Bouw Zwembad-Zuid: N.V. PLAN VOO ONDERKELDERING Jeugduitwisseling Zweden succes Veel voor bij v.v. bloemsierkunst Thurlede i my mm 2 kranten voor één prijs! émt Weinig kans op realisatie ISË VANAF VANDAAG VIER PAGINA'S SPORT Gewonde man gevonden Voetballer breekt been 99 Auto gestolen COURANT Maandag 30 augustus 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 6 pagina's 98ste jaargang no. 24192 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 202566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De N.V. In terpooi, gegadigde voor de bouw, van bet zwembad in Schiedam-Zuid, heeft de gemeente Schiedam bet aanbod gedaan, dit bad van een kelderruimte te voorzien, die voor allerlei doeleinden zou kunnen worden gebruikt. De onderkeldering zou 3t bad aanzienlijk duurder doen worden, want gerekend zou moeten worden op 300.000 meerkosten. Het lijkt evenwel niet waar schijnlijk, dat het aanbod van Interpool zal worden ge honoreerd. Tijdens de verga dering van de sportraad vo rige week werd opgemerkt, dan er geen vastomlijnde functie voor de kelder zou zijn te vinden en dat het la ten bouwen van. de kelder de zwembad-bouw aanmerke lijk zou vertragen. Vooral dit laatste is een factor die van belang is. Nu onder an dere financiële omstandigheden liet voorstel tot het bouwen, van het bad aan de Westfrankeland- sedijk niet kon worden behan deld in de deze maand gehou den raadsvergadering, zet men er nu alles op, de bouw in sep tember wel behandeld te krij gen. Dat zou inhouden, dat nog dit jaar de eerste paal de grond in kan. maar dat is dan wel la ter dan aanvankelijk werd ver ondersteld. Het advies van de sportraad, om het aanbod van de N.V. Inter pool maar voor kennisgeving aan te nemen, zal aan b. en w. worden bekend' gemaakt. Hoe wel de onderkeldering een aan trekkelijke ruimte is, 16,5 me ter breed, 36 meter lang en drie meter hoog, is het moeilijk een passende functie te vinden. De kelder is te laag voor diverse sporten, terwijl het ook de vraag is of er een wijkcentrum in zou kunnen worden geplaatst. Naar een functie zou kunnen worden gezocht, maar de bouw vanhet zwembad heeftmeer baast^ Het ziet er niet naar uit, dat de onderkeldering er zal ko men. Overigens werd in de vergade ring van de sportraad wel de gedachte naar voren gebracht, dat men met de 300.000, die anders door de kelder zou zijn gebruikt, andere zaken kon doen. Het geld dat voor de kel der zou worden besteed, had evenwel eerst beschikbaar moeten komen door een voor stel aan de gemeenteraad. Schiedam De twaalf jongelui, die in het kader van dc jeugduitwis seling van de Schiedamse Gemeensehap een veertiendaagse reis naar Zweden gemaakt hebben, zijn zondagmorgen om kwart over tien op het NS-station aangekomen, waar ze werden verwelkomd door familieleden, vrienden en bekenden. Ook de heer W» Meuten was namens de SG aanwezig. Zwembad-ZuidHaast met bouw. Van onze sportredactie Schiedam Vanaf vandaag nog meer sport in de Schie- damsche Courant dan u normaal gewend bent. Op vier sportpagina's worden onze lezers op de hoogte gehouden van alle sportge beurtenissen welke zich in het weekeinde op de Schie damse velden afspelen. Nu alle competities weer op volle toeren gaan draaien zullen onze verslaggevers ti op de hoogte willen hou den van het wel en wee op en rond de velden. Daarom vanaf vandaag vier pagi na's. SVV herstelt zich, Hoe zijn. de RVB-elubs van start gegaan? Wie is de hengelkampioen van Schiedam? en nog veel meer sport ziet u vandaag in de Schicdam- sche Courant. Schiedam De GG en GD heeft zondag de 56-jarige koopman A, H. naar de Dr. Noletstich- ting gebracht, nadat de man gewond op een braak liggend terrein bij de Beatrixlaan was aangetroffen., met een fiets over zijn lichaam heen. De