Eerste paal geslagen voor nieuwe afdeling van po itiebureau Brandschade bij firma De Visser twee a drie ton Bouwplan in ontwikkeling Commissie voor de Volksgezondheid brengt advies uit over subsidies GUNSTIG 1970 VOOR ALGEMEEN HANDELSENTREPOT Zesde vestiging voor Keynes N..V Natuurgenot in Huis vergadert ■Vergadering Nederlandse Christen Vrouwenbond Openbaar milieudebat TERREIN FRANKELANDSEKERK: EXPOSITIES IN STEDELIJK GEOPEND Routes buslijnen 38, 54 en 55 tijdelijk gewijzigd EDAIVSCHE COURANT Zaterdag 4 september 1971 ONAFHANKELIJK dagblad - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 98ste jaargang no. 24191 O Schiedam De commissie voor de Volksgezondheid heeft donder dagavond besloten, allerlei instellingen ook In 1972 van een subsi die te voorzien. Hiertoe zal een advies aan burgemeester en wet houders worden uitgebracht. De instellingen die naar het oor deel van de commissie weer voor subsidie in aanmerking komen zijn de Stichting School- tand verzorging (dekken nadelig saldode kruisraad en de kruisverenigingen, de kraam- centra, het hospitaalkerkschip Dc Hoop, de Algemene Vereni ging voor Sociale Geneeskunde, de kinderuitzending, het Con sultatiebureau voor Alcoholi<- me, de Nederlandse Vereniging tegen Water-, bodem- en lucht verontreiniging. de astmacen tra. de Federal.e Verpleegin richtingen voor langdurig zie ken, cle Koninklijke Nationale Bonrl voer reddmgwe/.cn en eerste hulp bij ongelukken, het Oranje Kruis, de Nederlandse Stichting Consultatiebureaus voor huwelijks- en geslachtsle ven en de Rotterdamse stich ting voor rheumabestrijding. Aa n de worn n g bouvvve renigirtg Eendracht zal in 1972 geen ver goeding worden toegekend voor exploitatie van het badhuis, daar jr. net Sportfondsenbad een voorziening van deze aard z.tl worden ingericht. Voor de kraamcentra is de toekenning van een subsidie slechts memo rie post, omdat deze centra winst maken en dus niets van. de gemeente behoeven te ont vangen. Vanuit de commissie rees wel be zwaar tegen de geringe vergoe ding die in 1971 is uitbetaald aan het hospita al kerks chip De Hoop 10). Gezien het grote na mal zeevarende Schiedam mers en de financiële moeilijk heden waarin het kerkschip ver keert, werd verzocht na tc gaan of deze subsidie wellicht zou kunnen worden verhoogd. Schiedam In aanwezigheid van burgemeester H. Roelfsema en enkele politie-funcfionarissen is vrijdagmorgen om negen uur de eerste paal geslagen voor een nieuwe afdeling van het hoofdbureau van politie aan dc Lange Nieuws tra at. Dit nieuwe gebouw, dat de ver binding wordt tussen het oude gedeelte en de afdeling recher che, die zes jaar geleden ge reed kwam, krijgt twee boven verdiepingen en een kelder. Het uil honderd veertig man be staande korps is unaniem van mening, dat de uitbreiding va.i het bureau hoogst noodzakelijk is. Reeds in de dertiger jaren- bestonden er plannen voor de uitbreiding, die in vier fasen is Schiedam Ingenietirs- en kon- struktiebureau Keynes nv gaat op 1 oktober haar zesde bijkan toor openen in Heerlen. Deze vestiging past in het streven van de vennootschap om een keten van kantoren te openen in de diverse industrie-centra van Nederland. Tevens wordt hierdoor" de moge lijkheid geschapen tot een nau were samenwerking met de zustermaatschappij Keynes GmbH in Düsseïdori en de join-venture met Matthew Hall Engineering Ltd. uit Londen, Matthew Hall-Keynes Enginee ring NV in Antwerpen. Het nieuwe kantoor zal waar schijnlijk enige tientallen me dewerkers gaan tellen. Bij de werving van dit personeel zal nauw overleg worden gepleegd met NV Nederlandse Staatsmij nen (DSM) over de overneming van werknemers; dzie ten ge volge van de bij dit bedrijf doorgevoerde rationalisatie- maatregeleen beschikbaar zul len komen, aldus Keynes. Schiedam De Sehiedamse aquariumvereniging Natuurge not in Huis houdt maandag een contacts vond In de grote 2a al van gebouw Christelijk Sociale Belangen aan. -de Lange Haven 73, die om acht uur begint. Dc