Flardingha Ruiters overheersen op vele onderdelen Gelukwensen voor René van der Kuil Zwaluwen meer eenheid dan HDVS H mé Vijfhonderd gulden voor actie Rietje Konings Oranje- series ODO Geslaagde streekwedstrijd Hoeks elftal Westlandia Jubileum- toernooi Wilton HBSS nog niet helemaal in vorm CICMN gelijk Tijdens jubileumreceptie Wilton handbal SCHIEDAMSCHE COURANT MAA3CA3 15 AUGUSTUS 1E7I Vlaardingen/Delft De minder gunstige weersomstandighe den konden tenslotte toch niet verhinderen dat de streekwed strijd aan de Vlaardingse Broekpolderweg geslaagd was on danks het moeilijke parcours. Heiaas konden niet alle deelne mers aan de dressuur- en caprilliproef hun weg op het parcours beëindigen dat hij tijd en wijle in een watermassa veranderde. Deelnemend© ponyverenigingen waren het Vlaardingse Die Flardingha Ruiters, De Schie- ruiters uit Overschie, De Blauwgele vendel uit Pijnacker en de Spaland Ruiters uit Ke thel. De jury bestond uit de he ren Barnhorn, Chardon, Smits en Van der Wilk, aangewezen door de Koninklijke Nederland se Federatie van Landelijk© Rij verenigingen. Na een dag hard werken kregen de verenigingen regelmatig ap plaus in de binnenmanege van Die Flardingha Ruiters waar de parade werd afgenomen. Hier maakte de secretaris van de Vlaardingse vereniging ook de uitslagen bekend. Het bleek uiteindelijk dat de Vlaardingse equipe het best uit de strijd was gekomen. Uitslagen: B l Dressuur pony's: I Carin Schellekens 7,16 pnt (Vlaard.), 2 Conny Boer 6,75 (Pijn.) 3 Margot Karreman 6,58 (Vlaard.), 4 Marloeke Wolfs 6.50 (Vlaard.). B 2 Dressuur pony's: 1 Hans Bij- Ioo 6,36 (Overs.), 2 Andrine van Roon 6,29 (Vlaard.), 3 Karin Ehrbecker 6,07 (Overs.), 4 Wim v.d. Houwen 5,79 (Vlaard.). L Dressuurproef: 1 Andrea Kra» raer 100,5 (Vlaard.), 2 Jeannet- te de Vrij 100 (Overs.), 3 Carla Moerman 95.5 (Vlaard), 4 Han- ny Houdijk 91,5 (Vlaard.). Caprilliproef pony's: l Hans Bij- loo 102,5 (Overs), 2 Andrea.van Roon 100 (Vlaard.), 3 Ariane de de Koomen 05,5 (Pijn.) 3 Mir- Sigmond 37,5 (Kethel), 4 Ivonne Kabel B5 (Vlaard.) Het beste viertal was van het Blauw-gele vendel te Pijnac ker. Springprogramma pony's: l Je*- nette de Vrij 06.5 (Overs). 3 Jan Speelman 05,5 (Kethel), 3 Hans Biiloo 45 (Overs), Ariane de Koomen 9—5,5 (Pijn). L-programma1 Martina v.d. Plas 4R.5 (Pijn). 2 Moniqua de Koomen 05,5 (Pijn.)3 Mir- jo Kerklaan 95,5 (Pijn.). Paarden dressuur B 2: 1 Mieke Way met 7,5 en 2 Martin Lang broek met 6,5 pnt, beide van Die Flardingha Ruiters. L-dressuur: 1 Jeannette Werner met 99,5 pnt. (Vlaard.) Cwflliproef: 1 Mieke Way (102,5), 2 Martin Langbroek (92,5), 3 Jeannette Werner (90), allen van Die Flardingha Rui ters. «w ***1> «i- De VJacrrcf/ngse ruiters in 'f gelid. Van onze sportredactie Koek van Holland Een elftal, samengesteld uit de beste spe lers van Hoekse Boys en Hoek van Holland, zal woensdag 25 augustus een voetbalwedstrijd spelen tegen de sterkste verte genwoordiging van Westlandia uit Naaldwijk. De wedstrijd vindt plaats in het kader van de wijkactiviteiten van gemeente Rotterdam De strijd begint om zes uur en voorafgaand is er een wedstrijd tussen de jeugd- selectie van Hoek van Holland en Westlandia. zaterdag 4 september ont vangt de voetbalvereniging Hoek van Holland een elftal uit het Belgische Pullenate, Ook deze wedstrijd begint om 18 uur. Vooraf zijn er nog twee wedstrijden, namelijk om vier uur van de Hoekse jeugdseléc- Ke en om vijf uur een dame*- voetbalwedstrijd. Van