Strenge regels vleeskeuring vragen om aanpassing van Openbaar Slachthuis - w&. Kim*,* Na aanrijding voetganger doorgereden: f150,- boete ie mmi puis SM! SINGELKWARTIER IN COMMISSIE STADS. ONTWIKKELING Vissen in troebel water f lö5- boete Gevolgen van een vrolijke, koude nacht Gewonden bij plotseling oversteken Jeugdraad vergadert E: Kantongerecht Schiedam: Meisje gewond bij plotseling linksaf slaan Kamer van Koophandel Voorlichting over nieuw vennoot schapsrecht mffsmmwt fis*AjmS Kantongerecht Schiedam: nabuMrrnanwvnönb oi4den v;snie mbmt r .^rvnerv art) de moaelük- (rijde weKowsb een seudre- heïd te eftAet-zcem convmiSSie ïwfee.sbienen ■-"."..ivi/e firiTvsefr ,ae. nek speewe [iwjpr,rille Kantongerecht K. een ïrrit ïllW- de cho- nud- Ge- op- het Pte, imd nde 'erd ven met SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1971 Schiedam Het was koud en het vroor op de avond dat Arie en zijn vriend, heiden uit Maas land, de weg waren afgegleden, op het 'ijs van de Vliet terecht kwamen, uit -de auto stapten en deze met brandende lichten in het water 'lieten liggen. Arie, de bestuurder, moest zich woensdag voor deze vreemde manoeuvre, voor de Schledam- se kantonrechter, verantwoor den. Hij had echter weinig te zeggen. De bloedproef bad reeds uitgewezen dat hij al wat alcoholhoudende drankjes door bet dorstige keelgat had gego ten en zijn houding tegenover de politie bleek ook niet al te correct te zijn geweest. De kantonrechter, mr. W. E. van Vloten, verklaarde dat dit feit {verdachte was bovendien eerst naar huis gegaan, was daarna weer teruggekomen en was ook toen nog steeds zeer opgewon den) zeer ten nadele van de Maaslandenaar was. „Men zou kunnen denken, dat het ongeval ii eerst afgekoeld heeft, maar dat bleek niet het geval te zijn. Als u alcohol heeft gebruikt staat u altijd zeer zwak,'* aldus mr. Van Vloten. De officier van justitie, mr. K. J. C. van Randwijck, was alleen maar verbaasd dat dit geval niet voo rde rechtbank in Rot terdam diende en besteedde verder weinig woorden aan de zaak. Hij eiste vier maanden ontzegging van rijbevoegdheid en 150 boete of 15 dagen. De kantonrechter vonniste 100 boete of tien dagen en vflf maanden ontzegging van de rij bevoegdheid. Schiedam Op de Broersvest is de 70-jarige mevrouw G. B.-R. gistermiddag aangereden door een bromfietser, toen zij op korte afstand van het zebrapad plotseling; de rijbaan overstak 2ij liep ernstig hersenletsel op eri is door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting gebracht, waar zij is opgenomen. Mevrouw B. T.-C. (67) kwam er iets gunstiger af toen zij gister middag plotseling het Spinhuis- pad. overstak en werd aangere den door de 18-jarige bromfiet ser D. N. de R. Mevrouw B kreeg een vleeswond aan het rechterbeen en kon na behande ling door de GG en GD naar huis. Schiedam De 16-jarige brom- fieister rnej. G. C. v. S. is gis teravond gewond geraakt, toen op de Burgemeester van Haa- renlaan vanaf het fietspad plot seling linksaf wilde slaan. Zij reed daarbij tegen de personen auto van de werktuigbouwkun dige G. v. H. op. Haar vader heeft haar naar het Gemeente ziekenhuis gebracht, waar werd geconstateerd dat zij een hoofdwond en vermoedelijk een hersenschudding heeft opgelo pen. Na behandeling kon zij haar huis. Schiedam Het Openbaar Slachthuis te Schiedam moet zich nog steeds veel moeite getroosten, om blijvend te voldoen aan de strenge regels, die door Nederlands vlees importeren de landen aan de Nederlandse slachthuizen worden gesteld. Hoewel het Schiedamse slachthuis, dat in regionaal verband ook voor Vlaardingen, Maassluis en Maasland van betekenis is, ook aan de eisen voldoet die de Verenigde Staten stellen voor de invoer van vlees, waren in 1970 toch weer nieuwe aanpassingen aan de Amerikaanse wetten noodzakelijk. voldoen aan alle eisen van vi taal belang voor het slachthuis. Overigens exporteert het slacht huis niet rechtstreeks vlees naar de V.S., maar in het zo juist verschenen jaarverslag over 1970 wordt de verwachting uitgesproken, dat ook in EEG- verband eisen zullen worden gesteld, die weinig zullen on derdoen voor de Amerikaanse. Volgens het jaarverslag is het Schiedam/Vlaardingen De Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas te Vlaardingen houdt op dinsdag 31 augustus een bijeenkomst in gebouw Triangel