uitslag van de huiskeuring wordt tijdens de contactavond bekend gemaakt, terwijl er ver der een uitreiking van prijzen en diploma's een verloting en een lezing op het programma staan. verdeeld. Dc eerste fase, de af deling recherche, is inmiddels voltooid. Aan de tweede fase, do afdeling waarin onder ande re de meldkamer, het leslokaal en de kantine worden onderge bracht, is men nu begonnen, de derde fase houdt een vernieu wing van het voorgebouw in. Hel is de bedoeling, dat wanneer de eerste drie fasen, zijn vol tooid, op het dak van de afde ling recherche een sportzaal wordt gebouwd. Dit zou de vier de fase zijn. Wanneer het project in zijn ge heel klaar is. blijft nog een vraagteken. Wel hoopt men, dat men in oktober 1972 het ge deelte. wat nu in aanbouw is, ir- gebruik kan nemen. VJaardingen Dinsdag wordt in de bovenzaal van de Rehoboth- kerk 's avonds om acht uur een afdelingsver gade ring gehouden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. Zuster Aalders uit Oegslgeest zal spreken over ,,Het medisch zendingswerk onder de bosne gers in Suriname". Voorts wordt er een verloting gehou den met veel mooie prijzen. Mevrouw A. J. Feenslra-Van Dijk zal dinsdagavond 5 okto ber vertellen over haar „Reis naar Japan", geïllustreerd aan de hand van dia's. De maand daarna en wel op dinsdag 16 no vember houdt mevrouw D. v.d. Meijden-Coolsma tijdens een vergadering een inleiding. l'b #Sr\ I' rs'V& Voor c/e nieuwe afdeling van hef Schiedamce pofif/efcureau ging vrijdag de eerste paal vlot de grond in. Schiedam De felle brand, die dinsdagmiddag heeft gewoed bij de distilleerderij „De Vink" van dc firma De Visser XV aan de Lan ge Haven 52, heeft twee- a driehonderdduizend gulden schade aan gericht. Het is voornamelijk brandschade, alleen in het kantoor Is sprake van tvatersehade, zo weet dc heer J. van Schaverbeke, pro curatiehouder bij het bedrijf, mee te delen. „A-jn de lading gedistilleerd, die op de begane grond opgeslagen stond, is alleen al voor een ton verloren gegaan, van het recla memateriaal. dat twee zolders in beslag nam, is weinig over gebleven, bovendien is de scha de aan het pand aanzienlijk, hoewel de voorgevel niet op de lijst van Monumenenzorg staat, zoals aanvankelijk werd gezegd. Die mededeling berust op een misverstand omdat de voorge vels van de panden Lange Ha ven 32 tot cn met 36, ook eigen dom van de firma Do Visser, wèl staan ingeschreven bij Mo numentenzorg. „Hoewel de schade bepaald niet gering is, hebben wc de redding van het pand te danken gehad aan het binnenplaatsje, dat als het ware als een schoorsteen heeft gefungeerd. Hadden we die binnenplaats niet gehad, dan was het hele pand uitge bracht. Nu kan do schade voor hot grootste deel verholpen worden, alleen op het kantoor zijn we nu achter, omdat veel papieren door de grote water- 'Tti.ssa niet meer kunnen wor- n gebruikt", aldus de heer ■n Schaverbeke. luans heeft de verzekering de zaak in behandeling. Vlaarrlingen In samenwerking en met daadwerkelijke steun van het gemeentebestuur en met instemming van alle poli tieke partijen, uitgezonderd de VVD, houdt het Centraal Aktie- kornitee Rijnmond op 17 sep tember een openbare hoorzit ting m de Harmonie. Vertegen woordigers van diverse over heidsinstanties zullen aanwezig zijn om over milieuhygiëne in de Delta te debat!eren. De bij eenkomst begint om acht uur. Hef ferreir. aan de Nieuwe Havenvanaf cfe Warande gezien, Schiedam De XV Stadhuisplein, eigenaar van het perceel grond Wel zijn er enkele voorwaarden, waaraan de bouwer zal moeten waarop vroeger de rooms-katholiefce Frankeiandsekerk stond, bezig met het ontwikkelen van een bouwplan voor het terrein aan dc Nieuwe Haven. Een eerder ontwerp ging niet door, maar Inmid dels worden nieuwe plannen «uitworpen, om het terrein bebouwd te krijgen. voldoen. Een fabriek mag er niet komen, terwijl het ook niet waar schijnlijk is, dat er een restaurant zal komen. Vermoedelijk zullen er dus kantoren, komen met wellicht