onze sportredactip gaardingen Na een aantrek kelijk duel deelden CïON en een combinatie van HBSS de Punten: 22. Voor rust waren de Schiedammers sterker maar het duurde tot vlak voor rust eer HBSS de opening kon force ren: 0i. Via Loek Roosekrans kwam CION na rust terug, maar toen. Jan van der Meer hands maakte deponeerde HBSS de elf meter trap goed 1—2, Maar uiteindelijk bracht Loek Roosekrans beide partijen weer op gelijke voet. Prijzen voor Die Flardingha Ru if er.? Van onze sportredactie Schiedam Veel sprekers en veel bloemen tijdens de receptie van de handbalvereniging Wilton ter gelegenheid van het 25-jarig be staan. De receptie, welke werd gehouden in het clubgebouw op de wed van Wilton-FÜenoord, werd druk bezocht. Het was de direc teur van Wilton-F(| en oord, ir. B. Wilton, die als eerste het bestuur complimenteerde met het jubileum. Namens het gemeentebestuur was bet wethouder mevrouw Verwey-De Graaff, die het woord voerde. „U bent In het Schiedamse sport- wereldje eigenlijk nog maar een jonkie". Vorig jaar heb ik veel verenigingen mogen geluk wensen met hun 40- en 50-jarig bestaan". Namens het Nederlands Handbal Verbond sprak de heer T. Ding jan. Hij memoreerde de vele Van onze sportredactie Schiedam Dolf van der Kuil, voor, tijdens en na de tweede wereldoorlog het paradepaard van SZC als het om zwemtitels ging, heeft in zoon René een waardige opvolger gevonden. Dolf, die er tijdens zijn eigen successen altijd kalm onder bleef en ook niet behoort tot die vaders die langs de kant van het bassin zijn kind opjut tot een nog grotere prestatie, keek vrijdagavond toch met trots naar het erepodium waar zijn zoon de bloemen in ontvangst kon nemen. Aanleiding van d'ie bloemenhulde was de prachtige prestatie van René op de 1500 meter. De klei ne Schiedammer vestigde een nieuw Europees jeugdrecord op deze afstand. Tijdens de Eu ropese zwemkampioenschap- pen met 17.10.3 bleef René van der Kuil onder de tijd van Ro ger van Hamburg, die het oude record op zijn naam had met 17,18.8 Het winnen van deze af stand bezorgde René niet alleen de overwinningsbloemen., maar ook een gouden plak. Die vond een plaats tussen de véle bloemstukken welke aan zijn ouderlijk huis werden be zorgd aan het Frans Halsplein. Bloemen van de vereniging .bu ren en ook een fruitmand van het Schiedamse gemeentebe stuur vergezeld van een ge lukstelegram. In een ander deel van Schiedam, in tuindorp Kethel niet zoveel bloemen, maar toch een tevre den Ruud Pijper, die oog vrij dag het nationale jeugdrecord op de 100 meter vlinderslag scheper stelde. Hij bracht 1.01.5 op de klokken en stelde daar mee ook zijn. pesoonlijke record scherper. In de finale kwam Ruud tot 1.01.7 en dus voor hem net geen bloemen. René en Ruud, het Schiedamse tweetal, hebben door hun pres taties nog eens duidelijk ge maakt, dat SZC in hen kostbare talenten bezit. René van der Kuil, vierde van rechts, en Ruud Pijper, vijfde van rechts, hebben weer voor opmerkelijke prestaties kun nen zorgen tijdens de landen- wedstrijd in de Phmperi, Hier zitten zij temidden van de SZC-selectieploeg. Vlaardingen De eenheid van Zwaluwen, dat nog steeds spelers met vakantie heeft, kwam vooral in twee de instantie tot uitdrukking tegen experimenteel Hennes DVS, dat, onder leiding van Hans Dorjee een 5—3 neder laag leed. Cn de eerste helft was Hermes DVS wel veel aan de bal, maar de nieuwe formatie, die ten dele uit B spelers be staat, was niet bij machte de mogelijkheden uit ie buiten. Aan de overzijde deponeer de onverwachts Bert van Veen de bal in het Schie damse doel en toen zakte Hermes DVS al gauw weg. Spits Cock de Jong was en kele malen levensgevaarlijk, ook toen hij langs Piet van der Burg naar rechts zwenk te en een pass gaf aan Henk van Genderen die hard naast schoot. ïn een volgend ogen blik moest goalie Spermon een hard schot van Van der Wilde stoppen.