Foutloos Holy veld steunt Jaap Breek Bijdorp wint eigen toernooi Schiedam geeft zege uit handen Eerste verlies Geldrop Donderdag speelt Oud Schiedam DHS buigt in de verlenging %f§i Roel Keys tweemaal 14.9 PROBLEMEN Judith Sluip maakt Tonny van Leeuwentrofee SVDPW schiet raak MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 innings de basis gelegd, toen Smit, George Dijkstra en Van Vliet over de thuisplaat kwa men. Een innings later zorgde Nol Roozen voor 4Q. Maar langzaamaan begon LLC iets van deze achterstand af te knabbelen. Het nam zelfs in de vijfde innings een 54 voor sprong. DHS kwam in de zeven de innings echter goed terug cn Via Ronald Dijkstra, Smit, George Dijkstra en Karei van Vliet werd weer een S5 voor sprong opgebouwd. Toen de achte innings was .verstreken, bleken de partijen weer in evenwicht: SS. Toen in de laatste innings niet meer werd gescoord, bleek een verlenging noodzakelijk. Hierin was LLC de gelukkige ploeg, toen het in de tiende innings een definitief einde aan de strijd maaktp door naar 128 uit te lopen Werpersresultaten van DHS via Van Vliet en Droog 6-8-10 en LLC door Swinkels 6-10-7- Zijn 14,9 sec. had duidelijk snel ler kunnen zijn als de lopers op de 110 meter horden op Papen dal terug geschoten 2ouden worden, het gebeurde niet en Roel Keus moest duidelijk ge hinderd zijn race afmaken, hij liep toch maar een tijd van 14,9 sec. In de tweede serie kwam Roel Keus hier ook niet onder en kwam tot dezelfde 14,9 sec. Tweemaal ook ging hij ais der de door de finish. Deze 14,9 sec. was maar 0,1 sec. boven het clubrecord op deze afstand. Eerlijkheidshalve dient gezegd te worden dat Geldrop-werper Van der Velden ook de Holy- slaglieden voor grote proble men zette. In de vijfde slag- beurt hoopte elke Holy-suppor- ter op hete crste puntje, toen Henny Ditewcg na een honk- slag en twee gestolen honken op het derde even haal arri veerde. Met nog geen nullen was dit voor Holy een unieke scorekans, maar ook deze ging verloren, omdat geen Holy- spcler kans zag om een stoot- slag neer te leggen. Onverwachts kwam toch het eer ste winstpuntje voor Holy, het welk uiteindelijk dc overwin ning zou betekenen. Piet van der^Mark pikte heel lakonick 4- wijd, stal het tweede honk en profiteerde van een korte tik van. Kenny Dïteweg en beland de op het derde honk. Tot grote vreugde van dc gehele Holv- schare liet de Geldrop-achter vanger de bal doorschieten, en s-oo-rde Piet van. der Mark 1 0. Deze voorsprong gaf Holy door stenk veldwerk niet meer uit handen en toen Jaap Breek in de negende en laatste slagbeurt de laatste Geldropman weer op drieslag zette was dit aan leiding tot een dansende Holy menigte op de werpheuvel, waarbij Jaap Breek verdiend op de schouders van zijn club genoten ging. Jaap Breek wierp 33 x 3 slag, 3 X wijd en 1 honkslag tegen. Holy veld foutloos. M. v.d. Velden (Geldrop) 12 x 3 slag, 5x4 wijd en 2 honkslagen tegen. Score: Holy O-Q-O-O-O-O 1*0 is 1; Geldrop 0-0-0-0-0-000-0 is 0. Van onze sportredactie Vlaardingen Dc gehele Holy-ploeg was erop gebrand om op dege lijke wijze revanche te nemen voor de in Geldrop geleden neder- - laag. Het was destijds een onplezierige wedstrijd met veel indelen- "0 lacht. Dit punt kunnen ze hem niet meer afnemen. ten, waar de zwakke leiding mede schuldig aan was. Holy wilde bewijzen, dat het de sterkste was en wilde In geen geval genoegen nemen met een nederlaag. Bovendien zou bij een Holy-overwinning de spanning in de derde klasse D weer helemaal aanwezig zijn, want het Rotterdamse S.C.R. zou zijn drie punten achterstand (ot één punt teruggebracht zien. De Rotterdammers waren dan ook in groten getale aanwezig en steunden het Holy-team dan ook uit eigen belang. Van onze sportredactie Schiedam De teams welke donderdagavond op het hoofd- veld van SW een voetbalwed strijd spelen ten bate van het In valid encl u bh ui s, zijn bekend. Henk de Vries, de organisator van het geheel, is er in ge slaagd het volgende Schiedams elftal 1950 op de been te bren gen. Aad van Dicst, Wim van der Sloot, Gerard Burger, Joop van Meerwijk, Jan Rijke, Jan van Schijndel, Frans Steenber gen, Aad van der Horst, Jan Schrumpf, Henk KÖnemann, Lex Janse, Cock v.d. Tuyn, Gerrit van Pelt en Aad van Lith. Van onze sportredactie Schiedam Schiedam heeft in de laatste innings een zeker lijkende