SW herboren tegen Eindhoven: 1-1 Verrassend sterk Fortuna verdient meer hij Wagen ingen Pechvogel Van Meeleren scoort en raakt geivond Schiedam degradeert Sunlight— SVV (jeugd) 3-0 CION snel op winst reet)- $P€KTIEf Wout van Meeleren met hoofdwond naar ziekenhuis Hollandiaan verliest van Martinit 1-2 SW B For tuna BI1 CCMfCET Bas van i Honkbal CA! CP WIELEN ^■■■■■WbFï OIO- _3488muxmm*1 tod* den Berg INDIVIDUEEL OP ZEKER MAANDAG 30 AUGUSTUS 1971 Van onze sportredactie Schiedam "Wout van Meeleren voelde -/Ach tij dens de rust van de wed strijd SVVEindhoven niet helemaal prettig. De blon de aanvaller had last van hoofdpijn. Tijdens het sco ren van het eerste doelpunt sraakte Wout aan het hoofd gewond. Na de eerste helft te hebben uitgespeeld, vond men het toch maar beier even met hem naar het ziekenhuis te gaan. Daar is de hoofdwond op vier plaatsen gehecht. Hoe het allemaal in zijn werk is gegaan, kunnen de spelers dinsdagavond nog eens op het filmdoek zien. SVV heeft namelijk van de wed strijd een film laten maken door de NSF. Deze Video opnamen wordt dinsdag in de bes tuurskamer nog eens afgedraaid. „Om. te Ieren van de fouten die wij ma- ken", zegt Jan Eens. Schiedam Harga haalde verlicht adem. Het virus van de angst, dat woensdagavond tegen Willem II zijn slopende werk deed, was bedwongen. „Medicijnman" Jan Bens heeft kans gezien om in de dagen tussen Willem II en Eindhoven van de sukkelende patiënt SVV weer een springlevend ge heel te maken. Daarom kan de 11 tegen Eindhoven als een herstel worden gezien. Van de overmatige dosis angst, waar van de Schiedammers woensdag blijk gaven, was niets meer te merken. Vooral defensief hield SW, toen Eindhoven in de slotfase aan een rommelig slotoffensïef begon, het hoofd koel. Het kreeg zelfs via Bakkes kort voor het einde nog de kans om beide punten in Schiedam te houden, maar de knal van de kleine middenvelder verdween net over de lat. Had Bakkes deze kans benut, dan had hij oefenmeester Jan Bens duidelijk voor „schut" gezet. Maar daarom had Bens voor de wedstrijd zelf gevraagd. Bak kes, in de voorgaande vier wed strijden steeds uit het veld ge haald, kreeg van Bens de kans om nu een hele wedstrijd te spelen. ,,Ik heb hem voor de wedstrijd -gezegd mij voor schut te zetten. Je "blijft een hele wedstrijd in het veld en maakt het waar, heb ik tegen Ger Bakkes gezegd. Doe je dat niei, dan rijn de gevolgen voor jou. Achteraf ben ik tevreden. Ger heeft zich helemaal gege ven". Maar niet alleen Bakkes gaf zich helemaal tegen Eindhoven. Ook Wim Mulder en John van der Spek kwamen heel wat beier uit de verf dan tegen Willem II. De groie winnaar, maar tevens pechvogel was Wout van Mee toren. Hij, de maker van het enige Schïedamse doelpunt, raakte bij het maken, van de treffer aan het hoofd gewond en kwam na de rust niet meer te rug in het veld. Bens:,,Blijft Wout er bij dan winnen wij deze wedstrijd". Een opmer king waar later ook Eindho ven-trainer Talbot zich graag bij aansluit. „Maar", zegt hij bedachtzaam, „wij rijn in onze opzet geslaagd. Een punt weg halen bij SVV was onze uit gangsstelling. En dat is ge lukt". SVV, dat snel uit de startblokken ging, wilde zich blijkbaar bo ven de kritiek uitspelen die na woensdag over dc ploeg ïs uit gestrooid. Met gave combina ties, vooral over links waar Van Duppen zich steeds meer ontpopt als een snelle en gp- vaarlijke buitenspeler, trok SVV het strafschopgebied va» Eindhoven binnen. Dat bracht reeds na vijf minuten het gewenste succes. Een zui vere voorzet van. Van Duppen werd door Van Meeteren in een doelpunt omgebogen. Kogel- hard kopte Wout de bal in de uiterste bovenhoek: 10. Bij het scoren van het doelpunt werd Van Meeteren aan het hoofd geblesseerd, £VV ging door. De 6000 toeschou wers kregen hierna een nog fel ler aanvallend SW te zien, dat in de tiende minuut bijna op 2 0 kwam. Een kopbal van John van der Spek sloeg wel doelman Beerendonk, maar niet de op de doellijn staande Quaedackers, die met het hoofd redding bracht. Ondertussen speelde SW nog steeds met tien man want de blessure van Van Meeteren deed hem voor zeven minuten naar de verzor- gerskamer verhuizen. Toen. hij later, voorzien van een tulband om het hoofd weer aan het spel deelnam, bleek dat het koppen van de bal tot