For tuna vindt half dozijn genoeg Onderschat jeugd niet in hengelsport Duiven trotseren veel regen SZC bij nationale titelstrijd ran den Berg Zuidland beperkt verlies Esperanto-agendo Leen Barth op tribune HBSS gaat weer trainen Sunlight gaat tramen Vlaardingen De nieuwe Fortuna selectie heeft, zo bleek te gen amateur Westlandia in Naaldwijk (6—0 winst), de smaak nog niet te pakken ondanks het halve dozijn. De conditie lag weliswaar op hoger niveau dan bij Zuidland (twee dagen daarvoor) en de komst van Arie Don, Mattie van Toorn en Aat Reygersberg betekenden weliswaar een versterking, maar van eenheid in de Vlaardingse equipe was nog geen sprake. Wat anderzijds ook nog moeilijk kan zolang trainer Piet de Wolf de beschikking heeft over 23 geselecteerden. Getuige het spel tegen dapper volhoudend Westlandia, dat vooral via later vervanger Pe ter Berthel enkele reële kansen kreeg toegemeten, wordt vooral de Vlaardingse aanval weinig verrassend ingeluid. Behoudens dan de 12's tussen. Aat Rey gersberg en Arie Don, de snelle break outs van goedwillende Rob van der Bol speelt Fortuna (nog) te statisch. De verdedi gende middenvelders Mattie Arie Don en Aat Reygersberg werd stevig afgeremd, waaruit Piet de Vries de elf meter trap mocht nemen: 0i. van Toorn en Jan Olsthoorn Daarna maakte Aat Reygersberg zelf de ene hand vol (0—5), hoe wel hij in tal van andere situa ties zeker zijn stempel had ge drukt. Enkele malen had do Vlaardingse spits, die een goe de indruk maakte, pech met zijn schoten. waren daarbij in Piet de Wolf's concept zo breedvoerig wat in de eerste helft voornamelijk traagheid in de har.d werkte. En ondanks de goede inzet van Fortuna lag het tempo niet bijs ter hoog. Vooral in dc tweede editie kreeg de Westlandse der- In de tweede helft kon Westlandia Vlaardingen De royale winst op tweedeklasser Zuidland (4—0) deed niets van het feit af dat Fortuna vooral in de slotfase weder om in ademnood kwam. De Vlaardingers, zonder Aat Reygersberg, Mattie van Toorn en Arie Don, hadden in Zuidland lange tijd nodig ora aan de opening tc komen, omdat veel acties vrijwel geen res pons hadden. Nadat eerst Piet de Vries enkele malen dicht'in de buurt van Zuialands goalie was geweest, cn Jan Olsthoorn, die een re delijke partij speelde, wat af- siands-schoten had gelost, kwam Fortuna via Rob van der Bol aan zijn eerste doelpunt. Een half mislukte kopbal van Doet Kwist en een vertwijfelde poging van. de doelman bete kende 2—0. In de tweede helft waren Cer Robbemond, Jan Teske en Ger van der Leek ver vangen door resp. Gerrie Pijl. John Corver en Piet Teuling, maar dat betekende geen ver sterking. Vooral Teuling speel de zwak, samen met Anton Kuyer met wie hij van plaats verwisselde. Via Van der Bol werd het 30 en een solo van Cees Bouman na een actie met Rob van der Bol betekende 4 0. Het elftal zag er als volgt uit: doel Hiddo Reys, achter Jan Teske (John Corver), Ger Rob- bemond (Gerrie Pijl), Leen Boon en Cees Bouman, midden, Piet de Vries, Jan Olsthoorn en Rob van der Bol, voor Gerrie van der Leek (Piet Teuling), Loet Kwist en Anton Huyer. deklasser onder nieuwe leiding van Jac. Grootschotten, bij her haling dé gelegenheid Fortuna terug te duwen. Zelfs enkele hoekschoppen te forceren, maar kundige Peter Eikelen boom was trouw op z'n post. Piet de Wolf zal om het midden- blok tot zijn recht te laten ko men (vtcr man middenveld) nog duchtig de zweep erover moeten halen. In de eerste helft was Fortuna goed voor vijf gave doelpunten, maar na rust stak de nonchalance zijn kop om de deur. In eerste instantie kreeg Westlan dia vrijwel geen voet aan de grond. In de vijfde minuut wrong Cees Bouman zich als moderne vleugelverdediger langs de groenwitte defensie en ondanks dat hij aan zijn been gewond raakte slaagde hij erin te scoren, (Eenzelfde geval als twee dagen tevoren bij Zuid land). Actieve Arie Don combi neerde enkele malen knap met Van der Bol en Reygersberg er* had halverwege bepaald pech bij een kogel op rechts die over de lat zoefde. Toch werd het via hem 20 nadat het schot eerst de knie van Westlands uitblinker Ton Veldhoven had geraakt: 0—2. Een minuut later klom een bal van Ton Veldho ven hoog voor het Vlaardingse doel, maar rolde juist