politie was gewaarschuwd door de 49-jarige T. van de Knaap die de man had zien liggen. Men veronderstelt dat het slachtoffer van zijn fiets is ge vallen, De oorzaak van het onge luk Is niet bekend. Bromfietser aangereden Schiedam De 33-jarige verko per B. F, is zondag in de Dr. Noletstichting opgenomen -*ia- nadat hij met zijn brommer door een. personenauto was aangereden. Het ongeluk ge beurde doordat de bromfietser geen voorrang had verleend aan de auto, die werd bestuurd door de 30-jarige technisch-com mercieel medewerker J. S. H. N. Schiedam Dc Volkstuinver. „Thurlede" heeft voor de ze vende achtereenvolgende keer op haar complex een tentoon stelling gehouden. Burgemees ter H. Itoelfsema verrichtte za terdagmorgen dc officiële ope ning. De expositie, die Ingericht was in het clublokaal, kenmerkte zich door -de verfijning van de inge zonden bloemwerken, -die een resultaat waren van de regel matig gehouden cursussen op het gebied van de bloémsiei-- kunst. Er waren fraaie compo sities, wat betreft de keuze van soort en kleur van zelfgekweek te bloemen, te bewonderen. AI- Duller- de Grave. Interessant les was smaakvol gerangschikt was ook de kleine verzameling door de leden van de tentoon- foto's van tuinen en van het stellingscommissie, die hier- complex, erVarinS hebben Mevrouw Roellsemu kreeg door Ingrit Wigmans een tuil rozen aangekweekt. Sierkeramiek, glas en koper vormden de ondergrond voor boeketten, en tafelstukjes. Bo vendien had de sladskwekerij bijzonder mooie erotons en kleinbladerige ficussen ter be schikking gesteld. In een apart hoekje, dat voor groenten en. fruit was ingericht, stond het .Groentenvrouwtje" een uit al- aangeboden. Bij de opening wa ren tevens aanwezig wethouder C. Bolmers, de commissaris van politie, de heer C. van dor Haagen, de voltallige gemeen telijke commissie voor het volkstuinwezen, de chef van de plantsoenendienst, en gedepu teerden van het volkstuinwezen uit Den Haag en Rotterdam. ierlei tuinprodueten opgebouw- Voorzitter M. Bouwer deelde zijn de creatie van mevrouw B. Êerj fleur/ ig hoekje voor bioemsfuk/es. jasten mee, dat het complex volgend jaar het tweede be- staanslustrum hoopt te vieren met een bijzondere tentoonstel ling. die weliswaar een intense voorbereiding zal vragen. Bij de onlangs gehouden bondskeuring kreeg het complex een hoge waardering. Hoewel dit verheu- tend isn werd in het keurings rapport gewezen op het niet be nutten van mogelijkheden, die op „Thurlede" aanwezig zijn door de unieke ligging van het complex. Op beide dagen trok de tentoonstelling grote belang stelling. Natuurlijk was er ook een wed strijd aan de tentoonstelling verbonden. De jury was samen gesteld uit de heren G. J. dc Kooter, en C. Baanvinger, die functionaris is bij de plantsoe nendienst. De prijzen vielen als volgt. Klas se A: snijbloemen uit eigen tuin: 1. M, G. Kars, 2. A. van der Zouwen. Klasse B. bloem- stukjes: I, A. van der Zouwen, 2. L. J. van der Water. Klasse C. sierstukjes in roemer of wijnglas: 1. Mevrouw B. Kooy, 2. mevrouw E. Egberts, 3. me vrouw B. Duller-Grave. Klasse C. 1. hardfruit: 1. L. Hermans, Klasse C. 2. groenten: 1. H. A. Bouwer-Borrani, 2. Th. Zwa nenburg. Bij de inzending voor kinderen werd het bloemstukjc van Her man Pauw als het mooiste be kroond. Burgemeester en mevrouw Roelfsemo tentoongestelde groenten. bekijken aandachtig de De jongelui, onder wie vijf meis jes en zeven jongens vertrokken twee weken geleden in gezel schap van hun buitenlandse gastvrouwen en -heren, die zo juist een verblijf van veertien dagen in Schiedam achter de rug hadden. Voor de Schiedam mers is het bezoek aan Zweden een groot succes geweest, on danks de tamelijk vermoeiende reis van twintig uur. De jonge lui werden ondergebracht