het verle den behoorde, SW leek de eer ste helft af te gaan sluiten met deze magere, maar dik ver diende 10 voorsprong. Toen echter, met nog twee minuten te spelen* Kooiman een vrije trap nam van zeker dertig me ter afstand die in de uiterste bovenhoek van hefc doel ver dween: 11. In de tweede helft verscheen SVV zonder Van Meeteren. Hij klaagde over hoofdpijn en zijn plaats werd ingenomen door Jan Bijkuiter. In die tweede helft, die van een minder gehal te was dan de eerste helft, schiep SW zich nog een rede lijk aantal kansen, maar het bleef 11. Bens „Ik ben beter te spreken dan woensdag, maar toch moet je zo'n wedstrijd voor de rust in je zak hebben". Wout van Meeteren met of zonder verband om zijn hoofd bliift een gevaarlijke kopper. Van onze sportredactie Vlaardingen Een nog steeds niet op volle toeren draaiend Hollandiaan (met invallers) was niet bij machte om het Schiedamse Martinit een halt toe te roepen. Voor rust scoor de Huis in 't Veld bij een licht veldoverwicht van de thuisclub, maar na de thee waren de rol len omgedraaid. De roodwitte defensie werd bij herhaling zoek gespeeld. Een hoge bal, halverwege» werd ge mist door Jan Bijl en dat bete kende 1I en vlak daarna maakte goalie Roodenberg een fout door onder de bal door te duiken hetgeen Martinit op 12 winst kwam te staan. Van 0112e sportredactie Eindhoven Schiedam honkbalt volgend seizoen in dc tweede klas. De strijd tegen PSV, beslissend voor behoud van het eerste klas- serschap, werd met 20 verloren. Van. de 21 gespeelde wedstrijden won Schiedam er zeven en werd 14 keer met lege handen naar huis gestuurd. Hierdoor onvoldoende punten verzamelend om in dc eer ste klasse te blijven. Thamen (2x), HHC (2x), PSV, Terrasvogels en VUC werden door Schiedam geklopt. Dat bleek in deze zware competitie onvoldoende. Tegen PSV heeft Schiedam tot aan de zeven innings stand kun nen houden. Tot aan die tijd hebben de Schiedammers zelfs de beste kansen gehad. Het verkeerde meer op de honken dan PSV, maar het resultaat bleef uit. Tot dan eindelijk in de zevende innings PSV tot sco ren kwam. Ritstra kwam. op het eerste honk, stal het tweede en kon door een gemiste vang- bal van Kolmeijer thuis komen. PSV sloeg in die inning nog een keer toe. Schippers, de man die Ritstra had thuisgeslagen, werd door een fout van Hans Vroon in de gelegenheid gesteld om voor hefc tweede Eindhovense punt te zorgen. Schiedam heeft in de resterende twee innings nog wel getracht alles op alles te zetten, maar was door dit suc ces van PSV zo aangeslagen, dat het verder geen verweer meer had. Werpcrsresultaten PSV door Sy- bille 6-3-3 en Schiedam via Aad van de Hamer 5-3-6» Van onze sportredactie Vlaardingen De B-formatie van Fortuna kwam met zijn de ling bij SW goed voor de dag. De Schiedammers namen, door Fred Meerhof de leiding, maar zagen dat Dutina het veld werd uitgezonden. Nog voor de rust maakte Aad de Heer gelijk: 1 1. Hoewel beide teams na rust enkele kansen hebben ge kregen werd er niet meer ge scoord. Van onze sportredactie Vlaardingen Tegen de jeugd van SW bleef Sunlight lange tijd op de nul staan, hoewel de -Viaardingers met de krachtige wind mee sterker waren. Met man en macht moesten de jeugdige Schiedammers verde digen, totdat in de 35e minuut SW door de mand viel. Toen pas was een strak schot van Cor Du Pre voldoende o-m. Sun light aan de opening te helpen. En vlalc voor de rust profiteer de Aad Groen van een pass en dat was 20, Na de thee deed SW er veel aan de achterstand in te lopen, maar ondanks die overmacht bleef Sunlight toch gemakkelijk op de been. Zelfs scoorde Aad Groen uit een solo en toen was SVV geslagen: 3—0. Ger Bakkes kr/jgf hier kort voor het einde een goede kans. De bal gaaf over het doel. Van onze sportredactie Vlaardingen De vroege treffer van John Goudswaard maakte CION tegen bezoeker Helievoelsluis dermate zelfverzekerd dat de Viaardingers de winst niet meer uit handen hebben gegeven. De thuisclub bleef sterker en gesteund door de felle wind nam hefc be zit van het middenveld waarin ïtoosekrans, Jansen en Langbroek veel werk verzetten. Kansen voor de Viaardingers via John Goudswaard» Freek Boers en Ries Meeuws gingen allen verloren, waaraan evenwel ook het vakkundige werk van de Hellevoetsluise goalie debet was. Aan de overzijde' behoefde goalie Jaap van der Nol zich weinig zorgen te maken. Vijf minuten voor de thee kwam de tweede Vlaardingse goal tot stand. Uit een verre pass van Meeuws bleef de Helievoetsluis-defensie staan voor vermeend buiten spel waarna Freek Boers wel door ging en scoorde: 20. In tweede instantie kwamen de .jOverkanters" wel wat meer uit de defensie, maar wisten uit de bijna chaotische aanvallen geen kansen te benutten. 