zege tegen Quick toch nog moeten afstaan. Toen de laatste innings aanbrak stonden de Schiedammers met een 5—4 voorsprong voor delig in de boeken. Maar twee fatale fouten van het Schicdam-veld en een homerun van Artzen deden de schaal omslaan in het voor deel van Quick. Dat uiteindelijk van de Schïedamse instorting ge bruik maakte en een 95 overwinning behaalde- De tegenstander, een team van Schïedamse oefonmccstcrs en Rotterdamse journalisten, is uit dc volgende spelers samenge steld. Pim Visser, Piet do Groot, Nico van Huet, Jan Bens. Joop Molendijk, Coby Dries, Piet van Veen, Lies Mast, Aad Bierhuizen, Nol Roo zen, Hans Hekman, Jan Po iet, Joop van der Pol, Dick van den Polder en Jan Swart. Scheidsrechter is Henk van der Veer en hij wordt geassisteerd door Rinus Vis en Aad Gudde. De toegangsprijs is I gulden. Ook de spelers betalen hun toe gangsbewijs Piot Romeijn zal de aftrap Voor de wed strijd en tijd* de rust zal de organist Gerard Bressers op het orgel van de firma Hoogen- dijk muziek ten gehore bren gen. ïn de eerste innings speelde het Schiedam-veld een goede par tij, want een fraai dubbelspel van Lansink en Van den Ha mer, deed het stapgeweld van Quick teniet. Toen Schiedam aan Slag kwam, nam het met een een 10 voorsprong. Joop Lupker bracht, via een verre tik van Wim Falentijn, dat eer ste punt op de score-kaart. De tweede innings bracht Quick naast Schiedam toen Bergeik over de thuisplaat kwam, Hier na hebben de velders de stand lang zo kunnen houden. Tot aan de achtste slagbeurt werd niet meer gescoord. Echter, :n die achtste slagbeurt was het wel raak. Quick nam met drie punten een 41 voorsprong. Dit weid mo-gelijk door 3 honksla gen en 2 veidfouten, Schiedam zorgde er in de gelijk makende slagbeurt voor, dat het vier punten fabriceerde, hiermee de stand op 5—4 bren gend. Joop Falentijn, Joop Lub- ker en Ton Ebben kwamen op de honken. Rob Lansink sloeg daarna eerst Falentijn binnen waarna de overige Schiedam mers die de kussens onder de voeten hadden, konden opschui ven. Lubker kwam binnen en via een doorgeschoten bal bracht Ton Ebben de stand op 4—4. Het was Rob Lansink ten slotte, die door Vervloet over de thuis plaat werd gebracht: 54. Wat kon Schiedam hierna eigenlijk nog gebeuren? Het zou echter geheel anders uitpakken. Twee veidfouten en een homerun stel den Quick toch nog in de gele genheid om de stand naar 57 te tillen. Schiedam hierdoor aangeslagen, moest nog toe staan, dat Quick de eindstand bepaalde op 59. Werpersresultaten van Schie dam: Hans Vroon 6-2-15 en Lau van de Hamer 1-0-1. Ouick door R inch ins in 1-0-10. Van onze sportredactie Schiedam - Aan het einde van het voetbalseizoen, zal het voet balweekblad Voetbal Interna tional een prijs beschikbaar stellen voor dc xninsl gepas seerde doelman in. het betaald» voetbal. Deze prijs, de Tonny van Leeu- wen-irofee geheten, wordt een beeldje, voorstellende een doel man, Dit beeldje nu, wordt ge maakt door dc Schiedamse kunstenares Judith Stuip. Zij is ook de ontwerpster van de jaar lijks uit te reiken Sportprijs van Schiedam. De Tonny van Leeuwen-trofee wordt ieder Jaar uitgereikt in Gron ineen. Schiedam De afdeling voetbal van de Wijkvereniging Bij dorp in Kethel hield zaterdag een toernooi op een der velden bij het clubhuis Trefpunt. De afdeling werd half juni opge richt ondr de naam Bijdorp Football-Club, Telt momenteel 21 actiev leden en kwam in dit toernooi voor de derde keer binnen de krijtlijnen. Van dit feit maakte men in Bijdorp een feestelijk gebeuren. De geüniformeerde spelers werden bij de Blauw Brug ingehaald door ht Tamboerkorps met Majorettepeleton van de Gvmnastiekverenieinsr Julian:- Hier wachtte hen nog een verras sing, Een bewoner van de wijk, die anoniem wenst te blijven, schonk de spelers nieuwe shirts. Dit maakte een snelle verkleedpartij noodzakelijk. Hierna ging het in optocht naar het speelveld waar wethouder mevr. G. D. Verweij-de Graaff gereed stond voor het verrich ten van de aftrap in de eerste wedstrijd van het toernooi tus- Van. onze sportredactie Schiedam SVDPW heeft een druk oefenprogramma. De Schiedammers begonnen daar zondag mee door met drie teams tegen DHV te spelen. Het eerste elftal won met 50 en het tweede met 7—3. Het jeugd team verloor echter met 0—4. Volgende week zondag gaat SVDPW voor een oefenpro