woningen, die net stadsdeel in ieder geval een beier aanzicht zullen geven dan de huidige bijzonder lelijke schutting. Schiedam In het Algemeen Handelscntrepot zijn in 1970 minder goederen opgeslagen dan in 1969, AUeen de hoeveelheid buiten lands gedistilleerd nam ïn aantal liters toe. De inslag van binnen lands gedistilleerd en van wijn is sterk achteruit gegaan. De daling van de ingeslagen hoeveelheden is voor een belangrijk deel veroor zaakt door een aantal mutaties onder het bestand van de vaste huurders in het verslagjaar. In het algemeen kon voor de vrij gekomen iruimte vrij snel een andere huurder worden gevon den, /.odat aan het eind van het jaar nog maar weinig ruimte voor de verhuur beschikbaar was. De ontvangsten van de vaste verhuringen namen toe, de opbrengst daarentegen van de incidentele verhuringen viel ondanks een tariefsverhoging van tien procent sterk tegen. Volgers het jaarverslag van het Entrepot wijkt deze gang van zaken niet af van de tendens van de laatste jaren die een toenemende vraag naar afge sloten ruimte en een vermin derde vraag naar dc stuksgc- xvijzc opslag Iaat zien. Als ge- volg van een en ander bleven de totale oont vangsten aan huur iets beneden die van 1969. Hot Entrepot leverde overigens ook in 1970 weer winst op. Zo kon 3.000 aan de onderhouds- en vernieuwingsresprvc* worden toegevoegd. Met deze bevredi gende resultaten kon het Entr- pot het verslagjaar afsluiten. Schiedam In het Stedelijk Mu seum is gisteravond een exposi tie geopend van, werken van vier kunstenaars. De expositie duurt tot 27 september. Aan de tentoonstelling nemen deel Wil lem Hussem, een 71-jarige kun stenaar die abstracte schilde rijen exposeert, Picter Ge- raedts jr.. die volumes tentoon stelt, Pravoslav Sovak, een Tsjech die grafiek exposeert en tens]one Oskar Lens, die schil derijen toont die voorname lijk zijn geënt op de Haagse sfeer. Morgenmiddag om drie uur is er een filmtcntoonstelling in het Stedelijk. Dan wordt de film Painting People vertoond. Schiedam Wegens werkzaam heden zullen vanaf dinsdag 7 september de routes van de buslijnen 38, 31 en 55 worden gewijzigd. Lijn 38. EmmapJein, richting Crooswijk. volgt tot het station de bestaande route en rijdt vervolgens via Ilorvath- weg, Ifogenbanweg en de Fran- seiaan en vervolgt daar de nor male route. In de richting Schiedam ri jdt lijn 38 vanaf het Lorentzplcin als volgt: Boer- haavelaan, Snelliusslngcl, Van Swindensinge), Laurens Coster- straat, Singel. Station, Singel. Emmaplein. Lijn 54. richting Xieuwland, rijdt vanaf het station via de Hor- vathweg, Hogenbanweg. Lo~ remzluan, Boerhaavelnan en vervolgt daarna de norm aio route. In de richting station wordt tot de Koemarkt de nor male route gevolgd. Dan wordt gereden via Rotterdanvsedijk, Boerhaaveplein, Boerhaave- laan. Swammerdamsmgel, Marconiweg. Korte Singel straat, Broersvest, Huis te Ri- viereweg en Singel naar het station. Lijn 55 rijdt in de richting Rozen burger pl om de route van lijn 54, richting Xieuwland. In do richtmg station wordt de be staande route gevolgd tot do P.oerhaavelaan bij het Van 't Hoffplein. Daarna gaat lijn 55 naar het station via Swammer* dams in gel, Marconiweg. Korta Singelslrayt. Broersvest, Kuis te Rmereweg, Singel naar het station. Door do omleidingen vervallen enkele halten. In do plaats hier van wordt een aantal tijdelijke halten ingesteld. Voor lïjn 38 in de richting Croos wijk wordt een halte geplaatst in de Franselaan bij de Hogen banweg, de lijnen 54 en 55 krij gen richting Xieuwland respec tievelijk Schiedam-Zuid een tij delijke halte in de Boerha ave laan nabij het Lorentzplein. Voor de lijnen 54 en 53, richting Schiedam, worden tijdelijke halten geplaatst in de Boerhaa- velaun voor het Van het Hoff plein en op de Swamraerdam- singel tegenover de Halley- straat, De halten van lijn 55 op de Rotterdamsedijk gelden tij delijk ook voor lijn 54 in de richting van het station.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1