^ Hermes dat in de slotfase van de eerste helft regelmatig via be hendige Ger Lagendijk kansen, kreeg, slaagde er toen nog niet in langszij te komen. Een strafschop van Frans van der Graaf na rust (20) luidde evenwel een kort offensief in van de Schiedammers dat be loond werd: 21. Maar door Cock de Jong werd het snel 31 en nadat Hermes een straf schop had benut maakte Jos Buitelaar de marge weer gro ter: 4—2. Cia Cock de Jong werd het daarna nog 52 eer Hermes DVS terug kon komen. Ook in tweede instantie liet Hermes DVS vele kansen onbe nut. Bij Zwaluwen werden Wes- terdijk en Dekker na rust ver vangen door Schouten en Ver meer. problemen waarmee Wilton te kampen heeft gehad. „Vooral uw speelveld is steeds weer een probleem. Ik hoop dan ook, dat u snel met de vereniging op een permanent complex komt te spelen", aldus de heer Dingjan, die tevens aandacht vroeg voor het jeugdwerk, „Zie het als een toekomstig doel om de jeugd aan uw vereniging te binden" De Sportraad van de gemeente Schiedam was, „vertegenwoor digd door de heer A. vertinde, Hij verdedigde het gemeentelij ke sportbeleid. „Wij zouden graag meer voor de sport wil len doen. maar. de centen ont breken ons". W'Uton heeft bij de jubileumvie ring ook aan anderen gedacht. Dat bleek toen de voorzitter van de jubileumcommissie hei woord vroeg. Hij, de heer Cor Sebrechts 2ei: „Bij een jubileum moet men niet altijd aan zichzelf denken, maar ook aan zijn medemens. De medemens, die niet op de zelfde wijze aan de sport kap deelnemen zoals wij, de gezon de mensen. „Na deze woorden vroeg hij mevrouw Konings voor het voetlicht te willen ko men. „Uw actie voor een cen trum voor de minder valide mens heeft ons aller waarde ring. Daarom hebben de leden van de handbalvereniging Wil ton een bedrag bijeengebracht, groot 500 gulden voor uw ac tie". Mevrouw Konings dankte de vereniging Wilton hartelijk voor deze spontane gift Op de receptie, die zeer geanimeerd was, waren ook vertegenwoor digers van verschillende zuster verenigingen waaronder DWS en UVG. Van onze sportredactie Schiedam Zaterdag 21 en zon dag 22 augustus organiseert de handbalvereniging Wilton in de Rotterdamse Energiehal een toernooi in het kader van hei 25-jarig bestaan. Zaterdag zul len vanaf 10 uur de pupillen en adspiranten hun krachten kun nen pneten. De zondag is gere serveerd voor de junioren en senioren. Aan dit toernooi nemen deel Oly- veo-Pynaeker, Scylla en UVG uit Schiedam, Roda, Sneiwiek, Spartaan en de Schutter uit Rotterdam, Vires-Gouda, De Treffers-Gorinchem en Amers foort. Om de deelnemers buiten de wed strijden ook nog wat aange naam bezig te houden heeft men_ voor de zaterdag in de kantine van de E-hal een Dis co-bar ingericht, terwijl zon dags Maarten Slavenburg en zijn combo voor'de nodige ont spanning zullen zorgen. Van onze sportredactie Schiedam Afgaande op de oefenwedstrijd van HBSS tegen Maasdijk zijn we geneigd te stellen, dat trainer Aad Bier huizen een zwaar seizoen tege moet gaat met zijn jongens. Immers werd cr zaterdag niet best gespeeld