Voorzitter Van Aperen: werkzaamheid onze kracht Zelf- Burgemeester Heusdens wint zeilrace P.H. Wevers hengelkampioen van Schiedam Opening clubgebouw De Bommeer V) Bij windkracht 7 RN-BEKER ALS INZET Contact bij Hollandiaan Ylaardingen slaat hard toe VOORSPRONG GROTE VLUCHT door Bas taai den Berg B-korps Het Westen meeste vin MAANDAG 30 AUGUSTUS l!>7i v c'/: Winnaar van de zeilrace, de Valk 588 met burgemeester Heusdens. Vlaardingen Burgemeester mr, J. Heusdens is glorieus win naar geworden van de zo langzamerhand traditioneel gewor den zeilwedstrijd op de vlieten. Wederom was het een strijd tussen, leden van het college van b- en w. en dagelijks be stuur van de Vlaardingse sportraad. Met grote voorsprong li- niste Vlaardings eerste burger met de valk 588 voor het do mein van de wsv De Bommeer na op de Boonervliet al dc lei ding te hebben genomen. De zeilwedstrijd gaf het slot akkoord aan de officiële opening van het clubhuis van dc watersportvereniging pe Bommeer, zaterdagmor gen, dat veel belangstelling Itreeg, pe race op Vlaar dingse Vaart, Boonervliet en Middelvliet werd nauwlet tend waargenomen door een stoet gepavoiseerde motor boten met genodigden aan boord» Voordat echter de zeilwed strijd na de officiële opening kon beginnen waren de zor- gen niet van de asgrauwe lucht. Windkracht zeven met felle, striemende regen maakte de zeilers in den dop onrustig, vooral toen Vlaar dings eerste burger vooraf in. De Bommeer's nieuwe ge bouw opmerkte: ,,üc heb m'n zwemvest meegenom en' Het vest was evenwel voor één van de leden van het Vlaardingse college van b. en w. die de zwemkunst niei machtig bleek te zijn. Het was een strijd van doorzet ters, ai of niet in zeilkleding, maar voordat de strijd was begonnen knapte de mast van de boot waarin Vlaar dings politiecommissaris zat (Van Toledo) met stuurman Schilder. En in 't begin van de woelige strijd oap de Boo nervliet moest wethouder A. G. Kloots met stuurman Verschoor de strijd staken. Voor de echte zeilers evenwel een machtige gelegenheid hun sport te beoefenen, pe voorsprong van valk 583 werd steeds groter zodat de strijd al gauw aan een be slissing toe was. De volgorde van binnenkomst was- I. bur gemeester Heusdens. 2. lid dagelijks bestuur sportraad de heer Hoogerwaand met stuurman Post, 3. wethouder mevrouw Van Duin-Spruit met stuurman Gast, 4. com missaris van politie, de heer Van Toledo en lid dagelijks bestuur sportraad de heer Oppe met stuurman pe Ronde, 5. wethouder Wee- da met stuurman Van der Most, 6 lid dagelijks bestuur sportraad van der Lugt met stuurman Buisman 7. Vlaardingen ïn de luwte van de grote boten- loods paste zaterdag het bescheiden ceremo nieel vóór de officiële opening van het club gebouw. De watersportvereniging De Bom meer, in de greep van optimale zelfwerk zaamheid, verbouwde de koeienboes tot een waarachtig ultra modern ingericht gebouw dat bij de vele genodigden, grote waardering kreeg. Voorzitter Jan van Aperen kon, voordat de burge meester zijn officiële daad verrichtte, ingenomen zijn met de zoveelste mijlpaal van de 35-jarige ver eniging. ,,Een clubgebouw," oordeelde de 67-ja rige preases, ,,dat in een grote behoefte voorziet omdat de 35 m2 oude omgeving om ons te ver pozen voor circa 60/70 man te klein is." En bij dat laatste doelde hij voornamelijk op de grote kern die regeimatig acte de presence geeft om hun boot jes op te knappen. Hulde had de voorzitter van de watersportvereni ging, die niet verzuimde om de gemeente te be danken voor de gedeeltelijke financiële injectie, voor de 83-jarige Penning (ere-Iid) die het club gebouw (voorheen boerderij Vellekoop) aan de buitenkant van een verfje heeft voorzien, met as sistentie van andere 65-plusser Meijer. En tot de burgemeester, ,,u opende ons eerste club huis aan de oude taande rij in 1954, toen