gramma naar OW en wel met drie elftallen. Het vierde, vijfde en zesde team oefenen dan te gen GTB. Dan staat nog op het programma een oefenpartij tegen Hermes-DVS 3 en Ham- mersveld. Daarna hoopt SVDPW gereed te zijn voor de competitie. sen gastheer B.F.C. en het elf tal van de Wijkvereniging Nicuwland. Ook Juliana maak te zich klaar voor het brengen van een show. Op dat moment daverde een donderslag boven cc stad en vielen de eerste druppels van een korte regen bui. Haastig bracht de wethou der de bal aan het rollen en vluchtte, met de leden van Ju liana, naar hei droge en veilige clubhuis. Eenmaal weer droog troffen spelers en publiek uit stekend voetbahveertje. Het elf tal van Bijdorp won de eerste wedstrijd met 2—0. Trad later aan tegen de gastspelers uit Ai- blasserdam. Een team van Spaanse gastarbeiders, dat speelt onder de naam V.V. Car- diz (hun geboorteplaats). Ech: Spaans voetbal brachten rie he ren op de grasmat. Vol tempe rament en soms bikkelhard. Ze versloegen al hun tegenstan ders maar kwamen ten slotte in u/ f J 1/ r* tt conflict met scheidsrechter We^"ouc'er mevrouw Verv/eij-De Graaff trapt af voor het toernooi van de Wijkvereniging Bijdorp Paoloni die zelf door een een van de Spanjaarden werd aan gevallen. Dit was voor het be stuur van de organiserende vereniging aanleiding het elftal te diskwalifiseren. B.F.C. klop te het team van de Zon met 7 2 en speelde met 00 gelijk te gen Centra:.. Boys, het elftal van het Woonwagenkamp. Ver zamelde hierdoor 5 punten en werd winnaar van eigen toer nooi. Met één punt verschil eindigde Centrum Boys op de tweede plaats. Een gedeelde derde plaats met 3 punten ging naar dc teams van de Zon en Wijk vereniging Nieuwland. In 't Trefpunt overhandigde Willem v. Gisteren de beker aan de aanvoerder van Jos Giesen, Aanvoerder Meerts van Centrum Boys kreeg als tweede prijs een fraai bewerkte wand- hygrometer. De heer Van Gisteren dankte ook de arbiters Alblas, Dunk en Paoloni voor hun medewerking aan het zo geslaagde toernooi. Volgend ji.ar zal het toernooi, ge heel voorbereid door de afde ling voetbal, worden herhaald. Als alio wijkverenigingen hier voor Inschrijven kan een wis- seibeker in roulatie worden ge bracht. Tot laat in de nacht is het groot feest geweest in 't Trefpunt. Het werd een geweldig slerk ge speeld pitchers-duel, waarbij voor Holy Jaap Breek met 13-3-1 als overwinnaar uit de bus kwam. Bfrt moet gezegd wor den dat hij hierbij een gewei- Van onze sportredactie Schiedam DHS en LLC heb ben er een verlenging voor no dig gehad om lot een winnaar te komen. Toen de negende in nings was verstreken wees het scorebord een 88 stand aan. In de tiende innings liep LLC met enkele ferme tikken uit naar een 128 zege. De talrijke toeschouwers hebben in Kethel een goede wedstrijd gezien, waarin beide ploegen hard hebben gewerkt voor het resultaat. Echter, op dc werp- heuvel lag bij DHS zowel als by LLC het zwakke punt. DHS had in de derde innings een 40 voorsprong opgebouwd. Daarvoor werd in de tweede dige steun van zijn veld genoot. Foutloos werden alle Geldro-p-tik- ken in het lloly-veld verwerkt, waarbij de mooiste vangballen van o.a. Henny Diteweg en Raymond Morales niet alleen door het talrijk opgekomen pu bliek werd gewaardeerd, maar ook scheidsrechter Ensink uit Aalst (N-Br.) zei in zijn lange honkbal!!oopbaan maar zelden zulke mooie vangballen te hebben gezien. Toch bleek het Holy-team aan vankelijk het meest nerveuze team, want in de eerste slag beurt gaf Jaap Breek nie.t min der dan 3x4 wijd weg. Nor maal gezien moet dit voor de tegenpartij de nodige punten opleveren, maar Jaap Breek loste zelf de moeilijkheden op door een dubbelspel te force ren, terwijl de derde nul door Marvin "Wood op de scorekasa-rt werd gebracht, toen hij de Gel- drop-speler Cok op de thuis plaat uittikte. Na deze eerste slagbeurt heeft Holy verdedi gend geen moeilijkheden meer gekend. In de acht volgende sla'gbeurten kwamen dan ook niet meer dan 24 Geldrop slag lieden in het slagperk; geen van all-en kwamen zij in aanra king met het eerste honk. Fout loos verwerkte het Holy-veld alle G eld.ro p-kampio ensa s pira- ties en degradeerde elke tegen stander tot een regelrechte gang naar de dug-out. Vreugde bij Holy nadat Getdrop is verslagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3