cn de 00 uit slag is ook al niet om over naar huis te schrijven. Maasdijk speelde met vier invallers en deze derde klasser had in zeke re zin weinig moeite om vooral de Schiedamse voorhoede In be dwang te houden. Maar was dit duel wel een juiste maatstaf voor de sterkte van de mannen van Bierhuizen? Niet vergeten mag worden dat de oranje-zwarten donderdag avond nog de wedstrijd tegen het Israëlische elftal van Ha- poel speelden en dat dat een bijzonder zwaar duel was voor de Hargabewoners. De 20 ne derlaag was eervol, want Ha- poel dat zaterdag met 20 von Fortuna B verloor speel de grandioos en vooral in een bijzonder boog tempo. Dat kwam HBSS zaterdag kenne1;:k duur te staan, want spelers a's Groenev/egen, Teerds en man lieten het soms afweten Op links kon Heamy Korporani ook zijn oude vorm niet vin cd" hoewel Homburg hem na rust maar matig verving. F» middenvelders Rademaker Den Braber stwuden wel ge maar de voorwa artsen kwo dit keer niet uit de verf. 1 kwam Teerds voor rust dich een treffer, maar zijn kop werd dor de lat gekeerd, rust moest de goed speler v.d. Kraan redding bren.' toen de onzeker optreder doelman v. Veen reeds was r passeerd. Hij ontnam eer Huis en daarna v.d. Houdt scoringskans. Groenheide pul seerde Kijk van Veen denro; maar de niet feilloos leidr- arbiter Moret had terecht v buitenspel gefloten. Hout: kreeg in de 27ste minuut kans maar hij werd zo zv. gehinderd door Visser, dat schot naast ging. Bij een s van Wim Teerds moest Houdt op de doellijn red terwijl ook Houtman nog kans kreeg," die door treuzi verloren ging. Defensief k het wel bij HBSS, dat in n voerder Jonkman een betro bare „laatste man" bezit en m Dijkshoorn en v. Gulik vrij go© de secondanten. Pech voor HBSS is stellig het feh dat exdceeper Jan van Heest - die vrij zeker toch weer hoi doel zou gaan verdedigen - met een gebroken sleutelbeen langs de lijn zat, dit tengevolg© van het feit, dat hij vrijdag avond zijn eigen auto op zijn schouder kreeg toen de „krik" plotseling weigerde dienst te doen. Het keepersprobleem is dus nog niet opgelost bij HBSS dat in v. Veen en v.d. Velden, nog geen Jan van Heest heeft. Van onze sportredactie Maasland Afgelopen zater dag werden de op 30 april j.l. uitgestelde Oranje-series ver speeld, georganiseerd door de Maaslandse korfbalvereniging ODO. Jammer genoeg liet het weer zich niet van zijn beste zijde zien en. vooral 's middags bad de regen veel inbreuk op het spel. Het Schiedamse ODl kon de vorig jaar veroverde wisselbeker helemaal niet ver dedigen, maar kreeg in Valto uit De Lier een waardige opvol ger. De Lierenaren speelden éénmaal gelijk en wonnen twee wedstrijden. Daar ook de pun ten van de pupillen en junioren meetelden kwam Valto op 12 punten. Tweede werd Maas sluis met 7 punten; derde ODO met 5 punten en vierde NIO (Rotterdam) met 4 punten. De uitslagen van de pupillen, ju nioren en senioren luidden als volgt: Pupillen (810 Jaar): 1. Valto met 7 punten uit 4 wed strijden. B-adspiranten (11—12 jaar): 1. Dijkvogels (Maasdijk) met 5 punten uit 3 wedstrijden A-adsplranten: 1. Dijkvogels met 6 punten uit 3 wedstrijden. Junioren: 1. Valto; 2. Dijkvogels en ODO. Senioren: 1. Valto met 5 punten; 2. en 3. Maassluis en NIO met 4 punten; 4. ODO met 1 punt. Voor ODO mag als ex cuus gelden dat het met vijf in vallers speelde. Na afloop wer den de prijzen uitgereikt dooi ODO-presidente mevrouw Rie Broekman,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3