aan de Fran- senstraat in Vlaardingen. De bijeenkomst begint om twee uur en staat in het leader van het in werking treden van het nieuwe vennootschapsrecht. De heren H. J. Maas, notaris te Rotterdam en A. J. Th. van Eindhoven, registeraccountant te Rotterdam, zullen een toe lichting geven. Het is de bedoeling, dat de Ka mer van Koophandel nadere voorlichting over deze materie zal geven, onder andere door het beschikbaar stellen van het Hoofdlijnen van het nieuwe vennootschaps- en onderne mingsrecht. Indien voor de bijeenkomst op 31 augustus veel belangstelling be staat, zal eventueel een tweede vergadering worden gehouden. De steeds veranderende en zwaarder wordende eisen stel len de Keuringskring Schiedam voor grote problemenLange tijd waren de exacte eisen on bekend. Nadat de varkenshal in 1968 aanvankelijk was goedge keurd door een Amerikaanse deskundige, werden in juni 1970 weer andere eisen gesteld, zo dat een Amerikaanse inspec teur de slachttechnxsche instal latie niet ongewijzigd wilde goedkeuren. Aanpassingen ter waarde van 58.000 zijn dan ook aangebracht om het Slacht huis weer aan de eisen te laten voldoen. Het jaarverslag vermeldt overi gens dat, ondanks alle moeilijk heden met de export, het bin nenlands gebruik van vlees steeds toeneemt, met name in Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis en Maasland. Gebruikte een inwoner in één van deze vier plaatsen in 1969 nog 32 kilo vlees per jaar, in 1970 was dat toegenomen tot bijna 34 kilo. Het slachthuis kreeg in 1970 bij na 6.5 miljoen kilo vlees te ver werken. Daarvoor werden 55.429 dieren geslacht, ruim 9.000 meer dan in het jaar daarvoor. Opmerkelijk is het sterk toegeno men aantal geslachte geiten. Vermoedelijk zal de consump tie van dit vlees voornamelijk op rekening van de in de vier plaatsen wonende buitenlandse werknemers komen. In de commissie van advies voor het Openbaar Slachthuis kwa men door de gemeenteraads verkiezingen nogal wat wijzi gingen. De commissie bestaat nu uit wethouder drs. J. Hout man van Schiedam, voorzitter, de raadsleden P. Poot, C. P. M. Lansbergen en K. H. M. Voor- wald uit Schiedam, A. P. Wee- dam, P. W. Emmelofc en dr. H, J. Hofman uit Vlaardingen, J. A. Hummelen uit Maassluis en C. Keijzer uit Maasland. ÏÏÏÏÏTTrffrfr^ Hef Openbaar S/achthuis m Scbiec/am. Schiedam Het Singelkwartier komt in de commissie voor Stads ontwikkeling en Stadsuitbreiding spoedig aan de orde, nu wethou der Bolmers van Openbare Werken heeft besloten, de studie voor de alternatieve ontwikkelingsmogelijkheden voor dit gebied op de agenda voor de komende vergadering te zetten. Deze vergadering wordt op maandag 16 augustus, 's avonds onl acht uur in het stad huis gehouden. Overige agendapunten zijn de herziening van de voorschriften be stemmingsplan Kethel-Tuindorp en het werk- en tijdschema van de behandeling ontwerpplannen binnenstad. Schiedam Een jonge Vlaar- dinger, is woensdagmorgen voor het Schiedamse kanton gerecht veroordeeld tot f 150 boete en zes maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Eni ge tijd geleden heeft hij op Verdachte» de Schiedamse dijk een voet- c,="" ganger aangereden en na de aanrijding niet direkt aan gifte gedaan. De wat verle gen en paniekerige Vlaar- dinger had gisteren een raadsman meegenomen om zijn precaire situatie uit te leggen. Zelf beschreef hij eerst wat er aan vooraf was gegaan en wat er daarna ge beurd was. aangereden had begon zo te roepen en te schelden, dat ik maar snel ben weggereden". De officier van justitie vond dit ook bedenkelijk temeer daar verdachte met gedoofde lichten wegreed. Hij eiste dan ook f 150 boete en drie maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. „Ik was eerst thuis geweest en was net met een vrachtwagen uit Antwerpen terug. Toen kwam er een auto uit Luxem burg en ik moest kijken of de lading goed zat. Daarna ben Ik weer naar huis gereden en toen gebeurde het ongeluk. Ik ben naar huis gereden want ik man keerde niets en de voetganger ook niet. Mijn vader was ziek geworden en ik ben de enige thuis, toen ben ïk toch maar naar huls gereden". Mr. W. E. van Vloten, de kanton rechter en mr. R. J. C. Graaf van Randwijck officier van ju- sittie begrepen echter nog niet waarom de verdachte nu door gereden was, Zij vonden het toch nog een kwalijke