sprak u dn gedenkwaardige woorden: jullie zijn. goede kooplui want jullie halen de autoriteiten erbij. Hetgeen \7ele malen van toepassing was," ook die winderige zaterdagochtend bij windkracht zeven. Later in de boot bij wedstrijden in Valken zou het college van B en W van Vlaardingen de grote strijd aanbinden die op duidelijke wijze gewonnen werd door Vlaardings eerste burger. Nadat voorzitter Van Aperen nog had gememoreerd, dat de stroom- en watervoorziening niet lang meer op zich zal laten wachten en de grote vlucht van watersporters (daarom graag het vaargebied ten westen van de Vlaardingse Vaart verruimen," aldus Jan van Aperen) niet meer te stui ten is, sprak burgemeester Heusdens een woord van waar dering aan het adres van De Bommeer. Kenmerkend voor de 35-jarige is de zelfwerkzaam heid en daarom is het de ge meente een genoegen om een dergelijke vereniging te helpen die bereid is zelf ook de han den uit de mouwen te steken." En tot slot: „Ik hoop dat alle plannen met betrekking tot Midden Delfland snel gereali seerd zullen worden, al waag ik mij niet aan een datum." Er werden geschenken uitgewis seld (trofeeën) waarbij de bur gemeester de De Bommeer een plaquette aanbood voor de jaar lijkse strijd om de mr. J. Heus- dens-trofee. Voorbije zomer is de trofee definitief in het bezit gekomen van Lou Haan die daarvoor de jaarlijkse race vijf maal had gewonnen. Deze tra ditionele race kan dus worden voortgezet. En tot voorzitter Jan van Aperen: ,,U heeft met uv.' achttienjarig voorzitter schap zo veel gedaan voor uw vereniging dat ik u wel schip per Van Aperen mag noemen." Hetgeen met luid applaus werd begroet. Na de officiële opening lieten de gasten, waaronder het voltal lige college van B en W, leden van het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, commissaris van politie, Van Toledo en andere autoriteiten zich de koffie goed smaken. De woelige strijd met leden van het Vlaardings college van B en W» Interieur van De Bommeer's clubgebouw. Van onze sportredactie Vlaardingen De leden van De Hollandiaan kunnen zaterdag 4 september in het clubgebouw kennis maken met het nieuwe bestuur. Tevens zullen op die bijeenkomst alle spelers van de kampioenselftallen. (1, 2 en 3) een persoonlijke attentie krij gen. Verder is er op de contact bijeenkomst muziek en zal er worden gedanst. De bijeen komst begint om 20 uur. Van onze sportredactie Schiedam Zondag is in het water van de Schie het tweede hengelcours gehouden, georga- hcngelconeours gehouden, geor ganiseerd door de SHV „die AI- fer" in samenwerking met Mak's Speciaalzaak in hengel sportartikelen. Uit dit concours en dat wat op zondag 27 juni j.l. is vervlst, moest de kampioen van Schiedam 1971 tevoorschijn komen. Het serie-concours is een Rotterdamse aangelegen heid geworden. Drie hengelaars uit de Maasstad bezetten na af loop de drie eerste plaatsen va» het kampioensklassemcnt. Ti telhouder werd de heer P. H. Weyers die 313 cm maatvls wist te vangen. Op 27 juni j.l. bedroeg zijn buit 231 cm vis zodat hij aan 'n to taal kwam van 5 mtr en 44. cm. vis. Zijn clubvrienden van de vereniging Vroeg in de Mor gen", J. van Vliet en L. Kievit eindigden resp. met 5.04 en 4.33 meter vis op de tweede en der de plaats. Aan dit 2de concours namen in totaal 153 hengelaars deel af komstig uit Schiedam, Rotter dam, Vlaardingen en Maas sluis. Ze hanteerden allen de vaste hengel. Gezien het water in de Schie nu en dan wat ru moerig was en bovendien wind en drift tegen elkaar inwerk- ten, werd veel hen gel vaardig heid vereist van de deelnemers. Dat deze vaardigheid volop aanwezig was blijkt wel uit het feit dat de heren met elkaar 75 mtr maatvis wisten ie vangen. Ontelbaar was het kleine grut dat tijdelijk boven water kwam. Brasem, blankvoorn en voorn waren de vissoorten die tot de visbuit