bij families in de plaats Norrkö- ping aan dc Oosizee. De heer J. Daalmeyer, die samen met zijn vrouw de leiding in handen had, is zeer tevreden over de gang van zaken. „We hadden een erg vrij program ma, dat was samengesteld door het Gemeentelijk Bureau voor Vrijetijdsbesteding, een instel ling die zich bezig houdt met avondcursussen, jeugdhuizen, vakantieverblijven, zomerhuis jes en campings. Hoewei we een groot deel van de vakantie in de omgeving van Norrköping hebben doorgebracht, zijn we een paar keer op excursie ge weest. Zo zijn we overgevaren naar het eilandje Oisönr waar we in de sauna gingen en zoals dat de gewoonte is in Scandina vië, moesten we aan het eind een. duik in ijskoud water ne men. Naar Stockholm zijn we niet ge weest. dat wil zeggen niet in groepsverband, omdat dat ver schrikkelijk duur is. Wel zijn enkelen met hun gastouders naar de hoofdstad geweest. In het weekend gingen de meesten van ons naar het landhuisje van de gastouders. In Zweden heeft bijna iedereen een buiten, dat beschouwd kan worden als een tweede woning. De laatste week hebben we een werkplaats voor gehandicapten bezocht. Daarmee vergeleken, zijn onze werkplaatsen krotten. Ook zijn. we in een kindergarten geweest,. een verblijfplaats voor kinderen van zes maanden en ouder. Aan sociale voorzie ningen wordt in Zweden erg veel gedaan. In warenhuizen, cafés en openbare gebouwen, wordt rekening gehouden met invaliden. Voor hen zijn er aparte ingangen en hoge trap pen, zoals je die in Schiedam bij het stadhuis en het postkantoor aantreft, worden vermeden. Het eten was uitstekend. Twee maal per dag aten we warm. Ook op dc scholen krijgen de kinderen tussen de middag warm eten. De avond daarvoor kunnen ze dan in de krant lezen wat ze de volgende dag op hun bord krijgen. Het is ons wel opgevallen, dat in Zweden alles verschrikkelijk duur is. Voor een pilsje betaal je zes gulden en ais je in een restaurant warm wil eten, ben je toch zeker veertig gulden kwijt. We zijn dan ook niet veel uit geweest. Niettemin hebben we erg gezelli ge avonden gehad bij gastou ders en in diverse jeugdhuizen. Het was een geslaagde vakan tie, zowel voor de Nederlandse als voor de Zweedse jeugd. Het afscheid ging met veel tranen gepaard. Velen kregen een uit nodiging om nog eens terug te komen en de Zweden kregen te horen, dat ze in Schiedam met open armen zouden worden ont vangen". Het is duidelijk dat het uitwisse lingsprogramma dit jaar in zeer goede aarde is gevallen. Zowel in het buitenland als in Schiedam. Wellicht zullen ve len blijven corresponderen met hun buitenlandse vriend of vriendin. Misschien krijgen ook andere Schiedamse jongeren nog eens de kans aan een. uit wisselingsprogramma deel te nemen. Schiedam Tijdens de voetbal wedstrijd tussen Mai'tinit 3 en Real Par bo heeft één der spe lers vim laatstgenoemde club, de 25-jarige onder wij/.er A. L. B. uit Rotterdam, zijn linker kuitbeen gebroken. Hij is naar het Dïjkzigtziekenhuis gebracht. Schiedam De 26-jimge machi nist K. S, uit Vlaaixiiiigan heeit bij tic politie aangifte gedaan van diefstal van zijn Si men, die stond op de parkeerplaat., in het Har ga Sportpark. Do auto had het kenteken ML 53-Ju. Profiteer nu y»n hec uniek® mnbod 2 kranten te cntwnun v°op «*e priji Un41 ntdel Schiedtmtche Courant met nieuw» uit uw tud t.n cnntvirif, en het RotttrdamtdiB Nieuwsblad tntth«tlm«e binnen-enbuiterilindsenieuwa. Getfcnsnuepdreehteofc bijl u 14 «Jaten «ratïi, zonder enige verplirhtinp, d* SC -f* RN te bezorgen en ontdek ïtlf de vele pluipumen. ■Deze bon 5n open envelop, tonder post»t*L Kuren rrair Rotterdamse!» Nieuwsblad, antwoordnummers^, Rattxrdim de SC -f RN 14 dajflrsfrttls rum ie1efoon- L11J1IL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1