naast. Nadat eerst Arie Don uit een. scrimmage op de paal had ge schoten, kwam Piet de Vries na een misser van. de groenwitten op 03. Eeen gave 12 van met zijn invallers André Cock van der Ende (voor Dook van der Ende en Peter Berthel) wat terugkomen, al maakte Fortuna toen via Jan Teske na actie met Piet de Vries en Aat Reygersberg het halve dozijn vol. Rob van der Bol komt net te laat om aan te leggen voor Fortu na's zovee/sfe go ah Merkredon, Ia 4an de aögusto klubvespero. Ni rakontos unu la alian niajn travivajojn dum Vi feria tempo 6e kado H. Letsch sr, Lekstraat 100 b. Schiedam Broeihitte en slecht zicht waren dit weekeinde de handicaps voor de postduiven waaronder de nodige afkomstig uit de Schiedamse Iuchtrenstal- len. De ouderen onder hen kwa men uit in de race vanuit Ber gerac, gelegen in het departe ment Charente, Frankrijk in gelijke lijn met Bordeaux, De aï stand voor Schiedam be draagt 800 km af te leggen met een nachtstop. Aanvankelijk zouden de duiven hier vrijdag, middag los gaan. Wegens biet slechte weer gingen eerst za terdagmiddag om 13.00 uur de containers open. Onderweg kre gen dc snelvliegers de nodige regenbuien te trotseren, In de P V. „De Vrijheid" arri veerde de eerste duif zondag morgen om 6.15.00 uur bij P. Verlinde; 2 de combinatie Krijgsman-de Lange; 3. P. Ver linde. In concours waren 42 dui ven. Aankomst laatste prijsduif 10.15.00 uur. Voor de jonge dui ven lag het station van lossing ditmaal in het Belgische plaats je Soignies. meer oostelijk gele gen van de gebruikelijke vlieg- lijn. Hier gingen de duiven zondagmorgen om 7.00 omhoog met voor de boeg 147 km af te leggen bij een wind uit Z.W. richting. Omdat in dit Soignies de helft van alle Nederlandse duiven gelijktijdig werden ge lost kwamen ze ook in Schie dam met ruime tussenruimte binnen. De kop vliegers maak ten ca 80 km per uur. Eerste duif in P.V. „de Vrijheid" van de 429 viel om 8.50.31 uur op de valplank van P. Kouy/enberg, 2 J. Bakker, 3. J. Poulus en Zn. Aankomst laatste prijsduif, 9.21.00 uur. P.V. Union: Vlucht Bergerac. In concours 40 dui ven. 1. C, Verlinde en Zn, tijd 6-14 30 uur; 2 Th. Willemse; 3 J. Wenteler. Laatste prijsduif, 3.14.59 uur. Vlucht Soignies. In concours 390 duiven, l J. Wente- er, tijd 8.46.10 uur; 2. G. Barzi- ky; 3. A, Heeren en Zn, Laat ste prijsduif: 9.12.00 uur. De uitstekende goalie van Westlandia stopt de kogel ven Pief cfe Vtfes. Van onze sportredactie Vlaardingen Ver weg van het Brusselse Astrid- park zetelde zondagmid dag op de Westlandia tri bune Leen Barth, doeï- verdedigcr van Ander- lecht. Hij kan zijn oude club Fortuna niet verge ten en wanneer hij even vrij af mag van Georg Kcssler is bij thuis of bij de Vlaardingse club. Leen Barth heeft zijn tweede seizoen bij de Bel gische club bijzonder in" tensief ingezet. Hij: „we moeten keihard trainen", allemaal omdat Georg Kcssler wil dat Ander- leeht een goed seizoen te gemoet gaat". De grote vraag zal zijn wie van de Nederlanders het Andcr- lecht doel gaat verdedi gen? Leen Barth of Vo- lendamse .Tan Ruiter? Van onze sportredactie Schiedam Zondag is in het zwembad Overbosch in Den Haag de strijd begonnen voor de nationele zwemtiteis. Ook SZC is daar vertegenwoordigd Van onze sportredactie Schiedam "Wie als doorgefourneerde henge laar denkt de jeugd te moeten onderschatten maakt de fout van zijn leven. Vaak genoeg is het voorgekomen langs de waterkant, dat he ren hengelaars met spullen om van te water tanden het wat de vangst betreft moesten af leggen tegen de jeugd. Onder jeugd dient te worden verstaan de jongens van de lagere scholen die wegens hun leeftijd geen rekening hebben te houden met de bepaling „denk aan uw geldig bijdragebewijs". Ze zijn hiervan vrijgesteld. Onze jonge vissertjes onderzoeken ook niet of het water waarin zij hun dobbertje uitwerpen vrij of verboden viswater is. Hier komen ze pas achter als een wetsvertegen- woordiger verschijnt om het te zeggen. Dan rollen die knapen hun snoertje op en ver dwijnen om het later op dezelfde plek op nieuw te proberen. Dit is karakteristiek voor onze schooljongens. Kleine vrijbuiters zijn het maar de meesten onder hen tevens harts tochtelijke hengelaars. Veel hebben ze voor op de ouderen die gebonden