1 vraag een gratisv for-d-mi da b ie proefrit'' sf^vicebluhuvl'n tóv i&Sü. A v Vaa-iingen .j Wagcningcn Met Fortuna moet rekening worden ge houden, al was het alleen maar om de woorden van oud arbiter Joop Martens te onderstrepen. De Vlaar dingse formatie zette Wage- n in gen dermate aan liet den ken dat het eerste verlies als een moeilijk te verteren zaak boven de Berg heeft ge hangen. Uiteindelijk moest Fortuna een deling toestaan, maar het klonk als winst in de oren, want de formatie gaat steeds meer karakter 'krijgen. Op de Wageningse berg was er maar één ploeg die waardering had: Fortuna. Verrassend snel, professionele inzet en op elkaar ingespeeld. Moeiteloos overwon Fortuna, na een aarzelend be gin, alle problemen om dan in eens Wageningen met een gave treffer in verlegenheid te bren gen. Het zou echter aanvoerder Ger Robbemond zijn die in de slotfase via een kopbal (in ei gen doel) uit een voorzet van Broeks Wageningen een gelijk Epel toestond. Maar ondanks die „misser" was de vreugde bij de Vlaardingse ploeg groot. Piet de Wolf, zijn lof niet onder stoel of bank ste kend: „ik heb bewust vier man op het middenveld neergezet om Wageningen met zijn snelle „spitsen" daar juist af te stop pen. Het gevolg ervan was dat de thuisclub lange tijd een groot gat in 't midden moest la ten omdat anderzijds de ploeg niet uit de defensie durfde te ko men. Ondanks consequente mandekking van Corver, Boon Bonman leek Wageningen in eerste instantie toch nog in staat Fortuna zijn wil op te leg gen, maar ondanks het feit dat Van Osenbruggen sterk aan de bal was, kreeg vrije verdediger Robbemond bij herhaling de gelegenheid'in te grijpen. In de tiende minuut scoorde Fortuna vrij onverwacht vla Aat Rey gersberg die een pass van An ton Huyger benutte uit een vrije trap van Piet de Vries: 0—1. bereiken, omdat Wageningen in lange tijd voor de rust moeite had zich staande te houden. Wel trachtte de Wagenangers met vaak individuele acties pa niek te zaaien, bij de Viaardin gers, maar goalie Peter Eike- lenboom rekende steeds be kwaam af. Slechts een omhaal van Van Kooten en een hard schot van dezelfde speler na een foutieve Dit heeft Wageningen. overtuigd van zijn kracht, doen naden ken. De spitsen Meurs en Broecks waren vrijwel niet te ingreep van Van Toom wekten gevoelens van de gelijke stand, maar daar vergiste de thuis club zich deerlijk in. Fortuna maakte steeds ruimte, trok daardoor heel Wageningen mee waardoor het vooral via attrac tieve Anton Huyer enkele reële kansen kreeg. De mooiste zou den evenwel na de thee komen. Toen verzilverde Anton Huyer bijna een goal via een indruk wekkende solo en kanjerde zwaar bewaakte Reygersberg (door twee man) hard tegen de vuisten van goalie Drost uit de pass van Huyer. Juist toen had Fortuna zijn slag moeten toe brengen waarvoor het reële mogelijkheden had. Intussen was Wageningen ver wegge zakt. Er werd slecht geplaatst, ook al omdat Fortuna zijn con sequente dekking bleef handha ven en anderzijds veel agressie ver speelde. De hoge ballen voor de Vlaardingse pot maakten op Vlaardingse aanvoerder Ger Robbemond geen enkele In druk; hij kanjerde de ballen net zo hard terug, maar in de 25e minuut was de onachtzaam heid bij Fortuna op rechts toch groot, toen Broecks vrij spel kreeg, en via het hoofd van Ger Robbemond scoorde: 11. „Toen", oordeelde Piet de Wolf later, „was ik ergens wel ge noodzaakt om een verse kracht te gebruiken. Van Toom ver dween daardoor en Pijl kreeg de taak mee te helpen om op zeker te spelen. Wageningen is daar na weinig gevaarlijk meer ge weest". In de slotfase bemoeide Reygersberg zich nog enkele malen met de bal, maar verder D. i w dan enkele schoten kwam hij P,et d? Vnes' de 3r°"°legget niet. van ae Vlaardingse treiter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 6