zaak. Verdachte redeneerde zenuwach tig verder: „die vent die ik raadsman, mr. Stang, stelde dat het ongeluk in de eerste plaats te wijten was aan de natte klinkerweg en dat ongelukkigerwijze het slachtof fer, een Turk, op de stoep stond. Mr. Stand vertelde dat voorts dat de Turk onder in vloed verkeerde. „Mijn cliënt heeft zich er eerst van verge wist dat de Turk niets man keerde en, zoals u zelf hebt kunnen vaststellen, is mijn cliënt gauw In een paniekstem ming. Toen de Turk begon te schelden is hij gauw weggere den. Bij Turken is het nu een maal zo dat je bij het minste geringste een mes tussen je rib ben krijgt. Ik wil hier helemaal niets ten nadele van Turken zeg gen, maar het is nu eenmaal zo". De raadsman wijdde daarna uit over de huiselijke omstandighe den van de onfortuinlijke Vlaardinger »,U kent dat wel, hij is de enige zoon en zijn va der was toen ziek, deze is in middels overleden. De binding was zelfs zo sterk dat er een speciale mobilofooninstallatie in verdachtes auto voor zijn va der, is gebouwd. Toen hij weg reed heeft hij de mobilifoon aan gezet en om de accu te sparen heeft hij de lichten uitgedaan. Hij heeft daarbij ook nog een exploitatiebedrijf opgezet met vijf trucks". De advocaat vroeg de kantonrechter daarom cle ment te zijn en alleen maar een goeldboete te vonnissen. Mr. R. J. C. Graaf van Rand wijck achtte toch de bedreiging van de voetganger aanwezig en achtte het feit dat het slachtof fer een Turk is en dat daar con sequenties aanzitten, niet rele vant. De kantonrechter wilde alles nog wel in overweging ne men. Hij vond wel dat men gemakkelijk aan deze kwa lijke zaak een draai kan ge ven. „Men rijdt weg en wil de volgende morgen naar de politie gaan, waarom niet meteen". Toch vonniste mr. Van Vloten milder dan de eis. Schiedam De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren houdt op dinsdag 17 augustus een openbare vergadering in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat, die om acht uur be gint. Op de agenda staat onder andere een bespreking van de zogenaamde Strategie-nota, die door de R.R.J.J, is ontworpen. Op de tekst van deze nota ko men we nog nader terug. 66. De burgemeester van Vlaar dingen hoorde ook bij het hoge gezelschap. Hij droeg speciaal voor deze klauter- tocht een sportieve trui en een rugzakje, waarin enige beleg de boterhammen en een kist sigaren. Zodra hij de grote heks tussen het gebladerde ontdekte, begon hij haar ver manend toe te spreken. Een tak lager zat de Rotterdamse burgervader, die, geprikkeld door het vele groen om hem heen, boos uitriep: „Waar blijf ik met m'n haven-uit breidingen als dit zo door gaat?" Pa Botje, die schrij lings tegenover hem zat, be greep er allemaal weinig van. (wordt vervolgd) tuSi a Schiedam „ik vraag u mij te veroordelen tot het nemen van een visvergunning voor het desbetreffende water", sprak de in een modieus pak geklede Vlaardinger woens dagmorgen voor de Schie- damse kantonrechter, thea traal. De zelfbewuste ver dachte had in een viswater- tje in Holy zijn hengel uitge worpen, terwijl bij geen lid van de visvereniging is die daar het watertje heeft ge pacht. „Ik heb wel andere N'ergunnin- gen, maar ik heb geen vergun ning voor dat water. Ik wist trouwens niet dat je daar niet mocht vissen", verdedigde ver dachte zich. De kantonrechter, mr. W. E. van Vloten, moest verdachte teleur stellen. „De wet kent die moge lijkheid niet, Ik kan niemand dwingen lid te worden van een hengelsportvereniging". De Vlaardinger vertelde verder een verhaal over hoe het alle maal was gekomen, „ik reed met enkele kennissen door Holy om te gaan kijken naar een weg die in aanbouw is. Toen zag ik dat viswatertje, ik heb altijd hengels in mijn wagen aus heb ik de dobber in het wa ter gelegd". Dit ontlokte aan de officier van justitie, mr. R. J. C. van Rand wijck de opmerking: „Er 2ijn veel mensen die zo stropen". Hij eiste 10 voor de ontbre kende visvergunning en ƒ7,50 voor het vissen in gepacht wa ter. De kantonrechter stelde dat het heel moeilijk na te gaan is of de Vlaardinger nu per ongeluk daar gevist heeft. Hij haalde aan dat in veel bladen van hen gelsport verenigingen herhaal delijk geklaagd wordt dat er in hun water wordt gestroopt. Mr. Van Koten vonniste twee maal 5 boete.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3