zijn aan tijd en arbeid. De jongens daartegen over zijn gebonden aan hun naaste omgeving. Bezitten nog geep. vervoersmiddel maar heb ben wel een zee van tijd. Tijdens de zomer vakantie brengen de jongens dagen achtereen aan de waterkant door. Leren hierdoor sin gels, vijvers en plassen op hun duimpje ken nen. Al speurende in het water ontgaat hen niet waar de zeelt onder 3t kroos ligt te smak ken en waar de snoek z'n jacht-1 domein heeft. Het is dus heusj enlglng uit die omgeving orga- geen toeval als vlak naast een niseerde In het najaar een goed uitgeruste hengelaar een jongen met een klein kort Ja pannertje: een flinke zeelt aan de haak slaat. Evenmin was ihet toeval wat enkele jaren te rug in de Brielse Fortgracht snoekconcours voor haar leden. Stuk voor stuk waren het spe cialisten die hier de snoekhen- gel, geaasd met levende vis of wel voorzien van een spinner hanteerden. gebeurde. Een hengelsportver- Tussen al deze grootheden viel het kleine jochie niet op. Hij was komen aanwandelen met een bonenstaak op z'n schou der. Z'n vistuig bestond uit dik palinggaren voorzien van een zware haak. Als aas bracht hij enkele grote voorns mee. Op een bepaalde plek ontrolde hij z'n snoer en wachtte de komen de dingen af. Dit deden trou- Dat jochie met z'n simpele hengeltje moef je als henge laar nooiï onderschatten. wens ook de deelnemers aan het concours met in hun achter hoofd de fraaie prijzen welke te verdienen vielen. Opeens werd hun aandacht afgeleid. Bij het knulletje met bonenstaak was iets gaande. Zware klappen op het water gaven aan dat hij een snoek had gehaakt. Met alle kracht welke hij kon geven sjorde deze snoekvisser in den dop een snoek op de kant van een angstwekkende grootte. De specialisten wisten niets' beter te doen. dan wat meesmuilen. Hier en daar viel het woord „puur geluk". Het jochie rolde z'n vistuig op, vatte het mon ster achter z'n kieuwen en toog huiswaarts. Hij had vis in de pan en wat voor een. Wat hier in Den Briel gebeurde is dagelijks waarneembaar aan de oevers van onze eigen sin gels en vijvers. Vaders die erop uit zijn hun 20on de beginselen van de hengelsport bij te bren gen moeten ervaren dat de leerling de meester in het van gen van vis overtreft. Als je als hengelaar iets derge lijks onderneemt, sla je bij zoonlief voor het gemak maar eon fikse worm aan de haal:. Puur uit eigenbelang uiteraard wil je afzijn van het honderd maal achtereen aanslaan van een verspeeld deegje. Je eigen pluim of deegje blijft dan onbe roerd maar zoonlief verschalkt aan z'n worm een baars, snoek of zeelt. Zoals gezegd, onderschat de jeugd niet in de hengelsport. De ouderen kunnen er dagelijks van leren. Gelukkige ouders zijn het wier zonen niet van het water zijn -weg te slaan. Henge len is nu eenmaal een sport om bezeten van te zijn. Jongens doen hierbij gezondheid op *nze leren de natuur kennen en waarderen. met een vrij sterke formatie. Trainer Rorneijn heeft de laat ste maanden duidelijk naar ■deze belangrijke titelstrijd toe- geleefd met zijn zwempupIUen. Zaterdagmorgen werd in Bad Groenoord nog eens voor de laatste keer danig geoefend. Van klein tot groot gaan de Schiedammers trachten in Den Haag een zo goed mogelijk fi guur te slaan. Op de foto de tramlngsploeg met geheel links trainer Romeijn. Van onze sportredactie Schiedam De voetbalcompeti tie werpt ook voor de amateurs zijn schaduw reeds vooruit. Hier en daar is men reeds met de training begonnen. HBSS doet dat morgen. Om 7 uur worden alle geselecteerde spe ler a verwacht op Harga om onder leiding van trainer Aad Bierhuizen weer aan de slag te gaan. Vlaardingen De voetbalvereni ging Sunlight gaat 28 juli weer met de training beginnen, waarna zaterdag 31 juli al de eerste oefenwedstrijd voor de deur staat. En wel tegen SFC 1 en 2 aan de Deltaweg. Beide wedstrijden beginnen om 16 uur. Na de laatste ledenvergadering is het bestuur er als volgt komen uit te zien: voorzitter L. M. Groen: secretaris A. W. Hosse laar; penningmeester J. R. van der Vliet; eerste wedstrijdse cretaris A. van Haften; tweede wedstrijd secretaris N. Gog en derde wedstrijdsecretaris J. Bos. SCHILDA3VISCHE COURANT MAANDAG 26 JULI 1971

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3