behoorden. Ook voor dit tweede concours wa ren weer kostbare prijzen be* schikbaar gesteld op luxe en huishoudelijk gebied. Ook hen gelsportartikelen lagen op de prijzentafel waaruit de win naars in volgorde van klasse ring een keuze mochten doen. Pe uitreiking van de prijzen had plaats in Café Romein in tegenwoordigheid van de da mes der deelnemers. Hier ontving ook de „kampioen 1971" uit handen van de voor zitter van de S.H.V. „,de Alfer", G. J. van Katwijk, de B.N. Wis selbeker, die hij het volgend jaar moet verdedigen. De heer A. Kardol van Mak's speciaal zaak kondigde aan dat het con cours een herhaling zal krijgen. De dames en heren welke het meten van de visbuit hadden verzorgd kregen een waarde bon. Een woord van waarde ring klonk ook voor do admini stratieve en technische leiding van dit zo succesvol verlopen serie-concours. Hierbij waren betrokken het echtpaar Kardol en de heren G. J. van Katwijk, A. Burggraaf en J. Mulder. Er waren 34 prijzen beschikbaar. Pe 15 best geklasseerden wa ren; i. C. J, Bonefaas 318 cm. vis; 2. de kampioen P. H. Weyers R'dam, 313 cm; 3. S. Verploeg R'dam, 240 cm.; 4. John Koedoot S'dam, 221 cm.; 5. C. Muilwijk S'dam, 218 dm.; F. den Routing R'dam, 214 cm.; 7. L, den Braber R'dam, 202 cm.; 8. J. Pluut R'dam, 195 cm.: 9. A. v.d. Heuvel Maas sluis, 189 cm.; 10 J. van Vliet, R'dam, 184 cm. 11. N. C. Buij- tendijk, Maassluis 177 cm.; 12. J. v.d. Kleij, S'dam, 174 cm. 13. L, Stedenhouder, 170 cm.; 14. T. Lauwrijssen, 165 cm.; 15, W. Vucht, 157 cm. Van onze sportredactie Vlaardingen Vlaardingen I zeer goed van start gegaan ti gen het Leidse Noorderkwat' tier. Vanaf het begin beeft Vlaardingen een groot ove? wicht gehad op de dat felem stellende dames en heren uit dc sleutelstad, die zich door Jid energiek spelende Vlaardingq enigszins lieten ontmoedigen. De eerste VIaardingen-korfba'- aanval had nogal wat tijd nodi om tot scoren te komen. Pasn: een kwartier wist John Ditei cher één van de vele kansen ie1 benutten, en uit een doorloopt: zijn pl'oeg de leiding te geven 0—1. Noorderkwartier kwa: uit een sirafworp nog gel® ma«ar vlak daarop gaf Ris Roozendaal, eveneens uit ea strafworp, Vlaardingen weeree leiding: 12. Na een half nu' werd het, weer door Rien Ro* zendaal, 13 uit een mow doorloopbal. De derde aanva deed het via Henk G-onlag zee' goed en snel, binnen de 5 mini.1 ten maakte deze speler tw& fraaie doelpunten en brach. hiermee de stand op 1—5, het geen ook de eindstand zou wer den, want na de rust is er niei meer raak geschoten, uitgezon derd een treffer van Kk: Moerman, waarvan de mati leidende scheidsrechter 28 „het niet gezien te hebben". Vlaardingen 2 kwam verzwak door vac antiegangers en zieke het veld in en verloor eerve met 52 van Olympiaan Vlaardingen 3 had weinig moe' te met Succes 4 en won met •—O, Vlaardingen 4 verslof Wion 4 met 3-2 en "Vlaardings Jeugd bleef Velox Jeugd mS 60 de baas. Van onze sportredactie Vlaardingen Het zaterdag houden nationale hengele^ cours, georganiseerd door hengelaarsvereniging He vende Visser is een groot sue ces geworden. Het aantal deë- nemers bedroeg 140. hetgetf voldoende was om de contf* leurs regelmatig bezig te hou- den, want het totale gewicht W* droeg 44,5 kg. Het B-korps van. Hei Westen het heel goed en eindigde opc- eerste plaats met een vang* van 4226 gram. Met gering ver schil werd Uit en Thuis tweedy met 4201 gram. De derde pnp was voor De Vriendschap^ n1-' 3622 gram, terwijl dc wen» prijs terechtkwam bij De ZW>' vende Visser met 2604 grant. De speciale prijs, beschikbjj' gesteld door juwelier Frederu. werd het eigendom van W. mijn. De beste tien persoonlijke pPP winnaars waren: J. Panneko J. L. de Vette, W. Struis, J. v.* Horde, C. Vink jr.. C. Donk,»; Tempelaar, C. Hoek en J. hey. Zo

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4