voor avond- cn nachtdienst: ir. A. L, Backer, Hoog straat 228, tel.: 342162. MAASSLUIS Politic, brandweer en GG en GD: 3333. Apotheek voor avond- en nachtdienst: De Jong, Markt 11, tel.: 2234, MAASLAND Politie: 2375, brandweer: 2326, GG en GD: 2039. HOEK VAN HOLLAND PoÜtie: 2133, brandweer: 2345, GG en GD; 2133.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2